Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

DRIVERE Vista

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
587 replies to this topic

#559
cipix

cipix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 06.01.2006
salut. am o problema.

am un tv sharp aquos hdmi , am bagat in el cablu de la desktop HP, cablu HDMI, HP-ul avand o placa video HD2400 (deci HD).
Problema e ca se vede extrem de prost, ca si cum ar transmite analogic. Driverul e la zi, verificat cablul scrie HDMI pe el, nu stiu ce sa ii mai fac. Stiu ca ar trebui sa sa se vada lacrima. Vreun sfat?

#560
ralung

ralung

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2009
Buna,mi-am cuparat un calculator nou si are vista instalat. problema e ca nu ma lasa sa instalez driverul pentru multifunctionala (hp deskjet f4180). am descarcat driverul si de pe site in caz ca ar fi fost o problema cu CD-ul meu dar nici un rezultat. se blocheaza undeva la pasul 4/4 la 96% si imi instaleaza doar imprimanta (fara scanner). ma puteti ajuta cu o solutie?Multumesc

#561
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,226
  • Înscris: 05.01.2006
Dezinstaleaza softul (cu tot cu drivere)
Fa o curatenie prin registrii
Instaleaza iarasi softul (de pe cd de preferabil) fara sa ai cablul usb legat la calculator. Cuplezi usbul doar cand iti zice wizzardul.

Bafta!

#562
ralung

ralung

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.09.2009

View PostRavy, on 18th September 2009, 14:27, said:

Dezinstaleaza softul (cu tot cu drivere)
Fa o curatenie prin registrii
Instaleaza iarasi softul (de pe cd de preferabil) fara sa ai cablul usb legat la calculator. Cuplezi usbul doar cand iti zice wizzardul.

Bafta!

Am facut deja asta-degeaba. Am incercat si sa dezactivez update-urile pt Windows ca asa sugera pe site la Hp - nici un rezultat. Alte sugestii? Chiar nu stiu ce sa mai fac...

#563
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Am si eu nevoie de un driver pentru placa video: nVidia GeForce 9600 GT.

Doar ca eu am nevoie de un driver putin mai vechi decat cel actual.

PS: Am windows vista utlimate SP2 32 bit.


#564
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008

View Postrobyzz, on 18th September 2009, 19:51, said:

Am si eu nevoie de un driver pentru placa video: nVidia GeForce 9600 GT.

Doar ca eu am nevoie de un driver putin mai vechi decat cel actual.

PS: Am windows vista utlimate SP2 32 bit.
Ia ce driver poftești de aici: www.laptopvideo2go.com (cauți pe forum).

#565
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Am incercat cu mai multe drivere si dupa ce se da restart la calculator cum se instaleaza driveru, dupa 10 secunde de cnd apare imaginea (desktopu) mi se face monitorul ca si cand ar fi inchis calculatorul si nu se mai inampla nimica :|

#566
sil72

sil72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.08.2006
Pentru cine detine un scaner Mustek Bear Paw 1200CU PLUS si care are probleme la instalare, sub Vista, am gasit solutia. Fără a conecta scanerul, instalez driverul, dau restart – pentru că va cere. Conectez scanerul. Windows va instala și el componentele sale, online. Așadar, acum driverul are două componente, Bear Paw 1200CU Plus Twain și WIA Bear Paw 1200CU Plus WIA, utilizată mai rar. Numai cu acestea două scanerul va funcționa optim, chiar și sub Vista. Succes. Posibil, același procedeu și pentru Windows 7.

Attached Files



#567
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Salut,

Am incercat si eu astazi sa vorbesc cu cineva pe Skype si mi-am dat seama ca nu imi merg microfoanele in vista meu. Am incercat cu doua tipuri de microfoane diferite si nimica.

Am windows vista ultimate SP2. Am incercat pe la setari, sa fac teste din windows/skype/yahoo si nimica.

Pur si simplu nu stiu ce are de nu imi merge niciun microfon in vista, iar pe xp imi mergea perfect amandoua microfoanele.

PS: Acolo prin setari pe la microfon imi apar vreo 3 tipuri de drivere, le-am incercat pe toate si nimica.

PSS: Daca aveti nevoie de ceva informatii despre driverele audio sau ce am prin calculator spuneti-mi si unde le gasesc ca sa vi le pot zice. (Am programul Everest in caz ca ajuta.)

#568
JulotM

JulotM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 01.04.2009
Fa update la ultima versiune a driver-ului audio.

Edited by JulotM, 29 October 2009 - 08:31.


#569
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Am facut si aceiasi problema.

#570
sil72

sil72

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.08.2006

View Postsil72, on 25th October 2009, 14:18, said:

Pentru cine detine un scaner Mustek Bear Paw 1200CU PLUS si care are probleme la instalare, sub Vista, am gasit solutia. Fără a conecta scanerul, instalez driverul, dau restart – pentru că va cere. Conectez scanerul. Windows va instala și el componentele sale, online. Așadar, acum driverul are două componente, Bear Paw 1200CU Plus Twain și WIA Bear Paw 1200CU Plus WIA, utilizată mai rar. Numai cu acestea două scanerul va funcționa optim, chiar și sub Vista. Succes. Posibil, același procedeu și pentru Windows 7.
Am incercat si sub W7 si nu merge. Aparitia lui W7 a cam luat lumea producatorilor de drivere pt diverse periferice pe nepregatite. Asa ceva nu am mai pomenit. Candva apreciam produsele Mustek, acum am o retinere pt ca nu gasesc drivere pt W7. Sau renunt la W7 pt un scaner. Ce parere aveti?

#571
loonsoft

loonsoft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.12.2008
Daca aveti probleme cu drivere audio pentru Vista si Windows 7 eu le-am gasit aici dupa ce am cautat de mi-au sarit capacele ( am un creative soundblaster ), am vazut ca au pentru mai multe placi audio in mod special dar si alte drivere   . Sper sa va fie si voua de folos

#572
JulotM

JulotM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 01.04.2009
Cei de la Creative au site, cu tot cu drivere. :D

#573
RobyTmW

RobyTmW

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.02.2008
salut am si eu o problema, sper sa o duc la capat intr-un final, nu gasesc drivere la placa de sunet, pentru Windows Vista, am cautat peste tot si mai nimic, la fel si placa de baza, daca aveti vro idee unde as putea gasi, ar fi genial.

Audio Vista - Realtek ALC655 @ Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller.

#574
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007
Vezi aici: http://www.realtek.c...p;GetDown=false

#575
Username154

Username154

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.08.2008
Salut !

Am sa incerc a explica cat pot de scurt problema:
Monitor 22" model samsung 2243nwx - placa video (his) ati 4850
Problema - Nu pot atinge rezolutia nativa 1680X1050 in Vista.In xp am reusit insa in vista nu pot.Am incercat ultimele drivere ati si am rascolit practic timp de doua saptamani prin google dupa un driver pt monitor.Din pacate pentru vista (si win7) nu am gasit o modalitate prin  care sa pot atinge rezolutia nativa.
Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator intrucat chiar am nevoie din cand in cand de vista/win7.

Edited by Username154, 04 January 2010 - 15:52.


#576
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Pai drivere de monitor nu-ti trebuie. Problema ar fi la cele ptr placa video. Din pacate n-am intalnit niciodata o asemenea situatie. Poate ptr ca nu folosesc niciodata placi cu chipset Ati...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate