Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Adevarul Islamului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007

View PostMegara, on Jul 14 2007, 21:58, said:

Dupa logica ta, daca cineva nu este de acord cu parerile tale inseamna ca tine partea cuiva?
Care sunt criteriile dupa care tu clasifici cine iti este aproape si cine nu?

Te-am rugat doar sa nu pui mesaje consecutive. Asta era mesajul. Ca moderator sunt obligata sa respect si sa veghez asupra respectarii regulamentului.
huh?
Ortodocsii spun "Hristos", iar catolicii "Cristos". Nu?

#20
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View Postloopoo, on Jul 14 2007, 22:03, said:

Ortodocsii spun "Hristos", iar catolicii "Cristos". Nu?
Yeap. Avand in vedere ca sunt catolica spun Cristos. Faptul ca am zis Cristos si nu Hristos inseamna, din punctul tau de vedere,  lipsa de respect? Lipsa de respect ar insemna sa am pretentia ca ortodocsii sa scrie Cristos de cate ori pun un mesaj pe Cultul Catolic.... si  crede-ma ca pun mai multe acolo decat pe Cultul Ortodox  :rolleyes:

#21
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007

View PostMegara, on Jul 14 2007, 22:09, said:

Yeap. Avand in vedere ca sunt catolica spun Cristos. Faptul ca am zis Cristos si nu Hristos inseamna, din punctul tau de vedere,  lipsa de respect? Lipsa de respect ar insemna sa am pretentia ca ortodocsii sa scrie Cristos de cate ori pun un mesaj pe Cultul Catolic.... si  crede-ma ca pun mai multe acolo decat pe Cultul Ortodox  :rolleyes:
Hai sa ne impacam. Vrei?  :kisstogether:

#22
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View Postloopoo, on Jul 14 2007, 22:16, said:

Hai sa ne impacam. Vrei?  :kisstogether:
huh? Ti se pare ca ne-am certat? Poate tu consideri ca te-ai certat cu mine dar eu nu consider m-am certat cu tine. Pur si simplu am o alta parere.

#23
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007

View PostMegara, on Jul 14 2007, 22:29, said:

huh? Ti se pare ca ne-am certat? Poate tu consideri ca te-ai certat cu mine dar eu nu consider m-am certat cu tine. Pur si simplu am o alta parere.
:kisstogether: Aia ziceam si io. Te pupic! ,chiar daca ai o alta parere.

#24
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postloopoo, on Jul 14 2007, 19:57, said:

Mai draga, eu sunt tolerant cu TOTI. Chiar daca am omis sa-i pomenesc. Dar nu ma asupri pe mine, adu-ti aminte ca voi, slujitorii lui Islam, considerati pe cei apartinand altor religii, "necredinciosi". Gresesc?
Da, gresesti enorm!

Exista o Sura in Coran, foarte cuprinzatoare, formata din 3 versete:

Al Asr (Capitolul Timpului, Veacului, Apusului)
1:Jur pe timp!
2:Ca omul ( in general) va fi in pierdere
3: In afara de cei care cred si plinesc fapte bune si se indeamna la adevar si se indeamna la rabdare.

Al Ahqaf (Capitolul  Dunelor de nisip)
13:Aceia care spun:"Domnul nostru este Allah!" si urmeaza calea cea dreapta nu au a se teme si nici nu vor fi ei mahniti.
14:Aceia vor fi oaspetii Raiului, vesnic salasluitori in el, ca rasplata pentru ceea ce au savarsit.
19:Si pentru fiecare sunt trepte, dupa cele pe care le-au savarsit, pentru ca [Allah] sa-i rasplateasca pe ei dupa faptele lor;si ei nu vor fi nedreptatiti.

In concluzie, cei ce cred in Allah si implinesc poruncile Sale vor fi mantuiti, insa pentru fiecare nivel de credinta, exista rasplata in trepte, de la cele mai placute ale Raiului, pana la cele mai umilitoare ale Gheenei.

Edited by Selam, 14 July 2007 - 23:05.


#25
loopoo

loopoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 27.03.2007
Ce-i cu dunele de nisip? In Romania sunt, totusi, prea putine. Lasa Islamul pt arabi.

#26
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View Postloopoo, on Jul 14 2007, 23:13, said:

Ce-i cu dunele de nisip? In Romania sunt, totusi, prea putine. Lasa Islamul pt arabi.
Asa se cheama capitolul. Face referire la un trib
Islamul este pentru toti, nu numai pentru arabi, asa cum nici ortodoxismul nu este doar pentru greci sau rusi.

#27
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

View Postloopoo, on Jul 14 2007, 17:13, said:

Ce-i cu dunele de nisip? In Romania sunt, totusi, prea putine. Lasa Islamul pt arabi.

:lol: Well,tinind cont ca musulmanii arabi sint doar 20% din 1.3 miliarde de musulmani in intreaga lume....as spune ca esti putin pe dinafara cu cunostintele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate