Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Vista ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
spiridusuyo

spiridusuyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.02.2007
salutare.Am un calculator pe care am momentan Windows XP profesional si as vrea sa imi bag Vista in locul acestuia.As dori si eu un sfat in legatura cu configuratia calculatorului adica la ce configuratie am eu daca ar fi bine sa imi bag Vista sau nu.Sfatuiti-ma si pe mine daca sa imi bag Vista sau fac o mare greseala degeaba

CONFIGURATIA CALCULATORULUI MEU ESTE :

Procesor ---> Intel Pentium 4 ---> 3200+ Mbh
RAM ----> 512 Mb ---> DDR Kingston
Placa video  ---> GeForce FX 5200---> 128 mb/RAM
Hdd ---> 200gb

Sfatuiti-ma si pe mine daca e bine sa imi bag Windoes Vista sau nu si daca o sa imi bag o sa mearga bine sau o sa am dificultati.

#2
cw_panti

cw_panti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.02.2007

View Postspiridusuyo, on Feb 12 2007, 19:22, said:

salutare.Am un calculator pe care am momentan Windows XP profesional si as vrea sa imi bag Vista in locul acestuia.As dori si eu un sfat in legatura cu configuratia calculatorului adica la ce configuratie am eu daca ar fi bine sa imi bag Vista sau nu.Sfatuiti-ma si pe mine daca sa imi bag Vista sau fac o mare greseala degeaba

CONFIGURATIA CALCULATORULUI MEU ESTE :

Procesor ---> Intel Pentium 4 ---> 3200+ Mbh
RAM ----> 512 Mb ---> DDR Kingston
Placa video  ---> GeForce FX 5200---> 128 mb/RAM
Hdd ---> 200gb

Sfatuiti-ma si pe mine daca e bine sa imi bag Windoes Vista sau nu si daca o sa imi bag o sa mearga bine sau o sa am dificultati.

ia-ti Windows Vista Upgrade Advisor. E un program care-ti scaneaza sistemul si iti spune clar daca iti va merge vista.
www.microsoft.com/windowsvista/upgradeadvisor/

#3
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Fii mai atent cu exprimarea, daca-ti bagi ceva in calculator este problema ta. Corect este sa spui imi instalez un sistem de operare.

Revenind la intrebarea ta:
Ai putea incerca varianta Home Basic ca sa-ti faci o idee despre cum este acest sistem de operare. Oricum o sa-ti merga greu si fara aero. Daca te hotarasti sa ramii la vista si sa-l folosesti in mod curent upgradeazati mai intii pc-ul cu cel putin 1Gb de ram, o placa video cu minim 256mb ram video.

#4
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Cel mai important pentru Vista este RAM-ul. Pentru Aero trebuie o placa video DirectX 9 cu macar 128 MB RAM, dintr-o generatie mai recenta. Asta daca vrei sa te mai si joci...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate