Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV
 La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...
 Mercedes atego 815 oprire motor

Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!
 electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...
 

A mai patit cineva asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Consult de dimineata creditul pe cartela PrePay Orange si constat ca imi lipsesc 5 euro din cont. Sun la Orange pentru explicatii, iar domnisoara imi explica cum ca azi-noapte ( orele 2:10 si 2:27 ) am trimis doua mesaje catre un numar scurt ( 1700 parca ) catre un sistem de nu stiu ce dedicatii. Cu toate ca am incercat sa-i explic duduii ca eu la ora aia numaram oițe in somn, n-am rezolvat nimic. Intr-un final am reusit sa fac rost de numarul de telefon de la operatorul care este responsabil cu "sistemul de dedicatii". Am inteles ca face parte din MediaSat. Momentan n-am apucat sa sun ( am fix-ul blocat in reteaua RomTelecom, iar de pe mobil...sunt cam  uscat, daca intelegeti ce vreau sa spun ).

Pe de alta parte nu stiu daca are rost sa ma stresez pentru 6 dolari, sa fac scandal pe la ei sau pe la Orange aiurea. TOTUSI! 6 dolari de la mine, inca 6 de la altul....se aduna...

A mai patit cineva asa? Ce ma sfatuiti?

#2
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
nu are importanta daca e 1, 10, ori 100$. e vorba de principiu. nu e corect sa iti ia din credit, daca nu ai folosit. daca esti sigur ca nu ti-a folosit nimeni cartela, incearca sa afli ce sa intimplat. si sa recuperezi creditul.

#3
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Io, mi-au luat 5 dolari, cica imi schimbasem numerele favorite.
Nici macar nu eram pe "numere favorite".
Da-i naibii! :death:

#4
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
NU dau vina pe Orange, dau vina pe...nici nu stiu pe cine. Oricum somnambul nu sunt! Implicit: CUM DRACU MI-AU LUAT BANII!?!?!? :cursing: :cursing:

#5
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Am incercat și numărul lor de telefon, se pare că oamenii sunt extrem de ocupați, nu au timp să răspundă... :cursing:

#6
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Erai singur in casa? N-ai un frate/coleg de camera glumet?

#7
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

View Postcrz, on Jan 13 2007, 11:28, said:

Erai singur in casa? N-ai un frate/coleg de camera glumet?
Singur singurel, usa inchisa, eu dormeam dus.

#8
emil3d

emil3d

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.08.2004
scrii frumos pe hartie cu manuta ta toata nemultumirea si te duci cu hartiuta la un shop, daca ti lene o trimiti pe fax la 0212033413

se numeste ca faci reclamatie

#9
Al3xT

Al3xT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 29.06.2004
Nu te-ai inscris la vre-un concurs sau ceva de genu?> sau nu ai comandat un sunet polifonic sau o melodie de pe vre-un site sau din reclamele TV? ca asa a patit mama mea care e in italya! a trimis un mesaj la nu stiu ce numar ca vroia sa primeasca un sunet polifonic si nu i-a trimis sunetul polifonic dar ii mananca din credit cate 5 euro! asa ca pana la urma si-a schimbat numarul pana la urma... daca iti incarci telefonul si luna viitoare dispar iar... schimba-ti frate cartela sau fa o reclamatie! ca astia sunt hoti! -_-

#10
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

View Postemil3d, on Jan 27 2007, 19:36, said:

scrii frumos pe hartie cu manuta ta toata nemultumirea si te duci cu hartiuta la un shop, daca ti lene o trimiti pe fax la 0212033413

se numeste ca faci reclamatie
Am incercat, Orange s-a spalat pe maini. Au zis ca la ei figurez cu doua mesaje date in mijlocul noptii catre un numar scurt.

P.S. Oare daca ii sun pe cei de la Cartea Recordurilor sa-mi atribuie titlul de "Primul om care a trimis un SMS in somn" primesc premiul lor de 20.000 $ ?

#11
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005

Quote

P.S. Oare daca ii sun pe cei de la Cartea Recordurilor sa-mi atribuie titlul de "Primul om care a trimis un SMS in somn" primesc premiul lor de 20.000 $ ?

Sigur nu primesti nici un premiu ptr ca asa ceva am patit si eu acum 2 ani pe Connex (actualul vodafone) .La mine era dragutca eram si pe abonament si tot am trimis sms-uri pe la 4 dimineata..cand eu dormeam de mult....SCUZE DE OFFTOPIC

#12
adris

adris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.07.2006
Se pot trimite de pe net sms-uri in care poti baga orice nr. de telefon ca si sender. Deci eu pot trimite cu numarul tau de tel un sms la numarul ala scurt cu suprataxa si sa dau dedicatii, acuma nustiu daca aia il primesc si iti factureaza tie ceva in plus. E cam ciudat, si nu prea cred ca e posibil, da alta explicatie nu gasesc daca zici ca ai dormit cu telefonu sub perna :P  
PS: ar mai putea fi un virus, daca ai telefon cu sist de operare  :coolspeak:

#13
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

View Postadris, on Feb 21 2007, 23:59, said:

Se pot trimite de pe net sms-uri in care poti baga orice nr. de telefon ca si sender. Deci eu pot trimite cu numarul tau de tel un sms la numarul ala scurt cu suprataxa si sa dau dedicatii, acuma nustiu daca aia il primesc si iti factureaza tie ceva in plus. E cam ciudat, si nu prea cred ca e posibil, da alta explicatie nu gasesc daca zici ca ai dormit cu telefonu sub perna :P  
PS: ar mai putea fi un virus, daca ai telefon cu sist de operare  :coolspeak:

partea cu virusul este mai plauzibila ... sau poate eroare de soft ... cum era la 3410 de trimiteai 1 mesaj si il retrimitea pana ramanei fara baterie :)))

daca trimiti de pe acel site o sa fie schimbata doar eticheta de MSISDN ....dar nu are cum sa ajunga in partea de billing ... so nu are legatura

#14
SVF

SVF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 01.02.2007
Dacă vă zice cineva că Orange fură nu îl credeți. Așa că dormiți liniștiți, Orange lucrează pentru voi!

#15
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,575
  • Înscris: 20.10.2006
Faza cu schimbatul senderului nu e posibila, il schimbi dar tot tu esti cel care platesti, nu cel al carui numar apare la sender. Cat despre virus eu am patit cu ochii mei una ca asta, anul trecut prin mai eram pe abonament reincarcabil si aveam credit destul de mare, peste 25 $ si mereu imi disparea pana in 2 dolari aproape zilnic, desii vb maxim 10 minute la 3 luni de pe el, il foloseam pentru wap unlimited. Observasem deja de vreo 3 zile ca imi dispare din credit, dar permanent aveam impresia ca am dat bip-uri pe la fete si am fost prins sau chestii de genul, desii mi se parea oarecum dubios.  Bun, si intr-o zii o colega imi zice ca imi da un bip si apoi eu sa ii dau unul, si surpriza, am dat bip-ul totul normal, si peste vreo 10 minute ma suna aia si imi zice ca de ce o sun si nu vorbesc, ii pun doar sa asculte muzica de la calculator ? Ii zic ca nu am sunat-o si nu sunt bolund sa uit pe cine sun, telefonul a stat pe masa langa calculator, (dar destul de departe de boxe incat nu sa nu aud bazaitul), si ea mi-a zis exact ce muzica am ascultat. Mi s-a parut ciudat, asa ca am inceput sa fac cercetari m-am uitat in meniul telefonului la contor apeluri, dar surpriza nu aparea nici un apel efectuat in afara de vreo 5 - 6 bip-uri date in ultimele 2 zile, toate cu 0 secunde, nici vorba de apeluri de minute in sir , am zis ca e ceva foarte ciudat, mai ales ca aveam confirmarea colegei si in plus lipsea creditul aferent acelei convorbiri, asa ca mi-am dat singur un bip din nou pe alt telefon tot al meu, apoi am inchis telefonul si l-am lasat pe masa, cum faceam in mod obisnuit. Dupa cateva secunde iar a sunat telefonul pe care mi-am dat bip si evident ca pe ecranul telefonului apelant nu aparuse nimic deosebit, ramase Orange Ro, ca si cum ar fii in stand by, in meniu iara nimic. Concluzia: Era un virus ciudat, care reapela automat ultimul numar format, si fara a lasa vreo urma in meniu. Rezolvarea: Am dat un format si de atunci nu am mai avut probleme.

#16
SVF

SVF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 01.02.2007
Bun, chestia asta e valabilă la telefoanele cu SO.

#17
ammon06

ammon06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 28.04.2006

View PostSVF, on Feb 23 2007, 02:18, said:

Bun, chestia asta e valabilă la telefoanele cu SO.

Si ai vazut tu pana acum telefon fara SO (sistem de operare)?  :console:
Poate vrei sa spui ca e valabila la telefoanele pe Symbian..

#18
SVF

SVF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 01.02.2007
Evident

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate