Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala
 PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?
 Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...
 

piercing in buric

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
icx

icx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 635
  • Înscris: 25.02.2007
Am o prietena care da gauri in buza, buric, nas, spranceana, ureche etc. Preturile-s foarte bune, adresa de contact: [email protected] sau PM in caz ca va fi stearsa din post. :naughty:

#20
ade_lenau

ade_lenau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 25.09.2006
si tipa la care mi-am pus unghile false pune piercinguri... cu 40ron oriunde.
da nu stiu cat de steril e .. adica nah.. :) o zis ca tot e sigilat si nou etc etc.. sa ma risc?

#21
Pink_madutza

Pink_madutza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.08.2007

 ade_lenau, on Aug 12 2007, 11:39, said:

si tipa la care mi-am pus unghile false pune piercinguri... cu 40ron oriunde.
da nu stiu cat de steril e .. adica nah.. :) o zis ca tot e sigilat si nou etc etc.. sa ma risc?

parerea mea e ca cel mai bine ar fii sa mergi al un salon autorizat....acum ramane alegerea ta.Vrei pierce in buric,nuh?

#22
mememe

mememe

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 19
  • Înscris: 11.08.2007
Io zic ca totusi e mai indicat un piercing in buci, care sa uneasca cele 2 fese. Ar fi cool. Ce piercing in buric?! e demodat!

#23
Outi

Outi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.03.2007
Eu nu recomand nicaieri. Exista riscuri multe, in plus. Eu una sunt tatuata, insa nici macar cercei nu port. Ma enerveaza ideea de zdranganele agatate de corp, m-as simti ca si cum as fi o uriasa frigaruie.

#24
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
Nu are rost sa-ti faci :nonobad: !!! Ce castigi? SI ce pierzi? Gandeste-te!

#25
bella27111980

bella27111980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2007

 ade_lenau, on Jul 28 2007, 21:30, said:

am zis baie! nu dus.. adica nu e voie sa stai mult in apa.. la asta ma refeream
eu as vrea totusi parerile voastre si nu din surse de pe net, ca aia puteam sa fac si eu
  
Freakdoll ai zis ca te mai doare si acum si il ai de 5 luni deja. eu as vrea sa-mi pun in obraz. deasupra buzei, sau unul micut in nas. dar daca o sa continue sa ma doara sau sa se umfle si dupa atatea luni mai bine renunt. eu am crezut ca te doare doar pana la vindecare, apoi nu mai ai probleme. nu stiu ce sa fac, dar mie mi-e frica sa nu ma chinui mereu cu el. ce imi recomandati? are cineva in nas sau obraz?

#26
ade_lenau

ade_lenau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 25.09.2006
in nas se poate face cu pistolul.. :)
mi se pare cel mai 'practic' dintre toate, daca bineinteles ai si un nas pe masura

#27
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Exista si persoane autorizate sa faca astfel de lucrari?
Am si eu un compostor vechi, ma gandesc sa intru in bransa.
Cred ca este o senzatie cul sa perforezi o fetica. Peste 20 ani si 20 kilograme plus gauricul din buric va fi ditamai toarta?

#28
justme_dyannna

justme_dyannna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.09.2007
Si eu am avut piercing in buric de 3 ori,insa nu mi-a rezistat,pur si simplu mi-a cazut,mi s-a micsorat pielea in care statea piercing-ul si mi-a cazut.Multe persoane mi-au spus ca nu mi-a rezistat deoarece am LH-ul negativ si imi respinge organismul corpurile straine,insa eu vreau sa imi mai fac o data cu orice pret...stie cineva ce sa fac sa-mi reziste de data asta?va rog help me.... :confuzzled:

Edited by Jaqueline, 03 September 2007 - 14:48.
fara "k"


#29
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 justme_dyannna, on Sep 2 2007, 21:20, said:

Si eu am avut piercing in buric de 3 ori,insa nu mi-a rezistat,pur si simplu mi-a cazut,mi s-a micsorat pielea in care statea piercing-ul si mi-a cazut.Multe persoane mi-au spus ca nu mi-a rezistat deoarece am LH-ul negativ si imi respinge organismul corpurile straine,insa eu vreau sa imi mai fac o data cu orice pret...stie cineva ce sa fac sa-mi reziste de data asta?va rog help me.... :confuzzled:
Poate RH  :huh:

#30
justme_dyannna

justme_dyannna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.09.2007

 Jaqueline, on Sep 3 2007, 15:49, said:

Poate RH  :huh:



mda...  :D RH....stii cumva ce pot  sa fac? :confuzzled:

#31
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 justme_dyannna, on Sep 3 2007, 19:03, said:

mda...  :D RH....stii cumva ce pot  sa fac? :confuzzled:


sa nu mai crezi in basme.

#32
justme_dyannna

justme_dyannna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.09.2007
mda...si atunci ce sa fac?sa mai incerc sa-mi fac o data sau? :(

#33
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
In urechi ai cercei ?

#34
justme_dyannna

justme_dyannna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.09.2007

 CICI&Co, on Sep 3 2007, 22:37, said:

In urechi ai cercei ?


da...am si ink 4 gauri....crezi k e acelesi lucru?at in buric de ce nu pot sa-mi pun? :confuzzled:

#35
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

 justme_dyannna, on Sep 3 2007, 23:00, said:

da...am si ink 4 gauri....crezi k e acelesi lucru?at in buric de ce nu pot sa-mi pun? :confuzzled:
Pai dupa parerea ta asa, LH-ul ala, pardon RH-ul... functioneaza numai la nivelul buricului?

#36
Wicclaire

Wicclaire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.12.2006
Hey girls. Apropo de problema RH-ului tau..nu am auzit ca din cauza aceasta sa nu-ti poti face pierce-uri. Probabil nu l-ai facut cum trebuie, unde trebuie ( nu orice zona a buricului poate fi gaurita ..., adica poate fii, dar nu trebuie sa fie ^_^ ) sau ingrijit cum trebuie. Eu lucrez la un salon de body piercing din Londra ( nu ca ti-ar fi de mare ajutor ) dar pana acum nu am avut cliente care sa aiba probleme cu pierce-ul lor din buric ... si banuiesc ca macar una din ele avea RH-ul negativ ;) :rolleyes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate