Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Calea Baciului - Cluj Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
729 replies to this topic

#73
gtibi

gtibi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 07.04.2004

View Postinteristul80, on Sep 8 2008, 15:44, said:

lipsa utilitati ( gaz si curent )

Eu am facut contractul cu Electrica in data de 04.09 si pe 05 deja aveam curent.

#74
Lukkkkas

Lukkkkas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 14.01.2007

View Postxphinx, on Aug 28 2008, 17:31, said:

Alexandra eu am mai vorbit cu oameni care au platit si nimeni nu mi-a pomenit de o asemenea isprava precum "terenul de sub bloc"


terenul chiar si fictiv de sub bloc se plateste la cumpararea unei locuinte chiar si in apartamentele vechi...

#75
interistul80

interistul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.11.2006
calea baciului nr. 29A. apartine de comuna baciu sau de cluj napoca?

#76
RALUCAM2

RALUCAM2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2008

View Postinteristul80, on Sep 10 2008, 19:31, said:

calea baciului nr. 29A. apartine de comuna baciu sau de cluj napoca?
baciu

Edited by RALUCAM2, 11 September 2008 - 14:31.


#77
Eagle1

Eagle1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.12.2006

View Postdane185, on Jul 2 2008, 10:09, said:

Buna din nou.
Sunt nevoit sa revin cu scuze pentru unele afirmatii ale mele de pe forumul asta, asa ca imi cer scuze d-nlui Caciula Radu pentru afirmatiile mele, au fost intr-un moment de nervi, si probabil am exagerat prea tare.De asemenea precizez ca am facut o confuzie referitor la firma EUROPORT, realizand putin mai tarziu aceasta greseala, rectific aici.
Inca o data scuze, sper ca nu am suparat pe nimeni prea tare , dar datorita birocratiei din tara asta, ajungem in situatii penibile cu asteptarile pentru acte!!!

Sunt curios ce te-a determinat sa revii si sa-ti ceri scuze si de ce a fost sters mesajul tau initial ?

#78
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008
Eu o sa chem televiziunea, este INADMISIBIL ce se intampla la Europort.

Le-am trecut cu vederea prea multe celor de la Europort.

Ne-am mutat cu copii mici, vine frigul, NU AVEM GAZ, n-avem apa calda.
Pe langa faptul ca au predat apartamentele cu 2 LUNI INTARZIERE, nici acum la 2 saptamani de cand ne-am mutat nu avem gaz si nici n-o sa avem prea curand.

Le-am dat banii pe apartamente, s-au vazut "cu sacii in caruta" si acum NU LE MAI PASA !!!

Alte puncte:

- finisajele sunt de proasta calitate
- nu sunt pavate caile de acces si parcarile (e jale, raman oamenii cu masinile in noroi)
- scarile si culoarele interioare nu sunt iluminate
- nu exista iluminare pentru spatiul exterior

O sa postez niste fotografii pentru a se vedea care este situatia.

-------

Pana acum le-am adus 2 clienti care au semnat cu ei.
In ultima luna am convins alti 2 potentiali clienti SA NU-SI CUMPERE APARTAMENTE ACOLO.

#79
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008
Se pare ca deja a trecut presa prin zona.

http://www.ziuadecj....rticle?ID=14311

#80
erikabanhidi

erikabanhidi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.09.2008
Buna ziua,

Stie cineva care sunt variantele de conectare la Internet/Cablu TV/Tel. Fix in zona Calea Baciului?

Multumesc anticipat!

#81
interistul80

interistul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.11.2006

View Posterikabanhidi, on Sep 20 2008, 10:25, said:

Buna ziua,

Stie cineva care sunt variantele de conectare la Internet/Cablu TV/Tel. Fix in zona Calea Baciului?

Multumesc anticipat!

upc-ul nu ofera internet in baciu...Oferta de net a facut bizar telecom dar pe siteul lor sunt niste preturi foarte mari. Puteam face o retea de calculatoare...impartim un abonament la mai multi si sa nu platim asa de mult.

View Postseth10, on Sep 18 2008, 08:28, said:

Eu o sa chem televiziunea, este INADMISIBIL ce se intampla la Europort.

Le-am trecut cu vederea prea multe celor de la Europort.

Ne-am mutat cu copii mici, vine frigul, NU AVEM GAZ, n-avem apa calda.
Pe langa faptul ca au predat apartamentele cu 2 LUNI INTARZIERE, nici acum la 2 saptamani de cand ne-am mutat nu avem gaz si nici n-o sa avem prea curand.

Le-am dat banii pe apartamente, s-au vazut "cu sacii in caruta" si acum NU LE MAI PASA !!!

Alte puncte:

- finisajele sunt de proasta calitate
- nu sunt pavate caile de acces si parcarile (e jale, raman oamenii cu masinile in noroi)
- scarile si culoarele interioare nu sunt iluminate
- nu exista iluminare pentru spatiul exterior

O sa postez niste fotografii pentru a se vedea care este situatia.

-------

Pana acum le-am adus 2 clienti care au semnat cu ei.
In ultima luna am convins alti 2 potentiali clienti SA NU-SI CUMPERE APARTAMENTE ACOLO.

pentru gaz ar trebui verificat la e-on daca este depusa o cerere pentru imobil a si b. s-ar putea sa avem surpriiza sa nu fie si noi asteptam degeaba.
scarile si culoarele interioare nu vor fi iluminate pana nu avem o asociatie de locatari...plus ca rezolvam si mizeria de pe scara.
sunt multe de rezolvat dar daca nu suntem uniti toti locatarii nu le rezolvam. trebuie sa ne adunam toti si sa discutam prima data frumos cu cei de la europort si daca nu inteleg si nu rezolva nimic....intelegeti ce vreau sa spun.

Edited by interistul80, 20 September 2008 - 21:42.


#82
heidy

heidy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 12.03.2008
Salutare!

Si noi am luat un apartament in C si trebuia predat in octombrie si se pare ca va fi noiembrie, daca nu cumva si mai rau ..
Ma intrebam daca aceleasi probleme cu utilitatile vor fi si in acest bloc.
Are cineva vreo informatie cand se va face predarea si daca vom avea sau nu gaze...lumina... apa..?

#83
xphinx

xphinx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 13.10.2005
De o luna ma abtin sa scriu aici. Pe MOMENT vreau sa zic doar atat: cei care au probleme cu apartamentele sunt rugati sa scrie un post aici (ceva scurt) sau sa-mi dea un mesaj privat.

#84
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008

View Postinteristul80, on Sep 20 2008, 22:40, said:

pentru gaz ar trebui verificat la e-on daca este depusa o cerere pentru imobil a si b. s-ar putea sa avem surpriiza sa nu fie si noi asteptam degeaba.

Am verificat si Baciu Proiect NU ARE ACORDUL DE ACCES PENTRU GAZ pentru ca NU AU DEPUS TOATE ACTELE LA EON.

Este scandalos ce se intampla.

#85
alexandra2008

alexandra2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.06.2008

View Postxphinx, on Sep 22 2008, 13:57, said:

De o luna ma abtin sa scriu aici. Pe MOMENT vreau sa zic doar atat: cei care au probleme cu apartamentele sunt rugati sa scrie un post aici (ceva scurt) sau sa-mi dea un mesaj privat.


Oare de ce nu ii dam noi in judecata pe smecherii astia? De ce nu ne unim toti sa facem ceva? Si nu le mai cautati scuze cei care o fac, gen: in Floresti e mai rau, sa zicem mersi frumos!E vorba de banii nostri!
Eu sunt pentru orice solutie impotriva lor! Astept sfaturi!
Ati vazut ce reclama au afisat pe unul din blocurile de la strada? Ceva de genul: apartamente finisate , dotate cu toate utilitatile, telefonie, cablu, internet!!Ce ziceti?
NOI toti care tragem dupa ei ar trebui sa luam atitudine!Haideti sa le intoarcem smecheriile si sa vedem ce am putea obtine pt ca am avut specificat in contract penalizari in caz de intarziere.
Cat am asteptat sa se trezeasca si altii la realitatea cruda si sa nu-i mai tina in brate!

#86
interistul80

interistul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.11.2006

View Postalexandra2008, on Sep 22 2008, 16:33, said:

Oare de ce nu ii dam noi in judecata pe smecherii astia? De ce nu ne unim toti sa facem ceva? Si nu le mai cautati scuze cei care o fac, gen: in Floresti e mai rau, sa zicem mersi frumos!E vorba de banii nostri!
Eu sunt pentru orice solutie impotriva lor! Astept sfaturi!
Ati vazut ce reclama au afisat pe unul din blocurile de la strada? Ceva de genul: apartamente finisate , dotate cu toate utilitatile, telefonie, cablu, internet!!Ce ziceti?
NOI toti care tragem dupa ei ar trebui sa luam atitudine!Haideti sa le intoarcem smecheriile si sa vedem ce am putea obtine pt ca am avut specificat in contract penalizari in caz de intarziere.
Cat am asteptat sa se trezeasca si altii la realitatea cruda si sa nu-i mai tina in brate!

degeaba ne plangem aici, daca nu luam masuri si ne adunam mai multi nu o sa faca nimic cei de la europort.
pentru reclama mincinoasa nimeni nu le poate face nimic....dar pentru incalcarea unor prevederi din antecontract se poate merge pe calea justitiei.

#87
kkbaci

kkbaci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008

View Postgtibi, on Sep 9 2008, 13:34, said:

Eu am facut contractul cu Electrica in data de 04.09 si pe 05 deja aveam curent.

Gaz ai? Ca eu nu.
Televiziunea nu va veni niciodata!!! Din cate stiu Badiu e in Top 300 si il doare undeva ca noi nu avem gaz.

Am sunat saptamana aceasta la Eon si mi s-a spus ca dosarul lor nu este complet si ca nu au Acordul de acces, act in urma caruia se va racorda constructia la reteaua urbana de distributie a gazului si se vor monta contoarele.

Badiu a zis saptamana trecuta ca in doua saptamani se rezolva, sunt tare curioasa... ca de o saptamana nu s-a facut nici macar o groapa pentru tevile de gaz.
Mai tragic este ca vremea se tot raceste si sunt oameni cu copii mici in bloc.

Edited by kkbaci, 23 September 2008 - 14:46.


#88
nadialodroman

nadialodroman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.09.2008

View Postseth10, on Sep 22 2008, 15:35, said:

Am verificat si Baciu Proiect NU ARE ACORDUL DE ACCES PENTRU GAZ pentru ca NU AU DEPUS TOATE ACTELE LA EON.

Este scandalos ce se intampla.

Dragilor, am sunat la E.on Gaz si mi-au zis ca se afla in studiu la Mures si nu se stie cand va veni aprobarea. Cererea e pe numele lui Radu Caciula.

Cand ne mobilizam sa constituim asociatia de proprietari ca e dezastru ce mizerie e pe scara, nu avem lumina, totul depinde de noi ...

#89
seth10

seth10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.09.2008

View Postnadialodroman, on Sep 23 2008, 15:42, said:

Cand ne mobilizam sa constituim asociatia de proprietari ca e dezastru ce mizerie e pe scara, nu avem lumina, totul depinde de noi ...

Pai milionul care i l-am dat lui Panait Septimiu cand am facut contractul a zis ca e pentru asociatie, salubritate, femeie de serviciu, etc

Acest om e incredibil de mincinos.

Ne mobilizam, nu e problema, dar in pre-contract ei isi rezerva dreptul de a face asociatia si de a numi administrator.
Problema e ca ei nu fac nimic.

Oricum dupaia dam noi jos administratorul si numim altul daca nu ne convine. Numai sa se faca odata asociatia.

#90
nadialodroman

nadialodroman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.09.2008

View Postseth10, on Sep 23 2008, 16:15, said:

Pai milionul care i l-am dat lui Panait Septimiu cand am facut contractul a zis ca e pentru asociatie, salubritate, femeie de serviciu, etc

Acest om e incredibil de mincinos.

Ne mobilizam, nu e problema, dar in pre-contract ei isi rezerva dreptul de a face asociatia si de a numi administrator.
Problema e ca ei nu fac nimic.

Oricum dupaia dam noi jos administratorul si numim altul daca nu ne convine. Numai sa se faca odata asociatia.

Edited by nadialodroman, 23 September 2008 - 15:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate