Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi + patronul Prima TV cumpara...

Husa si folie pt. Samsung Galaxy ...

Plita electrica moderna

problema incalzitor de apa Ferroli
 Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...
 Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Recomandare tableta

Ansamblul Neofort Rezidenția...
 Caderea in apostazie a Bisericii ...

Inselatoria secolului!

Problema soft samsung galaxy watc...

Recomandare tastatura compatibila...
 

Alcatel OT 735 la oferta Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#1
Strike

Strike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.04.2004
Salut,
       Am vazut telefonul la 115$ la oferta Orange. Cine are acest telefon ne poate imparti putin impresiile? Pentru ca mi se pare o oferta buna. Am verificat in prealabil si un review de incredere, spun eu.
http://www.mobile-re...el-735-en.shtml

#2
versus

versus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 15.11.2003
Merita, stai linistit. La banii astia.  Am citit numai de bine despre telefonul asta.

#3
Strike

Strike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.04.2004
Merci, dar e vreo cineva care a butonat acest telefon?
Ma intereseaza calitatea ecranului, a polifoniei, si nu in ultimul rand daca exista jocuri pe net pentru el. De la camera nu am mari asteptari.

#4
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
da... ar fi interesanta parerea cuiva care il are de cand a aparut... sa vedem daca a rezistat pana acum joystick-ul!!!

#5
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
L-am butonat putin..ecranul este bunicel, meniul cam ciudat (pt mine).
N-am vazut poze facute cu el.
Cu downloadatul am auzit ca ar fi probleme..in sensul ca nu gasesti mare lucru!

#6
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 31.05.2002
pai nu prea ai cum sa pui jocuri ..sau alte aplicatii ca nu are java ....

modelul cu I in coada e cu JAVA .

#7
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
nu e vb de java aici..e vb de sonerii, poze, samd

#8
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

Quote

Originally posted by sepguy
L-am butonat putin..ecranul este bunicel, meniul cam ciudat (pt mine).
N-am vazut poze facute cu el.
Cu downloadatul am auzit ca ar fi probleme..in sensul ca nu gasesti mare lucru!


In total asa...ce crezi? merita banii???

#9
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Eu zic ca la 136$ nu mai exista alt telefon pe piata cu camera inclusa! Asta daca vrei asa ceva! Oricum camera e mai buna ca la 3200 sau mc60 (am gasit niste poze facute)!
Nu stiu cum sta cu bateria exact!
Vezi si tu unreview ceva!
Designul e cheiste de gust (mie nu mi-a placut in mod extraoridnar).
Inca un avantaj ar fi garantia. Una e e la Orange, alta e de la baieti!

#10
Strike

Strike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.04.2004
Se pare ca nu are neaparat nevoie de Java.

"The handset supports gaming platform In-Fusio, what allows to download new games (operator dependable function). This service is not available in Russia. But, neverthless, In-Fusio partly compensates lack of Java."

Jocuri In-Fusio aici:
http://www.infusio.com/

Si joculetele par chiar misto.
Mai astept impresii de la utilizatorii acestui telefon. Poate incearca si noile jocuri de pe site.

Apropo, review-ul il vazusem.

#11
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 31.05.2002
nu e neaparat nevoie de java ..daca daca nu are java e ca, greu sa gsesti jocuri free pentru platforma pe care o suporta el ...

#12
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 31.05.2002
+ ca Alcatelul e cam pe duca ...

nu cred ca se inghesuie multi sa faca pentru tel. lor soft  :drac:

#13
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Mda..asta e problema cu firmele fara prea multi sustinatori!
Cu toate ca am avut candva alcatel..si chiar am fost multumit de el!

#14
versus

versus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 15.11.2003

Quote

Originally posted by inu
+ ca Alcatelul e cam pe duca ...

nu cred ca se inghesuie multi sa faca pentru tel. lor soft  :drac:


Cum e de duca Alcatelul. Poate nu se agita ei prea mult cu telefoanele. Dar ele reprezinta doar o mica parte din afacerea lor. La momentul actual este una din firmele ce am inteles ca se misca foarte bine. Au eliminat diviziile ce nu aduceau profit. Eu sunt abonat la mai multe newsletter-uri si aproape nu e zi in care sa nu fie o stire cu ce a mai facut Alcatelul. Chiar de curand a castigat mai multe proiecte in domeniul spatial, asigura echipamentele pentru transmiterea campionatului european de fotbal din Portugalia, a fost ales de Orange pentru a sigura solutia de video streaming si asa mai departe, vedeti pe site-ul Alcatel.
Probabil cum deja stiti, Alcatel doar proiecteaza si vinde   telefoanele, de produs le produce o firma din Singapore, aceeasi care produce telefoanele si pentru Sony-Ericsson si intr-o perioada majoritatea telefoanelor Motorola (nu stiu cum a evoluat contractul cu Motorola anul acesta), telefoanele Siemens (contract pana la sfarsitul lui 2003 - nu stiu daca s-a prelungit).  Si acea firma (un gigant in domeniu de altfel cu vreo 90 fabrici in 30 tari) nu este un simplu fabricant ci asigura si proiectare si consultanta tehnica cu inginerii proprii. Apropo, aceeasi firma face si pentru Microsoft consolele Xbox, imprimante HP, routere Cisco si altele.
Iar despre telefonul asta dupa cum am mai spus costa doar 115$ fara TVA. Si nu am auzit lucruri rele despre el. Sa dus vremea cand joystick-ul era o problema.

#15
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Eu nu pot sa inteleg nevoia asta acuta de "camera foto" pe un kakat de telefon  :rolleyes: SI daca are camera CE ?

CE faci cu ea ? MMS nici nu se poate discuta.. doar daca ai bani atat de multi incat nu mai stii ce sa mai faci cu ei  ;)

Poze pe PC ? lol.. orice poza facuta pe un telefon arata ca o caricatura pe PC. Pana si pozele scanate arata mai bine...

So.. LA CE e buna o camera pe telefon ?

PS: Alcatel nu fac telefoane mobile. Sunt mediocre EXACT in tonul Alcatel. Mai bine s-ar apuca de masini sau televizoare. Poate ar avea mai mult succes.

NU iti lua Alacatel chiar daca e "ieftin" si la "oferta"...

#16
versus

versus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 15.11.2003
Si ca sa mai terminam cu miturile in domeniul telefoanelor mobile este bine de stiut ca multe din telefoanele de succes din ultimii anii vandute de firmele cu nume (Motorola, Sony- Ericsson, Siemens, Nokia, Panasonic s.a.m.d) sunt telefoane proiectate si realizate de firme mai putin cunoscute in acest domeniu.  Ati auzit de telefoane Compal, Arima, Benq, Dbtel, Quanta, HVC, Microcell..... Probabil ca nu pentru ca pe ele scria altceva cum ar fi Siemens CL50, SX56 sau Panasonic GD55, GD50, G60 sau Motorola E360, E365, C300 sau Sony Ericsson T100, T200, T66, T3618. Se estimeaza ca aproximativ 40% din telefoanele  vandute in 2005 vor fi astfel de telefoane. Pe care doar numele este cunoscut, proiectantul si producatorul real mai putin. Trebuie reduse costurile si folosite eficient resursele (cum ar fi un nume mare in domeniu) si sa pare ca acesta este viitorul. Al telefoanelor OEM si ODM.
Comparatii ca telefoanele Sony Ericsson sunt mai bune si cele Alcatel mai proaste, sau cele Motorola fata de cele Nokia sau alte combinatii nu prea mai sunt de actualitate. Toate firmele au telefoane mai mult sau mai putin reusite si in mod sigur o sa gasiti telefoane Alcatel mai bune decat  Nokia si invers. Mai depinde si de cine le proiecteaza si realizeaza cu adevarat.

#17
versus

versus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 15.11.2003

Quote

Originally posted by Cătălin
?

PS: Alcatel nu fac telefoane mobile. Sunt mediocre EXACT in tonul Alcatel. Mai bine s-ar apuca de masini sau televizoare. Poate ar avea mai mult succes.

NU iti lua Alacatel chiar daca e "ieftin" si la "oferta"...

Exact ce ziceam.   ;)
Nu mai conteaza asa mult numele. Cititi mai bine niste review-uri in mai multe locuri si va faceti o parere. Nici o firma nu mai face telefoane la fel de bune sau la fel proaste ca cele anterioare. Experienta pozitiva anterioara cu o anumita firma nu mai reprezinta in nici un caz o garantie a satisfactiei ulterioare. La fel si cea negativa.

#18
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Omul nostru, primar al orasului, are un OT735 de prin septembrie.
Saracum om a jumulit un OT311 si un OT512 in doar o luna. Despre OT735 pot sa spun ca inca il mai are, mananca cam 1000 minute lunar. A mai luat si cateva trante. Este cel mai rezistent si fiabil alcatel dupa HE1 (One touch easy)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate