Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Calea Baciului - Cluj Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
729 replies to this topic

#91
kkbaci

kkbaci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008

View Postnadialodroman, on Sep 23 2008, 16:40, said:

am incredere in cei doi (Badiu si Caciula)

:lol: :lol: :lol: daca dupa toate astea ai incredere in acesti doi indivizi inseamna ca esti naiva, cu tot respectul

View Postnadialodroman, on Sep 23 2008, 16:40, said:

si oricum tre' sa recunoastem ca nu am avut probleme majore cu apartamentele astea
Unde stai acuma, pe Calea Baciului 29 A ? Nu prea cred. Hai si stai o saptamana fara gaz sa vezi cum e. Eu stau de 3 saptamani.

Referitor la probleme majore ii poti intreba pe cei care au terasa deasupra ce probleme majore au.
Vor sa renunte la apartamente nu alta ! Vor banii inapoi !

Edited by kkbaci, 23 September 2008 - 15:58.


#92
xphinx

xphinx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 13.10.2005
Pai cu, curentul cica se rezolva repede (in A am inteles ca e deja curent iar in B s-au apucat de vreo 2 zile asa ca probabil in vreo saptamana o sa fie si acolo la toata lumea) Cu apa iar nu ar fi probleme, ai apa peste tot.. inclusiv pe tavan/pereti de la infiltratii. De cateva zile am fost in imobilul A la apartamentele cu terase (in vizita) si e JALEEE (cu J MARE MARE DE TOT). Acu cica se reface a 3-a oara izolatiile pe terase si daca te duci la tehnic sa-i intrebi care e treaba evident ca-ti spun ca in A totul e gata si ca nu mai exista NICI o problema si in B mai au de facut mici retusuri (asta a fost replica lor de vreo saptamana). Dar va zic... e JALE. O sa avem cu totii la primavara o surpriza frumoasa dupa ce se topeste zapada.
Pentru cei din C va zic ca nu apucati voi Craciunul in apartament oricat de optimisti sunteti.
De gaz nu mai zic nimic. Care-si permite sa se incalzeaza doar pe curent bravo lui. (pot sa va zic ca blocurile de langa drum trebuiau sa fie date in primire prin martie... evident ca au fost niste mici intarzieri si gazul a venit si el saracu prin august asa ca va las sa "calculati")
Acu legat de "sa ne adunam": TREBUIE SA NE ADUNAM SI SA CEREM NISTE EXPLICATII FRUMOS (pentru inceput) !!! Eu sunt disponibil la orice ora din zi mai putin weekendul asta care vine.

Din fericire pentru noi cei de la Europort citesc forumul asta si poate ne trezim cu un musafir :D

PS: Si eu sunt un proprietar cu "mici" probleme cu infiltratiile (consideram ca am probleme mari cu infiltratiile pana am vazut cum arata apartamente in imobilul A, mi-e mila pur si simplu de oamenii aia) si EVIDENT ca am vrut banii inapoi.

Edited by xphinx, 24 September 2008 - 12:17.


#93
interistul80

interistul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.11.2006

View Postxphinx, on Sep 24 2008, 13:11, said:

Pai cu, curentul cica se rezolva repede (in A am inteles ca e deja curent iar in B s-au apucat de vreo 2 zile asa ca probabil in vreo saptamana o sa fie si acolo la toata lumea) Cu apa iar nu ar fi probleme, ai apa peste tot.. inclusiv pe tavan/pereti de la infiltratii. De cateva zile am fost in imobilul A la apartamentele cu terase (in vizita) si e JALEEE (cu J MARE MARE DE TOT). Acu cica se reface a 3-a oara izolatiile pe terase si daca te duci la tehnic sa-i intrebi care e treaba evident ca-ti spun ca in A totul e gata si ca nu mai exista NICI o problema si in B mai au de facut mici retusuri (asta a fost replica lor de vreo saptamana). Dar va zic... e JALE. O sa avem cu totii la primavara o surpriza frumoasa dupa ce se topeste zapada.
Pentru cei din C va zic ca nu apucati voi Craciunul in apartament oricat de optimisti sunteti.
De gaz nu mai zic nimic. Care-si permite sa se incalzeaza doar pe curent bravo lui. (pot sa va zic ca blocurile de langa drum trebuiau sa fie date in primire prin martie... evident ca au fost niste mici intarzieri si gazul a venit si el saracu prin august asa ca va las sa "calculati")
Acu legat de "sa ne adunam": TREBUIE SA NE ADUNAM SI SA CEREM NISTE EXPLICATII FRUMOS (pentru inceput) !!! Eu sunt disponibil la orice ora din zi mai putin weekendul asta care vine.

Din fericire pentru noi cei de la Europort citesc forumul asta si poate ne trezim cu un musafir :D

PS: Si eu sunt un proprietar cu "mici" probleme cu infiltratiile (consideram ca am probleme mari cu infiltratiile pana am vazut cum arata apartamente in imobilul A, mi-e mila pur si simplu de oamenii aia) si EVIDENT ca am vrut banii inapoi.

stabilim o intalnire pentru vineri?

#94
kkbaci

kkbaci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008

View Postxphinx, on Sep 24 2008, 13:11, said:

Pai cu, curentul cica se rezolva repede
Cu apa iar nu ar fi probleme, ai apa peste tot.. inclusiv pe tavan/pereti de la infiltratii.
De gaz nu mai zic nimic.

Cu curentul se rezolva repede pe banii tai, cand mergi si le mai platesti la aia de la Electrica inca un milion si ceva.
Cu apa acum nu sunt probleme intr-adevar, doar ca in momentul in care se muta toata lumea nu va mai fi presiune.
De gaz.... cand le-am zis ca aia de la Eon au zis ca dosarul lor e incomplet "stimabilul" Panait Septimiu a inceput sa tipe si sa ma intrebe: "Aia de la Eon de ce nu comunica cu noi?" I-am raspuns ca eu nu m-am angajat inca la Europort sa le rezolv eu problemele. Ii doare in cot!!!!!!! Ca sa nu folosim altfel de cuvinte.

Si eu sunt de acord cu o intalnire, oricand vreti, ca eu stau acolo.

#95
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008
A aparut stirea la televizor, e si pe:

http://www.realitateacluj.ro/

dar este prost conceputa si scoate EON-ul ca vinovat !

Cred ca a contribuit badiu serios.

Zice badiu ca e alaturi de noi si ca depune toate eforturile pentru a rezolva situatia.
Pana acum ce a facut  :bandit::ciocan:

#96
kkbaci

kkbaci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
Eu zic sa vina sa stea si el o saptamana in bloc sa vada cum e, sa-l mai aud dupa aia ca-i solidar.
Este el ceva care se termina cu ar, dar incepe cu M.   <_<

#97
experiencesheet

experiencesheet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2008
Din fericire pentru noi cei de la Europort citesc forumul asta si poate ne trezim cu un musafir :D

PS: Si eu sunt un proprietar cu "mici" probleme cu infiltratiile (consideram ca am probleme mari cu infiltratiile pana am vazut cum arata apartamente in imobilul A, mi-e mila pur si simplu de oamenii aia) si EVIDENT ca am vrut banii inapoi.
[/quote]

Ce te face sa crezi ca in blocul tau s-a lucrat mai bine decat in blocul nostru?
Daca chiar crezi asa ceva te amagesti singur, ca si noi, cei care inca credem ca se va rezolva. Vom vedea la primavara!Voi sunteti naivi sa aveti impresia ca blocul A e cel cu pb restul fiind excelent executate. Asteptati sa va mutati , sa vedeti ce jale va fi si in ale voastre. Nu trebuie sa ne plangi noua de mila ca in curand vei fi in aceeasi situatie, din pacate. Ar fi bine sa ai dreptate, m-as bucura!
Si cat la suta din bani ti=-au dat inapi daca ai renuntat la apart?
Daca cumva v-au zis ca au schimbat constructorul, apai ha, ha, ha, nu au schimbat nimic. Doar conturile lor se schimba si vietile lor! In toate blocurile s-au turnat parti din constructie- pe baza de ciment- la temperaturi de minus....de asta sa ne fie teama ca ne trezim cu cada vecinului la noi....
Cineva propunea sa-i dam in judecata: sunt CU TOTUL de acord!Dar trebuie sa ne intalnim toti! Sa nu credeti ca vor veni ca le e prea teama ca i-am linsa dupa cum ar merita.  :death: Septimiu e un mincinos fara seaman! :puke:
Am convins si eu cativa prieteni sa renunte la Europort ca nici dusmanilor nu le doresc asa ceva!
Eu pe al meu il vand in primavara cand avem gaz si imi iau in Manastur in bloc vechi ca macar stiu ca nu pica nimeni in pat peste mine si nevasta-mea! :lol: Nu stiti doritori?  :lol: I l-as da lui Septimiu ca asa declara intr-un articol, si el cica va sta in blocurile alea! As da la schuimb ap meu, in curand plin de mucegai pe tavan si al lua casuta lui!! Oare accepta daca tot citeste site-ul? Hai Septimiu..ti-l dau la gata, nu mai trebuie sa astepti decat dupa gaz, care ,,sigur, sigur" in 2 saptamani va exista si in blocul A.
Sa va ajute viata si asa sa primeasca si copiii vostri ca voi nu veti primi ca le aveti furate toate de la saraci ca noi!

#98
heidy

heidy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2008

View Postexperiencesheet, on Sep 25 2008, 16:44, said:

Din fericire pentru noi cei de la Europort citesc forumul asta si poate ne trezim cu un musafir :D

PS: Si eu sunt un proprietar cu "mici" probleme cu infiltratiile (consideram ca am probleme mari cu infiltratiile pana am vazut cum arata apartamente in imobilul A, mi-e mila pur si simplu de oamenii aia) si EVIDENT ca am vrut banii inapoi.


Ce te face sa crezi ca in blocul tau s-a lucrat mai bine decat in blocul nostru?
Daca chiar crezi asa ceva te amagesti singur, ca si noi, cei care inca credem ca se va rezolva. Vom vedea la primavara!Voi sunteti naivi sa aveti impresia ca blocul A e cel cu pb restul fiind excelent executate. Asteptati sa va mutati , sa vedeti ce jale va fi si in ale voastre. Nu trebuie sa ne plangi noua de mila ca in curand vei fi in aceeasi situatie, din pacate. Ar fi bine sa ai dreptate, m-as bucura!
Si cat la suta din bani ti=-au dat inapi daca ai renuntat la apart?
Daca cumva v-au zis ca au schimbat constructorul, apai ha, ha, ha, nu au schimbat nimic. Doar conturile lor se schimba si vietile lor! In toate blocurile s-au turnat parti din constructie- pe baza de ciment- la temperaturi de minus....de asta sa ne fie teama ca ne trezim cu cada vecinului la noi....
Cineva propunea sa-i dam in judecata: sunt CU TOTUL de acord!Dar trebuie sa ne intalnim toti! Sa nu credeti ca vor veni ca le e prea teama ca i-am linsa dupa cum ar merita.  :death: Septimiu e un mincinos fara seaman! :puke:
Am convins si eu cativa prieteni sa renunte la Europort ca nici dusmanilor nu le doresc asa ceva!
Eu pe al meu il vand in primavara cand avem gaz si imi iau in Manastur in bloc vechi ca macar stiu ca nu pica nimeni in pat peste mine si nevasta-mea! :lol: Nu stiti doritori?  :lol: I l-as da lui Septimiu ca asa declara intr-un articol, si el cica va sta in blocurile alea! As da la schuimb ap meu, in curand plin de mucegai pe tavan si al lua casuta lui!! Oare accepta daca tot citeste site-ul? Hai Septimiu..ti-l dau la gata, nu mai trebuie sa astepti decat dupa gaz, care ,,sigur, sigur" in 2 saptamani va exista si in blocul A.
Sa va ajute viata si asa sa primeasca si copiii vostri ca voi nu veti primi ca le aveti furate toate de la saraci ca noi!


Salutare!!

Ma ingrozesc cand citesc ce este scris pe aici pe forum si nu mai stiu ce sa cred. Noi speram sa ne putem muta in blocul C pana la 1 decembrie...
Oare ce putem face ca sa prevenim problemele astea??
Sustin si eu ideea sa ii dam in judecata daca se continua asa, dar tare imi e teama ca nici macar asa nu se vor simti imbolditi sa rezolve problemele. Tare mi-as dori sa existe o modalitate prin care chiar sa ii FORTAM sa nu mai trateze asa oamenii de la care iau zeci de mii de euro pe o treaba de 2 lei .
Deja si-au depasit termenul si pentru blocul C.... si penalizari .. aiurea .. praf in ochi..
:(
:(

#99
kkbaci

kkbaci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008

View Postheidy, on Sep 25 2008, 17:30, said:

Salutare!!

Ma ingrozesc cand citesc ce este scris pe aici pe forum si nu mai stiu ce sa cred. Noi speram sa ne putem muta in blocul C pana la 1 decembrie...
Oare ce putem face ca sa prevenim problemele astea??
Sustin si eu ideea sa ii dam in judecata daca se continua asa, dar tare imi e teama ca nici macar asa nu se vor simti imbolditi sa rezolve problemele. Tare mi-as dori sa existe o modalitate prin care chiar sa ii FORTAM sa nu mai trateze asa oamenii de la care iau zeci de mii de euro pe o treaba de 2 lei .
Deja si-au depasit termenul si pentru blocul C.... si penalizari .. aiurea .. praf in ochi..
:(
:(
Nici nu are rost sa speri ca te muti la 1 Decembrie!
In blocul A inca se mai fac remedieri, in apartamentele celor care au unde sta probabil. Termenul final la A era 30 iunie 2008. Fa calculele si asteapta-te la ce-i mai rau!

#100
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008
Revin cu pozele promise.
Asa arata zona la 3 luni de la termenul de predare.

Sper ca cei care vor sa cumpere de la acesti mafioti o sa-si faca temele mai intati si o sa dea un "calea baciului" pe Google.

Nu de alta, dar sa ia oamenii o decizie in cunostinta de cauza.

Attached Files

  • Attached File  111.JPG   296.1K   68 downloads
  • Attached File  222.JPG   299.93K   70 downloads


#101
galiza

galiza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 21.04.2008

View Postkkbaci, on Sep 26 2008, 08:13, said:

Nici nu are rost sa speri ca te muti la 1 Decembrie!
In blocul A inca se mai fac remedieri, in apartamentele celor care au unde sta probabil. Termenul final la A era 30 iunie 2008. Fa calculele si asteapta-te la ce-i mai rau!

Mi se pare incredibil ce citesc aici, eu am cumparat un apartament in tronsonul V, avea termen de finalizare 31 dec 2008 iar acum am primit o notificare ca blocul va fi finalizat mai repede, in octombrie-noiembrie 2008. Ce sa inteleg, ca unele le termina mai devreme de termen si altele mai tarziu, sau e un alt joc al celor de la Europort? Dupa cum vad eu blocul nu va fi gata nici in decembrie, dar atunci care este motivul notificarii cum ca va fi gata mai devreme? Si nu inteleg cum s-a facut receptia finala la celelalte blocuri daca nu au gaz in casa. Se poate intampla asa ceva???

#102
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008

View Postgaliza, on Sep 26 2008, 08:46, said:

Mi se pare incredibil ce citesc aici
Ase si este: INCREDIBIL !

View Postgaliza, on Sep 26 2008, 08:46, said:

Si nu inteleg cum s-a facut receptia finala la celelalte blocuri daca nu au gaz in casa. Se poate intampla asa ceva???
Se poate. Asa a si fost !

Ii invit si pe :bandit: badiu + caciula + panait sa vina sa faca un dus intr-o baie rece la un incalzitor instantaneu de apa (care numai dezmorteste apa), si pe cand vine apa mai calduta sa-ti sara siguranta la panoul electric la apartament

Ii vor ajunge blestemele noastre....

#103
experiencesheet

experiencesheet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2008

View Postgaliza, on Sep 26 2008, 08:46, said:

Mi se pare incredibil ce citesc aici, eu am cumparat un apartament in tronsonul V, avea termen de finalizare 31 dec 2008 iar acum am primit o notificare ca blocul va fi finalizat mai repede, in octombrie-noiembrie 2008. Ce sa inteleg, ca unele le termina mai devreme de termen si altele mai tarziu, sau e un alt joc al celor de la Europort? Dupa cum vad eu blocul nu va fi gata nici in decembrie, dar atunci care este motivul notificarii cum ca va fi gata mai devreme? Si nu inteleg cum s-a facut receptia finala la celelalte blocuri daca nu au gaz in casa. Se poate intampla asa ceva???


Nu-ti fa iluzii si nu crede pana nu vezi cu ochii tai. Noi platim rata la banca din mai pentru ca am facut prostia sa-i intrebam cat se va intarzia cu predarea apartamentelor( presimteam ceva), iar raspunsul lor a fost: ,,NOI sa intarziem? Poate le terminam mai repede, dar de intarziat sigur nu o vom face. Sa aveti banii pregatiti voi!". Asa ca  ne-am grabit sa scoatem banii ca sa avem cu ce plati...MARE prostie! Ce bucurosi eram ca scapam de chirie mai repede. Se stie ca au intarziat si cat. Blocul ala nu e predat, nu asa arata un bloc predat. Frumoase poze au postat vecinii mei, dar ar fi trebuit si o poza cu mizeria de pe scara, cu motocicleta aia la intrare care sper ca nu va ramane acolo si cu liftul care inca nu merge  Dar il avem si e foarte frumos, cica panoramic. Mai degrama panarama ca si ei! :lol:
Inca ceva, degeaba il finalizeaza in oct-dec daca finisajele arata ca in blocul A si gazul vine la anul pentru ca nu va puteti muta. Receptia finala se face la apart, ca si finisaje! Pe atunci primeam promisiunea ca in 2 saptamani, cel tarziu, se vor rezolva toate, de la parcare, la utilitati. Nu se poate sa nu bage intr-o fraza si ,,maxim 2 saptamani"! :thumbdown:
Noi am fost la 3 receptii pana  l-au finisat asa si asa , ca alea nu sunt finisaje facute de meseriasi. Parca s-a jucat un copil cu pensula pe o foaie de hartie!Altii au fost la mai multe receptii, dar nu stiu de ce nu scriu aici; daca ar face-o toti cine stie ce am mai descoperi.
La EUROPORT se poate intampla orice! Sa nu va mai mire nimic! Cititi tot ce semnati de 10 ori inainte de a o face si intrebati tot ce va e neclar, pe forum sau la notari si avocati  si nu credeti nimic din ce zic ei pana nu vedeti voi cu ochii vostri!
Pana acum nici o promisiunea nu si-au respectat, decat cu intarzieri de luni bune!
Oare cand va fi gata blocul A? Cu parcare si cu intrare in bloc nu cu o buc de placaj , cu lumina pe scara si in jurul blocului ca parca stam in iad?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Stiu raspunsul lor: In maxim 2 saptamani!

#104
alexandra2008

alexandra2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.06.2008
De fiecare data cand intru pe acest forum, de altfel minunat, mi se face piele gaina. Zilnic descoperim noi minunatii!!!Haideti sa stabilim o intalnire si sa ii luam de gat putin! De ce am platit un mil pentru asociatia de proprietari?Nu avea Septimiu bani sa-si achite factura la gaz si a mai inventat o taxa pentru a-si completa veniturile??Ar putea trai si fara gaz, ca doar si altii pot! Daca tot sunt ,,solidari" cu noi, ii las eu sa stea o saptamana in apart meu, predat la cheie si ultrafinisat! :puke:
   Trebuie sa ne intalnim , cat mai multi si sa vorbim cu ei. Asa nu se mai poate! :worthy:

#105
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008

View Postalexandra2008, on Sep 26 2008, 10:28, said:

Trebuie sa ne intalnim , cat mai multi si sa vorbim cu ei. Asa nu se mai poate! :worthy:

Intalnire MIERCURI 1 OCT la ora 18:00 in fata la imobilul A.
Ca sa fie timp sa mai citeasca si altii, oricum o sa pun azi anunt la intrare in A.

#106
xphinx

xphinx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 13.10.2005

View Postexperiencesheet, on Sep 25 2008, 16:44, said:

Ce te face sa crezi ca in blocul tau s-a lucrat mai bine decat in blocul nostru?
Nimic nu ma face sa cred asta. Eu ma refeream strict la infiltratii, mai precis la infiltratia din apartamentul meu si la infiltratiile din cateva apartamente de la et. 3 si 4 din imobilul A. Mai bine ne-am concentra pe problemele care le avem cu totii si care sigur le vom avea in continuare decat sa ne certam.

Miercuri 1 OCT la ora 18:00 o sa fiu prezent la intalnire.

#107
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008
Articol la REALITATEA TV.

http://www.realitate...rig_355797.html

#108
erikabanhidi

erikabanhidi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2008

View Postseth10, on Sep 26 2008, 10:53, said:

Intalnire MIERCURI 1 OCT la ora 18:00 in fata la imobilul A.
Ca sa fie timp sa mai citeasca si altii, oricum o sa pun azi anunt la intrare in A.
Deci a ramas valabila intalnirea pentru MIERCURI 1 OCT la ora 18:00 in fata la imobilul A?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate