Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...
 Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie
 

Motorola W490

- - - - -
  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#325
andreybadboy96

andreybadboy96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 15.12.2008

View PostantinVidia, on May 26 2009, 15:52, said:

Pei si tu ce vrei sa mearga softurile de K1 pe W490 ? In marea majoritate a cazurilor, firmware-ul nu merge de la un telefon la altul.
Sau poate merge "instalat" , dar nu va functiona asa cum trebuie.
De K1 stiam ca e compatibil cu Z3, dar nu si cu W90. Incearca ceva de la W510, pare destul de asemanator cu W490...
De fapt cred ca sunt unul si acelasi, W90 fiind un fel de W510 in editie speciala pentru Vodafone.

PS : Nu am W490 am w510 ;) , si in + firmware-ul este de w510 ( R452G_G_08.11.05R ) .

Oricum am bagat Voltage MP si este super dar totusi explicati-mi 2 lucruri destul de importante :
1. (cel important) : cum il pot face sa functioneze pe cosmote, vodafone am auzit ca se face prin radiocomm dar nu stiu ce trebuie setat (in prezent imi apare " No Service")
2. (mai putin important) : cum pot baga limba romana nu ca nu stiu engleza ( sunt a 7 a si stiu destul de bine - numai 10 :D ) dar as vrea sa fie totusi in romana ! Multumesc mult !

#326
andreybadboy96

andreybadboy96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 15.12.2008
Salut cum schimb poza aceea de cand deschid clapeta ??? step-by-step ! tnx

#327
baiatuala

baiatuala

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 04.12.2006
Salut, am mai pus intrebarea pe topicul lui w510, dar nu e nimeni pe acolo... am un w490 cu soft de w510m, dar softul are web sessions ocupate cu niste tampenii de pe laei, am incercat sa le sterg, dar nu merge... cu ce pot sterge sesiunile acelea, pentru a pune pe cele de la orange...am incecat cu un P2k tools, dar nu gasesc cum, vede sesiunile dar nu ,,ma prind“ cum se ºterg... mersi pentru orice ajutor..., de asemenea, cun pun limba romana? mersi din nou!

#328
Motorola2

Motorola2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.11.2008

View PostmoresN11, on 22nd April 2008, 22:38, said:

merci frumos, insa am o prb. instalez tot, conectez telefonul la cablu , deschid programu;, dau connect , imi apare in cotu dreapta sus verde (ca e conectat) dar nu vad nici un fisier, nimic :|

edit: uneori ma conectez, dar nu pot sa fac absdolut nimic, nu va nimic, alteori cand intru in program si dau connect imi apare: @ watch uploaded file





gata am rezolvat. ms frumos.

Am si eu aceeasi problema, imi poti spune si mie cum ai rezolvat?

#329
Motorola2

Motorola2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.11.2008

View PostMotorola2, on 27th June 2009, 15:33, said:

Am si eu aceeasi problema, imi poti spune si mie cum ai rezolvat?
[ http://i85.servimg.com/u/f85/12/95/21/56/motoro10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ajutati-ma si pe mine va rog frumos.
Scuze de dublu post da n-am gasit butonu edit.

Edited by Motorola2, 01 July 2009 - 20:04.


#330
Motorola2

Motorola2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.11.2008
Ma da va-ti lasat toti de motorola w490 :(

#331
PuR1c3

PuR1c3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.01.2009
bagati shi voi aici un soft de w490....un backup cva...fara chestii pe el....

#332
HellsBells

HellsBells

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 24.08.2009
Cam cit face decodarea acestui telefon blocat in Connex?

#333
andreybadboy96

andreybadboy96

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 15.12.2008

View PostHellsBells, on 24th August 2009, 12:22, said:

Cam cit face decodarea acestui telefon blocat in Connex?

Tataie Connex-ul nu mai exista de 5 ani !!! Poate vrei sa zici Vodafone :| Ca din 2004-2005, de cand nu mai exista Connex, nu aveai cum sa ai codat un w490/w510 care a aparut tocmai in 2007 deci inseamna ca vrei sa zici de Vodafone !

Nu stiu sigur daca se poate decoda acasa (la un s-e al meu aks lam decodat) dar parca gasisem un tutorial de decodat ! Caut si te anuntz ! :)

#334
plmokn

plmokn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,444
  • Înscris: 09.02.2009
"Generatia '96
Bad boys forever!!"

djie!!!  

;)

#335
ChristianG

ChristianG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 24.01.2005
Salut !
Are cineva firmware-ul R452G_G_08.13.04R  cu care vine telefonul W490  de la vodafone? Al meu s-a blocat , apasa 4 continuu si intra in meniu aiurea si fara motiv sau schimba volumul la sonerie ( singur) si apoi se blocheaza.
Nu am putut sa schimb firmware-ul cu altceva , se pare ca e sticky. Deci daca aveti versiunea asta sau una superioara ... multumesc !

#336
dj_t

dj_t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.05.2007

View PostChristianG, on 20th September 2009, 19:37, said:

Salut !
Are cineva firmware-ul R452G_G_08.13.04R  cu care vine telefonul W490  de la vodafone? Al meu s-a blocat , apasa 4 continuu si intra in meniu aiurea si fara motiv sau schimba volumul la sonerie ( singur) si apoi se blocheaza.
Nu am putut sa schimb firmware-ul cu altceva , se pare ca e sticky. Deci daca aveti versiunea asta sau una superioara ... multumesc !
am avut eu 13.05R si am pus cu brio 12.05R si am si backup la ceea ce am acum pe telefon, bine ca 12.05R-u e de W510 dar ma rog :D poate fi si din banda flex (panglica) asa ca :P

iar acum eu cu o intrebare: coduri de W490 de decodare cine ma sponsorizeaza si pe mine? platite bineinteles dak moca nu se poate
IMEI: 357705010252180, pe vodafone Ro
sau dak nu, ajutati-ma si p mn cum pun un backup de telefon W510 cik decodat :D si dak ar merge :P

#337
stclx2

stclx2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2010
am un w490 de 2 ani...a mers perfect :coolspeak: ...dupa un an si jumate s-a stricat ecranul principal ( au zis ca e ceva de la folie nu stiu cum) :thumbdown: ...norocul meu e ca era in garantie, l-au facut ca nou ( si mi-au dat si o baterie noua care ma tine acum 4-5 zile) :notangel:
E un tel. bun (parerea mea)...si puteti baga in el teme, jocuri, filme,imagini si orice vreti ...trebuie sa aveti rabdare multa cu el pentru ce e cam lent.
Cand l-am cumparat si am vazut cat de incet se aude imi venea sa-l arunc, da i-am schimbat setarile audio din system si acuma prinde de la urma un 6234.


pentru alte inf. ma gasiti la id : stclx2 :peacefingers:

View Postvusk, on 14th January 2008, 19:50, said:

sall.....am si eu o problema q un w490 ........imi spunetzi va rog dak pot s activez theme sal altceva pe el ???? :huh:
cu un program skiman rezolvi totul  ...conectezi w490-ul la PC iei niste teme pt dansul de pe net si le deschizi in skiman si dai next-uri si astepti dupa 100% ca se instaleaza tema il deconectezi si voila alta tema :thumbup: ...eu nu le vad rostu ...tema cu vodafone ce are???


Singurul lucru absolut necesar al acestui telefon este sa-i dai setarile din audio_cfg sin system la maxim ...eu asa am facut si acuma aproape intrec un 6234 :notangel:


pt. alte informatii da-ti  add la id :  stclx2                               ...pentru orice problema la un w490

#338
darkchris

darkchris

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.05.2010
Salut si eu am aceiasi problema ma jucam pe el si deodata mi sa albit ecranul pincipal l-am inchis asa am mai umblat incercand sa ii fac ceva si nu a mers. Acum i-l deschid merge sa umblu in ele da nu se vede nimic pe ecran doar negru.
Mi-a zis cineva ca este de la folie ...telefonul are peste 2 ani si nu mai am garantie stie cineva cam cat mar costa reparatia?

#339
smecherasu92

smecherasu92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 22.10.2008
Ma poate ajuta cineva sa decodez telu si sa il  resoftez va  rog !
Add Vl4dyy va rog

#340
Motorola2

Motorola2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.11.2008
Salut.
Am si eu o problema cu telefonu, il aprind functioneaza dar dupa ce ii inchid clapeta ramane blocat pe ecranul extern logo-ul cu vodafone si daca deschid clapeta ecranul principal ramane alb, daca il sting si il aprind merge pana ii inchid iar clapeta.

Edited by Motorola2, 07 July 2010 - 13:48.


#341
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007
Incearca o resoftare.

#342
theocostyn

theocostyn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.03.2008
Salut! Am o problema la  Motorola w490...Nu imi mai recunoaste cardul de memorie,desi atunci cand il conectez la usb,totul e perfect normal,imi arata tot ce am pe  card. Iar din cand in cand imi apare pe ecran Introdus card memorie/S`a scos card memorie. As incerca sa il resoftez da nu am inteles bine pasii iar linkurile puse de voi nu mai sunt  valabile toate. As avea nevoie de putin ajutor :) Multumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate