Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel

Windows 11 si boxa portabila - de...
 Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire

Inlocuit/upgrade placa video Nvid...
 Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...
 Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 

Cu doi la suta mai darnic!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
26 replies to this topic

#19
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Si eu sunt intr-o organziatie care ar beneficia de acel 2% din partea oricui.
Insa nu ma apuc sa fac topicuri pentru asta si nici nu va spamez cu informatii.
Daca vrea cineva sa doneze, ne gaseste site-ul descarca formularele si vede ce e de facut.
Din pacate procedura e destul de nasoala.

#20
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006

 RAK, on Mar 18 2007, 22:10, said:

Si ce iai sfatui tu sa faca pentru comunitate? Inainte sa spui ca biserica ortodoxa e de toata jena gandestete ca populatia acestei tari a trait si mai traiesc inca multi cu o speranta , si acea speranta este data de biserica asta care o faci tu de toata jena , nu sunt eu cel mai credincios da ar fi bine sa te gandesti la ce spui inainte sa spui. Nu spun ca e intocmai corect ce a facut omu care a pus postu asta pe forum , asta ar trebui sa apara undeva la tv nu aici, ce mai am ceva de adaugat este ca tara asta fara randuiala bisericeasca ar fi chiar pierduta, cand iti tai radacinile esti a nimanui.
camine da batrani , case de copii , clinici private in care sa imparta medicamente gratuit , sa ajute anumite cazuri sociale ..si lista ar putea continua
sunt satul de iluziile care ma fac sa sper ...
cand acele radacini sunt putrede e mai bine sa la tai....


#21
RAK

RAK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 17.01.2007
cand acele radacini sunt putrede e mai bine sa la tai....
[/color]
[/quote]

tu poate poti, eu unu nu.

#22
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

 marian13, on Mar 18 2007, 10:39, said:

Apoi...imi dati avertisment insa nu faceti nmic impotriva celor care ma injura ca la usa cortului, dovedind intoleranta religiosa...condamnabila de lege prin modul in care este facuta.
Daca nu stiai si cersetoria este pedepsita prin lege.
Eu o sa va dau tot salariul cand si popii si inaltele fatade bisericesti se vor lasa controlate de viitoarea ANI si de fisc.
Nu m-ar mira sa gasesti prin popime si niste recuperatori.
Sper sa vina cineva cat de curand si sa vorbeasca despre "baietii destepti" din BOR.
Succes la adunat impozite!
LE:
Si ca mi-am adus aminte, o sa va dau 2% cand si popii vor taia chitante pentru serviciile pe care presteaza.

Edited by fracture, 20 March 2007 - 15:31.


#23
cristiandu

cristiandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.12.2006
Eu conduc un orfelinat  si tot nu cer asa bani pe internet. E cam shutea asa impersonal. Eu asa cred. Am facut un mic portofoliu cu poze cu copii, strategia ONG-ului , planuri de viitor, un target pentru ce cer sa fiu sustinut. Da nici chiar asa pe nespusa masa da-ti toti banii ca eu am ce face cu ei.

Site-ul( care e in facut si intretinut de unul din copii din orfelinat) la care se poate verifica ce am zis mai sus este :

O zi buna

Edited by Megara, 20 March 2007 - 21:45.
fara reclama


#24
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
Eu conduc un orfelinat si tot nu cer asa bani pe internet. E cam shutea asa impersonal. Eu asa cred. Am facut un mic portofoliu cu poze cu copii, strategia ONG-ului , planuri de viitor, un target pentru ce cer sa fiu sustinut. Da nici chiar asa pe nespusa masa da-ti toti banii ca eu am ce face cu ei. 

Site-ul( care e in facut si intretinut de unul din copii din orfelinat) la care se poate verifica ce am zis mai sus este :


O zi buna

Tot respectul pentru ceea ce ai reusit sa faci. Mai sunt si oameni care traiesc din putin, incearca sa faca ceva pentru societate  si totusi  nu se plang ca lingaii si cersetorii aia din BOR.

Edited by Megara, 20 March 2007 - 21:45.
quite


#25
LUCIDUL

LUCIDUL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 02.12.2006

 trustmygod, on Mar 20 2007, 17:42, said:

Eu conduc un orfelinat si tot nu cer asa bani pe internet. E cam shutea asa impersonal. Eu asa cred. Am facut un mic portofoliu cu poze cu copii, strategia ONG-ului , planuri de viitor, un target pentru ce cer sa fiu sustinut. Da nici chiar asa pe nespusa masa da-ti toti banii ca eu am ce face cu ei. 

Site-ul( care e in facut si intretinut de unul din copii din orfelinat) la care se poate verifica ce am zis mai sus este :
O zi buna

Tot respectul pentru ceea ce ai reusit sa faci. Mai sunt si oameni care traiesc din putin, incearca sa faca ceva pentru societate  si totusi  nu se plang ca lingaii si cersetorii aia din BOR.
Ma simt nevoit sa intervin si eu in aceasta discutie, pe care nu am observat-o initial.Mai intii trebuie sa precizez ca am discutat de nenumarate ori cu marian13 pe care il cunosc zic eu destul de bine si cred ca il judecati gresit!
In primul tand ca ceea ce cere el este perfect legal.Suntem de acord?Nu este cersetorie asa cum am citit mai inainte, cersetoria este ilegala insa a apela la bunavointa cuiva in a directiona acei 2% este o chestiune cat se poate de normala intr-o tara civilizata(interesati-va daca nu ma credeti).
@cristiandu Aversiunea ta fata de ortodoxie sau fata de preotii care iti sufla sponsorii, nu justifica atitudinea ta de vadita invidie.Daca te pretinzi om cu acei copii, demonstreaza, nu arunca cu vorbe, ca si eu pot spune multe despre acele ONG care spala bani sau care deturneaza fonduri la greu, sau ce sa mai zic de cei care folosesc doar in interesul lor acele bunuri si finante.Asa ca las-o mai usor, nu te mai da mare crestin smerit ca nu esti odata ce ai facut cunoscuta situatia ta , gata, nu mai esti anonim sau smerit sau modest, deja te-ai plans indirect si tu, te vaicaresti de oftica pentru ca nu ai fost tu mai indraznet probabil.Esti de fapt un ipocrit daca imi dau eu seama, pentru ca acum vad ca ai avut si tu adresa lasate dar ti-a fost stearsa(editata :) )
Apoi tre sa stiti ca si parohiile ortodoxe ca si celelalte parohii ale altor culte dar chiar si ca fundatiile sau asociatiile pot desfasura si chiar o fac, activitati caritabile, donatii, orfelinate in cadrul Biserici si cate altele, ca nu am timp sa mai scriu.
Asa ca mai usor cu lupii moralisti si cu noroiul ca nu e frumos.Si eu am vazut ca pe aici stau numai cei care habar n-au de ce este aia ortodooxie si credinta.Scriu cei care de fapt nu stiu decit f--k BOR, ca altceva nu stiu.Sunt de compatimit.
Astept devierea subiectului de la maestrii in domeniu.Sunt sigur ca discutiile de aici incolo sun pe alaturi, flerul ma ajuta.

#26
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

 LUCIDUL, on Mar 23 2007, 14:09, said:

Ma simt nevoit sa intervin si eu in aceasta discutie, pe care nu am observat-o initial.Mai intii trebuie sa precizez ca am discutat de nenumarate ori cu marian13 pe care il cunosc zic eu destul de bine si cred ca il judecati gresit!
In primul tand ca ceea ce cere el este perfect legal.Suntem de acord?Nu este cersetorie asa cum am citit mai inainte, cersetoria este ilegala insa a apela la bunavointa cuiva in a directiona acei 2% este o chestiune cat se poate de normala intr-o tara civilizata(interesati-va daca nu ma credeti).
Este legal ceea ce cere el dar nu pe acest forum. Reclama de orice fel este interzisa fara acordul Softpefia.
Moderatorii au datoria de a sterge reclama si de a sanctiona userul daca nu intelege dupa primul avertisment.

Din Regulamentul Sofpedia citire:
Indatoririle moderatorilor:
- sa STEARGA orice post ce contine RECLAME DE ORICE FEL (reclama - postarea de link-uri ce NU sunt utile si ontopic, postarea de denumiri de firme ce NU au nici o legatura cu subiectul thread-ului, trimiteri repetate catre o anumita pagina/firma...etc etc)

detalii: http://forum.softped...showtopic=34630

#27
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006
Vad ca acest thread incurajeaza reclama precum si injuriile la adresa unor useri.
Deoarece legislatia a fost publicatat, precum si alte documente privind directionarea a 2% din impozitul anual pe salariu, acest thread se inchide.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate