Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O mostenire cu (o mica )problema

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Samsung205BWide - exista soft sa vad si in format 4:3(newide-eventual sa fie 2 bare de culare neagra in stanga si dreapta ?)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
nightt

nightt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2007
Salut am achizitiont si eu ieri un monitir samsung 205 BW la recomandarea mai multor prieteni.
Intrebarea mea este aceasta: avand in vedere ca sistemul imi da mesaj ca are resurse insuficente pt a instala magic bright...(am un sistem cu placa videao Ati Radeon X300 SE) , in rest e f bun.
Problema mea este urmatoarea, eu joc doar CS(cand am timp). Ideea este ca ma obisnuisem in rezoltutie 600x800 cu vechiul moniur(care nu era WIDE), iar acum nu mai pot rula cu o frecventa asemanatoare CS decat cu 1680x1050 ...cand tinta se vede cat juamate de monitor si nu mai are nici un farmec.
EXISTA VRE UN SOFT PT A PUTEA VEDEA SI "normal "(nu wide, adica format 4:3) sa imi setez 600x800 si cat joc Counter Strike. sa-l folosesc ca un monitor ne-wide.
Sau este neaparat nevoie sa imi cumpar o placa videao mai performanta...sa imi aloce rezoltuii 600x800 conform wideului?(850-580 sau cat o fi la nivelul ala)...pt ca repet..minim eu am peste 1000 rezoltuii de wide...
Mutumesc anticipat...de raspunsuri...ma vad nevoit sa nu mai pot juca CS desi am un monitor mult mai performant decat CRT Dell-Triniton flat de 19' care il aveam inainte. pt ca nu pot seta pe el rezoltuia ehivalenta pentru wide de 600x800.

#2
nightt

nightt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.03.2007
ChIAR NIMENI NU STIE? un raspuns?

#3
Danosul

Danosul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,207
  • Înscris: 07.01.2007
Si pe mine m-ar fi interesat o solutie la problema asta, as vrea sa pot juca jocuri care nu au rezolutii wide pe monitor wide cu benzi negre laterale, eu am  LG 204WT  si am o placa video Leadtek 6600GT-TDH care nu suporta "scaling" , placile video mai vechi nu au aceasta optiune de a scala imaginea  , am inteles ca cele mai noi au cum ar fi un 7900GT , deci tu cu placa ta video nu poti face asta si nici eu. Era bine daca exista vreun soft ceva care sa faca asta, nu stiu daca exista.

#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postnightt, on Mar 4 2007, 10:18, said:

ChIAR NIMENI NU STIE? un raspuns?

Ai incercat la joc Options > Video > Display mode > normal/wide ?
Pune rezolutia (si la joc si la drivere video) de 800x600 sau orice alta rezolutie "normala 4:3" si vezi daca merje.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate