Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Inel de logodna cu diamant

- - - - -
  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#163
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
(aproape) jumate. -_-

Serios, eu ma gandeam la ce-as face eu, daca n-as fi sigur(a) ce-i place ei, as lua ceva ce-mi place mie, macar unu(e)ia dintre noi sa-i placa. :D

#164
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011
Bun, si daca ei nu-i place si e si dintr-aia care pune pret pe ..  ce faci?
Te duci si-l schimbi? O iei cu tine sa-si aleaga? Te dai ranit in orgoliu?
Nu-si pierde gestul din valoare in stilul asta?

Stiu, sunt profund profunda in seara asta.

#165
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
E de la vin. :D

Stiu gagici care au preferat sa si-l aleaga. Eu nu-i mai gasesc rostul in cazul asta. -_-
Insa daca l-ai primit si chiar nu-ti place trebuie sa-i zici lu' nenea si sa-l schimbi, pare nasol sa incepi "viata legala in doi" cu o minciuna :lol:.

#166
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011
Ntz, e ceva mustulet de fragi, intr-o sticla care se vrea a fi de sampanie.
Bautura de gagici, de asta si vorbesc despre inele acuma. :w00t:

Eu nu stiu daca as avea ficati sa-i spun ca nu-mi place.
Ca ma gandesc numa' cat s-o fi straduit .. dragu' de el.

#167
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostBaba_Rada, on 18th March 2011, 21:54, said:

Bautura de gagici, de asta si vorbesc despre inele acuma. :w00t:

Într-o zi ai să faci un popnar norocos, foarte fericit. Probabil când îi vei înmâna un inel de logodnă, să-l ceri în căsnicie  :coolspeak:

#168
Baba_Rada

Baba_Rada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 06.02.2011

View PostFr3ak, on 18th March 2011, 22:52, said:

Într-o zi ai să faci un popnar norocos, foarte fericit. Probabil când îi vei înmâna un inel de logodnă, să-l ceri în căsnicie  :coolspeak:
:scratchchin:
Ceva e un mister. Pentru mine sau pentru tine. Inca nu ma pot hotari.

#169
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005

View PostBaba_Rada, on 18th March 2011, 23:01, said:

:scratchchin:
Ceva e un mister. Pentru mine sau pentru tine. Inca nu ma pot hotari.

Pentru tine. Îți cunosc sexu', stai liniștită.  :rolleyes:

#170
andma83

andma83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.01.2009
Daca e cineva interesat de un set de verighete nou-noute, am aici un anunt ce v-ar putea interesa. Sunt din aur alb+galben, lucrate manual, iar inelul ei are 18 pietricele de zirconiu dispuse pe 3 parti ale verighetei. In total au 11 grame. Nu au numele sau alte inscriptii pe spate, sunt nou-noute.
Au fost cumparate din Turcia si doresc sa le vand, intrucat evenimentul nu a mai avut loc.

Edited by andma83, 27 March 2011 - 11:58.


#171
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postandma83, on 27th March 2011, 12:56, said:

Daca e cineva interesat de un set de verighete nou-noute, am aici un anunt ce v-ar putea interesa. Sunt din aur alb+galben, lucrate manual, iar inelul ei are 18 pietricele de zirconiu dispuse pe 3 parti ale verighetei. In total au 11 grame. Nu au numele sau alte inscriptii pe spate, sunt nou-noute.
Au fost cumparate din Turcia si doresc sa le vand, intrucat evenimentul nu a mai avut loc.

Trebuie sa-ti gasesti musterii nesuperstitiosi!

#172
andma83

andma83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 12.01.2009
Din pacate, da. Inca un stress in plus... -_-

#173
pacpac11

pacpac11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.03.2011

View PostDiaboliKa, on 18th March 2011, 22:14, said:

La magazinul ,,Unirea Shopping Center'' din Bucuresti. Acolo ai 15 firme, de bijuterii, de unde sa alegi si le gasesti si usor...avand in vedere ca mai toate firmele de bijuterii sunt situate la parter.  Primesti certificat de garantie iar calitatea lor e foarte buna. Acum 2 ani am achizitionat un inel de la acest magazin si sunt foarte multumita. Il port zilnic iar aspectul lui nu s-a modificat in timp avand in vedere ca l-am luat cu multe pietricele. :)))):D
Chiar daca sunt bijuterii de lux ai sa te incadrezi destul de bine in buget.

aici gasesti cele 15 firme despre care iti ziceam...

MerCi mult mult.

#174
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postandma83, on 27th March 2011, 12:56, said:

Daca e cineva interesat de un set de verighete nou-noute, am aici un anunt ce v-ar putea interesa. Sunt din aur alb+galben, lucrate manual, iar inelul ei are 18 pietricele de zirconiu dispuse pe 3 parti ale verighetei. In total au 11 grame. Nu au numele sau alte inscriptii pe spate, sunt nou-noute.
Au fost cumparate din Turcia si doresc sa le vand, intrucat evenimentul nu a mai avut loc.
puneti`le deoparte, pentru zile negre
le bagi la amanet si ai bani de magazan si shopping pe timp de criza

#175
butterflymedia

butterflymedia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.03.2007
Poti sa incerci si aici, de unde mi-am luat si eu. Se rezolva din fata calculatorului.

#176
clauditza25

clauditza25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 27.06.2009
O prietena de a mea isi vinde inelul de logodna cu diamant de 0.5ct si aur alb. Diamantul are certificatul de garantie, are trecute toate calitatie acolo (eu nu le cunosc inca) si e in stare perfecta.
Intrebarea ar fi cam care este pretul maxim pe care l-ar primi pe el, inelul find achizitionat cu 1100$ in urma cu 2 ani.
Se poate scoate piatra si folosi la alta bijuterie?

#177
silent01

silent01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 24.09.2006

View Postclauditza25, on 27th April 2011, 12:32, said:

O prietena de a mea isi vinde inelul de logodna cu diamant de 0.5ct si aur alb. Diamantul are certificatul de garantie, are trecute toate calitatie acolo (eu nu le cunosc inca) si e in stare perfecta.
Intrebarea ar fi cam care este pretul maxim pe care l-ar primi pe el, inelul find achizitionat cu 1100$ in urma cu 2 ani.
Se poate scoate piatra si folosi la alta bijuterie?
0741688642 astept detaliile din certificat .

#178
mulinieta

mulinieta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.05.2011
Daca vreti sa luati de la Cielo Venezia, va recomand sa luati inelul exact pe masura partenerei, sau sa nu il duceti la modificat. Am primit un inel de logodna superb, dar imi era putin mare, asa ca l-am dus la stramtat. Mi s-a spus ca dureaza in jur de 10 zile, dar a trecut aproape o luna si inca astept. De fiecare data cand sun sau trec pe acolo sa intreb, domnisoarele vanzatoare imi raspund pe un ton obraznic ca nu e vina lor, si sa astept pana la finalul saptamanii...ma intreb pana la finalul carei saptamani? Serviciile acestei bijuterii (cel putin reprezentanta din Timisoara), cel putin cele post-vanzare, sunt sub orice critica. In mod sigur nu o sa ne luam verighetele de la ei.

#179
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postmulinieta, on 24th May 2011, 21:26, said:

Daca vreti sa luati de la Cielo Venezia, va recomand sa luati inelul exact pe masura partenerei, sau sa nu il duceti la modificat. Am primit un inel de logodna superb, dar imi era putin mare, asa ca l-am dus la stramtat. Mi s-a spus ca dureaza in jur de 10 zile, dar a trecut aproape o luna si inca astept. De fiecare data cand sun sau trec pe acolo sa intreb, domnisoarele vanzatoare imi raspund pe un ton obraznic ca nu e vina lor, si sa astept pana la finalul saptamanii...ma intreb pana la finalul carei saptamani? Serviciile acestei bijuterii (cel putin reprezentanta din Timisoara), cel putin cele post-vanzare, sunt sub orice critica. In mod sigur nu o sa ne luam verighetele de la ei.
poti sa te duci si tu si sa folosesti un ton obraznic si sa le spui ca daca luni de exemplu nu e gata, sa si-l vare in fund pentru ca tu iti vrei banii inapoi si o sa anunti protectia consumatorului. de obicei prostia asta le face mai politicoase. ar trebui sa te dezbari de obiceiul de a fi calcata in picioare pe banii tai.

#180
Kahuna

Kahuna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 22.02.2008
Unde reusesc si eu sa gasesc un inel de logodna, cu diamanat, in jur a 2000 lei. Pana cum tot ce-am gasit costa peste 4000 lei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate