Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

TrekStor [topic general - playere portabile TrekStor]

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#37
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
La mine bateria cu care vine în pachet încă e pe full. :lol: Dar, ca să fiu sincer, cred că am vreo.... 4 ore adunate de ascultat. Eu l-am luat mai mult ptr când merg să alerg sau am drum cu mașina/trenul etc.

#38
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Acum 10 minute mi-a sunat si mie Ro****es-ul la usa (ca sa nu fac reclama!E firma de curierat!), si mi-a plasat playerul.

Super multumit, se aude bine tare de tot pe POP, FM ok.... ce sa zic : la pretul asta e un produs super super tare.....

Acum il testez.....

OK... un minus ar cam fi faptul ca nu are aceeasi calitate a sunetului cu fostul meu player philips. La ala se auzea misto rau...

:huh:

#39
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Probabil ca Philipsul livra casti mai bune in pachet. Sunt convins ca si Trekstorul se va auzi excelent cu alta pereche de casti. Nu ca cele cu care vine nu ar fi bune. :)
Eu l-am testat pe al meu cu Technics RP-300 N, si ca bass si inalte au mult mai mult decat se aude cu castile originale. Din pacate Technic-urile sunt pe 22 ohmi nu pe 32. Oricum eu m-am hotarat. Cu prima ocazie imi voi lua Sennheiser PX100.

#40
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
A aparut noul firmware pentru i.Beat xtension !
Se poate descarca de aici > http://www.trekstor...._...d=72&page=6
(Atentie sa descarcati versiunea corecta cu FM sau fara !)

#41
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Post©GUP, on Apr 26 2007, 00:34, said:

A aparut noul firmware pentru i.Beat xtension !
Se poate descarca de aici > http://www.trekstor...._...d=72&page=6
(Atentie sa descarcati versiunea corecta cu FM sau fara !)

Hm... ai făcut tu updateul ăsta? Ai observat vreo diferență după?

A, să vă zic o chestie, în caz că nu știți. Eu ca să îl închid intram în settings-shut down și țineam apăsat... Ei bine... de fapt! ca să îl închizi trebuie să ții apăsat mai mult pe play în orice loc al meniului te-ai afla, inclusiv când e pe play normal.

#42
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Da, l-am updatat. :) Nu stiu, poate mi se pare mie, o fi placebo, dar parca se aude un pic mai bine.

Da stiam de chestia cu play. Daca apesi o data scurt e pauza, daca apesi cca 2 sec e stop, iar daca-l tii apasat cca 5 secunde e shut off. :)

#43
Red9

Red9

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 546
  • Înscris: 10.04.2007
Degeaba update-ul! Eu nu simt nici o diferenta.... Tot naiba aia e.... Stiti ce era frumos? Daca includeau si suportul pt OGG! Ar fi meritat...
Sincer... m-am indragostit de playerul asta... Isi face toti banii. Totusi, tinand cont de raportul calitate-pret, e chiar super ok!! Abia astept sa-mi iau si card... De 1GB se poate maxim, nu? Sau am citit gresit....

#44
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Da, asa spun cei de la Trekstor. Eu l-am folosit pana acum cu SD de 512MB si merge perfect, nu e nici o diferenta fata de memoria sa. Apare doar o scurta intarziere atunci cand schimbi de pe una pe alta.
De mentionat pentru cine nu stie deja, atunci cand este introdus cardul playerul ruleaza numai de pe card. Adica daca e pus pe shuffle iti va rula numai din cele de pe card, sau numai din cele din memorie, nu le va amesteca si de pe unul si de pe celalat.

#45
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Mi-ai dat o idee, si le-am trimis mail celor de la Trekstor intrebandu-i de o posibila includere a formatului .ogg in urmatorul firmware. Daca primesc vreun raspun [sper favorabil] va anunt. :)

#46
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
Mi l-am luat si eu azi. intr-adevar, calitate / pret = mare
Eu l-am luat pt masina. in masina am casetofon si am luat adaptor caseta audio. aveam si 2 acumulatori AAA GP de 750 mAh care sper sa tina cateva ore fiecare.
Pot sa incerc compatibilitatea cu card de 2GB mai incolo. Referitor la asta ce inseamna compatibilitate? Nu ar vedea deloc cardul indiferent cat de ocupat e sau nu vede mai mult de 1 GB ?
Inca o intrebare. Pt ca l-am luat pt masina, dati-mi o idee... Cum sa-l adaptez la un Logan pt a avea acces facil la el si sa nu-l caut pe jos ca sa schimb melodia :)

#47
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
a si ce nu prea am inteles... in ce ordine afiseaza playerul folderele si fisierele? ca am impresia ca le pune in ordinea in care au fost copiate :( cum le pun totusi alfabetic ?

#48
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Da, asa e. Le afiseaza/ruleaza (in modul normal) in ordinea in care au fost copiate. Cred ca solutia e sa-l golesti de tot, le sortezi in PC si le introduci toate odata sau in ordine alfabetica. :)

#49
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

View Post©GUP, on May 3 2007, 17:39, said:

Da, asa e. Le afiseaza/ruleaza (in modul normal) in ordinea in care au fost copiate. Cred ca solutia e sa-l golesti de tot, le sortezi in PC si le introduci toate odata sau in ordine alfabetica. :)

Hm, nu știam asta, bine că ascult pe shuffle. :) O soluție ar putea fi copierea cu ajutorul lui total commander, care e foarte strict, în ceea ce privește ordinea alfabetică, la copiere etc.

#50
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
da, e o solutie dar deloc ergonomica. In fine, consider ca fiind un bug al player-ului. Unul destul de urat, care sper sa fie rezolvat printr-un firmware nou.

#51
badea_ghio

badea_ghio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.12.2005
am luat ieri Microdia 6in1 player de la metro la approx 155 de lei. Vine cu casti (ca cele de la nokia, care se pun dupa gat, nu stiu cum sa zic...) faza naspa e ca firul (matzul cum ii zicea Lila de la Vacanta Mare) e cam lung si, odata pus la gat, ajunge pana la curea aproape, asta tinand cont ca's destul de inalt, cei mai scunzi probabil il pot tine in buzunarul de la pantaloni  :coolspeak:

bateria am folosit-o deja vreo 10 ore...mai am o liniuta.
Calitatea sunetului (bine ca toate mp3-urile pe care le am @320kbps) e destul de buna, as putea sa spun ca net mai buna decat la celalalt player, un vortex MP4.

Pot sa ascult la volum de 22/32 in autobuz fara probleme.
calitatea sunetului este foarte buna la inregistrare pentru un MP3 player: 88k/s (cred), asta fiind calitatea maxima, la Vortex e 22, plus ca nu se aude nici un zgomot de fond, microfonul fiind destul de sensibil si inregistrand uneori si ce NU trebuie  :notangel:

a, si in + design-ul e ok, subtirel, baterie AAA, compatibil cu download mp3 si wma legal de pe net

Backlight in 8 culori...se schimba cate o culoare la fiecare apasare de tasta, poti alege o singura culoare sau sa opresti iluminarea.

Radio'ul FM inclus e foarte stereo :) adica se aude foarte bine. Clar! Stau eu unde stau der tunerul are cautare automata si memorare automata la posturile FM, ceea ce ajuta mult. eu nici pe nokia 6030 nu am asta. (stiu ca e vechi)


a, are memorie de 2GB (2.036.820)
parte frumoasa e ca in pachet se gaseste Cd cu Driver-e, Casti, Manual, Instructiuni garantie internationala,  si un cablu prelungitor de USB (care am vazut la domo ieri ca e 8.9 lei), deci ceva in+ ca sa nu am probleme cu conectarea in spate la PC


deci overall mi se pare ok pentru banii pe care i-am dat pe el.
castile oricum o sa le inlocuiesc. a, si l-am incercat pe un sistem logitech...calitatea pe la 30 la volum este super. are jack de 3.5

La multi ani!  :naughty:

#52
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Da, interesant. Oricum... o să se ieftinească (mp3 playerele) din ce în ce mai tare și tot așa. Asta e bine. :) E bine că ai postat aici, ca să vadă potențialii cumpărători mai bine ce alternative au.

#53
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Referitor la firmware-ul cu ogg. am primit raspuns de la Trekstor:

Quote

Thank you for your suggestion. We forwarded your e-mail to our development center but how far your suggestion is going to be realized in a new firmware depends on the build in chipset.

Kind regards,

Marie Müller
TrekStor Service Team

Deci nu ne ramane decat sa speram ca hardware-ul din player permite integrarea .ogg. :)

#54
badea_ghio

badea_ghio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 01.12.2005

View PostPiorel, on May 5 2007, 11:10, said:

Da, interesant. Oricum... o să se ieftinească (mp3 playerele) din ce în ce mai tare și tot așa. Asta e bine. :) E bine că ai postat aici, ca să vadă potențialii cumpărători mai bine ce alternative au.

pai asta a fost motivul pentru care am postat aici. Nu am gasit nici un Review pe net al player-ului, decat pagina neactualizata a producatorului. terminai prima baterie (cu care a venit)

am luat pentru approx 21 de lei 2 baterii R3 care se incarca de la USB (din metro). sunt de 1000 de mAmperi, si se incarca in 16 ore (sunt primele mele baterii rechargeble dar totusi mi se pare mult). erau niste sony la 180 de lei, r6, se incarcau in 15 min (2700 mAh daca imi aduc aminte bine)

ce se intampla daca incerc sa incarc bateria (alkaline) cu care a venit player-ul? suna silly, da's begginer  :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate