Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

cont in banca cu donatii telefonice

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mosu16

mosu16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.04.2006
Salutari tuturor! Am si eu un site si nu am nici un castig, la el dar problema e ca as avea "productia" de vanzare. Mai exact eu fac un Mod pentru un joc, mai nou un software si un ghid. Software-ul in vreo 2 zile a facut 3000 de downloads pe un site din afara (sunt interesati si altii nu numai romani) iar ghidul ma gandesc ca il vor dori macar jumate din cei ce doresc acel soft.
Ideea sa scot ceva bani cu google ads nu cred ca e asa buna cel putin mie mi se pare cam tampenie :|
Eu m`am gandit sa deschid un cont in banca , si utilizatorii sa poata suna la un numar de telefon, adica la mai multe si sa doneze diferite sume (1 euro , 5 euro , 10 euro etc) cum sunt pe la donatiile de la surprize-surprize :)) pentru ca as putea face si ceva donatii cu card`uri, dar putini sunt romanii care au carduri (bineinteles de varsta care joaca acest joc)
Sa imi explicati si mie ce presupune acel cont, cat costa , cum si unde se face.
Daca aveti voi alta idee o astept cu placere !
va multumesc anticipat

#2
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmosu16, on Nov 14 2007, 18:48, said:

Salutari tuturor! Am si eu un site si nu am nici un castig, la el dar problema e ca as avea "productia" de vanzare. Mai exact eu fac un Mod pentru un joc, mai nou un software si un ghid. Software-ul in vreo 2 zile a facut 3000 de downloads pe un site din afara (sunt interesati si altii nu numai romani) iar ghidul ma gandesc ca il vor dori macar jumate din cei ce doresc acel soft.
Ideea sa scot ceva bani cu google ads nu cred ca e asa buna cel putin mie mi se pare cam tampenie :|
Eu m`am gandit sa deschid un cont in banca , si utilizatorii sa poata suna la un numar de telefon, adica la mai multe si sa doneze diferite sume (1 euro , 5 euro , 10 euro etc) cum sunt pe la donatiile de la surprize-surprize :) ) pentru ca as putea face si ceva donatii cu card`uri, dar putini sunt romanii care au carduri (bineinteles de varsta care joaca acest joc)
Sa imi explicati si mie ce presupune acel cont, cat costa , cum si unde se face.
Daca aveti voi alta idee o astept cu placere !
va multumesc anticipat


Mai multe sanse ai avea, dupa parerea mea, sa iti faci un cont in euro si sa postezi informatiile pe site-ul tau, sa iti fac donatie directa. In afara tarii tranzactiile online sunt ceva firesc. Nu-l pune pe occidental sa te sune, ca nu isi pierde vremea cu asta.
Alternativ sau in paralel, iti poti face cont pe PayPal. Din cate stiu, de curand, se pot primi bani in Romania si prin PayPal. Avantajul PayPal-ului e ca iti usureaza inca si mai mult transferul. Un transfer poate dura doar 1 min daca esti iute de mana :)

#3
mosu16

mosu16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.04.2006
bine..asta pentru program, insa eu intentionam sa primesc donatii mai mult de la romani, ca siteul e destinat mai mult romaniei, acum ca eu pun programele si pe forumuri afara si ei sunt mai multi decat romanii care il folosesc e alta treaba, dar eu ma bazez tot pe romanii mei ca ma ajuta :D

#4
nano2k

nano2k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 12.01.2007

View Postmosu16, on Nov 16 2007, 18:58, said:

bine..asta pentru program, insa eu intentionam sa primesc donatii mai mult de la romani, ca siteul e destinat mai mult romaniei, acum ca eu pun programele si pe forumuri afara si ei sunt mai multi decat romanii care il folosesc e alta treaba, dar eu ma bazez tot pe romanii mei ca ma ajuta :D


Pai bun, si cum iti pot eu dona tie bani sunand? Imi pui o taxa pe impuls? Daca la asta te gandesti, nu stiu cat costa.
Trebuie sa te interesezi la firmele de telefonie sa iti puna la dispozitie un asemenea serviciu.
Daca afli cum se face si cat costa, te rog sa revii cu informatia, m-ai facut si pe mine curios.
Eu cred ca vei plati o taxa lunara pt serviciu si/sau un procent in incasarile prin respectivul serviciu.
Oricum, da-ne si noua linkul spre jocul/site-ul tau, chiar daca suna a reclama. Orice lucru de succes facut de catre un romanash ar trebui promovat. Rog in acest sens moderatorul/ii sa nu blocheze link-ul.
Succes!

#5
mosu16

mosu16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.04.2006
www.pescomplete.com ,fac un patch pt seriile Pro Evolution Soccer care introduce campionatul romanesc in joc, am zis sa nu pun siteul, pentru ca inca nu este la punct , lucrez sa refac php-ul , si designul pt ca la dezvoltarea curentulului site inca nu stiam php cat stiu acum, mai bine zis eram planta la php, si nu este stabil si corect , oricum userii folosesc mai mult forumul, este mai important

#6
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Se poate si cu donatiile prin telefon, insa probleme e ca o mare parte din castig revine operatorilor de telefonie.

#7
raresone

raresone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 28.03.2007
nu te baza ca te ajuta romanelu cu telefonu la suprataxa ca dai faliment ;) cel mai bine ceri prin sms o taxa si plati prin paypal

#8
ateul

ateul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.04.2005
Afacere care merge de 1 an jumate. Partenerul folosit: epayment.ro ( iti ia op. de tel. mobila 65%).
Desi pierzi mult..acei 35% sunt totusi un castig.
Ideea e ca initial costurile sunt destul de mari. Eu personal am platit 11,6 mil. in primul an doar contractul (al 2-lea an e pe la 5 mil. mentenanta).
Insa pachetul lor de baza e tranzactiile cu carduri. Microplatile (prin SMS) sunt doar un contract aditional.
Daca sunt multumit? Merge bine , dar evident ca nu imi convine sa dau 65% la orange, vodafone,zapp..etc

Am de ales? Eu unul sincer n-am gasit alte companii din Romania serioase.. care sa aiba o oferta mai buna. Adevarul ca nici nu am cautat alta.

Bafta!

Edited by ateul, 28 November 2007 - 00:26.


#9
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007
Pana ce mai cauti firme romanesti pentru donatii telefonice, fa-ti un card si un cont paypal, romanii nu sunt prea darnici, mai ales pentru ce e gratis.
Si Succes!

Later Edit: Cand o sa ai cont PayPal sa mi-l spui si mie, donez si eu ceva, asta pentru ca imi place ca mai sunt romani inventivi, dar nu sa fure.


P.S.Nu joc fotbal nici pe calculator nici pe afara.

Edited by xtremxpert, 14 December 2007 - 21:35.


#10
ajutorr

ajutorr

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 15.03.2012

View Postateul, on 28th November 2007, 00:25, said:

Afacere care merge de 1 an jumate. Partenerul folosit: epayment.ro ( iti ia op. de tel. mobila 65%).
Desi pierzi mult..acei 35% sunt totusi un castig.
Ideea e ca initial costurile sunt destul de mari. Eu personal am platit 11,6 mil. in primul an doar contractul (al 2-lea an e pe la 5 mil. mentenanta).
Insa pachetul lor de baza e tranzactiile cu carduri. Microplatile (prin SMS) sunt doar un contract aditional.
Daca sunt multumit? Merge bine , dar evident ca nu imi convine sa dau 65% la orange, vodafone,zapp..etc

Am de ales? Eu unul sincer n-am gasit alte companii din Romania serioase.. care sa aiba o oferta mai buna. Adevarul ca nici nu am cautat alta.

Bafta!

frate ateu as fi interesat sa primesc bani cu plata prin sms pentru niste anunturi umanitare ce vor fi puse pe net: forumuri, siteuri ...se poate ? De exemplu anunturile vor fi postat pe forumul softpedia in categoria anunturi umanitare
http://forum.softped...p?showforum=623

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate