Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cand One United nu mai vand isi v...

Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI
 Ce se intampla cu actualii tineri...

Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion
 Lipire filtru la baterie ikea

Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota
 Sfat achiziție laptop ~4500 ...

A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...
 

Yahoo Messenger Mail

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
252 replies to this topic

#19
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
Pai nu ar trebui sa se inchida. Da-mi PM sau pe mail setarile care le ai si ce SO folosesti sa vedem de unde e problema.

#20
Cannabis

Cannabis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.09.2006
mai merge programul asta? ca nicum nu trimite test mail... am aflat smtp providerului sau trebe smtp-ul sitului unde am adresa de mail?

#21
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
Da merge. Trebuie smtp-ul providerului de net. N-are nici o treaba cu adresa de mail. SMTP-ul este acelasi indiferent de mail-ul care vrei sa-l folosesti.

#22
Cannabis

Cannabis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.09.2006
Mail send ERROR. Check the address or the SMTP  asta imi da tot timpul..... in rest nu stiu ce sa mai fac... un pic de help daca se poate:) sau este vre-o madalitate sa aflu smtp? poate nu e cel care il am eu

Edited by Cannabis, 11 October 2007 - 11:05.


#23
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
Mda. Banuiesc ca e de la smtp. Cea mai simpla varianta e sa o cauti pe google (de exemplu 'rds smtp address' daca esti la rds) sau sa suni la ei sa-i intrebi. Ca sa-ti faci o idee la rds e 'smtp.rdslink.ro'.

#24
Cannabis

Cannabis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.09.2006
scuze ca tot insist dar am smtp-ul corect de la ISP toate setarile facute bine si tot nu merge aceiasi eroare plus am vb cu cei de une am internet si au zis ca nu este plocat nici un port!

#25
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006

View PostCannabis, on Oct 13 2007, 19:45, said:

scuze ca tot insist dar am smtp-ul corect de la ISP toate setarile facute bine si tot nu merge aceiasi eroare plus am vb cu cei de une am internet si au zis ca nu este plocat nici un port!
Ciudat. In cazul in care adresa de mail pe care ai pus-o la configurare este de genul [email protected] (el cauta caracterul '@' si daca nu-l gaseste da eroare) inseamna ca e ceva cu smtp-ul ala. Da-mi un PM cu adresa ta de mail si cu setarile care le-ai pus (de id-ul de messenger nu e nevoie) si spune-mi si ce provider de internet ai  sa mai caut. O alta varianta ar fi ca firewall-ul sa blocheze programul 'mailsend.exe'. Trebuie sa te asiguri ca nu e blocat.

#26
Cannabis

Cannabis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.09.2006
ceva mai merge acum dar in felul uramator ... imi trimite dar numai pe adresa de mail primita de la cei de unde am internet... adica smtp-ul merge doar cu adresa de la ei? nu pot pune pe alt calculator in felul asta! ce as putea face?

#27
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
Din cate am vazut eu acolo serverul ala de mail pe care mi l-ai trimis tu cere autentificare (adica user si parola). Deci ar mai trebui adaugat la program si functia asta. Tinand cont de faptul ca sunt mai multi care vor asta o sa ma apuc sa fac (cel mai devreme in weekend-ul viitor). Cand termin o sa-l postez aici.

#28
Cannabis

Cannabis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.09.2006
poate sa-mi spuna cineva daca merge fara autentificare la upc?

#29
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006

View PostCannabis, on Oct 15 2007, 18:04, said:

poate sa-mi spuna cineva daca merge fara autentificare la upc?
Din ce vad eu pare ca cere autentificare. Cel mai bine e sa incerci sa vezi daca merge. SMTP-ul care il au ei pe site este mail.upcnet.ro

#30
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
Na ca a venit si versiunea noua 1.1. Daca o aveti pe cea veche nu e nevoie sa o dezinstalati, o puneti pe asta peste. Noutati:

- Merge si pentru Windows Vista dar NUMAI daca aveti UAC (User Account Control) dezactivat. Altfel nici o sansa. Ca sa-l dezactivati mergeti la Control Panel - User Accounts - 'Turn User Account Control on or off' si debifati Use UAC.

- Autentificare pentru SMTP. Sunt trei campuri noi: user, parola si port. Userul si parola sunt la fel cu cele cu care va logati la mail. Portul default e 25 dar mai se pot folosi si 465, 587 sau altele, depinde de server. Autentificarea mi se pare cea mai importanta pentru ca asa nu mai aveti treaba cu SMTP-ul providerului de internet. Puteti sa folositi oricare alt SMTP (care suporta bineinteles). Cel de la Yahoo de exemplu nu merge decat daca aveti cont premium. Unul care merge este cel de la GMAIL. Asa ca daca aveti cont de gmail nu trebuie decat sa puneti smtp-ul smtp.gmail.com userul si parola cu care va logati la gmail si portul 587. La adresa de mail puteti sa o puneti tot pe aia de gmail sau orice alta adresa de-a voastra si veti primi mailurile ca si cum vin de pe contul vostru de gmail.

- buton de browse pentru campul 'Cale Yahoo'

- stergere automata a programelor (mai exact yahoomm si ymmconfig) din start -> run (asta daca folositi start-run . Restul raman neatinse)

Attached Files



#31
Cannabis

Cannabis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.09.2006
mersi mah your the best! dar auzi sa-r putea sa se face ceva in legatura cu stergerea arhivelor adica sa nu le mai sterga doar sa le trimita pe mail? este o idee

#32
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006
Inca un link de unde puteti sa dati jos kitul pentru v1.1

Edited by _Gio_, 19 October 2007 - 11:14.


#33
daniigrecu

daniigrecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2008
Gio am si eu o intrebare,  pot sa vad ce se vorbeste pe mess dar pe alt calculator, nu pe al meu, am id si parola, dak il instalez in calculatorul acela pot primi mesajele pe mailul meu(adica alt cont de mess)multumesc mult

#34
_Gio_

_Gio_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 11.06.2006

View Postdaniigrecu, on Jan 4 2008, 14:32, said:

Gio am si eu o intrebare,  pot sa vad ce se vorbeste pe mess dar pe alt calculator, nu pe al meu, am id si parola, dak il instalez in calculatorul acela pot primi mesajele pe mailul meu(adica alt cont de mess)multumesc mult
Programul nu are treaba cu id-ul tau de mess. Are treaba cu adresa ta de e-mail. Daca ai pe cineva si vrei sa stii ce vorbeste pe mess nu-ti trebuie decat id-ul respectiv si sa instalezi programul pe calculatorul de pe care vorbeste respectiva persoana. Ca sa-ti raspund la intrebare: da, poti sa primesti.

#35
daniigrecu

daniigrecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.01.2008
mersi GIO , cred k este super programul, FELICITARI

#36
lazaxxx

lazaxxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.01.2008
esti genial....de o viata intreaga cautam un program ca al tau....super tare :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate