Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

HTC Touch P3450

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Start>Settings>Today>Appearance
................................>Items

Edited by barboso, 02 June 2009 - 12:52.


#74
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Îmi spune cineva un rom STABIL de wm 6.1 și cu cât mai multe pe el pt htc touch 3450 elf/elfin?

#75
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Imi cer scuze ca postez intr-un thread asa de vechi, dar m-a rugat o cunostinta sa vad si eu daca pot sa fac ceva cu un htc 3450, la care din cate am inteles i-a facut update de firm, si dupa un restart e blocat in ecranul de boot cu cele trei culori (rosu, verde si albastru). Am incercat sa urmez un tutorial de pe xda-dev... dar cand intru in mtty si aleg port: usb,  flow control: rts/cts si dau ok imi da eroarea: usb port can not open. Daca aveti careva vreo idee si puteti sa ma ajutati, v-as fi recunoscator. Mersi.

#76
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Tot eu va deranjez. A-ti putea sa ma indrumati, va rog, spre o metoda cat de cat simpla de a afla cid-ul unui card SD, pentru ca sa pot face ulterior un HTC gold card? Am incercat prima data metoda cu Ubuntu si cele doua comenzi din terminal, dar nu se intampla nimic atunci cand ii dau grep mmc.cid (sau poate ca nu astept atat cat trebuie). Am mai vazut undeva ca pot gasi tot in ubuntu un fisier cid, pe langa alte fisiere cu numele si seria cardului, l-am cautat, l-am copiat undeva sa-l am, dar cand incerc cu qmat sa fac gold card pentru HTC Elf, tot un card obisnuit ramane, fara proprietatile de SuperCID. Daca puteti, va rog sa ma ajutati, pentru ca vreau sa pot face macar telefonul asta, daca 5800-le meu e  :deadtongue: .

#77
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Salut. Am achizitionat de curand un HTC touch dual la mana a doua , de la cineva. La pachetul lui am primit incarcator , stylus rezerva , card , hands free, cd instalare...etc. Problema mea este urmatoarea: incarcatorul :va scriu ce scrie pe el-model:SD-JM5018 , input:AC110-240V 50/60Hz , output: DC5V-180mA.    intrebarea mea este : sunt de ajuns acei 180 MA ? mai am un incarcator de motorola mai vechi care are output 650 mA. Cu care este mai bine sa incarc ?

Attached Files



#78
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Incarca-l cu ala de Motorola linistit!

#79
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
deci nu are nimic daca il incarc cu ala de amperaj mare ? sper sa nu difere timpul de utilizare al acumulatorului.

#80
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Alta problema cu incarcarea HTC-ului meu. Lam bagat la incarcat aseara cu incarcatorul de priza cel de 180 mA.; dimineata 0 , nu incarcase deloc. Apoi crezand ca incarcatorul este defect ( cu toate ca telefonul primea curent , aprinzandu-se ledul rosu , nu portocaliu). Apoi am schimbat incarcatorul , cu cel de 650 mA . la fel si asta , nu incarca deloc dupa ce l-am lasat cam 2 ore....era tot 0. In schimb la asta se aprindea ledul portocaliu , tinea aprins cam 1 minut apoi se aprindea led rosu cam 5 secunde , apoi se stingeau 1-2 secunde , apoi iar se aprindea timp de 1 minut cel portocaliu. ciclu tot asa , numai ca nu incarca. Apoi am recurs la incarcarea prin cablu de date.....a mers perfect. s-a incarcat in 3 ore pana s-a aprins ledul verde. Este posibil sa fi facut asa pentru ca am lasat acumulatorul sa se descarce complet ?? Si daca a mers incarcarea prin USB , de ce nu merge si cea la priza ??Incarcatoarele merg amandoua , fiind dat faptuc ca incarc telefonul fix de la fodafone cu ele , si merge perfect. - pana la urma nu ma deranjeaza sa-l incarc prin USB , dar sa nu afecteze acumulatorul sau durata de viata al acestuia. Am uitat sa mentionez ca i-a fost schimbat OS din windows 6.5 , in windows 6.1.(nush daca are vreo importanta)

Edited by ursu_florin2002, 13 April 2010 - 13:32.


#81
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
acumulator 3.7 V / 1120 mAh , cu ce incarcator e mai bine sa incarci ? 5.3 V / 650 mA ; sau 5 V / 180mA ??

#82
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Vad totusi ca merge sa incarc si cu incarcatorul de priza. S-a descarcat de la 100% pana la 95 % , si l-am bagat la incarcat , si vad ca merge , incarca .....posibil sa fi fost ca l-am lasat sa se descarce complet aseara , l-am mai si chinuit apoi cu deschidere si se inchidea dupa 5 secunde, de cateva ori , sa moara de tot acumulatorul. Acum vad ca merge. Totusi : acumulator 3.7 V / 1120 mAh , cu ce incarcator e mai bine sa incarci ? 5.3 V / 650 mA ; sau 5 V / 180mA , sau 5V /550mA ???

Edited by ursu_florin2002, 13 April 2010 - 15:28.


#83
rafan

rafan

    Banned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,143
  • Înscris: 04.05.2008
Ma ajutati cu o parere ? Sa incarc HTC-ul la usb sau cu incarcatorul de Motorola ? Incarcatorul original htc , nu-l am. Mentionez ca ultima incarcare a fost tot prin usb la PC , si acumulatorul m-a tinut 6 zile jumate. vorbit 1ora jumate in total , si butonat un pic prin meniu.

Edited by ursu_florin2002, 19 April 2010 - 10:56.


#84
Gangsteru1

Gangsteru1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.11.2008
Vreau sa cumpar un HTC Touch Viva insa nu am gasit pareri de la alti proprietari al acestui telefon.
Ma puteti ajuta cu cateva pareri despre telefon?

#85
flor1nutz

flor1nutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.01.2009

 Gangsteru1, on 10th October 2010, 19:16, said:

Vreau sa cumpar un HTC Touch Viva insa nu am gasit pareri de la alti proprietari al acestui telefon.
Ma puteti ajuta cu cateva pareri despre telefon?


Iti vand eu unul daca vrei, pret 150 RON(n-am gasit nicaieri mai ieftin), stare perfecta, bateria te tine minim 2 zile orice ai face cu el, 1 saptamana de folosire normala, nu ai probleme cu reteaua, iti poti lua aplicatii pentru windows mobile gen GPS(are si incorporat), jocuri pt touchscreen etc.

Eu sunt super multumit de el da vreau sa trec pe Samsung sau Iphone

tel. 0722218785 daca esti interesat

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate