Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

TrekStor [topic general - playere portabile TrekStor]

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#1
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Salut! Am luat azi acest trekstor la prețul de 160 de lei (preț la un magazin on-line).

Sunt destul de mulțumit de el. O să fac un mini-review - ptr că doar ce l-am luat, pun și poze.

Plusuri:

1. Senzația plăcută la atingerea plasticului din care e făcut - este acel plastic ”catifelat”.
2. Faptul că are opțiune de card SD (nu știu și nu scrie nicăieri maxim cât, dar sigur duce 2 GB).
3. Calitatea sunetului care e bună.
4. Senzația plăcută la atingerea cordeluței pe care o pui la gât - tot material catifelat.
5. FM - care funcționează destul de bine.

Minusuri:

1. Faptul că, așa cum se vede din poze, cardul de memorie dă pe-afară. Totuși dacă l-am fi vrut mai înâuntru, creșeteau și proporțiile playerului.
2. Butonul hold se acționează destul de greu... dar cred că de aia e hold. :)
3. Butonul play, dealtfel mai toate butoanele trebuie apăsate mai cu tupeu, lucru cu care cred că mă voi obișnui în timp.
4. Bateria care este de-aia mică - vezi poză. Dar iarăși, dacă voiam baterie standard, mai mare, creștea dimensiunea playerului.
5. ”Capacul” care acoperă locașul de SD... stă aiurea, se desprinde aiurea, nu intră bine, este făcut dintr-un cauciuc prea moale.

Hm.. cam atât deocamdată.

Alte informații ar mai fi următoarele:

- nu este nevoie ca mp3playerul să fie aprins când se bagă în slotul usb al calculatorului
- este ”Vista Ready” - deci e clar un produs mai nou, chiar nu prea l-am văzut pe site-uri (google) de cumpărături on-line și l-am găsit super întâmplător.
- având în vedere faptul că este Vista Ready - deci este un produs nou, în mod normal cu cea mai nouă tehnologie - este posibil să citească și carduri de până la 8 giga, dar informația asta legat de maximul acceptat nu o scrie nici producătorul.

Și acum pozele:  Attached File  IMG10002.JPG   112.98K   406 downloads Attached File  IMG10003.JPG   81.82K   313 downloads Attached File  IMG10007.JPG   80.38K   348 downloads Attached File  IMG10008.JPG   126.67K   360 downloads


Îmi cer scuze pentru calitatea pozelor. Nu știu ce a avut în seara asta aparatul... sau poate era de la mine. :)

#2
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Naspa ca iese cardul SD pe afara...dar merge si asa.
Sa-l folosesti sanatos! :walkman:

#3
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
NU spui de casti- ei zic ca sunt Senheisser :)
La minus as pune ca nu stie wav 44,1 desi poti incerca o proba. Nu ma dau chiar in vant dupa mp3 desi pe strada nu ai conditii de auditie.

#4
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
@ALexGP: mersi!

Mă.. eu nu am auzit de căștile astea - de producătorul ăsta. Dar la maxim.. sincer... se aude PREA tare.  Eu nu pot să ascult, efectiv mă dor timpanele. Ceea ce aș trece totuși la minus. Așa scrie pe căști, că sunt Senheisser din astea... Știe wav maxim 22 parcă. Dar nici nu am pus la + wav... ptr că nu ascult wav și nici nu înregistrez... :)

Edited by Piorel, 23 March 2007 - 09:25.


#5
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
încă un plus: citește mp3PRO - am numai pro pe calc, ca mai toate playerele... (dar unele dvd-uri nu prea agreează pro).

încă un minus: cam slab la modul shuffle... Nu ia random ca lumea, mai ia și una după alta (cel puțin când dai next din buton...)

#6
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Stie mp3PRO??? Super tare!! Eu am dat 180 lei pe un Sansa m240 inainte de Craciun, si nici macar nu are card :curse:
Dar e bun :band:

#7
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
mp3PRO știe și un vechi cd-mp3 player... cu numele de firmă clatronic. :) Tot firmă nemțească și clatronic... dar MULT mai de duzină decât trekstor. Dacă vezi cum arată cd-mp3 playerul ăla... zici că a prins 3 războaie.. dar încă merge ca la început. :)
Tu ai plătit acolo și firma. Nu cred că nu știe sandiskul mp3PRO... Până și sajemul meu (6-2) la care ascultam până acum știe pro.
Cât despre card, am trimis mail la support la trekstor să îmi zică dacă suportă 8 giga.. așa cum fac sandiskurile din serie nouă. :)

#8
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
am si eu un player dinasta dar nu-mi plac castile, pentru ca nu-mi duduie urechile de la ele  in rest este ok, ieftin si bun

#9
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

 Nike_2, on Mar 24 2007, 16:16, said:

am si eu un player dinasta dar nu-mi plac castile, pentru ca nu-mi duduie urechile de la ele  in rest este ok, ieftin si bun

Frate, tu vorbești serios? Sau ai vrut să spui că îți duduie urechile de la ele?

Eu nu pot să ascult la maxim (32). Mă dor timpanele efectiv.

#10
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
da vorbesc serios, nustiu ce sa zic poate sunt castile de vina. SI eu am volumul pana la 25% maxim. Nustiu poate asa este el numai ca este TrekStor drive 2.0 da sunt fix la fel numa ca are maxim 2GB si FM..nustiu acuma...ce sa zic..Daca pun alte casti se aude tare numai ca volumul maxim nu este 100% la mine este de 25% si nu cred ca este defect deoarece cand le pun la alt player se aud tot asa la maxim.

Edited by Nike_2, 24 March 2007 - 21:06.


#11
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Ia fiți atenți ce răspuns primesc de la trekstor...

e-mailul meu:

”Hello!

I've bought the i.Beat xtension [FM] 2 GB version in Romania, over the internet and I am pretty pleased with the product. Yet, I have few questions concernig the product above.

1. Up to how much memory of SD does it support? 2-4-8 GB?
2. I want to use rechargeable batteries with the product. Is it ok? What is the rechargeable batteries' highest amperage limit? Can I use batteries with 2100-2500 mAh?

I did not find information regarding the issues above on your website”

Răspunsul lor:


”Dear customer,

thank you for requesting information from your TrekStor Service Team.

The maximum size for the changeable SD/MMC card for the i.Beat xtension is 1 GB. Memory cards with a higher capacity of memory are not supported.

Your i.Beat xtension can be used with any type of rechargable batteries. But keep in mind that the runtime of your MP3 player is much shorter with rechargable batteries. This is caused by less power capacity of this kind of batteries. Also it is not possible to recharge the batteries through the i.Beat xtension when the MP3 player is connected to a USB port.

We know that you as customer have the choice and we thank you for having decided for TrekStor.

Kind regards”

Frate, asta e glumă cu... 1GB? Pe de altă parte... în mod normal cu acumulatori, trebuie să ducă mai mult, nu?

Edited by Piorel, 26 March 2007 - 12:43.


#12
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
am eu acumulatori si duce. cel putin 11-12 ore si sa cauti sa fie cat mai mare capacitatea bateriilor. Pe mine ma enerveaza ca se descarca repede pana la jumatate si de acolo te plictisesti si nu iti dai seama cand te lasa bateria, ca nu iti arata pe display ultima liniuta arata ultimele 2 si dintr-o data raman fara muzica.

#13
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
intrebarea ta despre amperajul bateriilor e glumeata- daca ai AA de 10000mAh foloseste-i fara constrangeri (sa-mi spui si mie cat au costat :) )
Problema de care vorbeste tipul e ca ai diferenta de tensiune de la 1,5 V la doar 1,25-1,3V in cazul acumulatorilor.

mp3 pro e un tip special din cate stiu eu de codare si necesita un codec-player special altfel vei auzi doar 1 din cele 2 piste ca sa zic asa, respectiv mai prost decat un mp3 obisnuit!

Pacat ca n-ai auzit de producatorul castilor :) numai alea fac poate jumatate din pret!

#14
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Măi ce să zic de mp3PRO... parcă nu prea se simte diferența. Oricum, la winamp am plugin de exp, iar pe mp3player... merge bine bine... Acum mă uit pe site la sennhiesser :) Pe site la ei văd niște produse super :)

Cu amperajul.. am zis să întreb și eu.. să nu fac vreo dudă, că nu prea mă pricep la d-astea... Sunt dezamăgit de maxim 1GB pe SD, dar așa zic și la sajemul meu că maxim 256 și merge foarte bine și 1GB. :)

S-auzim de bune!

#15
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Salut! :)
Exact modelul asta doresc si eu sa-l achizitionez. Vad ca la intrebarea care ma framanta cel mai tare s-a raspuns. Castile SUNT Sennheiser.
Piorel te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu adresa magazinului de unde l-ai luat. L-am gasit si eu in cateva locuri, dar nu e mentionat nicaieri (inafara de situl producatorului) faptul ca vine cu (,) casti Sennheiser, si nu vreau sa iau vreo teapa.

As vrea sa te intreb cum se aude. Nu cat de tare ci cat de bine ! :) Alaturi de inca cateva firme (Shure, Etimotics etc.) Sennheiser produce unele dintre cele mai bune earphones, si sunt curios daca se aud pe masura. Au ceva bass ? Zbarnaie la volume mai mari ? Multumesc!

Apropo de acumulatori. Atentie sa nu incurcati AAA cu AA! Cei AAA (cunoscuti pe la noi si ca R3) au capacitati maxime in jurul valorii de 1000mAh. Doar cei AA (R6) ajung pe la 2500-2700mAh.

#16
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003

 Â©GUP, on Mar 28 2007, 12:57, said:

Salut! :)
Exact modelul asta doresc si eu sa-l achizitionez. Vad ca la intrebarea care ma framanta cel mai tare s-a raspuns. Castile SUNT Sennheiser.
Piorel te rog sa-mi trimiti si mie un mesaj privat cu adresa magazinului de unde l-ai luat. L-am gasit si eu in cateva locuri, dar nu e mentionat nicaieri (inafara de situl producatorului) faptul ca vine cu (,) casti Sennheiser, si nu vreau sa iau vreo teapa.

As vrea sa te intreb cum se aude. Nu cat de tare ci cat de bine ! :) Alaturi de inca cateva firme (Shure, Etimotics etc.) Sennheiser produce unele dintre cele mai bune earphones, si sunt curios daca se aud pe masura. Au ceva bass ? Zbarnaie la volume mai mari ? Multumesc!

Apropo de acumulatori. Atentie sa nu incurcati AAA cu AA! Cei AAA (cunoscuti pe la noi si ca R3) au capacitati maxime in jurul valorii de 1000mAh. Doar cei AA (R6) ajung pe la 2500-2700mAh.

1. Vezi că ai pm.
2. Căștile sunt slăbuțe ca aspect și nu pot să zic că se aud fenomenal... sunt ok, zic eu. Și na, numele firmei garantează un plus de siguranță a calității. Căștile nu au volum pe ele, și nici bass separat. Au l + r, negre, burete de protecție... l și r sunt de aceeași lungime, nu ca la altelel mai lung r mai scurt sau invers, mă rog, cum este.
3. Așa cu r3. Am cumpărat aseară 2 R3 la 1000 mAh (GP).

Edited by Piorel, 28 March 2007 - 12:06.


#17
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Merci! :)

#18
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 24.03.2006
Revin cu cateva intrebari. :)

1. Castile se aud totusi mai bine decat cele cu care vin telefoanele Sony Ericsson nu ? Oricum probabil voi lua apoi alt model tot de la Sennheiser.
2. Ecranul e monocrom sau color ?
3. Daca e monocrom, se poate schimba backlightul sau e doar albastru ?
4. Egalizatorul are doar preseturi sau si manual ?
5. Radioul stie si RDS ?
6. N-ai cumva si o poza cu castile ? Sunt curios daca e un model standard Sennhesier sau ceva cheap.

Mersi anticipat !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate