Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...
 geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi
 Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta

The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...
 Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...

2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...
 

CUM PUTEM CASTIGA LA LOTO!

- - - - -
  • Please log in to reply
198 replies to this topic

#181
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

View PostHoudin, on Jan 16 2008, 16:43, said:

La 6/49 am prins de multe ori 3 numere dar niciodata mai multe. In schimb la celelalte agentii de pariuri cum ar fi astra/pariloto am avut de multe ori bilete castigatoare. Cel mai mare castig l-am luat la astra ; era putin peste 3oo lei. Apropo , cel mai mare castig al vostru la o agentie de pariuri (Astra/pariloto) care este?
In jur de 1000Ron la betfair

#182
shteck2k6

shteck2k6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,566
  • Înscris: 19.10.2006
Aici vorbim doar de noroc. Cum exista sa zicem 15 miliarde de variante, exista si "posibilitatea" ca tu sa cumperi bilete cu toate cele 14.999.999.999 de variante, iar singura varianta pe care ai cumparat-o, tocmai aia sa nu iasa. Deci e vorba numai si numai de noroc. Nu exista scheme de joc, nimica. SI Ogica a spus la telefon la o emisiune ca este vorba doar de noroc!
Deci eu care dau 4.4 ron pe o varianta simpla, consider ca am exact aceeasi sansa ca cel care a jucat 100.000 de variante...
faptul ca probabilitatea ca eu sa castig este mai mica... asta este alta mancare de peste; deci este vorba numai de noroc.

#183
delahep

delahep

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.02.2007
Cred ca jocul asta e o fictiune. Suntem condusi de cand ne nastem si dusi de nas!
Banii nostrii trebuie sa ajunga tot la ei. Loto este o metoda reala de manipulare
a banilor nostri si a mintii noastre . Din putinul (nimicul) nostru trebuie sa dam inapoi lor.
Ce premiu mare , cati bani, multi bani de unde ?De la amarati, de la saracii de noi!
Stau si ma intreb , oare hackerii nu au reusit sa ii dea de cap jocului astuia!?!?

#184
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Hackerii cat ar fi de hackeri nu au cum sa prevada viitorul. Este doar un joc de noroc. Fie ca pui un bilet fie ca pui o mie, fie ca folosesti o schema sau alta, sansele de castig nu cresc foarte mult, si prin foarte mult ma refer la faptul ca nu poti sa zici cu certitudine ca daca nu se intampla saptamana asta, sau zece saptamani la rand macar a unspea saptamana tot prinzi cat I.
Imi place de cei care inca mai viseaza ca pot castiga dupa o anumita strategie. Eu am jucat numai biletul simplu si maxim am prins trei numere. Nu e o mare pierdere pentru mine si totusi exista acea mica sansa sa iei tot. Nu s-a intamplat, probabil nu o sa se intample niciodata, dar macar nu poti spune ca nu ai incercat.

Pune mana si munceste nu astepta sa castigi la loto. B)

#185
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Posticynoangel, on Jan 27 2008, 17:17, said:

Hackerii cat ar fi de hackeri nu au cum sa prevada viitorul. Este doar un joc de noroc. Fie ca pui un bilet fie ca pui o mie, fie ca folosesti o schema sau alta, sansele de castig nu cresc foarte mult, si prin foarte mult ma refer la faptul ca nu poti sa zici cu certitudine ca daca nu se intampla saptamana asta, sau zece saptamani la rand macar a unspea saptamana tot prinzi cat I.
Imi place de cei care inca mai viseaza ca pot castiga dupa o anumita strategie. Eu am jucat numai biletul simplu si maxim am prins trei numere. Nu e o mare pierdere pentru mine si totusi exista acea mica sansa sa iei tot. Nu s-a intamplat, probabil nu o sa se intample niciodata, dar macar nu poti spune ca nu ai incercat.

Pune mana si munceste nu astepta sa castigi la loto. B)
Ba da! premiul cel mare a fost in sfarsit castigat!  :coolspeak:
După 21 de săptămâni de extargeri, un român a ghicit cele șase numere norocoase. Biletul câștigător a fost jucat la o agenție din București.
La categoria a doua au fost 139 de oameni care au nimerit cinci numere, iar la a treia 7200 de români au ghicit patru numere.

Există un singur câștigător la categoria I. Câștigătorul va încasa un premiu net de 9,3 milioane euro.

NUMERELE EXTRASE: 36, 6, 47, 24, 20,2. Noroc: 9353164
Sursa

#186
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007
il intrebam pe Ogica  :P

#187
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de cate ori a castigat ogica la categoria a doua? ca mi se pare ca "baietii cu ochi albastrii" se revanseaza fata de el prin castiguri la categoria a doua, pt "incidentul" cu potul de la categoria I.

#188
cavou

cavou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 24.03.2007
http://loto.favorite...numere-loto.php

iar a dat tzeapa loteria cu numerele astea

#189
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Nu credeti ca ar trebui modificate categ. 2 si 3 .. adica marite.. ca si asa 1-a iese odata la 100 de ani, macar astea 2 si 3 sa dea un ban...

#190
stefan3001

stefan3001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 29.01.2010

View Postmark75, on 27th September 2007, 20:47, said:

Sunt interesat de persoane pasionate de loto, care doresc sa invinga hazardul sau mai bine spus, sa castige in mod regulat la loto. Pare o nebunie, dar stiu ca asa ceva se poate. Am realizat chiar eu acest lucru acum 12 ani, timp de 3 luni si am de gand sa o fac din nou. Doar ca atunci,de exemplu, imi permiteam sa joc la loto 6/49 la 16 nr, singur! Acum, 16 nr jucate cu cod 59 la loto 6/49 sunt aproxim. 500 ron, care inseamna 98% din salariu de baza a multora! Cam mult chiar si pentru mine in conditiile in care trebuie sa joci aceeasi suma de bani in fiecare saptamana! Eu unul am pus la punct un sistem de castig, dar trebuie bani seriosi si ceva rabdare sa se poata castiga! Vreau sa formez un colectiv de jucatori, care pentru o suma modica pe saptamana, sa putem juca la ceva mai multe numere. Am ajuns la concluzia ca, este mult mai convenabil sa se joace in grup, decat ca o persoana singura. Se impart si castigurile dar si pierderile in caz de nereusita. Un grup de 15-20 persoane este suficient.Daca cineva este interesat sa joace dupa sistemul meu, ma poate contacta pe id de mess!
Cat ai castigat?

#191
ciprian30111996

ciprian30111996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 15.08.2009
mai bine jucati la pariuri sportive ca acolo aveti mai multe sanse decat la loto . La pariuri sportive castigi mai putin , dar esti sigur ca nu pierzi asa multi bani

#192
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View Postciprian30111996, on 10th June 2010, 12:00, said:

dar esti sigur ca nu pierzi asa multi bani

E nu :lol: !

#193
Mayky

Mayky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.07.2007
Salutare ,

Sunt un stundet , amator in ceea ce priveste loteria , pun un bilet simplu odata la cateva luni..

Chiar astazi am pus unul si mi-au iesit 2 numere..Am sperat si eu macar la 3 dar de.. nu prea trage norocul la mine..

M-am amuzat in cea mai mare parte de acest topic..Fiecare cu perspectiva lui..

De ce am postat ?

Ma intrebam de ce se castiga atat de rar premiul I ?
Ce se intampla cu dobanzile de pe aceste sume ? Sunt puse la report sau le baga iei in buzanare ? ( e doar o curiozitate , cine poate sa-mi raspunda )

Iar cu extragerile astea..din moment ce detin o baza de date cu toate numerele jucate , nu se poate face un program sa iasa exact ce nu s-a pus..?
Stie cineva cum e construita aceasta "masinarie" care face extragerile ? ( exista vre-un tip de senzor pe ea ? )

Ma uitam la arhiva extragerilor..mi se pare oarecum dubios lasand toata probabilitatea la oparte , cum de ies mai mereu numere de genul 37,38,39 ...2,3,5 ?
Tind sa cred ca e o mare magarie aceasta loterie..

#194
insanejohn

insanejohn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2012

View Postmark75, on 27th September 2007, 20:47, said:

Sunt interesat de persoane pasionate de loto, care doresc sa invinga hazardul sau mai bine spus, sa castige in mod regulat la loto. Pare o nebunie, dar stiu ca asa ceva se poate. Am realizat chiar eu acest lucru acum 12 ani, timp de 3 luni si am de gand sa o fac din nou. Doar ca atunci,de exemplu, imi permiteam sa joc la loto 6/49 la 16 nr, singur! Acum, 16 nr jucate cu cod 59 la loto 6/49 sunt aproxim. 500 ron, care inseamna 98% din salariu de baza a multora! Cam mult chiar si pentru mine in conditiile in care trebuie sa joci aceeasi suma de bani in fiecare saptamana! Eu unul am pus la punct un sistem de castig, dar trebuie bani seriosi si ceva rabdare sa se poata castiga! Vreau sa formez un colectiv de jucatori, care pentru o suma modica pe saptamana, sa putem juca la ceva mai multe numere. Am ajuns la concluzia ca, este mult mai convenabil sa se joace in grup, decat ca o persoana singura. Se impart si castigurile dar si pierderile in caz de nereusita. Un grup de 15-20 persoane este suficient.Daca cineva este interesat sa joace dupa sistemul meu, ma poate contacta pe id de mess!
Salut, vad ca ai postat acum multisor timp dar poate mai urmaresti topicul... m-ar interesa sa discutam despre ideea ta, dar nu am gasit id-ul de mess de care vorbeai... id meu e insane.john ...pentru cei care vor sa vada ca exista castiguri sigure si fara sa completezi toate combinatiile (bineinteles, nu categoria intai) ...va propun un exercitiu de gandire... nu stiu daca sunteti familiarizati cu jocul Loteriei Romane numit "JOKER" ...in principiu, varianta are 2 campuri: primul cu numere de la 1 la 20 din care se extrage un singur numar numit "joker" , si cel de al doilea are numerele de la 1 la 45 , din care se extrag 5 numere. Trebuie mentionat ca exista 8 categorii de castig, in functie de cate numere iti ies castigatoare din campul "1-45" si de asemenea in functie de ghicirea(sau nu) a numarului "joker", cea mai simpla varianta castigatoare fiind sa nimeresti numarul JOKER  si inca un numar din campul "1-45". cam astea ar fi regulile generale si din punct de vedere matematic exista 1221759 combinari de 45 luate cate 5, care se inmultesc cu 20 de posibilitati ale numarului Joker, rezultand 24435180 variante posibile.

Siretlicul  gasit de mine se bazeaza pe o "gaurica" banala in sistem :D ...mai exact... ca sa fii sigur de ghicirea unui numar de la 1 la 20 trebuie pur si simplu sa completezi 20 de variante in care sa bifezi succesiv numere din intervalul 1-20 :P ...acum mai ramane adaugarea unui numar castigator in campul 1-45 ... pentru asta trebuie ca pentru fiecare nr JOKER in parte sa completam 9 variante in care sa bifam de fiecare data alte 5 numere (9 bilete * 5 numere=45 numere) ...asadar avem 9 bilete inmultite cu 20 (procedeul se realizeaza pentru fiecare JOKER in parte) = 180 de variante jucate din care 101% sigur vom avea 5 bilete castigatoare la categoria a 8-a .Cu totul te costa cam 450 lei "aventura" asta, iar castigurile pe care le asigur sunt, bineinteles, MODICE (undeva la vreo 20 lei/bilet castigator) dar cred ca suna interesant sa te lauzi intre prieteni ca ai castigat de 5 ori la o singura extragere LOTO :))) si pentru carcotasi...NU INCERCATI SA BANALIZATI LUCRURILE PE CARE NU LE INTELEGETI ! :D mult succes

#195
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostMosotti, on 16th January 2008, 11:52, said:

bravo :band:
luna septembrie 2011:

  Joc-------------------Total castiguri---------------------Total valoare castiguri

Loto 6/49-------------110.181------------------------------6.574.275,43
Noroc--------------------1.192------------------------------1.225.313,93
Joker-------------------51.705------------------------------1.210.856,36
NorocPlus---------------7.323---------------------------------195.378,05
Loto 5/40-----------------990---------------------------------738.060,88
SuperNoroc-------------4.084----------------------------------72.527,29
Prono-----------------------72-----------------------------------27.488,20
PronoS---------------------90-----------------------------------23.206,40
Pariloto----------------59.980--------------------------------2.639144,12
Videoloterie----------387.686------------------------------37.446172,32
__________________________________________________________
Total------------------623.303------------------------------50.152.423,98

Ca numar de castiguri si ca valoare totala a castigurilor (se repeta luna de luna acest clasament, cu exceptie cand se ia potul cel mare la Loto 6/49)
Locul I   Videoloterie
Locul II  Loto 6/49
Locul III Pariloto

Edited by poadol, 21 January 2012 - 20:25.


#196
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,264
  • Înscris: 24.01.2008

View Postinsanejohn, on 21st January 2012, 19:44, said:

Cu totul te costa cam 450 lei "aventura" asta, iar castigurile pe care le asigur sunt, bineinteles, MODICE (undeva la vreo 20 lei/bilet castigator) dar cred ca suna interesant sa te lauzi intre prieteni ca ai castigat de 5 ori la o singura extragere LOTO
Deci sa dau 450 ron ca sa ma pot lauda c-am castigat 100 ?   :huh:

Nu vrei sa-ti vand un apartament de trei camere-n Titan cu 3.000.000 € ?   Ar fi interesant pe urma sa te lauzi intre prieteni ca ai cel mai scump apartament din oras...   :lol:

#197
silviucp

silviucp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.07.2009
Uita-te pe site-ul loteriei la adresa http://www.loto.ro/m...atii-utile.html si-ai sa vezi acolo suma incasata la ultima extragere si nr de variante jucate.Daca aduni castigurile la toate categoriile 6/49 din ultima extragere o sa observi ca reprezinta aproximativ 45% din incasari, deci 55% sunt retinuti de loterie la fiecare extragere.Eu nu cred ca se masluiesc numerele fiindca loteria isi ia partea ei de 55% din incasari la fiecare extragere si restul de 45% ii pune in joc neinteresandu-i daca se castiga sau nu.Premiul la cat I se castiga rar fiindca numarul de variante jucate este de aprox. 250.000 joia si aprox. 500.000 duminica din totalul de aproape 14 milioane de variante.

View PostMayky, on 01 iulie 2011 - 01:37, said:

Salutare ,

Sunt un stundet , amator in ceea ce priveste loteria , pun un bilet simplu odata la cateva luni..

Chiar astazi am pus unul si mi-au iesit 2 numere..Am sperat si eu macar la 3 dar de.. nu prea trage norocul la mine..

M-am amuzat in cea mai mare parte de acest topic..Fiecare cu perspectiva lui..

De ce am postat ?

Ma intrebam de ce se castiga atat de rar premiul I ?
Ce se intampla cu dobanzile de pe aceste sume ? Sunt puse la report sau le baga iei in buzanare ? ( e doar o curiozitate , cine poate sa-mi raspunda )

Iar cu extragerile astea..din moment ce detin o baza de date cu toate numerele jucate , nu se poate face un program sa iasa exact ce nu s-a pus..?
Stie cineva cum e construita aceasta "masinarie" care face extragerile ? ( exista vre-un tip de senzor pe ea ? )

Ma uitam la arhiva extragerilor..mi se pare oarecum dubios lasand toata probabilitatea la oparte , cum de ies mai mereu numere de genul 37,38,39 ...2,3,5 ?
Tind sa cred ca e o mare magarie aceasta loterie..


#198
insanejohn

insanejohn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2012

View PostBarboso, on 23 ianuarie 2012 - 15:13, said:

Deci sa dau 450 ron ca sa ma pot lauda c-am castigat 100 ?   [ http://1.1.1.5/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/huh.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu vrei sa-ti vand un apartament de trei camere-n Titan cu 3.000.000 € ?   Ar fi interesant pe urma sa te lauzi intre prieteni ca ai cel mai scump apartament din oras...   [ http://1.1.1.1/bmi/forum.softpedia.com//public/style_emoticons/default/laugh.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
  •    :))  Prietene, hai sa nu fim ironici... daca ai citit cu atentie postarea mea de la data respectiva, ai putut observa ca nu am sustinut nicio clipa ca aplicand schema cu pricina iti garantez eu ca te vei imbogati... Inca din introducere am propus un simplu "exercitiu de gandire", si am vrut sa demonstrez ca in anumite conditii poti sa iti "ajuti" un pic norocul, recuperandu-ti o parte a banilor investiti... Posted Image
  • Punand problema altfel, jocul Joker exista la noi de destui ani, si daca inca se regaseste in oferta Loteriei Romane, inseamna ca exista si jucatori... jucatori care daca joaca dezorganizat, se bazeaza doar pe noroc, iar 180 de persoane care joaca independent fiecare cate o varianta pot pierde impreuna cei 450 de lei(neavand cum sa "aranjeze" numerele in asa fel incat sa iasa cele 5 bilete cu castigul garantat), dar in acelasi timp fiecare are cate o sansa de a castiga un premiu mai mic sau mai mare, in functie de noroc. Ei bine, gandeste-te ca daca te ghidezi dupa o schema, ai in continuare sanse egale cu ale celor 180 de persoane (la un loc) pentru premiile mari(caci la ele visam cu totii), dar in acelasi timp, ai "avantajul" ca in cazul celui mai ghinionist scenariu, tu ai pierdut decat 350 de lei din cei 450 de lei jucati. Posted Image
  • Este un joc de noroc, si cei care joaca trebuie sa ia in calcul faptul ca probabilitatea de a pierde este muuuuuult mai mare decat cea de a castiga. Si totusi, oamenii continua sa joace, considerand ca potentiala bucurie de a castiga este mult mai puternica decat mult-mai-probabila pierdere :-?? Posted Image
  • In incheiere, vreau sa mai subliniez inca o data ca nu incurajez pe nimeni sa isi riste banutii munciti cu greu, jucand la loto... dar cei care ajung sa citeasca acest forum, in mod sigur stiu deja mult mai multe despre loterie decat stiu eu (fiind o rubrica dedicata loteriei), asadar au suficient discernamant incat sa aprecieze daca propunerea mea merita luata in seama sau nu. :-?? Tot respectul, si iti multumesc pentru opinia ta. Posted Image


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate