Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Focus ST- un vis transformat in cosmar

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
onatal

onatal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.04.2007
Chiulasa a venit de saptamana trecuta, dar zace in depozit la Bucuresti si nu se oboseste nimeni sa o trimita la Constanta.M-am oferit sa merg eu sa o aduc.Bravo Ford, jos palaria :death: !

#56
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,749
  • Înscris: 15.09.2004
Se vede ca nu le-ai facut scandal! Se comporta normal pentru un service nestresat si sigur pe el!

#57
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,088
  • Înscris: 07.07.2006

View Postonatal, on Jul 3 2007, 10:39, said:

Chiulasa a venit de saptamana trecuta, dar zace in depozit la Bucuresti si nu se oboseste nimeni sa o trimita la Constanta.M-am oferit sa merg eu sa o aduc.Bravo Ford, jos palaria :death: !

Mai degraba nu se oboseste nimeni de la dealerul din CT sa o ceara. Din pacate asta pare sa fie situatia in orasele unde nu prea e concurenta. Din cite reiese din mesajele tale oamenii nu prea s-au dat peste cap sa iti rezolve problema. Eu zic ca puteau scurta timpul de constatare a defectului in garantie si iti puteau aduce si piesa mai repede. Cind vrei sa rezolvi problema unui client suni de 3 ori pe zi la importator; nu astepti sa te contacteze importatorul cu un raspuns, incerci sa-l smulgi de la el.

#58
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,088
  • Înscris: 07.07.2006

View Postonatal, on Jul 3 2007, 10:39, said:

Chiulasa a venit de saptamana trecuta, dar zace in depozit la Bucuresti si nu se oboseste nimeni sa o trimita la Constanta.M-am oferit sa merg eu sa o aduc.Bravo Ford, jos palaria :death: !

Mai degraba nu se oboseste nimeni de la dealerul din CT sa o ceara. Din pacate asta pare sa fie situatia in orasele unde nu prea e concurenta. Din cite reiese din mesajele tale oamenii nu prea s-au dat peste cap sa iti rezolve problema. Eu zic ca puteau scurta timpul de constatare a defectului in garantie si iti puteau aduce si piesa mai repede. Cind vrei sa rezolvi problema unui client suni de 3 ori pe zi la importator; nu astepti sa te contacteze importatorul cu un raspuns, incerci sa-l smulgi de la el.

#59
onatal

onatal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.04.2007
Astazi a venit chiulasa la Constanta. Masina e programata pentru luni la reparatie.  :D

#60
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View Postdacadrean, on Jun 25 2007, 19:58, said:

Cred ca ii mancam.
Daaaaaaa ii mancam.

Sigur, atata timp cat banii sunt la tine si piesa la ei, ii sugi de p@#$.
Cineva a argumentat ca a fost viciu ascuns. Si ce legatura are asta cu faptul ca eu stau 2 luni cu masina blocata? Duc masina la alt dealer autorizat Ford unde se rezolva intr-o saptamana, cu tot cu comanda. Piesa veche ramane ca dovada a "viciului ascuns", daca o fi. Iar cu leasing-ul o rezolvi, ca nu mai stai 2 luni dupa dealerul de la C-ta.
Dar asta este o solutie pt cineva ca mine care prefera sa faca un efort si sa mearga cu masina, nu pt cineva care prefera sa stea pe forum sa arunce cu noroi. Aia sunt intr-adevar niste neispraviti, nu-ti faci deservicii decat tie pt ca le dai bani...

#61
onatal

onatal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.04.2007

View Post701, on Jul 11 2007, 14:48, said:

Duc masina la alt dealer autorizat Ford unde se rezolva intr-o saptamana, cu tot cu comanda.

Spune-mi si mie, te rog numele acelui dealer..
Comanda se face tot prin Romcar.Vina dealerului a fost ca a durat o luna constatarea defectului, dar dupa asta demersurile au fost facute de catre Romcar si e un sir de proceduri pe care le au(aprobari, etc) si care sunt aceleasi pentru toti dealerii.. Chiulasa cica  nu a fost pe stoc vreo doua saptamani in Germania, asa ca nu stiu ce dealer din tara asta m-ar fi rezolvat intr-o saptamana. Am fost de fata cand omul de la piese din Constanta se chinuia sa sune la depozit si nu ii raspundea nimeni(chiulasa venise si nu o trimiteau).Departe de mine sa iau apararea Trans Atlantis-ului, dar problema este la Romcar si la procedurile lor de solutionare a  garantiilor.Faptul ca sesizarea mea la serviciul clienti a primit raspuns dupa fix doua saptamani este elocvent.
Si decat sa plimb masina pe platforma prin tara cautand un ipotetic dealer mai operativ..da, prefer sa arunc cu noroi pe forum.Macar atat sa fac. Si crede-ma ca lucrurile s-au miscat ceva mai repede dupa ce am postat mesajele..Adica am primit raspuns de la Romcar a doua zi. Cred ca n-a fost o simpla coincidenta.

#62
onatal

onatal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.04.2007
A, ar trebui sa ridic masina astazi..Va anunt.

#63
onatal

onatal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 18.04.2007
Sper ca s-a sfarsit visul cel urat, dar parca mi-e frica sa ma bucur..Masina merge impecabil, si cu exceptia unei zgarieturi nu foarte mari pe aripa spate(era de asteptat, dupa patru luni in care a stat in garajul dealerului) si a farurilor care trebuie reglate, merge impecabil. Sper sa am mai mult noroc de acum incolo. Si in sfarsit pot sa va arat si o poza a subiectului acestui thread.

Attached Files



#64
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
S-o stapanesti sanatos fara alte incidente. Sper ca au zis ca repara zgarietura nu?

#65
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
felicitari. sa fie intr-un ceas bun. mai multe poze ? :)

#66
sorin15

sorin15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.08.2007
Salut. Ma poate ajuta cineva cu costul aproximativ al unei revizii la un ST? Perioada dintre revizii care ar fi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate