Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

Semnal telefoinic prin routerul trendnet "tw100 s4w1ca"

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
webknight

webknight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.04.2007
Imi poate spune cineva daca prin routerul trendnet "tw100 s4w1ca" se poate routa si semnalul telefonic?
Am instalat routerul, am facut conexiunile corect, internetul merge ca uns, insa semnal telefonic ba.
Desi am conexiune la internet prin intermediul routerului, ledul "status" imi "clipeste" pe rosu.
Ma poate lumina cineva?
Multam'

#2
slanic

slanic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 17.01.2007
LOL  :wallbash:   de unde ai aparut si tu, inginere?    sa routezi semnal telefonic unde?  pe tine te mai poate lumina doar cel de sus

#3
webknight

webknight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.04.2007

View Postslanic, on Apr 6 2007, 11:01, said:

LOL  :wallbash:   de unde ai aparut si tu, inginere?    sa routezi semnal telefonic unde?  pe tine te mai poate lumina doar cel de sus

Bai da' ce saritor esti tu.....si eu care imi puneam sperante in oamenii inteligenti ce raspund pe forum. Se pare ca tu nu faci parte dintre ei.
Intrebam doar daca, asa cum am routat semnalul internet catre trei prize, in trei camere diferite, pot routa si semnalul telefonic prin intermediul aceluiasi cablu UTP, evident cu doua fire (dintre cele opt) dedicate semnalului telefonic.
Interesanta e totusi intrebarea ta....unde crezi ca ar putea fi routat semnalul telefonic? Oare catre mai multe telefoane?
Hai ca m-ai ajutat de m-ai rupt.
Nu prea am de ce sa-ti multumesc.
Daca stie cineva despre ce vorbesc si unde gresesc...va rog postati.
Multam

#4
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

View Postwebknight, on Apr 6 2007, 11:29, said:

Bai da' ce saritor esti tu.....si eu care imi puneam sperante in oamenii inteligenti ce raspund pe forum. Se pare ca tu nu faci parte dintre ei.
Intrebam doar daca, asa cum am routat semnalul internet catre trei prize, in trei camere diferite, pot routa si semnalul telefonic prin intermediul aceluiasi cablu UTP, evident cu doua fire (dintre cele opt) dedicate semnalului telefonic.
Interesanta e totusi intrebarea ta....unde crezi ca ar putea fi routat semnalul telefonic? Oare catre mai multe telefoane?
Hai ca m-ai ajutat de m-ai rupt.
Nu prea am de ce sa-ti multumesc.
Daca stie cineva despre ce vorbesc si unde gresesc...va rog postati.
Multam

Esti tufa de venetia  :o  Ce legatura are routerul ala cu semnalul telefonic ? offf doamne luati-va streangu de gat ai aruncati-va pe geam.. poate asa prindeti semnalul telefonic  -_-

#5
webknight

webknight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.04.2007

View PostK3rn3L, on Apr 6 2007, 19:28, said:

Esti tufa de venetia  :o  Ce legatura are routerul ala cu semnalul telefonic ? offf doamne luati-va streangu de gat ai aruncati-va pe geam.. poate asa prindeti semnalul telefonic  -_-

mda... Din moment ce primesc de la tabloul principal si internet si telefonie prin acelasi cablu UTP credeam ca se poate face ceea ce vreau eu ...D-aia am intrebat. Dar tu nu prea pari a fi o persoana ale carei sfaturi sa le urmezi. Te-ai bagat in seama precum o pereche de indispensabili (bine purtati) in dos. Puteai spune ca nu merge, eventual sa te si explici de ce un router in care introduci un cablu UTP (pe care se transmite si internet si telefonie) bine mufat nu poate multliplica decat semnalul internet catre porturi. Reusesti?

#6
K3rn3L

K3rn3L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 29.08.2006

View Postwebknight, on Apr 7 2007, 13:24, said:

mda... Din moment ce primesc de la tabloul principal si internet si telefonie prin acelasi cablu UTP credeam ca se poate face ceea ce vreau eu ...D-aia am intrebat. Dar tu nu prea pari a fi o persoana ale carei sfaturi sa le urmezi. Te-ai bagat in seama precum o pereche de indispensabili (bine purtati) in dos. Puteai spune ca nu merge, eventual sa te si explici de ce un router in care introduci un cablu UTP (pe care se transmite si internet si telefonie) bine mufat nu poate multliplica decat semnalul internet catre porturi. Reusesti?

Nu stiam ca sunt o pereche de chiloti .. asta nu ma deranjeaza, pentru ca la intelectul tau se intelege.  Si de unde ai scos chestia ca nu par o persoana ale carei sfaturi sa le urmezi ? Mai bine ai tace dracu din gura ca ai scos o gogonata in postu asta de nici fratemiu de 5 ani n-o zicea ma. In viitor cred ca am sa te vad rutand si apa de la robinet. Paste fericit si iertare de pacate!

#7
webknight

webknight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.04.2007

View PostK3rn3L, on Apr 7 2007, 14:23, said:

Nu stiam ca sunt o pereche de chiloti .. asta nu ma deranjeaza, pentru ca la intelectul tau se intelege.  Si de unde ai scos chestia ca nu par o persoana ale carei sfaturi sa le urmezi ? Mai bine ai tace dracu din gura ca ai scos o gogonata in postu asta de nici fratemiu de 5 ani n-o zicea ma. In viitor cred ca am sa te vad rutand si apa de la robinet. Paste fericit si iertare de pacate!


Eram convins ca nu reusesti. Daca cineva pune o intrebare pe un forum cu siguranta cauta un sfat sau o informatie. Repet: puteai spune ca asa ceva nu merge si imi puteai si explica de ce nu, ceea ce evident nu ai reusit nici de data asta. Tu ai preferat sa faci pe interesantul si te-ai aruncat cu niste "sfaturi" de teapa fratelui tau de cinci ani.
...hai Paste fericit si tie!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate