Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se pot monta placi de gresie de 1...

Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!
 Declarație primar

Contestare amenda politia locala

PC se restarteaza cu erori ecran ...

Mercedes atego 815 oprire motor
 Ce contine Creion rani dupa ras?

Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs
 Cum pot bloca transferul de date ...

Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?
 

Vizualizare Fisiere SWF, CUM?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
verarex30

verarex30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 14.09.2003
Salut. Cu ce program pot sa vizualizez fisiere de tipul .swf? Fisierele sint copiate din alt calculator din "Temporar Internet Files" si sint jocuri din paginile de internet vizitate. Pe calculatorul gazda jocurile se vedeau dar pe al meu nu. Va multumesc.

#2
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
cu Internet Explorer sau cu orice browser in principiu

#3
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
Flash player, pe care teoretic al trebui sa-l ai.

#4
verarex30

verarex30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 14.09.2003
Acum am reusit (datorita voua-recunosc). Multumesc.

#5
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003
Daca esti curios sa vezi ce-i in ele le poti desface cu SWF scanner, e un programel  :)

#6
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Dar daca vreau sa trimit pe mail o animatie flash si sa se deschida automat la primire ?

#7
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
Depinde. Teoretic se poate, daca trimiti mail html si respectivul vizualizeaza mesajul in Outlook sau un serviciu webmail prost.

#8
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003
Am reusit partial acum cateva zile dar vroiam sa vad si parerea altora.
Varianta 1: mail html si cu o referinta catre fisierul .swf aflat pe un server oarecare. In outlook a mers de pe yahoo nu.
Varianta 2: am gasit un program care avea optiunea de a insera si fisiere .swf efectiv in mail. A mers cand il luam cu outlook dar nu si intrand de la yahoo. Habar nu am cum facea pentru ca nu puteam da nici forward la mesajul respectiv. Daca incercam trimitea unul care avea 1 KB in loc de 100 si ceva :(
Varianta 3 care nu am stiut cum sa fac :) Sa pun ca atasament fisierul .swf iar din html sa fac referire la el. Nu am reusit sa aflu cum.

#9
MacromediaMX

MacromediaMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 29.12.2003
swf este extensie de la flash (swish file) , pentru a o vizualiza trebuie sa ai instalat macromedia Flash Player (7), il poti lua de pe http://macromedia.com, este freeware. pentru a trimite o animatie intr-un mail sa se deschida singura, mai greu.ori ii dai atach la animatie ,dar nu merge daca persoana respectiva nu are macromedia flash player instalat (noile versiuni de ie le au incorporate),sau ii dai direct un link.altceva nu stiu ce sa iti mai spun.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate