Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Oferta Orange Student

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#37
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostInTech, on Aug 13 2007, 12:56, said:

Am gasit o cartela Orange prin casa.
Am incarcat-o azi.
Deocamdata imi spune ca sunt in perioada de gratie ( cand dau la *100*1# ) ... mai astept putin,poate isi revine.
Intrebare:

Mai pot sa imi activez Orange Young cu 200 min / luna plus chestia cu 1 cent / minut ?  :naughty:
Apeleaza 200 sau orice numar si o sa ai acces la meniul de la *100#
Se poate activa optiunea cu 200 min in retea cu 4 euro sau oferta curenta pt. clientii existenti.

Edited by danutz1, 13 August 2007 - 12:28.


#38
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View PostInTech, on Aug 13 2007, 12:56, said:

Intrebare:
Mai pot sa imi activez Orange Young cu 200 min / luna plus chestia cu 1 cent / minut ?  :naughty:
Daca CNP-ul tau (sau cel pe care vrei sa-l folosesti  :naughty: ) NU a mai fost folosit pentru Orange Young si/sau Orange Student atunci da!
Evident, varsta din CNP trebuie sa fie intre 14 si 24 ani etc.

gompo

#39
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Da, inca mai este valabila oferta pentru cei sub 24 de ani  :coolspeak: , este o oferta foarte avantajoasa pentru utilizatorii pre-pay  :peacefingers:  , se poate activa si prin self care *100# daca urmezi ramura  "Alege" apoi accepti prelucrarea datelor personale si ulterior introduci CNP-ul corect , binenteles ca activarea "orange Young" va functiona doar fara ca cineva sa mai fi folosit CNP-ul respectiv anterior , eu am primit un cadou de 300 de minute in retea , utilizabile pana la mijlocul lunii septembrie 2007 :coolspeak:  , asa ca "Orange-RO"  :first: !

Edited by Teophileos, 13 August 2007 - 13:32.


#40
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostTeophileos, on Aug 13 2007, 12:45, said:

Mai "danutz1" (eu nu sunt nici fan, nici angajat al Orange-RO, poate dumneata ,"danutz1" esti si angajat si ULTRAS al Cosmote-RO)

View PostTeophileos, on Aug 13 2007, 14:21, said:

Da, inca mai este valabila oferta pentru cei sub 24 de ani  :coolspeak: , este o oferta foarte avantajoasa pentru utilizatorii pre-pay  :peacefingers:  , se poate activa si prin self care *100# daca urmezi ramura  "Alege" apoi accepti prelucrarea datelor personale si ulterior introduci CNP-ul corect , binenteles ca activarea "orange Young" va functiona doar fara ca cineva sa mai fi folosit CNP-ul respectiv anterior , eu am primit un cadou de 300 de minute in retea , utilizabile pana la mijlocul lunii septembrie 2007 :coolspeak:  , asa ca "Orange-RO"  :first: !

View PostTeophileos, on Aug 11 2007, 16:41, said:

Oricum "Orange World" :thumbup:  are blog sport , radio si multe ale chestii gratuite daca iti activezi optiunea "Orange World Unlimited" :band:  , asadar "Orange-RO" este # 1  :first: !


#41
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostTeophileos, on Aug 12 2007, 23:45, said:

Daca este apel international din Romania catre SUA nu cred ca e asa de scump tariful pe minut  :nonobad: (daca erai in alta tara prin Europa sau mai rau daca ai sunat pe cineva din SUA aflandu-te acolo in SUA atunci e alta "kalimera "), eu am sunat de cateva ori pe cativa prieteni din SUA :peacefingers: , in fiecare caz am vorbit in jur de 14 minute si nu am avut cost suplimentar :coolspeak:  , mentionez ca am abonament " Orange - Flexibil 7 "  B) !


#42
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View PostTeophileos, on Aug 3 2007, 21:53, said:

Cand am navigat  :thumbup: , utilizand "SE-k610i"  :coolspeak: , cu browserul "Opera mini" :first:  pe Softpedia , nici o pagina nu a depasit 55 de kb (eram logat , toate setarile "OM" erau la maxim )  B)  , pe de alta parte insa e adevarat ca unele jocuri sau aplicatii depasesc si 800-900 kb !
P.S Nu am putut pune toate mesajele in acelasi post pt. ca erau prea multe emoticonuri.

#43
mosu16

mosu16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.04.2006
sal...am un abonament de 3 euro + optiunea cu 60 minute in retea oricand ( nu mai stiu cat e) si as vrea sa ma inscriu si eu intr-un program...nu prea ma intereseaza faza cu 1 cent pe minut, mai mult minutele incluse ...eu pot sa-mi activez optiunea aia cu 180 in retea+ 180 nationale? (3.5 euro costa nu?)dak o activez intru si in orange student si vb cu 1 cent pe minut?
Multumesc anticipat

#44
mosu16

mosu16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.04.2006
nu pot sa dau edit la post asa k mai fac unul :P
m-am decis cum sa fac si cred ca am inteles acum :
Dezactivez optiunea de 60 de minute ...era enorm 5.5 euro
Activez optiunea 180 minute in weekend (2 euro) si intru in orange young si mai am 180 de minute oricand...si cam atat economisec 2 euro


PS.si eu prinsesem si oferta aia cu 1 minut de 300 de secunde..aia acu o sa mai ramana?

Edited by mosu16, 04 September 2007 - 23:26.


#45
nob0dy

nob0dy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 05.06.2007
am si eu o porb..   vreau sami activez optiunea 200 min si nu pot imi zice ca cnp e folosit.. am incercat 4 cnp'uri pe a lu fratemiu si de la niste prieteni si tot asa imi zice .. de ce oare? cnp lu fratemiu stiu sigur na fost folosit.
Ma ajuta cineva cu un CNP sami activez ca am nevoie?
ms

#46
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004

View Postnob0dy, on Sep 12 2007, 14:30, said:

am si eu o porb..   vreau sami activez optiunea 200 min si nu pot imi zice ca cnp e folosit.. am incercat 4 cnp'uri pe a lu fratemiu si de la niste prieteni si tot asa imi zice .. de ce oare? cnp lu fratemiu stiu sigur na fost folosit.
Ma ajuta cineva cu un CNP sami activez ca am nevoie?
ms

daca stii sigur ca nu a fost folosit, dute intr-un orange shop sa vezi care este problema..

#47
nob0dy

nob0dy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 05.06.2007

View Postgeorge126, on Sep 12 2007, 15:20, said:

daca stii sigur ca nu a fost folosit, dute intr-un orange shop sa vezi care este problema..
cel putin a lu fratemiu stiu sigur.. ca nu avea unde.. sal foloseasca. am sunt al orange clienti si verificat cnp'urile alea si mia zis ca toate is folosite si atat. pm

Poate ma ajuta cineva cu un cnp... :(

#48
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006

View Postnob0dy, on Sep 12 2007, 15:22, said:

cel putin a lu fratemiu stiu sigur.. ca nu avea unde.. sal foloseasca. am sunt al orange clienti si verificat cnp'urile alea si mia zis ca toate is folosite si atat. pm

Poate ma ajuta cineva cu un cnp... :(

in contextul in care tu... cu buletinul de identitate in mana si fetisoara-ti frumoasa te prezinti la orange shop, le explici situatia si declari furt de CNP, iar ei ar trebui (teoretic) ca invalideze orice alt numar pe care a fost activata respectiva optiune, si sa iti permita activarea pe numarul tau de telefon.

in alta ordine de idei undeve pe site se specifica faptul ca daca clientul (respectiv tu) nu este deacord cu prelucrarea/utilizarea CNP-ului de catre orange, acesta din urma (CNP-ul) va fi sters din baza lor de date.

in plus la alta... chiar daca altii ti-au folosit CNP-ul... care este pe buna dreptate furt... nu le urma exemplul ci rezolva problema ca sa-i inveti si pe ei minte.

#49
nob0dy

nob0dy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 05.06.2007
da am vb cu cei la de la servicii clienti..si miau zis sa merg la orange shop..  da aici al mine orange e in renovare si alta nu mai este :))
las ca vad eu ce fac... gasesc eu un cnp

#50
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007

View Postnob0dy, on Sep 12 2007, 21:00, said:

da am vb cu cei la de la servicii clienti..si miau zis sa merg la orange shop..  da aici al mine orange e in renovare si alta nu mai este :))
las ca vad eu ce fac... gasesc eu un cnp
"Pentru a putea activa prin Self Care optiunea oferitã īn cadrul programului Orange Young trebuie sã-ti exprimi acordul ca S.C. Orange Romānia S.A. sã prelucreze codul tãu numeric personal. Pentru aceasta, trebuie sã accesezi optiunea 1 din meniul Self Care atunci cānd ti se cere sã introduci codul numeric personal. Fãrã codul numeric personal, optiunea din programul Orange Young nu poate fi activatã.  
Īn cazul īn care ai introdus incorect codul numeric personal te rugãm sã ne contactezi cāt de curānd posibil. Furnizarea unui cod numeric personal care nu īti apartine, este consideratã fraudã."


www.orange.ro

#51
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postspiderpc, on Sep 13 2007, 04:08, said:

"Pentru a putea activa prin Self Care optiunea oferitã īn cadrul programului Orange Young trebuie sã-ti exprimi acordul ca S.C. Orange Romānia S.A. sã prelucreze codul tãu numeric personal. Pentru aceasta, trebuie sã accesezi optiunea 1 din meniul Self Care atunci cānd ti se cere sã introduci codul numeric personal. Fãrã codul numeric personal, optiunea din programul Orange Young nu poate fi activatã.  
Īn cazul īn care ai introdus incorect codul numeric personal te rugãm sã ne contactezi cāt de curānd posibil. Furnizarea unui cod numeric personal care nu īti apartine, este consideratã fraudã."


www.orange.ro
Si cum te prinde ? iti da aia de la 411 intalnire ?

#52
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004

View PostKALOO, on Sep 13 2007, 04:21, said:

Si cum te prinde ? iti da aia de la 411 intalnire ?

nu, nu imi mai ofera optiunea respectiva...

#53
nob0dy

nob0dy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 05.06.2007
pai eu doar nul fur :))   il cer unui prieten care e problema daca mil da :))) e frauda?:)

#54
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
sigur  :P  'frate da-mi si mie cnp-ul tau sa-mi activez pe Orange 200 minute in retea si sa pot vorbi apoi cu 1cent pe minut pana la vara ' :D sigur ti-l da :D

Edited by spiderpc, 13 September 2007 - 13:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate