Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

RDS - Nu suna niciodata ocupat?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
maniaku

maniaku

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 25.04.2002
Reclama este sufletul comertului, nu? RDS spune prin reclame de genul "Admiterea pe Internet - intri din prima", lucruri de genul: "nu suna niciodata ocupat". Asa sustin ei si pe site.

Realitatea este insa alta. Nu putine sunt serile in care astept muuult pana sa se conecteze, tocmai pentru ca suna OCUPAT.

Am incercat sa le trimit cateva mail-uri in care sa le semnalez lucrul asta, sperand ca se face ceva. NU au raspuns la nici unul din ele. Ma asteptam ca totusi sa se faca ceva. M-am inselat uitand ca sunt in Romania.

#2
yankey

yankey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 11.05.2003
he he... rds :degetele:
e bine daca si dial-up-ul a luat-o razna. ca la cablelink oricum s-a ales praful!

#3
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
subscriu si eu, seara duap 22 :drac: astept cam 8-10 apeluri pana sa-mi iau loc in internet ... (am abonament din acela nelimitat day&night) si merge aiurea, insa ziua e iroprosabil

si am mai observat ceva, in unele dati sunt primit pe internet dar dupa ceva timp nu mai merge nici o pagina, nici un download, se "agata" mai pe scurt :( asta e ... a ajuns ca Xnetu in vremurile buna

#4
ovisod

ovisod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 28.11.2002
Eu am CableLink de la RDS si se intampla zilnic sa nu mearga. Modemul se desincronizeaza de multe ori pe zi... Din pacate,in provincie e unica oferta de luat in calcul, si se profita enorm de acest lucru.

#5
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
as trece oricum si eu la cablu dar mai am de asteptat ca la mine inca nu au ajuns :(

#6
herske

herske

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 26.12.2001
Confirm si eu pt RDSLINK: destul de des, suna ocupat dupa 10 seara, treb insistat ceva ca sa prinzi o linie libera.

#7
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
NU se mai poate!
ieri pe la orele 14 am incercat sa ma conectez... draci! nici gand. dupa ce am incercat de vreo 20 de ori, in sfarsit am prins si eu o linie si am fost "admis" pe internet. nu din prima (ca-n reclama), dar...
dupa toate aventura asta, nu stau 3 minute ca ma si dau afara. dupa aceea se conecta relativ repede (dupa 2-3 incercari), dar ma dadea afara la fel de RPD.
imi venea sa-mi iau calculatoru' (saracu') la pumni. am potolit animalu' din mine pentru ca n-avea nici o vina calculatoru' meu.

faza care ma enerveaza cel mai tare e ca am fost tansferat de pe totalnet-ul meu care mergea binisor (adica excelent in comparatie cu nenorocirea asta).

asta e... romania, ce sa-i faci!

cred ca de mai bine de 2 ani de zile incerc sa vorbesc cu cineva sa-mi pun cablu... dar, acelasi raspuns: nu au ajuns inca. sincer, eu nici nu cred ca vor mai ajunge. si nu stau deloc la capatul pamantului.
am gasit o firma (singura) care e dispusa sa bage cablu aici, si... cel mai ieftin abonament e 119$ (tva inclus): 16k garantat in afara, in metropolitan "pana la 10 Mb/s" cica. dar nu e garantat nimic. solutia ar fi sa impart canalul cu inca 3 pers, sa fim 4, deci. ar veni 1 mil / pers. ceea ce e mai putin decat platesc eu acum: telefon 1 mil + 200.000 "cartela".
dar... ghinion din nou. nu am gasit decat 2 persoane cu care sa ma "combin".
parca sunt "blestemat" :)

#8
popemi

popemi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.01.2004
te compatimesc..sincer...si eu cat am asteptat pana sa vina netu pe cablu...in orice caz va veni o zi cand visul ti se va indeplini.... :yeah baby

#9
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Nu numai că sună ocupat, da' te mai pomenești și deconectat când ți-e lumea mai dragă. Dacă te mănâncă pielea să faci downloaduri fără un downloadmanager vigilent, te trezești c-ai plătit degeaba. :eek:
Pe urmă, "colosala viteză de descărcare", arareori atinge 7 Kbps (de regulă, 5-5,5 Kbps). De pe site-urile de download P2P, și 4 Kbps e mult.
I-am sunat pe tipi și i-am întrebat de ce?... mi-au băgat o vrăjeală de toată jena: cică echipamentul meu e de vină!... Așa-i. Mare dreptate au :degetele:

#10
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
@popemi: sper...

ps: speranta nu moare niciodata

#11
saschart

saschart

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 230
  • Înscris: 20.09.2002
Eu am net pe cablu tot la RDS chiar garantat la minim 16 Kb cu alocare dinamica  si merge cu 7 (vezi in atach) ce sa mai zic de alocarea dinamica care ar trebui sa fie peste 100Kb la banii pe care ii dau...

In Romania este monopol pentru Internet aranjat de cei de sus, sunt firme care vor sa se bage si nu primesc aprobare.

Attached Files



#12
Ninja

Ninja

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,356
  • Înscris: 07.12.2002
E irelevant, poate ca serverul pcpitstop era aglomerat exact atunci.

#13
saschart

saschart

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 230
  • Înscris: 20.09.2002
Nu numai pcpitstop mergea f greu  :nu:, daca vrei sa faci niste teste o sa vezi ca site-ul respectiv chiar este relevant
Eu aici am pus doar un test, nu era sa pun toate testele pe care le-am facut.

#14
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004
S-ar putea sa fiu eu norocos,dar mie imi merge internetul de la rds ireprosabil.Inainte eram pe dial-up,mergea super.Acum sunt pe cable link de vreo un an jumate,si o singura data am avut probleme vreo doua ore.Merge foarte bine,in general cu 15-16 ,niciodata sub 12!Si la fel e si la TOTI prietenii mei care au cable link.

#15
saschart

saschart

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 230
  • Înscris: 20.09.2002
Se pare ca ofertele ieftine sunt mai bune la RDS  :confused:
Te rog precizeaza 15-16 KB (asa arata browserul cand downloadezi) sau 15-16Kb ?

1KB=8Kb

#16
Mecmar

Mecmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 02.05.2005
Lipsa alternativei m-a determinat sa aleg RDS. Servicii de cea mai proasta calitate. Esti nevoit sa le asculti muzica de asteptare intre 8-10 minute. Am fost nevoit timp de 10 zile sa le dau telefon ZILNIC  si nu miscau nici un deget pentru imbunatatirea situatiei.   RDS? :ciocan:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate