Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Atentie la facturile Cosmote !

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#37
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostMasterC, on Sep 2 2007, 02:30, said:

Sigur ai trimis sms-uri de MAXIM 160 de caractere sau cat o fi limita la telefonul tau? Ca un sms scris pe telefon se poate imparti in 7..


de obicei daca scrii cu ș si ț sau â.....iti ia mai multe caractere.....testat pe propria piele......deci nu ajungi la 160...

#38
muflo

muflo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 07.08.2007
Daca ai nokia pui in meniu 'Suport caracter redus' si poti sa scrii si cu 'sh', tz', etc fara sa ti se reduca din numarul de caractere disponibile -_-

#39
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postmuflo, on Sep 2 2007, 09:52, said:

Daca ai nokia pui in meniu 'Suport caracter redus' si poti sa scrii si cu 'sh', tz', etc fara sa ti se reduca din numarul de caractere disponibile -_-


stiu.....dar nu toti stiu de chestia asta si asa se ajunge la intrebari stupide pe forum...

#40
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
pina acum nu am avut probleme cu factura cosmote
dar acum cred ca mi-a venit si mie rindul priviti si va minunati
cind iam sunat si iam intrebat au spus ca nu au fost facturate luna trecuta numerele respective si ca atare nu am de ce sa ma pling
de parca eram eu de vina ^_^
vorba lui badea: traim in romania si asta ne omoara tot timpul :D

Attached Files



#41
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

View Postbogdan074, on Sep 5 2007, 00:21, said:

vorba lui badea: traim in romania si asta ne omoara tot timpul :D
Asa e..dar nu uita vorba ,,Time is money''
Parerea mea...abonati-va in continuare la Cosmote ca nu aveti nimic de pierdut. ^_^

#42
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Acum au zi ei dreptatea lor, desi cam trasa de par. Minutele alea daca nu s-au taxat la momentul respectiv ca nu stiu ce eroare de soft or fi avut ei tot trebuiau platite, ca doar ei au platit taxa de interconectare cu Oranju. Mai devreme sau mai traziu cand au refacut socotelile s-a vazut ca ai vorbit deci a trebuit sa platesti. Acum daca am inteles gresit ce s-a intamplat te rog sa ma corectezi.

#43
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005

View Postfilipxxx, on Sep 5 2007, 19:11, said:

Acum au zi ei dreptatea lor, desi cam trasa de par. Minutele alea daca nu s-au taxat la momentul respectiv ca nu stiu ce eroare de soft or fi avut ei tot trebuiau platite, ca doar ei au platit taxa de interconectare cu Oranju. Mai devreme sau mai traziu cand au refacut socotelile s-a vazut ca ai vorbit deci a trebuit sa platesti. Acum daca am inteles gresit ce s-a intamplat te rog sa ma corectezi.


da bine, dar eu de unde stiu, ca nu le merge softul si nu mau incarcat,
iar daca e greseala lor nu trebuie sa fie pierderea lor
nu de alta dar daca eu intarzii cu plata nu sunt penalizat pentru neplata la timp? :D

#44
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Citind acest topic ma fulgera iar problema care ma roade.Am luat pt prietena mea vinerea trecuta o cartela cosmote, am activat optiunea cu 5 euro cu 300 de sms si 300 de minute si in prima luna minutele se dubleaza.Cartela a fost la mine si eu am vb de pe ea 40 si ceva de minute si luni cand i-am dat-o la prietena mea, apelez *123*1# si surpriza, am consumat 250 de minute :wallbash: .Am crezut ca e o problema izolata, dar acu imi fac unele pareri.Nu e mare bai, dar e f deranjant

#45
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 30.08.2006
bogdan074 nu esti singur si eu am patit acelasi lucru:factura emisa pe luna august si convorbiri din iulie,tot pe data de 4.
Am fost la shop-ul de pe titulescu(unde este si sediul cosmote) sa intreb iar un tip de acolo care se ocupa de tot(in tot magazinul era doar el si facea si facturare si contracte,noroc ca nu eram decat 2 persoane) mi-a zis ca da ca este vorba de ultima zii de factura(in cazul meu 24) pe care sistemul uneori nu o inregistreaza dar ca va aparea luna viitoare si de aceea am eu acele convorbiri.Ii arat desfasuratorul se mai gandeste putin si isi aduce aminte ca nu am fost singurul care a reclamat aceasta problema cu data de 4 iulie.A dat un telefon la o colega a intrebat dar nimic concludent(ca sistemul nu a functionat in parametri..).M-a intrebat daca doresc sa fac o reclamatie scrisa si sa mi se reanalizeze factura.Am refuzat intrucat facusem acele apeluri deci era normal sa le platesc candva si in plus ma grabeam.
De regula nu ma uit pe desfasurator decat vag caci stiu ce si pe cine am apelat insa luna asta factura a venit foarte repede.M-am bucurat si m-am speriat (de obicei vine exact in ziua scadentei) asa ca am zis sa ma uit mai atent.
Ce a fost si mai interesant:l-am rugat sa imi faca o modificare a abonamentului si mi-a zis ca mai bine sa sun la 1234 ca la el daca inregistrez cerere s-ar putea sa nu ajunga si sa nu fie procesata :o .Am plecat si pe drum ma tot candeam ca este mult mai usor la orange pe webcare,dar la cosmote... :frust:

#46
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
daca vrem ieftin trebuie sa ne izbim si de astfel de fenomene din nefericire. -_-

#47
atty_vandamme

atty_vandamme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.09.2006
Am o intrebare, am abonament cosmote de vro 4 sapt, pe 8 am trecut in luna urmatoare si astept factura, da pana azi nu a venit, si a trecut o saptamana. La voi cam cat timp intarzie factura? Intreb chestia asta, ca poate o fi venit si vrun "destept" mi-a scos din posta...

#48
yblu

yblu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 30.08.2006
Sa iti spun cum a fost la mine! Primele 2 facturi au venit in max o saptamana(chiar mai devreme dar nu mai tin minte);apoi exact in ziua scadentei.Cel putin primeam sms-ul acela cu valoarea ca sa o platesc din timp! De atunci tot asa exact in ziua scadentei pana luna trecuta cand a venit mai devreme.Obisnuieste-te sa nu astepti factura si desfasuratorul ca e dezastru...daca ai idee ce si pe cine ai sunat nu cred ca e o problema sa platesti inainte sa primesti factura!

#49
pink.missy

pink.missy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.08.2007
Una e sa nu primiti factura dar sa ramaneti cu telefonul deschis. Mie la Voda mi-au inchis abonamentul pt ca nu am platit si am depasit termenul, desi vorbisem cu ei sa ma lase pana luni ca venea week-end-ul. Cosmo-ul nu inchede imediat abonamentul :worthy:

#50
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003

View Postpink.missy, on Sep 17 2007, 17:02, said:

Una e sa nu primiti factura dar sa ramaneti cu telefonul deschis. Mie la Voda mi-au inchis abonamentul pt ca nu am platit si am depasit termenul, desi vorbisem cu ei sa ma lase pana luni ca venea week-end-ul. Cosmo-ul nu inchede imediat abonamentul :worthy:
erai abonat de prea putin timp si nu prezentai incredere :)

#51
roxxxannna1983

roxxxannna1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.05.2007
eu abia m-am abonat la cosmote dupa indelungi cautari si analize. Sper sa nu ma dezamageasca. Din cate stiu poti trimite un sms fara text la 1818 si afli cat ai de platit pentru factura.

#52
Bismarck

Bismarck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 27.03.2007

View Postpink.missy, on Sep 17 2007, 17:02, said:

Una e sa nu primiti factura dar sa ramaneti cu telefonul deschis. Mie la Voda mi-au inchis abonamentul pt ca nu am platit si am depasit termenul, desi vorbisem cu ei sa ma lase pana luni ca venea week-end-ul. Cosmo-ul nu inchede imediat abonamentul :worthy:

  eu am un abonament vodafone de 4 ani si unu de 1 an ... ambele vin pe aceeasi factura ... odata nu am platit 2 luni si nu mi-au inchis telefoanele desi mi-au trimis in prealabil mesaje de atentionare ... !!!

#53
pink.missy

pink.missy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.08.2007
abonamentul era de 7 ani si cu facturi de 5 milioane pe luna…si tot l-au oprit…se vorbise in roaming la ultima factura f mult...asa ca nu mai cautati scuze.

#54
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Cateva lamuriri despre abonament la cosmote:
-aveti grija cu fractionarile(voi reveni cu detalii)
-1818 nu functioneaza pana la data emiterii primei facturi
-factura va parvine f tarziu,sa nu va mirati daca exact in ultima zi,asa ca va sfatuiesc sa platiti dupa sms ul cu datele facturii care l primiti,sau sa platiti la germanos sau la un sediu propriu cosmote fara acele informatii
-atentie la serviciul limita credit,care va restrictioneaza apelurile chiar daca sunteti in perioada de facturare daca vorbiti f mult intr o perioada scurta de timp

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate