Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

HTC Touch P3450

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#37
fight_for_l

fight_for_l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2006
merci pentru raspuns.
Ai idee cit este un asemenea receiver.

View Postady_uaic, on Nov 19 2008, 12:55, said:

salut @fight_for_l. da, iti trebuie gps receiver, pentru ca nu are incorporat. pt mms-uri apeleaza la sit-ul providerului (orange, vodafone) si fa-ti setarile manual, nu sa primesti automat (ai acolo pas cu pas).



in ce sens sa mearga pe telefon? ce player folosesti (sa nu zici ca windows media player, ca ai atatea de unde alege).


#38
boogle26

boogle26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.11.2006

View Postfight_for_l, on Nov 19 2008, 15:25, said:

merci pentru raspuns.
Ai idee cit este un asemenea receiver.

Salut,

M-am jucat cu un HTC Touch pe care am pus iGO8. Am un GPS receiver NOKIA conectat prin bluetooth. Singura problema e ca iGO8 nu vede receiver-ul GPS. Sunt anumite setari care trebuiesc facute, pentru ca HTC-ul vede GPS receiver-ul?

#39
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
S-ar putea sa bat campii aici, dar am senzatia ca trebuie setate niste porturi in iGO, pe care sa le foloseasca.

E doar o idee, joaca-te putin prin setarile iGO, trebuie sa gasesti setarea respectiva, nu stiu sa-ti spun exact, mie nu mi-a placut iGO 8 si nu-l mai am...

#40
boogle26

boogle26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.11.2006

View Postbarboso, on Dec 12 2008, 14:58, said:

S-ar putea sa bat campii aici, dar am senzatia ca trebuie setate niste porturi in iGO, pe care sa le foloseasca.

E doar o idee, joaca-te putin prin setarile iGO, trebuie sa gasesti setarea respectiva, nu stiu sa-ti spun exact, mie nu mi-a placut iGO 8 si nu-l mai am...

Dar acum ce folosesti?

#41
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
iGO My Way 2006 Plus, este diferit ca interfata si setari.

#42
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
salut. da, trebuie setat portul, ori il setezi din sys.txt (care e in folderul igo) ori din setarile igo-ului (te duci in setari/gps/si dai cautare automata, si iti va arata portul si bandrate-ul).

#43
boogle26

boogle26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.11.2006

View Postady_uaic, on Dec 13 2008, 11:38, said:

salut. da, trebuie setat portul, ori il setezi din sys.txt (care e in folderul igo) ori din setarile igo-ului (te duci in setari/gps/si dai cautare automata, si iti va arata portul si bandrate-ul).

Am incercat cu cautare automata dar degeaba, nu-l gaseste. Am sa-l "fortez" cu sys.txt sa vad ce se intampla.

#44
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Incearca sa-l setezi manual, daca n-a dat rezultate cautarea automata.

M-am uitat acum la mine, HTC Touch Cruise + iGO My Way 2006 Plus functioneaza pe port 4 cu rata de transfer 56.400; daca nu merg astea, ia-le si tu prin sondaj, nu pot fi foarte multe combinatii posibile.

#45
boogle26

boogle26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.11.2006

View Postbarboso, on Dec 13 2008, 23:23, said:

Incearca sa-l setezi manual, daca n-a dat rezultate cautarea automata.

M-am uitat acum la mine, HTC Touch Cruise + iGO My Way 2006 Plus functioneaza pe port 4 cu rata de transfer 56.400; daca nu merg astea, ia-le si tu prin sondaj, nu pot fi foarte multe combinatii posibile.
S-ar putea sa imbatranesc facand chestia asta asa ca, cred ca am sa merg pe mana unui HTC Touch 3G e putin mai scump decat un HTC Touch dar macar are GPS inclus si poate scap de bataia de cap. :-)

#46
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
De imbatranit nu cred, nu sunt asa multe variante, dar categoric este o varianta mai buna un device cu GPS built-in decat un GPS extern pe bluetooth.

#47
atty_vandamme

atty_vandamme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.09.2006
Am cumparat acest telefon de la cineva si nu am la el handsfree. Si va intreb pe voi daca stiti daca se potriveste orice handsfree pe mini usb, sau trebuie special pentru htc? Va multumesc anterior pentru ajutor!

#48
knz

knz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2007
Am un HTC Touch P3450 in lb. franceza ....

Ce pot face sa-l pun in engleza ? Un soft unde gasesc pentru el ?

#49
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
pai ai incercat sa cauti inainte de a intreba? ai nevoie de ROM (windows) wwe (world wide english); trebuie decertificat ca sa poti pune linistit ce windows vrei.

#50
knz

knz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 28.01.2007

View Postady_uaic, on Jan 24 2009, 09:07, said:

pai ai incercat sa cauti inainte de a intreba? ai nevoie de ROM (windows) wwe (world wide english); trebuie decertificat ca sa poti pune linistit ce windows vrei.


Stiu asta, dar ma interesa altceva, am auzit ca daca s-a blocat telefonul in timpul instalarii pot sa-l arunc pe geam, ca nu mai am ce face cu el .... cat de adevarata e chestia asta?

Pe mine ma interesau atat riscurile cat si softul .... de unde il pot lua ....

#51
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
sunt adevarate partial chestiile de genu. inca se mai poate face si dupa ce crapa in timpul instalarii, insa depinde de pda. in cazul tau, da.

#52
alecs616

alecs616

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.06.2008
salutare
tocmai mi-am cumparat un htc dual touch de la orange si nu am interfata touch flo. stie cineva daca telefonul cu softu' de la orange are interfata asta instalata? daca o are, cum o activez?

#53
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
posteaza doar intr-un singur loc ca iti iei warn inutil.

#54
carameledelapte

carameledelapte

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 08.02.2009
De curand mi-am cumparat si eu un HTC Touch si am zis sa va impartasesc impresiile. (caracteristicile tehnice se gasesc f usor pe google)



Buna
Te rog frumos spune-mi si mie daca stii cum pot face sa funtioneze programul Weather  :mellow:
am tot incercat dar la mine e si putin mai greu fiindca am doar limba franceza(cred ca e singura deoarece cum am mai spus nu prea stiu sa umblu)

astept raspuns
multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate