Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

bumerang.ro,eva.ro la pamant (K.O.)

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
asterizan

asterizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 12.06.2003
Cine mai are mail pe bumerang? Ce se intampla cu site-ul asta? Mai are sens sa-mi tin mail la ei atata timp cat mai mult nu merge decat...

Un timp a mers, dar acum... si am toate adresele acolo.
Sfaturi- sugesii?

#2
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Dintre cele .ro, folosesc mymail ptr ca ofera toate posibiltatile oferite de bumerang, home etc.

#3
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
mymail.ro sunt cei mai buni. iti ofera foarte multe facilitati pe degeaba.

numai accesu pe pop3 free si tot e ceva, daca te gandesti ca yahoo ia bani pe asta..

#4
trek

trek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.01.2004
Vezi la www.141.ro io acolo am mail free: 10m spatiu ( yahoo e mic copil cu cei 6 ai lui), vreo 20 de domenii din care sa iti alegi, si protejat antivirus cu bit defenderu.

#5
itiberiu

itiberiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.11.2003
eu am avut aceeasi problema ca si asterizan, dealtfel suntem prieteni, el mi-a recomandat si facut adresa odinioara pe bumerang
Au fost nesimtiti, toata perioada sarbatorilor (cam 24-XII - 5 I) site-ul nu putea fi accesat.... mor ca-i cea mai folosita adresa de e-mail a mea, am ca si el agenda plina, iar "sfanta" lene ma impiedica sa o schimb :D (sa-mi iau agenda de pe site)
Si asta vara aveau probleme, dar acu` chiar s-au bulangit baietii..... cred ca au baut banii de net ca altfel nu-mi explic.

#6
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

Quote

Originally posted by nozavi
Dintre cele .ro, folosesc mymail ptr ca ofera toate posibiltatile oferite de bumerang, home etc.


Acum ca folosesc PopTray si imi verific casuta foarte des, observ ca nici mymail nu e tocmai stralucit, nefiind zi in care sa nu le pice serverul, in special noaptea! Intre timp am mai incercat si alte situri si surprinzator singurul la care nu am vazut sa pice serverul vreodata a fost as.ro!

#7
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Nu inteleg de ce nu foloseste lumea mai mult servicii consacrate, cum ar fi Yahoo! sau MSN... nu e evident ca majoritatea celor autohtone sunt unreliable si/sau destul de efemere?

#8
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
LoveDemon, intamplator stii cumva cat timp ia sa verifice contul de mail de la Yahoo?! Hai sa fim seriosi!

#9
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
DA! Stiu cat imi ia sa verific contul de mail de la Yahoo, pentru ca asta folosesc de vreo 4 anisori incoace, si crede-ma, sunt foarte serioasa cand spun ca sunt extrem de multumita de el, nu am absolut nici o problema (am si un hack micut care-mi permite si accesul POP3, desi ei l-au scos acum vreun an-doi, dar nu-l prea folosesc). In general, sunt pe dial-up (:(), si tot functioneaza fara probleme. In plus, cand folosesc messengerul, stiu imediat cand imi vine un mail, si o sa fiu sigura mereu ca nu le pica serverul, si chiar daca le-ar pica, n-ar ramane asa timp de 10 zile... Sunt o companie serioasa si cu resurse si stiu sigur ca n-or sa dispara maine. Si, daca stau sa ma gandesc, sa-mi verific mailul de la home.ro imi lua MULT mai mult decat pe Yahoo!.
Yahoo! :)

#10
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
www.gmx.de eu am cont acolo de vreo 3 ani si este superb serviciul. ai si pop (pop.gmx.net), singura problema e ca daca vrei sa te dai pe interfata web trebe sa stii germana - eu nu stiu, da' am retinut cuvintele de care am nevoie si dau ca berbecu' :)

#11
itiberiu

itiberiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 01.11.2003
Te felicit :) daca ne chinuim un pic gasim un serviciu de mail si in japoneza :)

acolo sa vezi ce mai lovim in taste.  Oricum thread-ul asta ar fi trebuit sa fie la rubrica "Tare nemultumiti" Comportamentul bumerangului a fost jalnic. Culmea e ca nici acum cit mai merge nu mi-am gasit timp sa-mi iau adresele de mail de acolo. Grea e lenea asta :(

#12
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
gmx.de? da, intr-adevar am auzit si eu numai de bine de el, dar daca multumita altavista nu am avut probleme cu intelesul germanei, datele pe care i le-am dat (adresa, zip...) mi le-a refuzat desi erau luate de pe siteuri germane... Asa ca... Don't know! Pana nu afla si ei ca s-au mai inventat si alte tari cu alte limbi... sigxcpu ramai un norocos ca si ceilalti care au prins siteul in engleza!
@LoveDemon: Da! Jos palaria! De cand m-am uitat pe as, am uitat de varianta cu YMess, dar nici asta nu e fullproof, ptr ca pe Yahoo am doua conturi, ambele des folosite si nu cred ca sunt singurul in situatia asta!
Acum daca tot veni vorba: ce siteuri straine mai sunt reliable la categoria asta?

#13
miteani

miteani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 08.10.2003
Yahoo rulz ;great;  In plus iti da 30MB pentru atasamente. Eu folosesc doua conturi de Yahoo pentru chestiile importante si un cont pe mymail pentru cele mai putin imp.  :cya:

#14
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Nu, iti da doar 3 MB pentru atasamente (cel putin pentru varianta FREE), dar tot RULZ! :)

#15
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
eu tot Yahoo folosesc, mi`am facut update acolo la Yahoo Mail Plus si am spatiu 100MB, imi verific mesajele si de pe Wap asa ca Yahoo mi se pare cel mai bun serviciu de email.

#16
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002

Quote

Originally posted by Fun-SmS
eu tot Yahoo folosesc, mi`am facut update acolo la Yahoo Mail Plus si am spatiu 100MB, imi verific mesajele si de pe Wap asa ca Yahoo mi se pare cel mai bun serviciu de email.

Cit te-a costat si mai ales cum ai reusit sa faci plata?

#17
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
@kye04: nu cred ca l-a costat nimic, cardingul e la moda.

Oricum, uita-te pe Yahoo, sunt publicate preturile

#18
jotte_ct

jotte_ct

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 19.06.2003
si eu am cont ca sigxcpu la www.gmx.net!
Chiar cand mi-am facut contul, trebuia stiuta germana :) oricum, despre servici nu pot sa am decat cuvinte de lauda! Pe langa accessul pop3, am ai la dispozitie si 20Mb + anti-virus si mai ales un excelent anti-spam dovedit pe parcursul a mai bine de 1 an de cand am contul. Accesul web este si el floare la ureche :)
Nu tin minte ultima data cand a fost down serverul... eu cred ca l-am prins de vreo 2 ori pe an... numai, si atunci pentru perioade scurte de 1/2..max. 1 ora!
Daca maine ei decid ca trebuie sa platesc ca sa pastrez serviciul, probabil ca o voi face fara regrete!
Un coleg a incercat si el sa-si ia cont... nu mai dadeau :(

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate