Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce este instalatia asta? (Valea B...

BD-R Verbatim 25gb salvare Fisier

Lupte WW2

Achizitie SUV, buget 17k euro
 Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...

Sunt noile generatii care se nasc...
 Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.
 Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India
 

Reteaua Radio AS preluata de Radio 21

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
la Bacau radio 21 e 100% retransmis din Bucuresti sau au ceva insertii cu reclame si stiri ?
pe 95.5 FM Bacau ce se aude acum ?

#38
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
merge si in Suceava Radio 21 pe 93.7 FM
dimineata 21 era retransmis si de Impact

Edited by napster1, 06 September 2007 - 07:32.


#39
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Deocamdata e retransmisie 100% RADIO 21, din cate stiu asa va si ramane in continuare...
Pe 95.5 momentan nu e nimic, va intra MICUL SAMARITEAN cat de curand.

#40
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
RADIO AS Falticeni 89,9 Mhz... on air, reloaded

back in business !  :peacefingers:

#41
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
E bine ca a revenit, poate de data asta sa se si mentina.

#42
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Parerea mea e ca "Radio AS" ar trebui nu doar sa se mentina, ci mai degraba sa urce, fiindca intre timp "Radio TOP Suceava" a castigat teren mult, in ceea ce priveste diversitatea programului si muzica promovata. Muzica mi se pare primul lor atu, caci, fata de celelalte posturi care difuzeaza melodii din anii 70-90, aceasta este bine selectionata. Totodata, ar fi necesare niste reglaje de sunet fiindca nu prea suna a post de radio, ci mai degraba a CD player cu un infirm egalizator. Mai intai, insa, ar trebui sa emita cu toti ce 100 W, ca sa-l putem receptiona mai bine si in Suceava, si pe urma... vom trai si vom vedea.

Edited by bloodhand, 13 April 2009 - 17:21.


#43
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007

 bloodhand, on Apr 13 2009, 18:21, said:

Parerea mea e ca "Radio AS" ar trebui nu doar sa se mentina, ci mai degraba sa urce, fiindca intre timp "Radio TOP Suceava" a castigat teren mult, in ceea ce priveste diversitatea programului si muzica promovata. Muzica mi se pare primul lor atu, caci, fata de celelalte posturi care difuzeaza melodii din anii 70-90, aceasta este bine selectionata. Totodata, ar fi necesare niste reglaje de sunet fiindca nu prea suna a post de radio, ci mai degraba a CD player cu un infirm egalizator. Mai intai, insa, ar trebui sa emita cu toti ce 100 W, ca sa-l putem receptiona mai bine si in Suceava, si pe urma... vom trai si vom vedea.



Radio TOP Suceava 104 FM este sprijinit si de Intermedia TV Suceava...oricum Radio TOP este ascultat in general pe canalul de informatii al UPC...nu stiu cata lume asculta acest radio...
Radio TOP Suceava este unul din primele radiouri private aparute in Romania, al 4-lea sau al 5-lea, dupa UNIFAN (UNIPLUS, FUN), CONTACT, VOX T...........si care mai erau

#44
bloodhand

bloodhand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.07.2006
Eu personal m-am plictisit de ce ofera posturile de radio cu retea nationala: aceleasi melodii din anii 80-90 repetate de destule ori pe zi, pe care le-am ascultat de mult prea multe ori, playlist-uri predominante house si dance (nu ca nu-mi place genul, dar de cele mai multe ori simt nevoia sa ascult melodii relaxante), matinale cu subiecte de rutina si vorbaraie inutila si reclamele dese si zgomotoase. Se pare ca singurele posturi de radio mai linistite au ramas cele locale: alte melodii pe care le aud foarte rar sau nici nu le-am auzit niciodata, reclama mai putina si interventii la microfon prompte.

Personal, apreciez eforturile celor de la Radio TOP, in primul rand de a se mentine ca actual unic post de radio cu adevarat local din orasul Suceava, dar si de a difuza ceva mai diferit si mai placut fata de posturile de radio comerciale. Astfel, ma astept de la Radio AS sa aiba efectul unei concurente benefice pentru ascultator, o concurenta care sa aduca numai de castigat ambelor parti, prin incercarea de a da ce e mai bun. Poate ii vom reauzi in viitor si in Suceava, fara antene pe la balcoane ca sa-i prindem din Falticeni.

#45
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
oricum mai degraba s-ar vinde Impactul FM decat Radio TOP Suceava....
Impactul e mai profitabil si mai atractiv pt potentialii cumparatori....acopera practic aproape 3 judete
:thumbup:

Edited by napster1, 16 April 2009 - 23:18.


#46
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 15.04.2007
daca Radio TOP Suceava ar prelua mai multe stiri, emisiuni, talk-show-uri de la RFI Romania ar fi si mai ok, ca au ce prelua, TOP Suceava poate sa devina si un radio informativ: stiri internationale si nationale (RFI), stiri locale (TOP)...poate sa fie o alernativa....din moment ce doar posturile publice ce difuzeaza mai multe stiri si talkshow-uri, iar de cele mai multe ori nu sunt obiective
timp de 3 ore au ce prelua de la RFI, daca se vrea...

#47
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
IMPACT FM se tine deocamdata bine chiar daca merge din afiliere in afiliere, nu e exclus insa sa-i cumpereRADIO ZU.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate