Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

FIREFOX 3.0

- - - - -
  • Please log in to reply
823 replies to this topic

#55
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Un preview interesant pentru Firefox 3 Beta 3 : aici

Attached File  addon_install.jpg   134.17K   53 downloads Attached File  mare_fereastra_principala.jpg   598.33K   57 downloads  Attached File  mare_addressbar.jpg   247.44K   35 downloads Attached File  firefox_3_icons.jpg   32.11K   48 downloads

"Firefox 3 folosește o nouă versiune a motorului de randare a paginilor Web, Gecko 1.9. Dincolo de faptul că s-a împăcat cu standardele Web, această versiune este și mult mai rapidă. Și nu exagerez când spun mult. Nu e vorba de un spor de 200% sau ceva de acest gen. Dar Firefox 3 este vizibil mai rapid decât orice alt browser Web, inclusiv versiunea sa anterioară." - go4it

Edited by antinVidia, 18 February 2008 - 18:15.


#56
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
E geniala versiunea asta beta! Nici 5 minute nu mi'a luat sa dau de primul bug.
Cand vad lista cu eliminatul bug-urilor ma apuca rasul. Elimina 1 bug (cica) si apar 5 noi.

#57
visez.trance

visez.trance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 31.12.2006

View Postkill_them_all1000, on Feb 18 2008, 19:58, said:

E geniala versiunea asta beta! Nici 5 minute nu mi'a luat sa dau de primul bug.
Cand vad lista cu eliminatul bug-urilor ma apuca rasul. Elimina 1 bug (cica) si apar 5 noi.
Ce bug ai gasit in primele 5 minute ?

Mersi.

#58
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Dupa ce am importat bookmark-urile din Opera am vrut sa fac drag'n'drop diferitor bookmark-uri in diferite foldere. Nu merge.
Si asta nu ar fi mare problema daca functia "move" ar merge. Dar se pare ca e setata sa stearga bookmark-urile si in nici un caz sa le mute unde vreau.  :coolspeak:

#59
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 21.01.2007
Bug: Cand dai click 3 ca sa dai scroll iconita de la maus nu ti se schimba in sageata dubla, ramane la fel ca inainte. :)

Dar e destul de minor. Ce nu imi place la FF3 este ca nu au un "home" ca inainte. Acum il au in Bookmarks :(

#60
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostWiz_rares, on Feb 19 2008, 09:55, said:

Bug: Cand dai click 3 ca sa dai scroll iconita de la maus nu ti se schimba in sageata dubla, ramane la fel ca inainte. :)

Dar e destul de minor. Ce nu imi place la FF3 este ca nu au un "home" ca inainte. Acum il au in Bookmarks :(

Si noile butoane (mai ales cele de back si forward ) paraca se trag din IE7 sau WMP 11  :puke:  :( .

Edited by antinVidia, 19 February 2008 - 11:51.


#61
darxide

darxide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 06.10.2007

View Postkill_them_all1000, on Feb 19 2008, 09:53, said:

Dupa ce am importat bookmark-urile din Opera am vrut sa fac drag'n'drop diferitor bookmark-uri in diferite foldere. Nu merge.
Si asta nu ar fi mare problema daca functia "move" ar merge. Dar se pare ca e setata sa stearga bookmark-urile si in nici un caz sa le mute unde vreau.  :coolspeak:

Merge, dar trebuie sa astepti mult (cam 1 min) pentru ca se blocheaza, insa isi revine singur. Oricum e enervant...ar trebui sa-l rezolve.

View PostantinVidia, on Feb 19 2008, 11:48, said:

Si noile butoane (mai ales cele de back si forward ) paraca se trag din IE7 sau WMP 11  :puke:  :( .

Mie imi plac...si poti oricand sa pui alta tema  :D

Iar butonul "home" poti sa-l muti la locul lui :)) (nici eu nu am inteles de ce l-au pus pe bara de bookmarkuri :confuzzled:  )...As putea sa zic ca merge mai bine...dar pana nu instalez toate add-onurile (care inca nu sunt compatibile) nu ar fi o parere prea obiectiva.
Deocamdata raman la versiunea 2.

Edited by darxide, 19 February 2008 - 12:07.


#62
Dragos

Dragos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2002

View PostWiz_rares, on Feb 19 2008, 09:55, said:

Bug: Cand dai click 3 ca sa dai scroll iconita de la maus nu ti se schimba in sageata dubla, ramane la fel ca inainte. :)

Dar e destul de minor. Ce nu imi place la FF3 este ca nu au un "home" ca inainte. Acum il au in Bookmarks :(
Clic dreapta pe toolbar->Customize... și tragi butonul Home din Bookmarks în toolbar ;)

View PostantinVidia, on Feb 19 2008, 11:48, said:

Si noile butoane (mai ales cele de back si forward ) paraca se trag din IE7 sau WMP 11  :puke:  :( .
Mai degrabă din Longhorn, dar acolo arătau mai bine. "Keyhole"-ul din FF arata oribil :puke:

#63
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postdarxide, on Feb 19 2008, 12:00, said:

Mie imi plac...si poti oricand sa pui alta tema  :D

Da , ma rog...eu sunt adeptul temelor default :P .

#64
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postdarxide, on Feb 19 2008, 12:00, said:

Merge, dar trebuie sa astepti mult (cam 1 min) pentru ca se blocheaza, insa isi revine singur. Oricum e enervant...ar trebui sa-l rezolve.
Merge pe naiba. Chiar, pe asta cu timpul importului de bookmark-uri am uitat sa o spun.

#65
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 21.01.2007
A observat cineva ca daca instalezi 3-u si dupa aia intri pe ultima ta versiune[la mine e 2.0.0.12] nu mai ai icon de home?

Ps: am vazut mai sus cum poti sa il pui inapoi

Edited by Wiz_rares, 19 February 2008 - 22:31.


#66
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Firefox 3 beta 4  now available for download


[ http://i30.tinypic.com/nwhslx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#67
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

View PostantinVidia, on Mar 11 2008, 12:57, said:

Firefox 3 beta 4  now available for download


[ http://i30.tinypic.com/nwhslx.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
l-am incercat eu si.. foarte dezamagit. se misca la fel ca precedentul.. mai rau nu vad butonul de inainte-inapoi :cursing:

#68
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postgeo_fly, on Mar 11 2008, 15:42, said:

l-am incercat eu si.. foarte dezamagit. se misca la fel ca precedentul.. mai rau nu vad butonul de inainte-inapoi :cursing:

Se misca mai bine decat precedentul .

#69
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
si eu l-am testat aseara(mai intens)....se pare ca au reparat un bug...la unele link-uri cand dadeam click dreapta open in new tab...in loc sa-l deschida il baga la bookmarks ;)

Attached Files


Edited by crysty2k5, 12 March 2008 - 11:28.


#70
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
si butonul de back unde e?

#71
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postgeo_fly, on Mar 12 2008, 15:35, said:

si butonul de back unde e?

La locul lui :lol: . Daca nu il gasesti dai un click dreapta (sus in dreapta lui help) , alege Customize.... si il pui cu mouse-ul la locul lui  :deadtongue: .

#72
Wiz_rares

Wiz_rares

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 21.01.2007
Au schimbat butoanele de back+forward. Nu imi place  :ack:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate