Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziție lentile ochelari o...

Alegere rucsac 20 litri

Pareri legate de tunel solar - su...

Recomandare birou copii de 6 si d...
 Ieșire din indiviziune teren...

Imprimanta A4 si A3 cu scanner

Morți stupide (Italia)

Vom ajunge la deflatie?
 Partaj succesoral

IFN-urile mi-au distrus scorul FI...

Sfat achiziție laptop

Maneaua la concertele Coldplay
 Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay

Portare inapoi la Telekom

Telecabina Piatra-Neamț - Ma...
 

TITULARIZARE 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Mai avem putin si incep inscrierile pentru concursul de titularizare 2007. Iata aici calendarul miscarii personalului didactic din invatamantul preuniversitar pentru anul scolar 2007-2008.
Candidatii trebuie sa fi urmat neaparat modulul psiho-pedagogic, fie in timpul facultatii fie dupa.
Centralizatorul referitor la disciplinele de invatamant, domeniile si specializarile, precum si probele de concurs, valabil pentru incadrarea personalului didactic din invatamantul preuniversitar 2007, le gasiti la:
http://www.edu.ro/in...p/articles/7316
Va veti depune dosarul anul acesta pentru a obtine un post titularizabil in invatamant?

#2
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006
Ce dracu sa cauti in invatamant?

#3
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005

 tihomir, on May 7 2007, 18:40, said:

Ce dracu sa cauti in invatamant?
sa invati? next question?

#4
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 duculeana, on May 7 2007, 18:27, said:

Mai avem putin si incep inscrierile pentru concursul de titularizare 2007. Iata aici calendarul miscarii personalului didactic din invatamantul preuniversitar pentru anul scolar 2007-2008.
Candidatii trebuie sa fi urmat neaparat modulul psiho-pedagogic, fie in timpul facultatii fie dupa.
Centralizatorul referitor la disciplinele de invatamant, domeniile si specializarile, precum si probele de concurs, valabil pentru incadrarea personalului didactic din invatamantul preuniversitar 2007, le gasiti la:
http://www.edu.ro/in...p/articles/7316
Va veti depune dosarul anul acesta pentru a obtine un post titularizabil in invatamant?
il depun iar, a nu stiu cata oara.Chiar astazi ma gandeam sa le caut si eu astea pe net ca se apropie vremea depunerii de dosare dar vad ca mi-ai luat-o tu inainte.Mersi ducu ;)

#5
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
m-ar interesa ce acte sunt necesare pt intocmirea dosarului de titularizare?

#6
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 the_angel, on May 11 2007, 13:37, said:

m-ar interesa ce acte sunt necesare pt intocmirea dosarului de titularizare?
pai in mare copii legalizate dupa actele de studii(diploma licenta, foaie matricola, certificat de absolvire a modulului pedagogic, adeverinta de la medicul de familie ca esti apt pt a preda, adeverinta cu vechimea de la secretariatul scolii de unde lucrezi , copii dupa buletin  si mai sunt cateva dar nu imi vin in minte toate.Dar sper ca pana deseara sa pot afla tot ce trebuie pentru ca perioada de inscriere a dosarelor se apropie.

#7
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
stie cineva vreun link ceva cu posturile date la concurs in invatamant.

#8
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
titularizare.edu.ro , te duci pe pagina judetului tau si apoi ai optunile care te intereseaza:posturi cu viabilitate de 4 ani , posturi pt suplinire, etc

#9
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007
ca o concluzie in urma titularizarii:
-venit,vazut nr.posturi la clasamentul neadevarului;
-depus dosar dupa ore intregi de stat la coada si un car de bataie de joc din partea celor care au primit dosarele;
-luat titularizare la "Cuca Macaii".... :mellow:
-5-6 ani din viata mancati intr-o singura luna,cat a durat toata nebunia...pentru ce ?! -_-

#10
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 blackkitten, on Jul 24 2007, 00:07, said:

ca o concluzie in urma titularizarii:
-venit,vazut nr.posturi la clasamentul neadevarului;
-depus dosar dupa ore intregi de stat la coada si un car de bataie de joc din partea celor care au primit dosarele;
-luat titularizare la "Cuca Macaii".... :mellow:
-5-6 ani din viata mancati intr-o singura luna,cat a durat toata nebunia...pentru ce ?! -_-
stai linistit ca nu esti singur.De 3 ani de zile si eu sunt o victima a acestui sistem infect, de aceasta bataie de joc avem parte in fiecare vara.Asta e Romania, nu ai ce face -_-

#11
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007

 aiptek, on Jul 24 2007, 07:28, said:

stai linistit ca nu esti singur.De 3 ani de zile si eu sunt o victima a acestui sistem infect, de aceasta bataie de joc avem parte in fiecare vara.Asta e Romania, nu ai ce face -_-
:console: Dascalii sunt luati la misto de "cei de sus" care uita ca au ajuns sus tot datorita unor "amariti "de dascali de care isi bat ei joc(excluzand bineinteles spagile care le-au dat sa ajunga unde sunt );oricum,avand titulatura,sper sa aprobe odata legea aia minunata referitoare la transferul rural-urban,ca efectiv ma inspaimanta perspectiva mormanului de sandale/pantofi cu tocurile rupte pe cine stie ce drum de tara din comuna de peste 7vai si-o vale adanca. :deadtongue:
Asadar,"traim in Romania ,si asta ne ocupa tot timpul liber"!

#12
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

 blackkitten, on Jul 24 2007, 13:47, said:

:console: Dascalii sunt luati la misto de "cei de sus" care uita ca au ajuns sus tot datorita unor "amariti "de dascali de care isi bat ei joc(excluzand bineinteles spagile care le-au dat sa ajunga unde sunt );oricum,avand titulatura,sper sa aprobe odata legea aia minunata referitoare la transferul rural-urban,ca efectiv ma inspaimanta perspectiva mormanului de sandale/pantofi cu tocurile rupte pe cine stie ce drum de tara din comuna de peste 7vai si-o vale adanca. :deadtongue:
Asadar,"traim in Romania ,si asta ne ocupa tot timpul liber"!

De curiozitate, cat ai luat? :naughty:

#13
blackkitten

blackkitten

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 03.04.2007

 Nicolla, on Jul 24 2007, 13:49, said:

De curiozitate, cat ai luat? :naughty:
mori de ciuda,ca nu-ti spun!!! :P


LE:9,20 din pacate.

Edited by blackkitten, 24 July 2007 - 17:52.


#14
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

 blackkitten, on Jul 24 2007, 18:52, said:

LE:9,20 din pacate.

Pai si cu nota asta te distribuie prin comune? Cu cei care iau 5 si 6 ce fac? Ii trimit pe Marte? :o

#15
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 Nicolla, on Jul 24 2007, 20:52, said:

Pai si cu nota asta te distribuie prin comune? Cu cei care iau 5 si 6 ce fac? Ii trimit pe Marte? :o
daca a luat nota mai mare ca si el , normal ca postul lui va fi ocupat si va fi nevoit sa isi caute alt post.Asta e invatamantul dragul meu, de ai sti cata mizerie, asa in ghilimele, exista in el.........Dar nu intru in amanunte, fiecare dascal stie lucrul acesta

#16
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

 aiptek, on Jul 24 2007, 21:09, said:

daca a luat nota mai mare ca si el , normal ca postul lui va fi ocupat si va fi nevoit sa isi caute alt post.Asta e invatamantul dragul meu, de ai sti cata mizerie, asa in ghilimele, exista in el.........Dar nu intru in amanunte, fiecare dascal stie lucrul acesta
trebuie sa recunosti, banii reprezinta puterea in zilele noastre, in primul rand in invatamant
de aceea cel ce se streseaza sa invete pe rupte un an intreg si sa toceasca mai ales la prostia de metodica (subiecte mai nasoale nu putea sa dea) merge pe Susca Inalta din Urbea X, pe cand fiul inspectorului, nepotul si familionul au locuri titularizabile nescoase la "licitatie"

nu Romania e de vina, ci noi
asa de "destepti" ca si "tragem" de carte, si suportam consecintele - mai bine gropar in strainatate decat profesor in Roma(nia)
asa incat acolo intr-un an castig pe 3 ani, ca gropar ... macar ii ingrop eu  :naughty:

#17
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 ***MIHAI***, on Jul 25 2007, 20:47, said:

trebuie sa recunosti, banii reprezinta puterea in zilele noastre, in primul rand in invatamant
de aceea cel ce se streseaza sa invete pe rupte un an intreg si sa toceasca mai ales la prostia de metodica (subiecte mai nasoale nu putea sa dea) merge pe Susca Inalta din Urbea X, pe cand fiul inspectorului, nepotul si familionul au locuri titularizabile nescoase la "licitatie"

nu Romania e de vina, ci noi
asa de "destepti" ca si "tragem" de carte, si suportam consecintele - mai bine gropar in strainatate decat profesor in Roma(nia)
asa incat acolo intr-un an castig pe 3 ani, ca gropar ... macar ii ingrop eu  :naughty:
da, ai dreptate, dar ce putem noi face, suntem numai niste pioni in jocul asta <_<

#18
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

 aiptek, on Jul 26 2007, 09:43, said:

da, ai dreptate, dar ce putem noi face, suntem numai niste pioni in jocul asta <_<
te poti face "turn" sau chiar "rege".
fa o alta facultate
du-te dincolo, stai 5-10 ani si te-ai asigurat
pune la loto

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate