Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Migrare internet ADSL la noile viteze

- - - - -
  • Please log in to reply
2038 replies to this topic

#73
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postbogdancr, on Aug 18 2007, 22:00, said:

Informatiile sunt corecte dar Romtelecom nu face peste noapte trecerea. Romtelecom demostreaza multa seriozitate prin aceste mariri. In luna septembrie, maxim octombrie vine si adsl2+.
pentru nemultumiti si carcotasi o veste buna : rtc reduce vitezele la jumatate ,dubleaza preturile si aplica fup !!!! e bine ??? asta o credeti ??? eu am aflat de la doi prieteni care lucreaza unul la rds si unul la upc !!!!! astept reactii din partea voastra !!!!! daca am dreptate dau de baut la toata lumea DAAAR  daca rtc va mari (deja a marit) vitezele la majoritatea clientilor clicknet pana pe la jumatatea lui septembrie ASTEPT CATE O BERE RECE DIN PARTEA CELOR CARE  NU SA-AU CONVINS INCA DE SERIOZITATEA ROMTELECOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! am zis. (am uitat : lucrez in rtc . )

#74
quiet

quiet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.08.2004
Cum sunt abonat clicknet (2,5 Mbs) de doar cateva zile , evident n-am pretentia sa mi se mareasca banda printre primii si cum am si ip static , probabil voi fi lasat mai la urma si cred ca e mai bine asa. Am mai trecut printr-o asa zisa marire spectaculoasa la Upc care s-a facut peste noapte si haotic si la unii printre care m-am numarat si eu , s-a ales praful . Am constatat in aceste cateva zile de clicknet o constanta a vitezei si sper sa ramana asa si in continuare.
Pe de alta parte , daca sunt adevarate informatiile care se vehiculeaza aici , m-am pacalit putin pentru ca daca mai asteptam puteam sa aleg abonamentul de 6Mbs la 24,5 euro , asa platesc 19,5 euro(17,5 + 2 euro pentru ip static) pentru 4Mbs dar nu e nici-o tragedie daca repet se va mentine constanta , am mai avut eu 6 Mbs la Upc si de fapt aveam vreo 2- 3Mbs .

#75
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View Postunchiujim, on Aug 18 2007, 22:15, said:

pentru nemultumiti si carcotasi o veste buna : rtc reduce vitezele la jumatate ,dubleaza preturile si aplica fup !!!! e bine ??? asta o credeti ??? eu am aflat de la doi prieteni care lucreaza unul la rds si unul la upc !!!!! astept reactii din partea voastra !!!!! daca am dreptate dau de baut la toata lumea DAAAR  daca rtc va mari (deja a marit) vitezele la majoritatea clientilor clicknet pana pe la jumatatea lui septembrie ASTEPT CATE O BERE RECE DIN PARTEA CELOR CARE  NU SA-AU CONVINS INCA DE SERIOZITATEA ROMTELECOM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! am zis. (am uitat : lucrez in rtc . )
prin faptul ca userii aduc unele critici unui ISP nu insemana ca este un atac la acel ISP. Exista si critica constructiva. Prin aceasta critica poti, ca si ISP sa-ti ridici calitativ serviciile. eu ca si client pot sustine ca o anumita oferta este foarte buna intr-un anumit interval de timp (pana cand apare alta) dar cam atat. da, ca si angajat a acelui IPS ai mai multe interese decat doar de a te bucura de o anumita oferta. RTC fiind peste 55% privat, este importanta pentru angajatii, sa aiba profit si nu vreau sa intru in mai multe detalii.
De aceea mie mi s-ar parea corect, ca si in cazul judecatorilor care sunt recuzati in procesele in care au interese, si angajatii RTC sa se abtina de a comenta anumite  critici. Pana la urma nimeni nu este perfect si aici intra si RTC-ul.
Sunt de acord! Te invit la o bere!
Cu respect.

#76
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postageofdark, on Aug 18 2007, 22:46, said:

prin faptul ca userii aduc unele critici unui ISP nu insemana ca este un atac la acel ISP. Exista si critica constructiva. Prin aceasta critica poti, ca si ISP sa-ti ridici calitativ serviciile. eu ca si client pot sustine ca o anumita oferta este foarte buna intr-un anumit interval de timp (pana cand apare alta) dar cam atat. da, ca si angajat a acelui IPS ai mai multe interese decat doar de a te bucura de o anumita oferta. RTC fiind peste 55% privat, este importanta pentru angajatii, sa aiba profit si nu vreau sa intru in mai multe detalii.
De aceea mie mi s-ar parea corect, ca si in cazul judecatorilor care sunt recuzati in procesele in care au interese, si angajatii RTC sa se abtina de a comenta anumite  critici. Pana la urma nimeni nu este perfect si aici intra si RTC-ul.
Sunt de acord! Te invit la o bere!
Cu respect.
rtc nu este si nu va fi perfect nici o data dar tinde spre asta !nu pot sa ma abtin! daca se da pe forum o informatie valabila si mai multi angajati rtc o confirma (si recunosc faptul ca lucreaza in rtc) apar carcotasii imediat! oameni buni hai sa lasam prejudecatile la o parte ! o bere buna in TM (respect maxim pt locuitorii din acesta zona a tarii) am baut acum vreo 6 ani la beraria Timisoreana un local misto !!! multam de invitatie ,daca ai drum prin Estul subdezvoltat fac cinste !!!!!

#77
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postageofdark, on Aug 18 2007, 22:46, said:

prin faptul ca userii aduc unele critici unui ISP nu insemana ca este un atac la acel ISP. Exista si critica constructiva. Prin aceasta critica poti, ca si ISP sa-ti ridici calitativ serviciile. eu ca si client pot sustine ca o anumita oferta este foarte buna intr-un anumit interval de timp (pana cand apare alta) dar cam atat. da, ca si angajat a acelui IPS ai mai multe interese decat doar de a te bucura de o anumita oferta. RTC fiind peste 55% privat, este importanta pentru angajatii, sa aiba profit si nu vreau sa intru in mai multe detalii.
De aceea mie mi s-ar parea corect, ca si in cazul judecatorilor care sunt recuzati in procesele in care au interese, si angajatii RTC sa se abtina de a comenta anumite  critici. Pana la urma nimeni nu este perfect si aici intra si RTC-ul.
Sunt de acord! Te invit la o bere!
Cu respect.
uitasem : criticati fratilor oricat dar veniti cu fapte reale  nu e nici o suparare dimpotriva cat despre interese: da se munceste enorm in cam toate sectoarele suntem putini si ne facem treaba cat putem de bine, iar clientul este si va fi respectat si mereu pe primul loc (nu e lozinca- e realitatea de zi cu zi ),mai dam si noi cu stangu in dreptu asta e mai gresim si noi suntem oameni !!! sper ca nu v-am plictisit  e doar opinia mea ,incerc sa nu fiu subiectiv!!!

#78
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postunchiujim, on Aug 18 2007, 23:13, said:

uitasem : criticati fratilor oricat dar veniti cu fapte reale  nu e nici o suparare dimpotriva cat despre interese: da se munceste enorm in cam toate sectoarele suntem putini si ne facem treaba cat putem de bine, iar clientul este si va fi respectat si mereu pe primul loc (nu e lozinca- e realitatea de zi cu zi ),mai dam si noi cu stangu in dreptu asta e mai gresim si noi suntem oameni !!! sper ca nu v-am plictisit  e doar opinia mea ,incerc sa nu fiu subiectiv!!!
Masura aprecierii pozitive a serviciilor oferite de o companie oareca este data de  multumirea clientiilor acestor servicii. Restul este diversiune. Asadar, pentru a obtine o apreciere pozitiva compania este obligataca, mai devreme sau mai tarziu sa puna clientul pe primul loc si sa-l respecte. Extrapoland, clientul este masura tutror serviciilor.
Scuze pentru Off Topic.

#79
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,916
  • Înscris: 06.04.2005
si totusi stie cineva sa spuna clar pe ce criteri se fac maririle de viteze? sant din Arad si inca am 1.5 mb fara IP static, e clar ca nu se maresc de la mic la mare daca intradevar uni din cei cu 2.5 au acuma 4, sau pur si simplu se ia aleator? am modem ST330 USB sper sa nu am vreo surpriza

#80
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,448
  • Înscris: 04.02.2006

View Postunchiujim, on Aug 18 2007, 23:13, said:

uitasem : criticati fratilor oricat dar veniti cu fapte reale  nu e nici o suparare dimpotriva cat despre interese: da se munceste enorm in cam toate sectoarele suntem putini si ne facem treaba cat putem de bine, iar clientul este si va fi respectat si mereu pe primul loc (nu e lozinca- e realitatea de zi cu zi ),mai dam si noi cu stangu in dreptu asta e mai gresim si noi suntem oameni !!! sper ca nu v-am plictisit  e doar opinia mea ,incerc sa nu fiu subiectiv!!!


nu numai ca esti subiectiv, dar esti chiar patetic!!  in sensul etimologic al cuvantului, nu in sensul din limba engleza...
decat sa aparati cauze care nu e cazul sa fie aparate, asa cum fac alti oligofreni si in topicul despre UPC, mai bine propuneti conducerii sa-i educe profesionist pe cei din magazine sau pe cele de la 930!  desigur, asta e valabil si in cazul altor firme de acest gen

#81
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 17.10.2004
creeaza nervi nu gluma asteptarea asta...

#82
viocom

viocom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 18.06.2007

View PostAirBoy, on Aug 17 2007, 22:57, said:

Cineva deja migrat cu un print screen din statisticile routerului,  plssssss!!! Sa dorm linistit :D

Vitezele de upload? Stie cineva? Ca tare ma intereseaza !!!!!!
la mine 512/2048.Specific ca am avut 512,1M si acum 2048.A inceput migrarea

#83
dreyfus

dreyfus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 21.02.2006

View Postviocom, on Aug 19 2007, 01:14, said:

la mine 512/2048.Specific ca am avut 512,1M si acum 2048.A inceput migrarea
cand s-a intamplat minunea?

#84
ovledo

ovledo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 14.01.2007
ia uite ..de la 512...la 2 Mbps..mai sa fie  :coolspeak: care da mai mult?

#85
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View Postcretacic, on Aug 19 2007, 01:11, said:

irac nu exista, poate irak!  iran e corect     :w00t:
corect se crie asa: جمهورية العراق
iraQ - la anglo-americani - http://www.cbsnews.c...ain500257.shtml
iraC - in romaneste -http://garda.com.md/94/index.php?action=fullnews&id=414
irak - de exemplu in olandeza - http://irak.startpagina.nl/
Toate formele sunt corecte si denumesc acelasi stat, zona geografica, populatie, etc.

#86
Sil66

Sil66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.08.2007
Confirm si eu, de la 256kbps/1024kbps -> 384kbps/2048kbps.

Attached Files



#87
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

View Postbogdancr, on Aug 18 2007, 22:00, said:

Informatiile sunt corecte dar Romtelecom nu face peste noapte trecerea. Romtelecom demostreaza multa seriozitate prin aceste mariri. In luna septembrie, maxim octombrie vine si adsl2+.

În septembrie se vede clar că nu vine ADSL2+. Multe linii pot fi sincronizate pe ADSL2+... dacă nu beneficiază clienții respectivi de viteze mai mari de 8 Mbps tot ADSL e. Sau dacă nu au viteze mai mari de 12 Mbps ADSL2.

View Postageofdark, on Aug 19 2007, 09:45, said:

corect se crie asa: جمهورية العراق
iraQ - la anglo-americani - http://www.cbsnews.c...ain500257.shtml
iraC - in romaneste -http://garda.com.md/94/index.php?action=fullnews&id=414
irak - de exemplu in olandeza - http://irak.startpagina.nl/
Toate formele sunt corecte si denumesc acelasi stat, zona geografica, populatie, etc.

Mulțumim de detaliile despre cuvântul Iraq©(k), dar... nu văd legătura cu topicul ... Au și în Irac ADSL ? Îi migrază și pe ei ?  :huh:

View Postovledo, on Aug 19 2007, 05:03, said:

ia uite ..de la 512...la 2 Mbps..mai sa fie  :coolspeak: care da mai mult?

Citește mai atent !

Edited by dragosbm, 19 August 2007 - 09:52.


#88
ovledo

ovledo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 14.01.2007
in ce oras, Sil66? :)

am citit..scrisese legat si am sarit peste ",1". acum are sens

Edited by ovledo, 19 August 2007 - 09:58.


#89
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

View Postovledo, on Aug 19 2007, 10:50, said:

in ce oras, Sil66? :)

Se pare că ține de BRAS Cluj oricum ...
Până una alta... cum s-a produs această modificare ? din senin s-a desincronizat modemul și s-a resincronizat la noua viteză ?

Edited by dragosbm, 19 August 2007 - 09:53.


#90
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View Postdragosbm, on Aug 19 2007, 10:50, said:

....
Mulțumim de detaliile despre cuvântul Iraq©(k), dar... nu văd legătura cu topicul ... Au și în Irac ADSL ? Îi migrază și pe ei ?  :huh:
Pana se misca ADSL-ul cu noile viteze, postez si eu raspunsuri la intrebari aiurea....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate