Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

canon A75 sau Sony P72

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
danb

danb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.12.2003
as vrea sa cumpar unul din aparate si as dori parerile voastre
referitoare la parametri , calitate etc...
multumesc anticipat.
dan.

#2
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
Canon A75!!

#3
danb

danb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 08.12.2003
canon are 4 baterii si sony 2
- canon consuma mai multa energie???? fata de sony sau e pentru o autonomie mai mare a aparatului (canon) ???

#4
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
a75 are 4 dar si autonomia mai mare.
daca tot te bagi la un a 75, diferenta la a80 nu e mare.
tot a 75 vroiam si eu, dar mam gandit mai bine si am decis. 80.
baniuesc ca sti bine diferentele intre A70,75,80.

#5
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
diferenta financiara intre a75 si a70 este de 2 milioane.(la magazinele din iasi).
inafara faptulul ca are parca lcd-ul mai mare si stie niste setari de auto pentru snow,subacvatic si inca ceva,altceva nu cred ca mai este.

#6
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Mai este, are si autofocus in 9 puncte pe cand A70 il are in 5. Parca mai erau unele dar nu mai tin minte.

#7
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
corect..
iaca aici

#8
radu.a

radu.a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.05.2004
Trecand peste pret, calitatea este net superioara la orice aparat Canon fata de similarele lor Sony (ca pret si performante). Canon are o traditie indelungata in fabricarea aparatelor foto pentru amatori si profesionisti, indeosebi a obiectivelor, ceea ce la Sony nu exista.
Ce am remarcat la aparatele digitale Canon vs Sony este viteza de focalizare si adaptare la conditiile de luminozitate atunci cand muti obiectivul de pe un subiect pe altul. Canon este de cateva ori mai rapid la restabilirea focusului si a deschiderii diafragmei fata de Sony. Situatia se inverseaza cand vorbim de camere video, unde Sony este stapan de drept.
In concluzie, sfatul meu este urmatorul: daca vreti un aparat foto digital, luati un Canon (chiar cu specificatii mai slabe decat v-ati dori - pozele vor fi mai bune decat cele facute cu alte aparate la acelasi pret) iar daca vreti o camera video, luati un Sony. Niciodata invers.

Va recomand gama completa de Canon aici:
http://www.emag.ro/d...e=54&manuf_id=6

Radu
----------
http://www.emag.ro - best shop in town

#9
gniv

gniv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 418
  • Înscris: 10.09.2003
Eu am Sony P72. Poti sa vezi poze in galeria mea. Am facut fotografii in diverse conditii de lumina, si majoritatea sunt prelucrate minimal (resize, crop), deci iti poti face o idee.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate