Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

HTC Touch P3450

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#19
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
din cate stiu eu, asta nu are gps. si pentru unii e cam esential. si nu veniti cu replici ca iei receiver, ca nu tine. e nasol sa umbli cu ala in buzunar sincer (stiu cum e).

#20
jondaniel03

jondaniel03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 09.07.2006

View Postady_uaic, on Feb 12 2008, 21:08, said:

din cate stiu eu, asta nu are gps.

Ok, lamuriti-ma si pe mine: P3300 are gps si P3450 nu are?

La ele 2 ma gandeam si eu in ideea ca am 2 in1 : si telefon si gps pt masina.

Din ce s-a scris mai sus am inteles ca P3450 are nevoie de un adaptar pt a fi si GPS. Asa e?

pentru ca in cazul asta voi ramane la P3300.

#21
axxa84

axxa84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.01.2006

View Postgvingi76, on Nov 21 2007, 17:52, said:

Poti sa ma ajutyi si pe mine cu setarile pentru Internet Mobil ... ca nu merg setarile de la Orange...  chiar nu inteleg de ce...?



sal. vreau si eu un tel din asta. e vreo sansa sa scrii sms-uri fara stylus? mc

#22
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
Stiu ca e cam vechi topicul dar as vrea si eu sa ma lamuriti la partea cu filme. a reusit cineva sa puna filme pe el? cum se vad si cat ocupa? subtitrarea se vede bine?

#23
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
... voi avea in curand un HTC TOUCH P3452 (versiunea enhanced cu 128mb ram si 256mb rom) ....dupa ce-l voi forja cateva zile voi reveni cu pareri si sfaturi

pentru inceput ...daca tot era o dilema pe aici..la redarea filmelor folositi programele (se gasesc usor)  TCPMP sau Core player...acestea au si codecurile necesare redarii diferitelor formate video si audio....cat priveste caliatea maxima a redarii e simplu: convertiti filmele cu "Total video converter". de exemplu ...in format .avi (divx) la rezolutia 320x240 (320x200 la formatul 16/9)..un framerate normal (25fps sa  zicem)..un bitrate video de maxim 1mbps (800kbps ca o marja)..iar pe partea audio 128kbps stereo sau 64kbps mono....ar trebui ca oricare din aceste 2 programe sa-l redea cursiv si calitativ (atentie si la sursa din care convertiti..nu va puteti astepta sa rezulte calitate de la un camrip de exemplu :) ) ....exista si programe care convertesc direct din DVD cu tot cu subtitrare

...nu folositi playerul standard (windows media player) caci acesta foloseste o mica parte din resursele procesorului pt redare..e dezamagitor wmp

#24
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008
salut!am luat si eu de curand un HTC TOUCH(CUNOSCUT SI SUB NUMELE DE P3450 sau touch flo)!pana aici toate bune dar vazusem in prezentare meniul bazat pe touch mai exact cu "acele casute" pe ecran care il imparteau un pai multe patratele cu functii!...cine are asa ceva intelege la ce ma refer pt cine nu a inteles atasez foto cu marele problem!as vrea sa arate meniul ca in poza cu aparatul negru si nu stiu ce sa ii fac...stie cineva exact ce si cum..e vreo optiune in el?

Attached Files



#25
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Din meniul de baza (cel din imaginea stinga) dai cu degetul de la baza ecranului in sus. Manual n-ai primit o data cu el? :-)

#26
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View PostGreuceanu, on Aug 6 2008, 20:18, said:

Din meniul de baza (cel din imaginea stinga) dai cu degetul de la baza ecranului in sus. Manual n-ai primit o data cu el? :-)
nu este nou aparatul si l-am cumparat incomplet!multumesc.

#27
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Cu placere, sa cresti mare ... Ca sa fiu complet, dind cu degetul dreapta/stinga accesezi celelalte "fete" ale interfetei, si dind cu degetul in jos o opresti. Sa-l stapinesti cu placere!

#28
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View PostGreuceanu, on Aug 6 2008, 20:29, said:

Cu placere, sa cresti mare ... Ca sa fiu complet, dind cu degetul dreapta/stinga accesezi celelalte "fete" ale interfetei, si dind cu degetul in jos o opresti. Sa-l stapinesti cu placere!
ms ms!gata,i-am venit de hac...deja jumate bateria;incarcat de dimineata.

#29
mihi78

mihi78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 31.01.2008

View PostGreuceanu, on Aug 6 2008, 20:29, said:

Cu placere, sa cresti mare ... Ca sa fiu complet, dind cu degetul dreapta/stinga accesezi celelalte "fete" ale interfetei, si dind cu degetul in jos o opresti. Sa-l stapinesti cu placere!
ai idee card de cati gb suporta max?

#30
lenzexe

lenzexe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 31.05.2005
intrand in posesia lui ce pot zice:
- un pda superb, mic si destul de puternic (e versiunea cu 128mb ram si 256mb rom) ....eu am facut si overclock la 247mhz (e o limita sigura...se poate si 300mhz)
- la redarea clipurilor video..ce pot spune (puneti mana pe el si vedeti ce poate...setarile le-am postat..cu overclok in benchmarkul din coreplayer un fisier video de 1mbps la rez qvga 150%..ce mai vreti :)
- difuzorul e destul de puternic..la cat de micut e..castile din pachet peste orice ofera firme precum nokia in pachet...un sunet ft bun...nu putem compara cu niste in ear sony de exempu 9imi voi lua un adaptor audio + casti in ear gen cx300 - cunoscatorii stiu)
- e utila folia dedicata cu care vine in pachet (eu folosesc stilusul..doar la cub usor degetul) ...iar HUSA POUCH credeti ca gasiti ceva mai finut pentru el??? exista tocuri pe piata utile daca va ganditi sa-l scapati la betie :)
- eu l-am luat de pe quickmobile.ro ...la comanda..1000ron..ei fiind importatori logic ca  am avut ceva de asteptat, dar nu degeaba..economie de 300ron + ca am primit 2 cadouri probabil pentru timpul de asteptare (un car charger de 50ron si un snur fashion de vreo 20ron) ...afacere buna zic eu ...recomand site-ul ..pentru Touch e cel mai mic pret de pe piata ..si nu uitat ca e Touch Enhanced :)


ca minusuri: in lumina soarelui nu aveti sanse sa butonati prea bine (ceva des intalnit la mobile) si ..sa zicem filmarea...chiar camera foto daca aveti pretentii (eu unul nici nu o folosesc) ..si cam atat :)

..pot spune ca am facut o alegere foarte buna..in zona asta de pret gasiti mobile conventionale de care dupa cateva luni v-ati plictisit

#31
nph

nph

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 27.01.2008
Detin si eu unul. Momentan e de vanzare :D. Se pare ca cer aproape cat cei de la quickmobile, ar mai trebui sa scad :).
Anyway telefonu/pda-ul e beton. Filmele merg foarte bine, TCPMP este dupa parerea mea cea mai buna alternativa pt movie player. Core se baseaza tot pe tcpmp dar are in plus o interfata mai placuta, cateva functii like youtube si alte prostii, in mare consuma mai multe resurse.
Daca ajungi sa il conf putin poti lucra numai cu degetul (ma refer la functiile de baza).

Sa raspund la intrebarea cuiva, poti scrie linistit sms-uri fara sa folosesti stylus. Dureaza o sapt pana ce te obisnuiesti dar dupa ajungi sa scrii mai repede decat pe tel conv, plus poti downloada si alte tipuri de tastaturi facute pt touch screen.
Intr-un cuvant este o alegere foarte buna (in plus si pretul scazut comparativ cu celelalte si sa nu uitam marimea lui).

Numai bine.

#32
neacju

neacju

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2006
salutare, vin si eu cu o cerere de ajutor, de curand am achizitonat acest telefon la mana a doua. din pacate nu am primit un cd cu soft la el si nu ii dau de cap cum il pot conecata la pc

rog ajutor sfaturi pareri cum pot face acest lucru.

multumesc anticipat

#33
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Teoretic, cablu USB + ActiveSync 4.5, downloadabil de pe site-ul microsoft.

#34
PaperBoyRo

PaperBoyRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 06.06.2005
credeti ca merita trecerea la HTC Viva?

#35
fight_for_l

fight_for_l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.03.2006
Salut!
Eu am un O2 XDA miniS si mi-am instalat miomap -ul pe care l-am luat de pe net. Vreau sa te intreb daca ai nevoie de un receptor GPS sau ceva de genul asta. Alta problema nu reusesc sa trimit MMS-uri. Poti sa ma ajuti in privinta asta.
Merci anticipat.

View Postbaladi, on Nov 9 2007, 14:52, said:

Salut,

De curand mi-am cumparat si eu un HTC Touch si am zis sa va impartasesc impresiile. (caracteristicile tehnice se gasesc f usor pe google)

1. Ecranul, care este de "doar" 65k culori, afiseaza imaginea foarte bine. (inainte de testare eram descurajat de nr mic de culori comparativ cu N65 si restu...)

2. Calitatea materialelor(subiectiv) o notez cu 4.5/5 . (nu sunt eu mare fan al partilor cromate)

3. Bateria se incadreaza in specificatii, adica cu o durata de viata considerabil mai scurta fata de fostul telefon(nokia 6030). e de asteptat, stiu. Dar pt mine nu prea conteaza deoarece cand sunt acasa il tin mai tot timpul conectat la pc.

4. Camera foto am testat-o doar in lumina slaba. nu prea pot sa apreciez calitatea(slaba parearea mea) deoarece pot compara doar cu cele facute cu Sony-ul CyberShot DSC H5.

5. Windowsul ruleaza rapid pe el(decent)

6. M-am obijnuit mult mai repede decat credeam cu tastatura on screen, astfel ca nici nu mai folosesc butoanele de pe el.

7. Setarile pt internet au necesitat cateva minute bune de incercari (personalul Orange Shop). Cele automate de pe site nu merg.(ei mi-au confirmat asta :lol: )
8. In internet hotspot sa conectat f rapid si fara munca de setari.(mai simplu si mai rapid ca notebookul meu cu Vista).

9. Sincronizarea lui cu Pc ul a fost destul de greoaie, deoarece cdul din pachet dadea eroare de autorun, si chiar daca problema a fost discutata pe forumul microsoft singura solutie este descarcarea datelor de pe site de la ei. (INFO pt cei care au aceasta problema: downlodezi fisieru "drvupdate-x86.exe", iar apoi in control panel ai aplicatia "Windows Mobile Device Center" care o rulezi.) Odata sincronizat(si conectat) cu Pc ul telefonul are acces la internet.

10. O "problema" care inca nu am reusit sa o rezolv consta in alegerea unui ton preferential pt alarma.(sunt disponibile doar sunete scurte sau un latrat de caine de vreo 3 sec)

11. Ca Mapping Software miam instalat MioMap 3.2 cu harta pt Romania. (software search keyword "MIO MAP 3.2 all maps are working incl ROMANIA map")

12. Difuzorul de alerte al aparatului (il consider) de putere medie, iar telefonul purtat in husa lui de protectie groasa are probleme in a te alerta acustic si fizic.

13. Designul telefonului nu te ajuta sa iti pozitionezi corect orificiul difuzorului in dreptul canalului urechii, iar daca e acoperit direct de o parte a urechii nu se mai aude aproape deloc.(la fel pt cele doua orificii: pui degetu pe ele si aproape nu se mai aude nimic).

In concluzie recomand acest telefon, eu is foarte multumit de el, mai urmeaza sa testez playerul video incorporat si o sa revin cu noi impresii.

Sper ca am fost de folos.

Pt intrebari si ajutor, PM

Salutare

Adrian

[ http://abhishek.tiwari.com/wp-content/uploads/2007/08/htc_touch.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#36
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
salut @fight_for_l. da, iti trebuie gps receiver, pentru ca nu are incorporat. pt mms-uri apeleaza la sit-ul providerului (orange, vodafone) si fa-ti setarile manual, nu sa primesti automat (ai acolo pas cu pas).

View Postbaladi, on Nov 13 2007, 08:38, said:

in programul smart movie 3.4 am folosit codecul xvid si xvid mpeg-4, dar nu am reusit sa le fac sa mearga pe telefon
stie cineva setarile exacte pt acest model de telefon?

in ce sens sa mearga pe telefon? ce player folosesti (sa nu zici ca windows media player, ca ai atatea de unde alege).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate