Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube

Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...
 Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 

probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
werr

werr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.06.2006
Am un procesor pe socket 754, athlon 64 3200+, si o placa video bunuta zic eu si anume gf asus 6600gt . Acum problema mea este urmatooarea :
Vreau sa-mi fac un upgrade la placa video, si cercetand piata am ajuns la concluzia ca cel mai mult se merita ca pret/calita BFG 7600gt care costa cam 4mil ! Din pacate aceasta placa video este pe pci-express, iar placa mea de baza are doar agp 8x  ! Asa ca m-am apucat sa caut pe net, sa vad daca exista o placa pe socket 754 cu pci=express ca sa nu fiu nevoit sa-mi schimba mai multe(ex. ram, proc ) . Surpriza am gasit ! ! !! dar acum nu stiu care dintre ele este mai buna, ca pret sunt cat de cat apropiate diferenta fiinde doar de 2-300 mii lei !

Deci ce imi recomandati dintre urmatoarele placi de baza :

1) Asus K8N4-E-SE: (192,75 ron)
Nforce4 4x , Sk 754 , HT1600, 3*DDR400, 1*PCIex16 / 3*PCI/3*PCIex x1,133*2+SATA*4, RAID 0, 1, 0+1, 5:SATA*4 ports , 6ch Audio, Lan Gigabit Marvell, 10*USB,ATX

2)Asus K8V-XE: (165,54 ron)
VIA K8T890 Sk 754 , HT2000, 3*DDR400, 1*PCIex16/2*PCI-Ex1/3*PCI, 133*2+SATA*4, Raid 0+1, SATAII*4, Raid 0, 1, 0+1, JBOD, 8Ch Audio, Lan 10/100 , 8*USB, ATX

Eu personal cred ca K8V-E-XE este mai buna, dar acum nu stiu cat de tare o fi nforce 4 !
Astept raspunsuri ! Va multumesc

#2
dadi

dadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 05.02.2007
nu prea merita sa schimbi si placa de baza si placa video, asa, doar ca sa ai pci express. in locul tau mi-as luat o placa video mai scumpa, tot pe agp. si astfel scap si de o reinstalare de windows. impusti doiiepuri dintr-unn foc!
deja 7600gt e fumata si nu e cu mult mai rapida , fata de 6600gt. ; in citeva luni intra pe piata modele mai ieftine din seria 8 de la nvidia: 8600 si altele.
citeste asta: http://www.tomshardw...tform-analysis/
cred ca e edificator in ceea ce priveste problema ta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate