Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 Iesirea din coproprietate

Mouse wireless ergonomic cu bater...

Cum se calculeaza dobanda lunara ...

La mulți ani @driftking91!
 

RCS Pitesti isi bate joc de clienti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

#1
edy_tiger21

edy_tiger21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 06.09.2007
Sunt abonat la aceata societate de cablu din anul 1993 (TerraSat) . Din anul 2000 au inceput sa bage pachete de programe si sa modernizeze reteaua catv (sa treaca la fibra optica).Insa au lasat populatia cu ochii in soare.Dupa 3ani de zile au aparut cei de la RCS & RDS. Au venit , au modernizat reteaua , au introdus rds tel , internet. In acest moment , eu beneficiez de pachetul BAZA (20 Ron) . Prima data cand s-a lansat RCS-u pachetul BAZA cuprindea 63 de programe (DISCOVERI TR-LI ,DISCOVERY SCIENCE , DISCOVERY CIVILISATION , Pachetul complet de mtv ,HBO) . Dupa 2ani ne-au scos aceste programe , (50 programe)  spunand ca daca vrem sa beneficiem in continuare de acestea trebuie upgradat pachetul la EXTRA (asta intamplandu-se prin ianuarie 2007) . Acum , de curand am vrut sa trec la EXTRA (28RON) . Cei de la sediul din GAVANA au spus ca nu se poate trece la acesta deoarece nu au program de facturare pt. EXTRA . Am sunat si la cei de la BUCURESTI si au spus acelasi lucru. Mi-au spus ca daca vreau canalele care le receptionam pana in IANUARIE trebuie sa trec la EXTRA+ (36RON).Adica sa-mi bage HBO pe gat. Daca intrati pe www.rcs.ro si descarcati GRILA DE PROGRAME veti avea surpriza sa vedeti si pachetul EXTRA, acesta fiind existent si in anexa contractului. In plus cei de la RCS nici nu stiu grila. Pe www.rcs.ro apar alte canale decat cele din contract [PT BAZA] (EUROSPORT2 , Flux , Extreme Sports , DUna) . In contract (anexa) lucrurile stau total diferit la BAZA (programe din contract care nu se receptioneaza - PRO7 , VOX , TV5->care se receptioneaza foarte prost in PITESTI, nici nu poti urmari acet post).

#2
ikst

ikst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 19.06.2006

 edy_tiger21, on Sep 11 2007, 11:09, said:

Sunt abonat la aceata societate de cablu din anul 1993 (TerraSat) . Din anul 2000 au inceput sa bage pachete de programe si sa modernizeze reteaua catv (sa treaca la fibra optica).Insa au lasat populatia cu ochii in soare.Dupa 3ani de zile au aparut cei de la RCS & RDS. Au venit , au modernizat reteaua , au introdus rds tel , internet. In acest moment , eu beneficiez de pachetul BAZA (20 Ron) . Prima data cand s-a lansat RCS-u pachetul BAZA cuprindea 63 de programe (DISCOVERI TR-LI ,DISCOVERY SCIENCE , DISCOVERY CIVILISATION , Pachetul complet de mtv ,HBO) . Dupa 2ani ne-au scos aceste programe , (50 programe)  spunand ca daca vrem sa beneficiem in continuare de acestea trebuie upgradat pachetul la EXTRA (asta intamplandu-se prin ianuarie 2007) . Acum , de curand am vrut sa trec la EXTRA (28RON) . Cei de la sediul din GAVANA au spus ca nu se poate trece la acesta deoarece nu au program de facturare pt. EXTRA . Am sunat si la cei de la BUCURESTI si au spus acelasi lucru. Mi-au spus ca daca vreau canalele care le receptionam pana in IANUARIE trebuie sa trec la EXTRA+ (36RON).Adica sa-mi bage HBO pe gat. Daca intrati pe www.rcs.ro si descarcati GRILA DE PROGRAME veti avea surpriza sa vedeti si pachetul EXTRA, acesta fiind existent si in anexa contractului. In plus cei de la RCS nici nu stiu grila. Pe www.rcs.ro apar alte canale decat cele din contract [PT BAZA] (EUROSPORT2 , Flux , Extreme Sports , DUna) . In contract (anexa) lucrurile stau total diferit la BAZA (programe din contract care nu se receptioneaza - PRO7 , VOX , TV5->care se receptioneaza foarte prost in PITESTI, nici nu poti urmari acet post).
Ar trebui cu contractul in mana sa te duci la ei si sa faci poate putin scandal. Desi nici asa nu cred ca vei realiza mare lucru...
O alta solutie.....renunta la acest furnizor

#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Ma da mai sunt topicuri de nemultumiri faceti acum cate unul pt. fiecare localitate? Fiecare sat cu threadul lui sau cum? Cred ca nu stiti sa folositi un forum.

#4
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

 burgher, on Sep 11 2007, 11:15, said:

Rezilierea, baieti.
Bagati mare pe combinatia RTC+Clicknet+Dolce, nu e mult mai scump (maxim 50% :D)

Vorbesc foarte serios.
pentru multi e greu sa stai cu farfuria la geam, iar iptv-ul din pacate se tot lasa asteptat

#5
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
IPTV? Totusi omul cred ca e in cautare de preturi rezonabile. Sau sunt eu derutat, si IPTV de fapt e in general ieftin?

#6
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

 burgher, on Sep 11 2007, 15:51, said:

IPTV? Totusi omul cred ca e in cautare de preturi rezonabile. Sau sunt eu derutat, si IPTV de fapt e in general ieftin?
am mai spus-o pe undeva, in unele locuri din lume iptv e chiar gratis ... sa speram ca va fi la fel si la noi

#7
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Dupa nu stiu cate zeci de milioane investite, si sa dea gratis? Eu nu cred nici in ruptul capului :) Poate la preturi competitive - asta da.

#8
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

 burgher, on Sep 11 2007, 16:40, said:

Dupa nu stiu cate zeci de milioane investite, si sa dea gratis? Eu nu cred nici in ruptul capului :) Poate la preturi competitive - asta da.
ia spune-mi ce pret are de exemplu: http://www.btvision....ision/index.htm
sau: http://www.orange.fr...vTelephone.aspx ?

La cat cere rtc-ul pe abonametul de fix, eu unul as da iptv gratis, ca raspuns la oferta rds-ului de telefonie gratis, sau macar gratuit la cei cu net si tel

#9
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Putem discuta despre alte tari cat vrei, dar eu zic ca e inutil. N-are legatura piata romaneasca cu celelalte. RTC au investit o caruta in IPTV si de pret 0 nu cred ca o sa auzim prea curand.

Quote

La cat cere rtc-ul pe abonametul de fix, eu unul as da iptv gratis, ca raspuns la oferta rds-ului de telefonie gratis, sau macar gratuit la cei cu net si tel

Total de acord. S-ar mai regla rentabilitatea intre cei 2. Desi sa fiu sincer nici asta nu o cred.

Edited by burgher, 11 September 2007 - 15:59.


#10
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005

 Alexxfl, on Sep 11 2007, 16:51, said:

La cat cere rtc-ul pe abonametul de fix, eu unul as da iptv gratis, ca raspuns la oferta rds-ului de telefonie gratis, sau macar gratuit la cei cu net si tel
Mai sa te feresti de greci cand iti fac daruri si fara suparare, primesti mai dergaba mxxx cu lamaie decat un serviciu gratis de la RTC.

#11
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

 Materium, on Sep 11 2007, 17:31, said:

Mai sa te feresti de greci cand iti fac daruri si fara suparare, primesti mai dergaba mxxx cu lamaie decat un serviciu gratis de la RTC.
decat diverse lucruri cu lamaie prefer sa las paranoia si legendele deoparte si sa primesc daruri indiferent de natia care le face :)

#12
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

 edy_tiger21, on 11th September 2007, 10:09, said:

Sunt abonat la aceata societate de cablu din anul 1993 (TerraSat) . Din anul 2000 au inceput sa bage pachete de programe si sa modernizeze reteaua catv (sa treaca la fibra optica).Insa au lasat populatia cu ochii in soare.Dupa 3ani de zile au aparut cei de la RCS & RDS. Au venit , au modernizat reteaua , au introdus rds tel , internet. In acest moment , eu beneficiez de pachetul BAZA (20 Ron) . Prima data cand s-a lansat RCS-u pachetul BAZA cuprindea 63 de programe (DISCOVERI TR-LI ,DISCOVERY SCIENCE , DISCOVERY CIVILISATION , Pachetul complet de mtv ,HBO) . Dupa 2ani ne-au scos aceste programe , (50 programe)  spunand ca daca vrem sa beneficiem in continuare de acestea trebuie upgradat pachetul la EXTRA (asta intamplandu-se prin ianuarie 2007) . Acum , de curand am vrut sa trec la EXTRA (28RON) . Cei de la sediul din GAVANA au spus ca nu se poate trece la acesta deoarece nu au program de facturare pt. EXTRA . Am sunat si la cei de la BUCURESTI si au spus acelasi lucru. Mi-au spus ca daca vreau canalele care le receptionam pana in IANUARIE trebuie sa trec la EXTRA+ (36RON).Adica sa-mi bage HBO pe gat. Daca intrati pe www.rcs.ro si descarcati GRILA DE PROGRAME veti avea surpriza sa vedeti si pachetul EXTRA, acesta fiind existent si in anexa contractului. In plus cei de la RCS nici nu stiu grila. Pe www.rcs.ro apar alte canale decat cele din contract [PT BAZA] (EUROSPORT2 , Flux , Extreme Sports , DUna) . In contract (anexa) lucrurile stau total diferit la BAZA (programe din contract care nu se receptioneaza - PRO7 , VOX , TV5->care se receptioneaza foarte prost in PITESTI, nici nu poti urmari acet post).
Trebuie sa te sustin.Imi pare rau ca nu am intervenit mai devreme.TVR 3-POST NATIONAL se receptioneaza pe UHF(banda) in niste conditii mizerabile.Mi-e scarba.Ai mei nu imteleg ca firma asta RCS e de cacat.Ca sa vad TVR 3-STICLA trebuie sa platesc HBO.Ba mai mult s-au gandit ca si TVR INFO sa treaca pe CH 58(UHF) in conditii si mai mizerabile.Niste nenorociti ordinari.Pacat ca vorbesc asa in Ajunul Craciunului dar astia sunt mafiotii de la Pitesti. :nonobad: N-avem acum nici NAT GEO WILD,ZONE REALITY,CNN.Arde-i-ar pe mate de nemernici.Le-au frecat le-au invartit :deadtongue: .In loc sa ne faca si noua un cadou de sarbatori sa ne dea HBO gratuit si cu HBO si celelalte programe cun faceau in alti ani de sarbatori.Ei mai muta din posturi tv in Extra.Ca sa te faca sa renunti.Ceea ca fac comunistii astia mizerabili e evident inselatorie.O sa ajungem in curand sa avem doar TVR 1,TVR 2,ANTENA 1,PRO TV, ACASA,NATIONAL TV,PRIMA in cel mai fericit caz ANIMAL PLANET,DISCOVERY,TARAF TV-cred ca asta o sa fie primul canal-CA ASTA E NIVELUL POPORULUI ASTA TAMPIT.Poate vom mai avea in baza si TV SPORT,REALITATEA TV,EUROSPORT cu timpul o sa scoata si HALLMARK,GSP si alte posturi restul la EXTRA.Cred ca baza va avea mai putin 15 programe,restul d 40 programe-daca vor mai exista 40(ceea ce nu cred)-la EXTRA.Concluzie-Niste NENOROCITI care profita de noi si pacalesc pe clienti cu alta grila de programe.Avem cred ca cea mai handicapata retea RCS din toata tara :thumbdown:  :thumbdown:  :thumbdown:  :thumbdown:

#13
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
De ce esti asa inversunat pe ei, nu ai alternative?
Sunt nu mai putin de 4 operatori DTH, excluzand Digi, dornici sa te serveasca in orice moment.
Nu te mai enerva ca iti face rau, mai bine suna la unul din ei si stabileste data instalarii.

#14
1baiatbun

1baiatbun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.11.2009
deci nu pot sa inteleg.
cate zice dl myxmax90s despre rds si nu ii este sters postul.
iar maistoru este banat pentru ca incearca sa ii raspunda cu calm acelasi lucru pe care i l-a raspuns si danutz1.

#15
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008

 1baiatbun, on 25th December 2009, 08:03, said:

deci nu pot sa inteleg.
cate zice dl myxmax90s despre rds si nu ii este sters postul.
iar maistoru este banat pentru ca incearca sa ii raspunda cu calm acelasi lucru pe care i l-a raspuns si danutz1.
Asta e si parerea mea. Deh, unii au pile la moderatori.  :nonobad:

#16
uandreiu

uandreiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 22.03.2010
Eu am cam aceleasi probleme cu programele din grila rds ca si cel nervos de sus, dar din cate am auzit eu au mutat o gramada de posturi sa faca loc in banda pt posturile digitale care o sa vina, cum stiti deja UE ne forteaza sa trecem pe digital in totalitate in 2012 si cred ca rds o sa aleaga DVB-C si de asta unele posturi se vad rau dar mai e si de cum se face amplificarea pe reteaua de catv. La mine e pe zile acuma merge bine, cine stie cum merge maine.  :lol:
p.s tot din apropierea pitestiului sunt si eu.

#17
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006

 uandreiu, on 28th March 2010, 02:34, said:

Eu am cam aceleasi probleme cu programele din grila rds ca si cel nervos de sus, dar din cate am auzit eu au mutat o gramada de posturi sa faca loc in banda pt posturile digitale care o sa vina, cum stiti deja UE ne forteaza sa trecem pe digital in totalitate in 2012 si cred ca rds o sa aleaga DVB-C si de asta unele posturi se vad rau dar mai e si de cum se face amplificarea pe reteaua de catv. La mine e pe zile acuma merge bine, cine stie cum merge maine.  :lol:
p.s tot din apropierea pitestiului sunt si eu.

Lansarea pachetului digital nu are nici o legatura cu legislatia UE, intrucat aceasta se refera doar la transmisiile in eter, nu mai avem voie sa transmitem analogic in eter din 2012. Societatile de cablu pot face ce vor. Insa trecerea la digital este o evolutie fireasca.
Daca ai cablu de la RDS si ai un tv cu DVB-C beneficiezi deja de acele programe digitale...trebuie doar sa dai o scanare.  :coolspeak: Daca nu ai televizor cu DVB-C atunci ai nevoie de un STB de la RDS...care sunt disponibile doar in unele orase deocamdata.

#18
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Nu dezinforma, ai nevoie de orice stb DVB-C, nu doar de la RDS. Hai să nu le promovăm gratuit marfa ;)
RDS e doar o opțiune.

Edited by v_condratovici, 28 March 2010 - 09:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate