Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

TrekStor [topic general - playere portabile TrekStor]

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#19
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Post©GUP, on Mar 28 2007, 16:18, said:

Revin cu cateva intrebari. :)

1. Castile se aud totusi mai bine decat cele cu care vin telefoanele Sony Ericsson nu ? Oricum probabil voi lua apoi alt model tot de la Sennheiser.
2. Ecranul e monocrom sau color ?
3. Daca e monocrom, se poate schimba backlightul sau e doar albastru ?
4. Egalizatorul are doar preseturi sau si manual ?
5. Radioul stie si RDS ?
6. N-ai cumva si o poza cu castile ? Sunt curios daca e un model standard Sennhesier sau ceva cheap.

Mersi anticipat !

1. Căștile se aud ok, parcă mai bine se aude la căștile de la sajem. :)
2. Ecranul e monocolor - abastru
3. Doar albastru
4. Stai așa... nu, n-are manual, ar fi fost mișto, așa e. Eu îl țin pe pop, merge
5. Nu știe rds, ar fi prea mult zic eu :)
6. Mai încolo (în cursul zilei de azi) o să îți pun poză cu sennheisser și sagem, să vezi concret. Acum halesc salată.

Revin.

#20
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007

View PostPiorel, on Mar 28 2007, 13:05, said:

1. Vezi că ai pm.
2. Căștile sunt slăbuțe ca aspect și nu pot să zic că se aud fenomenal... sunt ok, zic eu. Și na, numele firmei garantează un plus de siguranță a calității. Căștile nu au volum pe ele, și nici bass separat. Au l + r, negre, burete de protecție... l și r sunt de aceeași lungime, nu ca la altelel mai lung r mai scurt sau invers, mă rog, cum este.
3. Așa cu r3. Am cumpărat aseară 2 R3 la 1000 mAh (GP).


Daca era pe baterii de tip R6, uitai ca merge pe baterii :))))

#21
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Corec! Era o combinație, ă? Asta e, ne descurcăm și cu r3. Eu știam diferența (r3-r6) dar credeam că totuși... și r3-ul are ceva amperaj ca lumea. Am fost un pic dezamăgit când am văzut doar 1000 mAh, dar asta e.

#22
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Attached File  IMG00003.JPG   89.74K   242 downloadsAttached File  IMG00007.JPG   82.83K   275 downloads

Pozele promise. Frate ori m-am tâmpit io, ori s-a tâmpit camera, ori nici nu e lumină când fac pozele... mai clare de atât nu reușesc să fac, dar nici nu prea pot să mai îmi bat capul. Alea albe sunt sajem - căști+handsfree. :) Oi fi eu fan sajem dar cred că arată mai bine și cred că se și aud mai bine... Cred că sennheisser astea sunt primele modele produse :). Față de ce minunății am văzut la ei pe site...

#23
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
:)
Da se pare ca nu sunt dintre modele de referinta, nici macar seria MX.

BTW: Nu stiu ce aparat folosesti ca nu au EXIF imaginile, dar daca stie MACRO nu uita sa activezi optiunea asta inainte de a face fotografii de aproape! :D

#24
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Cer scuze ca revin cu cateva intrebari. :)
Daca tot dau un ban macar sa stiu ca m-am documentat bine...
Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri. :)

1. Pe site la ei zice ca vine cu "protective cap". Ce inseamna asta ? E vorba de capacul de cauciuc care acopera mufa USB sau vine cu o cutie/husa de protectie ?
2. Daca am vazut eu bine la ei pe site, modelul asta fiind mai nou garanteaza transfer de 8MB/s fata de doar 1MB/s modelele mai vechi. Cat ia sa umplii 2GB ? Daca sunt corecte datele ar trebui sa fie in jur de 15 min.
3. Vine in cutia aceea portocaliu + negru ? (Intreb pentru ca mi-e frica sa nu iau vreo chinezarie facuta dupa modelul original!)
4. Sunt obsedat de casti! :D Stiu sunt Sennhesier, scrie cumva si modelul pe ele (ceva de genul MX 200, MX 250, MX 300, etc.)

Multumesc pentru amabilitate ! :)

#25
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Post©GUP, on Apr 1 2007, 15:38, said:

Cer scuze ca revin cu cateva intrebari. :)
Daca tot dau un ban macar sa stiu ca m-am documentat bine...
Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri. :)

1. Pe site la ei zice ca vine cu "protective cap". Ce inseamna asta ? E vorba de capacul de cauciuc care acopera mufa USB sau vine cu o cutie/husa de protectie ?
2. Daca am vazut eu bine la ei pe site, modelul asta fiind mai nou garanteaza transfer de 8MB/s fata de doar 1MB/s modelele mai vechi. Cat ia sa umplii 2GB ? Daca sunt corecte datele ar trebui sa fie in jur de 15 min.
3. Vine in cutia aceea portocaliu + negru ? (Intreb pentru ca mi-e frica sa nu iau vreo chinezarie facuta dupa modelul original!)
4. Sunt obsedat de casti! :D Stiu sunt Sennhesier, scrie cumva si modelul pe ele (ceva de genul MX 200, MX 250, MX 300, etc.)

Multumesc pentru amabilitate ! :)

Ia promptidutine :P

1. Protective cap e capacul care acoperă USB-ul, nimic mai mult.
2. Nu am cronometrat viteza, dar parcă nu este așa de mare. Este rezonabilă, oricum. Sincer să fiu, mi se pare că e 1MB!
3. Da, cutia e portocaliu + negru, și scrie pe ea ready for windows vista, ceva de genul ăsta.
4. Pe căști nu scrie nimic legat de model. Repet: cred că sunt unul dintre primele modele sennheisser :D.

#26
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Sigur e 1MB/s ? Ai bagat deodata 2GB ?
Nu de alta dar de la 15 min la 8MB/s, daca transferul e de 1MB/s sari de 2 ore !
Personal n-am probleme daca e ceva mai mult de 15 min, dar 2 ore e putintel cam mult! :D

Merci!

#27
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Post©GUP, on Apr 1 2007, 15:54, said:

Sigur e 1MB/s ? Ai bagat deodata 2GB ?
Nu de alta dar de la 15 min la 8MB/s, daca transferul e de 1MB/s sari de 2 ore !
Personal n-am probleme daca e ceva mai mult de 15 min, dar 2 ore e putintel cam mult! :D

Merci!


Attached File  sshot_3.gif   127.66K   248 downloads

Poate nu fac eu ceva bine, deși nu cred.

Stai așa că poate sunt porturile nașpa. Am pus în front panel, placa de bază e din 2002. Dar nu cred... totuși... pe un hard pe rack usb am transfer de 25 de mega...

Edited by Piorel, 01 April 2007 - 15:41.


#28
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Intr-adevar, din screen-shot asa reiese. Hmmm...
E drept ca ar mai putea fi cateva lucruri care sa impuna o rata de transfer mai scazuta, precum iesirea USB a calculatorului (in cazul in care e USB 1.1) si chiar nivelul de fragmentare al HDD-ului.

Oricum m-am cam hotarat. De-asta vreau. :D
Cum sosesc banii am si plasat comanda!
Am sa revin si eu cu opinii cand l-oi primi. :)

#29
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Mi-am comandat si eu astazi jucaria. Abia astept sa vina. :)

PS: Cred ca aveai dreptate cu transferul. Am recitit informatiile de pe situl oficial si e vorba de 8MB/s Read si 1,1MB/s Write. :)

#30
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Mi-a sosit jucaria !  B)

Cu detalii revin doar dupa cateva ore de folosit. :) Acum va ofer cateva poze facute-n graba. ;)

Attached Files



#31
Muratu

Muratu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.09.2006
1. Ce jack de casti are ? adica 3.5 sau 2.5 ( 3.5 majoritatea castilor ) ?
2. Shuffle-ul are si pentru fodere individuale?
3. Melodiile de pe card se pun la un loc cu cele de pe player, sau trebuie sa schimbi manual de pe una pe alta ?
4. La cat de aiurea sta cardul ala in afara, l-a "rupt' careva :D ?
5. Clapeta de la baterie pare destul de fragila in poza, se confirma presupunerea ?
6. Egalizatorul e pentru useri mai "comozi" ( adica jazz, pop, clasic, lautareasca, sau din frunza ), sau se poate "aranja" dupa frecvente ( p.s. - vezi cum e la winamp ) ?
7. Are vre-un "Made in China" pe el, sau te asigura ca e facut la ei in Germania ?

#32
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
1. 3.5
2. Normal, Repeat One, Repeat All, Shuffle Repeat si Repeat Folder.
3. Trebuie sa schimbi manual de pe memoria interna pe cea externa (SD/MMC)
4. Nu si nici n-am de gand! :D
5. Nu e fragila, se fixeasa foarte bine si este protejata si de capacul care acopera mufa USB.
6. Egalizatorul are doar preseturi sau modul normal (fara egalziare)
7. E Made In China, dar e foarte bine costruit, din materiale calitative. Ca parere (personala) e mai bine inchegat si mai placut la atingere decat majoritatea telefoanelor mobile. (Nu scartaie la atingere sau la presarea butoanelor).

#33
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Am sa-i fac si un mic review dupa prima zi de utilizare. :)

Desi mi-am cumparat si acumulatori AAA odata cu el, inca nu a fost nevoie de ei. Se pare ca bateria alkalina inclusa in pachet e foarte buna. De ieri dimineata si pana acum, ora la care scriu, si abia a ajuns la jumatate. E drept ca n-am ascultat non-stop, dar l-am butonat destul de mult.
Sunetul! Cel mai important aspect. Nu stiu cat de mult este meritul playerului si cat al castilor (Sennheiser), dar se aude foarte bine si extrem de tare. Chiar periculos de tare pentru sanatatea urechilor. Cand spun ca se aude foarte bine, vreau sa spun ca e acel sunet pe care-l astepti de la niste casti cu acest nume. Foarte foarte bine controlat. Desi castile nu sunt un model deosebit si nu au o gama de fregvente prea mare, in sensul ca bassul nu coboara foarte mult iar inaltele nu urca foarte mult, sunt (exact asa cum trebuia) foarte bine controlate! Bassul este extrem de bine controlat, poti sa pui cel mai beton bass pe care-l ai, ca de zbarnait nu zbarnaie. Poate nu cobara atat de mult pe cat ati vrea, dar nu distorsioneaza deloc (daca cumva o face, e insesizabil). Cele mai multe casti, dar si boxe, au mari probleme la trecerea de la joase>medi>inalte. Aici insa nu sunt probleme. Micile casti isi fac datoria excelent. Nu aglomereaza! Foarte bune pentru cei carora le place sa aduca vocea in fata.

Am tesat o gama variata de melodii, romanesti si straine.
Catalin Crisan cu ale sale Daca Pleci sau Am Albit De Dorul Tau, se aud formidabil, la fel si 3SE cu melodii mai vechi precum Ai Plecat, Amintirile, Tu Esti Vinovat sau Am Crezut.
Cui ii place muzica classica (la fel ca mie) , acesta este playerul ideal! Mozart cu a sa Sonata KV 331 cunoscuta si ca Alla Turca, wow! Speechless! Ca sa nu mai spun de Beethoven si Symphonia No. 9 Choral, Operele lui Verdi si nu numai. Dar pianul din Alla Turca este senzational ! Merita incercat si de catre cineva care nu agreeaza in mod special acest tip de muzica, si numai pentru faptul de a auzi ce inseamna un instrument adevarat! :)
Partea la care as putea spune ca scartaie (Atentie! Depinde de gusturi!) e muzica house. Tiestio, Martin Solveig, Stephane K etc. Scartaie in sensul ca pentru acest gen de muzica castile sunt pur si simplu prea lineare, prea fidele, iar instrumentele "software" sunt foarte usor de recunoscut. Cum am spus, castile nu distorsioneaza deloc, dar nu coboara suficient de mult pentru house. Dar pentru asta exista solutii! Sennheiser PX100 pe care am sa le achizitionez si eu cat de curand si Sennheiser CX300.

Bun, Radioul! Stau in oras mic, in zona de munte. In concluzie nu am prins decat 6 posturi. Cele cu transmisie buna precum Romania Radio Actualitati sau Cultural se aud foarte bine, la fel si Guerilla si uneori Kiss FM (depinde si de vreme). La celelalte receptia e ceva mai slaba, fasaielile isi fac simtita prezenta.

Functia de inregistrare. N-am testat-o decat cateva secunde. Pare a inregista destul de bine. Mai bine decat o face telefonul meu (SE K700i).

Pana acum sunt foarte multumit si il recomand oricui doreste un player bun si chiar ieftin! Pe amazon l-am vazut , (calculat in bani romanesti), la peste 200 RON, eu l-am luat cu 155 RON. :) (de 2GB)

Am sa revin daca mai este cazul, sau daca mai sunt intrebari la care pot raspunde.

Pentru specificatiile tehnice vizitati www.treksto.de sunt oferite foarte detaliat ! ;)

#34
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Gata, m-ati convins!!!

Mi-am si facut comanda de player....

Mmm... e ok, tinand cont ca pana acum am avut un Philips de 512MB, pe care nu l-as fi dat nici mort, dar la care mi s-a stricat telecomanda medalion si nu gasesc alta sa o inlocuiesc.

Oricum, legat de castile alea de firma..Sennheiser..., daca tot am investit in player, si vad ca merge ok, atunci o sa stept pana luna viitoare cand iau salariul si o sa-mi cumpar o pereche de casti mai bune. Ar fi ceva nu?

OK, o mica intrebare: Cei care aveti, cat merge playerul cu o baterie normala. Autonomia... Cat? 4 5 6 ore. Da' pe bune, nu ce scrie producatorul.

Va multumesc

:D

Attached Files



#35
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Acum vede si chiorul de mine pozele postate la inceput!

ARE SI "ZGARDA"??????????

LOOOOOOOOOOL, ce bine ca nu trebuie sa-l mai tin in buzunar!

Hi hiiiiiiiiiiiii

:lol:
:D
:P

Apropo, uite si cartea tehnica!

Attached Files



#36
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,352
  • Înscris: 24.03.2006
Mai de autonomie nu stiu ce sa spun. Mie mi-a venit sambata dimineata, am pus bateria alkalina care vine in pachet si astazi (marti) inca merge tot cu bateria aia. In fiecare dintre zile am ascultat in jur de 2-3 ore + butonat prin setari.

Mi-am luat si acumulatori AAA de 1000mAh dar inca n-am ajuns sa-i folosesc. :)

Mai multe de descarcat de gasesc aici , inclusv manual de instructiuni > http://www.trekstor...._...d=72&page=6

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate