Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

HTC Touch P3450

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#1
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006
Intentionez sa cumpar un pda-phone.
Oscilez intre HTC P3300 si HTC P3450 (HTC tOUCH).
Au acelasi procesor, acelasi display, cam aceeasi baterie...
Caracteristici unice HTC P3300:
- are so WM5
- are gps integrat
- are o grosime ceva mai mare
- este ceva mai scump
Caractreristici unice HTC P3450:
- are so WM6
- are tehnologie touch-flo
- este ceva mai micut
- daca-i cumpar un receptor gps extern ajung cam la aceeasi valoare.
Rog pe posesorii acestor doua modele, in special posesorii de HTC P3450 sa posteze din experienta lor.
Inclin totusi catre HTC P3450.
Multumesc

Edited by nica.mihai, 17 September 2007 - 06:41.


#2
solaris78

solaris78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 07.12.2006
Cred ca sunt omul potrivit sa ofer acest raspuns.
Sotia mea este posesoare de P3300 de aprox un an de zile si eu detin un Touch de o luna de zile.
Daca iti spun ca sotia mea o sa-si schimbe P3300 cu touch in curand cred ca am spus totul.
Touch-ul are ceva chestii in plus fiindca are WM6 si nu WM5 ca si P33000 dar astea sunt oricum chestii de soft.
Faotul ca P3300 are ecranul "ingropat" il face dificil de utilizat fara stylus, e mult mai gros si sensibil mai maricel in toate dimensiunile.
Alt avantaj la Touch este Touch-Flo care chiar e tare (atat ca si gadget cat si ca utilizare) si faptul ca e model nou deci are alta cota de piata.
Oricum tu in postul tau ai atins aceste puncte care le-am spus si eu dar eu pot sa zic ca ti le confirm.
Eu as face aceeasi alegere fara ezitare: TOUCH MAN
Sper sa fie de ajutor!

Edited by solaris78, 18 September 2007 - 12:03.


#3
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 01.11.2006

View Postsolaris78, on Sep 18 2007, 13:00, said:

Cred ca sunt omul potrivit sa ofer acest raspuns.
Sotia mea este posesoare de P3300 de aprox un an de zile si eu detin un Touch de o luna de zile.
Daca iti spun ca sotia mea o sa-si schimbe P3300 cu touch in curand cred ca am spus totul.
Touch-ul are ceva chestii in plus fiindca are WM6 si nu WM5 ca si P33000 dar astea sunt oricum chestii de soft.
Faotul ca P3300 are ecranul "ingropat" il face dificil de utilizat fara stylus, e mult mai gros si sensibil mai maricel in toate dimensiunile.
Alt avantaj la Touch este Touch-Flo care chiar e tare (atat ca si gadget cat si ca utilizare) si faptul ca e model nou deci are alta cota de piata.
Oricum tu in postul tau ai atins aceste puncte care le-am spus si eu dar eu pot sa zic ca ti le confirm.
Eu as face aceeasi alegere fara ezitare: TOUCH MAN
Sper sa fie de ajutor!

Multumesc. Practic aveam nevoie de o confirmare.
Mi-ati fost de ajutor.
Inca o data, multumesc.

#4
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Dezavantaj Touch (pentru care nu il cumpar): nu are 3G , deci transmisiile de date sunt foarte lente si se efectueaza doar prin GPRS. Si daca primesti ca mine 15 e-mailuri pe zi si stai pe internet unde incarci pagini HTML , Touch-ul este in dezavantaj clar.
Am avut posbilitatea sa folosesc un Touch de mai multe ori in ultimele 2 luni si pot spune ca interfata este mult mai buna ca la WM5 insa lipsa 3G-ului ma face sa ma razgandesc. Astept un HTC cu HSDPA.

#5
PaperBoyRo

PaperBoyRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 06.06.2005

View Post701, on Sep 26 2007, 16:02, said:

Dezavantaj Touch (pentru care nu il cumpar): nu are 3G , deci transmisiile de date sunt foarte lente si se efectueaza doar prin GPRS. Si daca primesti ca mine 15 e-mailuri pe zi si stai pe internet unde incarci pagini HTML , Touch-ul este in dezavantaj clar.
Am avut posbilitatea sa folosesc un Touch de mai multe ori in ultimele 2 luni si pot spune ca interfata este mult mai buna ca la WM5 insa lipsa 3G-ului ma face sa ma razgandesc. Astept un HTC cu HSDPA.
de HTC Touch Dual ce zici? l-ai folosit? o impresie ti-ai facut? zi-mi/zi-ne si noua. multumesc anticipat.

#6
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006

View Post701, on Sep 26 2007, 15:02, said:

Dezavantaj Touch (pentru care nu il cumpar): nu are 3G , deci transmisiile de date sunt foarte lente si se efectueaza doar prin GPRS. Si daca primesti ca mine 15 e-mailuri pe zi si stai pe internet unde incarci pagini HTML , Touch-ul este in dezavantaj clar.
Am avut posbilitatea sa folosesc un Touch de mai multe ori in ultimele 2 luni si pot spune ca interfata este mult mai buna ca la WM5 insa lipsa 3G-ului ma face sa ma razgandesc. Astept un HTC cu HSDPA.
dar 3g-ul te ajuta si in cazul in care esti conectat prin wi-fi la internet ?????  ;)

#7
felician

felician

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.12.2003
wi-fi e separat, nu are legatura cu faptul ca ai sau nu 3G.

Daca ai acasa wi-fi si pe teren nu ai nevoie de mare viteza pe net atunci Touch-ul e super bun.

#8
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
1. acel "touch" se poate pune pe orice device care suporta wm6 (cu asta va ajut eu nu e pb). cat despre facilitati: parerea mea, care iti place mai mult. la functionalitati difera ff putin. si ca o mica paranteza: is convins ca femeile au alt scop pentru care schimba un telefon (niciodata nu va fi functiile sale, ci cum arata si cum face poze). am avut si p3450 si momentan am p3300 de care sunt foarte incantat. toata treaba de touch si alte chestii tine doar de SOFT. wm6 se poate pune cu mare usurinta.

#9
baladi

baladi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.01.2007
Salut,

De curand mi-am cumparat si eu un HTC Touch si am zis sa va impartasesc impresiile. (caracteristicile tehnice se gasesc f usor pe google)

1. Ecranul, care este de "doar" 65k culori, afiseaza imaginea foarte bine. (inainte de testare eram descurajat de nr mic de culori comparativ cu N65 si restu...)

2. Calitatea materialelor(subiectiv) o notez cu 4.5/5 . (nu sunt eu mare fan al partilor cromate)

3. Bateria se incadreaza in specificatii, adica cu o durata de viata considerabil mai scurta fata de fostul telefon(nokia 6030). e de asteptat, stiu. Dar pt mine nu prea conteaza deoarece cand sunt acasa il tin mai tot timpul conectat la pc.

4. Camera foto am testat-o doar in lumina slaba. nu prea pot sa apreciez calitatea(slaba parearea mea) deoarece pot compara doar cu cele facute cu Sony-ul CyberShot DSC H5.

5. Windowsul ruleaza rapid pe el(decent)

6. M-am obijnuit mult mai repede decat credeam cu tastatura on screen, astfel ca nici nu mai folosesc butoanele de pe el.

7. Setarile pt internet au necesitat cateva minute bune de incercari (personalul Orange Shop). Cele automate de pe site nu merg.(ei mi-au confirmat asta :lol: )
8. In internet hotspot sa conectat f rapid si fara munca de setari.(mai simplu si mai rapid ca notebookul meu cu Vista).

9. Sincronizarea lui cu Pc ul a fost destul de greoaie, deoarece cdul din pachet dadea eroare de autorun, si chiar daca problema a fost discutata pe forumul microsoft singura solutie este descarcarea datelor de pe site de la ei. (INFO pt cei care au aceasta problema: downlodezi fisieru "drvupdate-x86.exe", iar apoi in control panel ai aplicatia "Windows Mobile Device Center" care o rulezi.) Odata sincronizat(si conectat) cu Pc ul telefonul are acces la internet.

10. O "problema" care inca nu am reusit sa o rezolv consta in alegerea unui ton preferential pt alarma.(sunt disponibile doar sunete scurte sau un latrat de caine de vreo 3 sec)

11. Ca Mapping Software miam instalat MioMap 3.2 cu harta pt Romania. (software search keyword "MIO MAP 3.2 all maps are working incl ROMANIA map")

12. Difuzorul de alerte al aparatului (il consider) de putere medie, iar telefonul purtat in husa lui de protectie groasa are probleme in a te alerta acustic si fizic.

13. Designul telefonului nu te ajuta sa iti pozitionezi corect orificiul difuzorului in dreptul canalului urechii, iar daca e acoperit direct de o parte a urechii nu se mai aude aproape deloc.(la fel pt cele doua orificii: pui degetu pe ele si aproape nu se mai aude nimic).

In concluzie recomand acest telefon, eu is foarte multumit de el, mai urmeaza sa testez playerul video incorporat si o sa revin cu noi impresii.

Sper ca am fost de folos.

Pt intrebari si ajutor, PM

Salutare

Adrian

[ http://abhishek.tiwari.com/wp-content/uploads/2007/08/htc_touch.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
thorust

thorust

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.11.2007
Si eu am un terminal asemanator de ceva timp. Pentru tonuri de apel.... copiaza ce format audio vrei (mp3, wav, midi, wma) pe card si ai sa vezi ca ai tonuri noi. Pentru ton de alarma terminalul prefera doar wav.
Sincronizarea se face cu ActiveSync si avind Windows Mobile 6 instalat ca sistem de operare suporta o multime de aplicatii si ruleaza toata sumedenia de formate intilnite si la Windows-ul de pe desktop. In afara de conexiunea prin USB se mai conecteaza si in retele Wifi sau prin GPRS sau bluetooth. Poti pune un card de pina la 8 Gb pe el (telefonul vine cu unul de 1 Gb la pachet).
Una peste alta, este un terminal incredibil de subtire si destul de cool avind in vedere ca modul de operare se face direct pe ecranul touch sensitive folosind degetele sau stylus-ul din dotare.
Mai are un buton pentru camera de 2 megapixeli , un buton pentru answer, unul pentru end si un joystick.
Attached File  elf.jpg   80.33K   213 downloads

Edited by thorust, 10 November 2007 - 06:35.


#11
baladi

baladi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.01.2007

View Postthorust, on Nov 10 2007, 06:15, said:

Si eu am un terminal asemanator de ceva timp. Pentru tonuri de apel.... copiaza ce format audio vrei (mp3, wav, midi, wma) pe card si ai sa vezi ca ai tonuri noi. Pentru ton de alarma terminalul prefera doar wav.
Sincronizarea se face cu ActiveSync si avind Windows Mobile 6 instalat ca sistem de operare suporta o multime de aplicatii si ruleaza toata sumedenia de formate intilnite si la Windows-ul de pe desktop. In afara de conexiunea prin USB se mai conecteaza si in retele Wifi sau prin GPRS sau bluetooth. Poti pune un card de pina la 8 Gb pe el (telefonul vine cu unul de 1 Gb la pachet).
Una peste alta, este un terminal incredibil de subtire si destul de cool avind in vedere ca modul de operare se face direct pe ecranul touch sensitive folosind degetele sau stylus-ul din dotare.
Mai are un buton pentru camera de 2 megapixeli , un buton pentru answer, unul pentru end si un joystick.
Attachment elf.jpg

1. fisierul .wav trebuie sal pun intrun folder anume? ca de pe storage card nu mil vede.
2. cum ai schimbat fontul la ceasul din background?
3. ce program folosesti sa convertesti filmele sa le pui pe telefon?

4. poate ma poti ajuta cu o problema:
am rulat un executabil, nam reusit sa-l sterg numai dupa un restart. problema acu e ca odata la 5 min imi apare pe ecran erare: "<Notification Error> Cannot execute \storage card\ttgpseng.exe"
mentionez ca fisierul nu este pe card, si nici nu apare ca proces in taskmanager.

Edited by baladi, 10 November 2007 - 16:06.


#12
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
daca vrei sa pui tonuri de apel se copie in windows\rings wav sau mp3-urile
pentru filme foloseste smartmovie (si filme cu subtitrare - un film de 700mb il face aprox. 10 ori mai mic).
ceasul se poate pune cu un HTC Home Plugin

#13
baladi

baladi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.01.2007

View Postady_uaic, on Nov 10 2007, 22:05, said:

daca vrei sa pui tonuri de apel se copie in windows\rings wav sau mp3-urile

nu il vede. poate e prea mare wav-ul de 14 mB?

#14
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
dc nu il faci mp3?

#15
baladi

baladi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.01.2007

View Postady_uaic, on Nov 11 2007, 14:27, said:

dc nu il faci mp3?
am gasit.
mersi

#16
baladi

baladi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.01.2007
in programul smart movie 3.4 am folosit codecul xvid si xvid mpeg-4, dar nu am reusit sa le fac sa mearga pe telefon
stie cineva setarile exacte pt acest model de telefon?

#17
gvingi76

gvingi76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 19.03.2007

View Postbaladi, on Nov 9 2007, 14:52, said:

Salut,

De curand mi-am cumparat si eu un HTC Touch si am zis sa va impartasesc impresiile. (caracteristicile tehnice se gasesc f usor pe google)

1. Ecranul, care este de "doar" 65k culori, afiseaza imaginea foarte bine. (inainte de testare eram descurajat de nr mic de culori comparativ cu N65 si restu...)

2. Calitatea materialelor(subiectiv) o notez cu 4.5/5 . (nu sunt eu mare fan al partilor cromate)

3. Bateria se incadreaza in specificatii, adica cu o durata de viata considerabil mai scurta fata de fostul telefon(nokia 6030). e de asteptat, stiu. Dar pt mine nu prea conteaza deoarece cand sunt acasa il tin mai tot timpul conectat la pc.

4. Camera foto am testat-o doar in lumina slaba. nu prea pot sa apreciez calitatea(slaba parearea mea) deoarece pot compara doar cu cele facute cu Sony-ul CyberShot DSC H5.

5. Windowsul ruleaza rapid pe el(decent)

6. M-am obijnuit mult mai repede decat credeam cu tastatura on screen, astfel ca nici nu mai folosesc butoanele de pe el.

7. Setarile pt internet au necesitat cateva minute bune de incercari (personalul Orange Shop). Cele automate de pe site nu merg.(ei mi-au confirmat asta :lol: )
8. In internet hotspot sa conectat f rapid si fara munca de setari.(mai simplu si mai rapid ca notebookul meu cu Vista).

9. Sincronizarea lui cu Pc ul a fost destul de greoaie, deoarece cdul din pachet dadea eroare de autorun, si chiar daca problema a fost discutata pe forumul microsoft singura solutie este descarcarea datelor de pe site de la ei. (INFO pt cei care au aceasta problema: downlodezi fisieru "drvupdate-x86.exe", iar apoi in control panel ai aplicatia "Windows Mobile Device Center" care o rulezi.) Odata sincronizat(si conectat) cu Pc ul telefonul are acces la internet.

10. O "problema" care inca nu am reusit sa o rezolv consta in alegerea unui ton preferential pt alarma.(sunt disponibile doar sunete scurte sau un latrat de caine de vreo 3 sec)

11. Ca Mapping Software miam instalat MioMap 3.2 cu harta pt Romania. (software search keyword "MIO MAP 3.2 all maps are working incl ROMANIA map")

12. Difuzorul de alerte al aparatului (il consider) de putere medie, iar telefonul purtat in husa lui de protectie groasa are probleme in a te alerta acustic si fizic.

13. Designul telefonului nu te ajuta sa iti pozitionezi corect orificiul difuzorului in dreptul canalului urechii, iar daca e acoperit direct de o parte a urechii nu se mai aude aproape deloc.(la fel pt cele doua orificii: pui degetu pe ele si aproape nu se mai aude nimic).

In concluzie recomand acest telefon, eu is foarte multumit de el, mai urmeaza sa testez playerul video incorporat si o sa revin cu noi impresii.

Sper ca am fost de folos.

Pt intrebari si ajutor, PM

Salutare

Adrian

[ http://abhishek.tiwari.com/wp-content/uploads/2007/08/htc_touch.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poti sa ma ajutyi si pe mine cu setarile pentru Internet Mobil ... ca nu merg setarile de la Orange...  chiar nu inteleg de ce...?

#18
bodomen

bodomen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.02.2006

View Postsolaris78, on Sep 18 2007, 07:00, said:

Cred ca sunt omul potrivit sa ofer acest raspuns.
Sotia mea este posesoare de P3300 de aprox un an de zile si eu detin un Touch de o luna de zile.
Daca iti spun ca sotia mea o sa-si schimbe P3300 cu touch in curand cred ca am spus totul.
Touch-ul are ceva chestii in plus fiindca are WM6 si nu WM5 ca si P33000 dar astea sunt oricum chestii de soft.
Faotul ca P3300 are ecranul "ingropat" il face dificil de utilizat fara stylus, e mult mai gros si sensibil mai maricel in toate dimensiunile.
Alt avantaj la Touch este Touch-Flo care chiar e tare (atat ca si gadget cat si ca utilizare) si faptul ca e model nou deci are alta cota de piata.
Oricum tu in postul tau ai atins aceste puncte care le-am spus si eu dar eu pot sa zic ca ti le confirm.
Eu as face aceeasi alegere fara ezitare: TOUCH MAN
Sper sa fie de ajutor!

salut. av vazut ca ai un TOUCH . FELICITARI. Am achizitionat si eu unul. problema sau nelamurirea mea este  : nu reusesc sa dau zoom la poze folosindu-ma de deget. rotind degetul pe ecran. daca cumva trebuie instalat ceva in plus te rog mult sa imi spui. mersi mult de tot

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate