Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Dupa 1-2 ore de functionare se opreste brusc internetul

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nita_cosmin

nita_cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.01.2004
Am o mica problema in Vista, dupa 1-2 ore de functionare se opreste brusc internetul, adica daca deschid o pagina imi apare instant ca nu se poate conecta, yahoo mess la fel. Problema e ca netu merge, adica ping la orice site merge. Se rezolva daca ii dau un restart. Stie cineva de la ce e problema?

#2
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Daca nu ai instalat vreun firewall atunci poate fi vorba de driverul de la placa de retea.

#3
nita_cosmin

nita_cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.01.2004
nu e decat cel din windows care nu are legatura ca il dezactivez si tot ramane problema iar placa de retea e pe placa de baza nforce4 cu ultimele drivere de la nvidia, si oricum in xp merge perfect nu am avut niciodata prb asta.

#4
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005
Ultimii driveri de la nVidia pentru placa de retea cauzeaza o groaza de probleme, printre care si problema ta dupa cate vad. Incearca sa folosesti o versiune mai veche, cum ar fi aceasta de aici: http://www.techiedow.....ied Remix.exe pentru Vista x86 sau aceasta http://www.techiedow.....ied Remix.exe pentru Vista x64. Problema e ca driverul Ethernet trebuie dezinstalat inainte instalarii altuia nou pentru a evita BSOD-urile.

#5
nita_cosmin

nita_cosmin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.01.2004
aha ms mult o sa incerc

#6
capusneanu_ionut

capusneanu_ionut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.02.2007
Salut
M-am lovit si eu de o problema, chiar mai grava!
Am instalat vista pe un Nforce4 SLI si reteaua imi apare cu "limited conectivity" si "unknown network".
Mentionez ca am incercat si cu un realtek 8139d, iar pe xp mergea fara probleme.
Sunt la astral cu modem de cablu Thompson.

Eu banuiesc ca e o problema de compatibilitate cu modemul de cablu....

Daca stie cineva  o posibilitate de a rezolva problema ii raman recunoscator...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate