Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

Unde gasesc 1 script php GRATUIT galerie de imagini cu text?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 05.12.2004
Caut un script php GRAUIT de genul : http://www.magiccard.ro/

Adica vreau sa pot uploada poze pe site si sa pot scrie ceva text pe langa poze, ca si pe site-ul de mai sus.


Stiu ca sint multe scripturi php pe net, dar nu stiu exact care e la fel sau asemanator cu site-ul prezentat de mine.


Cine ma poate ajuta in sensul asta?Pozele si textul vreau sa se poate uploada de pe site direct si sterge oricand la dorinta utilizatorului tot de pe site, fara a fi nevoit sa uploadez prin FTP, si sa modific site-ul prin codul paginii.


Ideea e ca toata interfata sa fie prin site, si sa fie usor de utilizat pentru oricine.


Vreau un script de genul : anunturi auto gratuite gen : www.bestauto.ro sau site-ul care vi l-am prezentat : www.magiccard.ro


Daca cineva ma poate ajuta va rog sa postati aici unde gasesc un script php GRATUIT care face treaba asta


mersi mult

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
incearca PHP Classifieds

#3
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 05.12.2004
http://www.hotscript...utos/index.html


Am gasit aici ceva scripturi dar majoritatea sint pe bani.


Eu vreau ceva gratis, simplu si micut.


Sint si doua scripturi FREE, dar eu vreau ca doar proprietarul site-ului sa poata posta anunt + poze, si sa le poata sterge cand vrea el, deci nu vreau un site de anunturi gratuite.


Vreau ca sa pot uploada pozele din browser fara sa fiu nevoit sa ma folosesc de FTP si sa modific de fiecare data site-ul.


Cand vreau sa pun un anunt auto + poze pe site, sa intru pe browser si toata operatiunea sa se poata face usor de catre proprietarul site-ului

#4
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Nu stiu exact cum e cu scripturile de care zici tu, dar majoritatea lor au setari ( au o interfata web, sau editezi un fisier config.php ) si poti sa specifici ca doar adminul sa urce poze si tot tu sa le stergi...
In afara de scripturile dedicate exclusiv anunturilor online, eu zic sa incerci si o gallerie foto.. 4images.de sau coppermine care pot sa-ti satisfaca diverse necesitati. Doar daca le testezi tu iti poti da seama care e cel mai bun pentru tine.

#5
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 05.12.2004
Am gasit scriptul asta pe net.

Eu l-am incercat si nu-mi merge

Quote

Warning: main(config/config.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in C:\Program Files\xampp\htdocs\autoBoss\index.php on line 15

Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required 'config/config.php' (include_path='.;C:\Program Files\xampp\php\pear\') in C:\Program Files\xampp\htdocs\autoBoss\index.php on line 15

Din ce cauza nu merge? N-am gasit nicaieri fisierul config.php


Daca puteti inercati sa vedeti si la voi, daca merge sau nu, si zicati-mi si mie unde gresesc


mersi

Attached Files



#6
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
In folderul ala ai un fisier readme.txt .. acolo ai toate informatiile despre cum sa-l instalezi.

Quote

INSTALLATION:

Upload all the files that were in the autoboss.zip file to the
directory where you would like to run autoBoss from

Change the chmod for that directory to 777

Open your web browser and visit the setup.php file in the directory
you just uploaded the files to

You will need to provide the database information for the MySQL
database you want autoBoss to store your inventory data in.  This
information is provided by your ISP.


#7
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 05.12.2004
Situ, am citit si eu instructiunile, dar totusi imi da eroarea asta pe care am postat-o, si nu stiu din ce cauza.
Zice ca nu gaseste fisierul config.php, dar acesta nu exista in arhiva pe care am aflat-o pe net

#8
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
urci scriptul pe host sau il pui in folderul root, si apoi din browser scrii http://adresata.ceva/setup.php si urmezi intructiunile

Edited by bogdanar, 03 March 2007 - 21:40.


#9
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 05.12.2004
tie iti merge bogdanar?

l-ai incercat? Stiu ca scrie sa deschid fisierul setup.php din browser si sa instalez scriptul de acolo, dar nu-mi merge nicicum

Incearca,vezi la tine merge, daca ai vre-un host de php pe undeva

#10
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
n-am reusit. cred ca e un script "crackuit" ;)

#11
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 05.12.2004
S-ar putea sa fie asa.Am incercat si eu si pe XAMPP si pe freeshell si n-am resuit nicicum sa-l instalez :(

#12
cnoise

cnoise

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.07.2006
incearca sa scoti config/config.php de peste tot si sa vezi ce se intampla. nu m-am uitat prea bine peste el, dar probabil ca acel config.php contine niste variabile/constante necesare ulterior scriptului. maine probabil ca o sa am un pic mai mult timp sa ma uit putin peste.

la o scurta privire, acel script continea datele de logare si interogare a bazei de date:

$dbhost
$dbuser
$dbpass
$dbname
$dbvin (asta e un tabel, trebuie vazut ce anume facea)
$dbimg (probabil tabelul care contine relatiile catre imagini)

etc. in functie de selecturi iti poti da seama ulterior care sunt campurile continute in fiecare tabel. iti recomand sa iei fiecare fisier in parte, sa excluzi variabilele care vin din global.php, si sa incerci sa recreezi tabelele si config.php conform necesitatilor tale. un fel de inginerie inversa daca vrei.

Edited by cnoise, 04 March 2007 - 00:10.


#13
luk2011

luk2011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 05.12.2004

Quote

Setup Error Log
Connection to host failed
Unable to create database
Unable to create vehicle_config table
Unable to create vehicle_inventory table
Unable to create vehicle_imagelist table
Unable to store configuration information


Quote

Database Information
(This information is provided by your ISP.)
Host : localhost
Database Username
Database Password
Database Name : phpmyadmin sau autoboss


Degeaba incerc sa-i dau setup ca nu merge :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate