Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...
 Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO
 Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......
 Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...

Intrebare generala cont bancar Ro...
 

Airbites - Phoniac (20 euro vorbesti nelimitat)

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Am incercat in cursul zilei de ieri sa-i contactez la nr. de telefon care il au afisat pe site insa nu a raspuns nimeni.
Poate au dat faliment... ?

#20
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

View PostIgnition, on Mar 21 2007, 11:27, said:

Am incercat in cursul zilei de ieri sa-i contactez la nr. de telefon care il au afisat pe site insa nu a raspuns nimeni.
Poate au dat faliment... ?

Inca nu au dat faliment, dar nu m-ar mira. De cind au preluat retelele din Iasi totul se duce la vale, iar suportul tehnic = 0. Angajatele de la relatii cu publicul/facturare sint niste impertinente si habar n-au ce e aia "clientul nostru, stapinul nostru". Daca aveti o alternativa cit de cit viabila, agatati-va de aia!

#21
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006

View PostIgnition, on Mar 19 2007, 15:27, said:

Pana la urma are sa nu cineva un astfel de abonament cu convorbiri nelimitate la 20E ?

Sau este doar gargara de marketing ?
Am fost vineri la sediu in Iasi, adica pe 16 martie sa ma abonez, am lasat tel si adresa, si mi-a zis tanti de acolo sa astept ca o sa ma contacteze in cursul zilei cineva sau daca nu, sambata. Marti m-am dus din nou sa vad de ce nu a venit nimini sau macar sa sune. Am lasat din nou  datele, (desi le aveau, ca am si internet de la ei ) si acum e miercuri seara si nimic. Poate nici nu exista acest abonament daca nimeni nu ne spune cum e. exista doar oficial.

#22
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
azi e 27 martie si inca nici un telefon...

#23
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
azi mi-am luat si eu abonamentul, m-au sunat ieri. 16 euro +tva si 21 euro +tva instalarea, desi am platit instalarea la sediu, mi-au data modemul si telefonul sa l instalez singur. Era usor..... dar 21 euro? :o

#24
xoo

xoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 16.10.2005

Quote

azi mi-am luat si eu abonamentul, m-au sunat ieri. 16 euro +tva si 21 euro +tva instalarea, desi am platit instalarea la sediu, mi-au data modemul si telefonul sa l instalez singur. Era usor..... dar 21 euro? ohmy.gif

Imi poti spune primele cifre din numarul de telefon? Gen 031160xxxx? Sunt curios prin ce operator ies ei, pentru ca nu au licente de numerotatie si nici interconectari cu RTC si mobilii.

#25
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002

View PostIgnition, on Mar 21 2007, 12:27, said:

Am incercat in cursul zilei de ieri sa-i contactez la nr. de telefon care il au afisat pe site insa nu a raspuns nimeni.
Poate au dat faliment... ?
Numarul ala nu mai functioneaza, au numere de RDS acuma, incearca 0332 750 305.
Nu am telefonie de la Airbites, am doar Internet, dar in stilul in care merge internetul de la ei, putin probabil sa imi pun vreodata. Aviz amatorilor ...

#26
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

View PostThorr, on Apr 3 2007, 11:33, said:

Numarul ala nu mai functioneaza, au numere de RDS acuma, incearca 0332 750 305.
Nu am telefonie de la Airbites, am doar Internet, dar in stilul in care merge internetul de la ei, putin probabil sa imi pun vreodata. Aviz amatorilor ...

Le-a fugit web designer-ul sau nu stiu cum se actualizeaza o pagina de web ?
Pe web figureaza alte nr.

#27
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
primele probleme la airbites:
1) Vineri in ziua instalarii pe oricine incercam sa sun se auzea intruna tonul.  Proba a fost si pe tel meu mobil, telefonul suna dar cand raspundeam nu se auzea nimic. Am dat tel si nu se raspundea am scris mail , mau sunat si sa rezolvat. Era de la ei
2) Sambata a mers
3) Duminica dimineata aveam de dat telefoane urgente si toate numerele pe care le apelam sunau ocupat. Dupa ce am folosit telefonul mobil s-a remediat de la sine sau de la ei desi le scrisesem un mail infuriat chiar dupa ce si-a revenit.
Constatari:
Abonatii de la airbites nu pot primi telefoane de la abonatii rds. Am sesizat astazi la serviciul suport si mi-a zis ca cei de la rds au pus o bariera pentru abonatii sai, sa nu poata da telefoane la cei de la airbites. Mi-a recomandat sa le spun cunostintelor de la rds sa sune la firma lor si sa fac reclamatii in acest sens.
Acum telefonul merge. Am testat si in tara fix si mobil si in afara pe fix.
Internetul la mine merge bine, la inceput cand am trecut la noua retea au fost caderi dar acum e ok. Mi-a mai spus tipul de la serviciul suport ca in urmatoarele 3 luni se fac moderneziri masive si la internet si la tel si nu au sa mai fie probleme.
eu sper...daca nu, adio

#28
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
Exista o clauza in contractul prezental mai sus, in care se specifica ca se "poate limita accesul" daca se genereaza trafic excesiv.
Inteleg ca prin asta iti poate taia accesul spre destinatii mobile (cele mai scumpe) insa nu se poate rezilia abonamentul.... !!!!

In general cei care insista sa tina clientul cu contractul (in cazul de fata min. 12 luni)....  sunt cei care nu pot sa-i tina altfel... :)

@SHTIRLITZ
Te rog scrie aici in continuare experienta pe care o ai cu abonamentul telefonic de la ei.

Edited by Ignition, 03 April 2007 - 13:42.


#29
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
pina acum nu au mai fost probleme, atat doar, ramane doar nemultumirea ca nu pot sa primeasc telefoane de la abonatii rds.

#30
mateiu'

mateiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 07.04.2007
Fă-ți cont de smartcall, apoi redirecționează apelurile către numărul tău actual utilizând  voxalot

#31
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006

View Postmateiu, on Apr 7 2007, 16:50, said:

Fă-ți cont de smartcall, apoi redirecționează apelurile către numărul tău actual utilizând  voxalot
Am facut acel cont cu mare greu, dar nu stiu ce trebuie sa mai fac. Nu prea ma descurc cu engleza. Cum sa rederectionez apelurile? Merci

#32
mateiu'

mateiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 07.04.2007
Ooiee, hai că îți explic:
Deci bagi acolo la providers toți provideri tăi, adică smartcall și phoniac. Doar smartcall va fi activ. Serverul voxalot se va înreg. cu smartcall și va prelua apelurile.
Apoi meri la call forward și faci forward către SIP și bagi adresa de SIP phoniac. (bănuiesc că ai adresă de SIP) sub forma sip:[email protected] . Restul de câmpuri nu le completezi și altfel va redirecta absolut toate apelurile.

Edited by mateiu', 10 April 2007 - 22:32.


#33
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Astia abia dau internet, ce sa mai spun de telefonie.
Cam pica reteaua :cursing:

#34
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006

View Postmateiu, on Apr 10 2007, 23:31, said:

Ooiee, hai că îți explic:
Deci bagi acolo la providers toți provideri tăi, adică smartcall și phoniac. Doar smartcall va fi activ. Serverul voxalot se va înreg. cu smartcall și va prelua apelurile.
Apoi meri la call forward și faci forward către SIP și bagi adresa de SIP phoniac. (bănuiesc că ai adresă de SIP) sub forma sip:[email protected] . Restul de câmpuri nu le completezi și altfel va redirecta absolut toate apelurile.
merci de raspuns. am deschis la providers. acolo am urmatoarele campuri:Description,Username,Password, Confirm Password,Codecs,Host, Port, Active,
SIP Register (if unsure set to NO)
Ce e smartcall? pe care campuri scriu. Nu cred ac am SIP. daca nu te deranjez prea mult si ai timp te rog sa mi explici babeste, pt ca prima data aud de acesti termeni si nu am avut pana acum nici-o tangenta cu asta. merci inca odata.

#35
mateiu'

mateiu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 07.04.2007
Păi nici eu nu am timp să repet tot ce s-a scri deja pe forum. Deci pe smartcall îți faci cont și primești nr. de telefon, iar setările primite le bagi la voxalot. Also, tot acolo bagi și setările de la contul de phoniac.

Edited by mateiu', 11 April 2007 - 20:04.


#36
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,095
  • Înscris: 04.10.2005

View Postmateiu, on Apr 7 2007, 16:50, said:

Fă-ți cont de smartcall, apoi redirecționează apelurile către numărul tău actual utilizând  voxalot
pot face forward de la un nr de smartcall la un nr de rds fol voxalot???
merci

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate