Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Orange Thank You

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#127
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005
Pai, in euro e pe la 17,65 euro- 20%tva x 20%= 2,89 euro, adică 2,89 puncte... Adică combinația de marketing oferim 20% un puncte OTY fara TVA din valoarea abonamentului... Kaka maka

#128
Procco

Procco

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 05.12.2018
"Punctele Thank You se alocă astfel:
echivalentul în puncte Thank You a 20% din valoarea consumului facturat la plata facturii la scadență, din contul My Orange sau din aplicația Orange Money. "

Ok...eu inteleg dar ce zic ei aici inseamna asa: la un consum facturat de 100 de lei primesti in puncte thank you 20 de lei
Fara stelute fara altceva asta inseamna ca la 100 de lei facturat primesti 4 euro aprox adica 40 de puncte.
DAR..undeva prin termeni si conditii ascuns de ochii celor multi apar ..sau apareau niste stelute care zic....ca cei 100 de lei ii transformi in euro...adica 20...din aia 20 dai jos tva..mai raman 16...din astia 16 calculezi 20% ceea ce ar insemna 3.2 ceea ce duce la adevaratul rezultat ca la factura de 100 de lei primesti 3,2 puncte OTY...departe de cele 40 care ar rezulta din citatul de mai sus.
Am apelat si la OPC pe speta asta dar robotii de functionari romanasi au fost aburiti de corporatistii Orange si mi s-a spus ca toate detaliile le gasec in TGC ..adica documentul ala de vreo 80 de pagini pe care nimeni nu il citeste cap coada.
Imi mentin parerea: exprimarea  sau mai bine zis ce scrie sus in ce am citat este menit a induce in eroare consumatorul.

#129
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
Incarci o cartela prepay cu minim 6 euro si primesti 20 puncte echivalentul a 2 euro.  Strangi mai multe puncte daca reincarci cartele prepay lunar

#130
Procco

Procco

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 05.12.2018
Stiu..dar sa ma mai lase in pace cu exprimari de astea 20% iti multumim ca esti clientul nostru blabla si rezultatul sa fie 0.32 euro la factura de 20 de euro...ca asta inseamna 1.5% reducere in puncte,,nu ce zic ei acolo

#131
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Sau faci 50 de plati cu cardul Orange Money pana la 30/31 ale fiecarei luni si in luna aia primeste 50 de puncte.

Se poate relua de la 1 ale lunii urmatoare chestia cu 50 de plati.

Dupa 2 ani de Orange Pay ai 50 de puncte * 24 = 1200 de Puncte OTY, care pot valora chiar 360 de euro, ca sigur vor mai tot fi promotii cu punctele triplate.

Pe langa cele 50, ideea cu incarcarile PrePay e de asemenea foarte buna, vezi care prieteni/apropiati au cartela Orange si incarca-le tu cu plata pe factura.

#132
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.05.2013
Practic orange a gasit o modalitate sa nu mai aloce puncte decat la cei care platesc din aplicatie sau orange money. Multumim orange, noi cei care platim prin debit direct!

#133
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009

 inside_spy, on 21 ianuarie 2021 - 18:08, said:

Sau faci 50 de plati cu cardul Orange Money pana la 30/31 ale fiecarei luni si in luna aia primeste 50 de puncte.

Se poate relua de la 1 ale lunii urmatoare chestia cu 50 de plati.

Dupa 2 ani de Orange Pay ai 50 de puncte * 24 = 1200 de Puncte OTY, care pot valora chiar 360 de euro, ca sigur vor mai tot fi promotii cu punctele triplate.

Pe langa cele 50, ideea cu incarcarile PrePay e de asemenea foarte buna, vezi care prieteni/apropiati au cartela Orange si incarca-le tu cu plata pe factura.

Ai un link unde sunt precizate toate astea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate