Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The worst of evil

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

2 job-uri de 8 ore simultan.
 VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...

Sfat de cumparare pentru un Jagua...
 La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...

Suturi la relantii 2.0 tdi + fum ...
 Tencuiala exterioara casa caramid...

Restituire RCA Allianz

Contact posibil deteriorat proces...

ce se mai lucreaza remote ?
 

GPS pentru symbian

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
137 replies to this topic

#73
icrazy

icrazy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.07.2006
Se poate pune harta pentru Tomtom si fara card reader .

Conectezi cablul la telefon (Nokia) si in loc de pc suite mode selectezi "data transfer mode" . Telefonul va trece automat pe profil offline si va functiona ca un card reader.

   Harta Romaniei simpla nu am gasit-o - doar Europa de est care are si Romania inclusa   200 mb nu e asa mult zilele astea cand un card de 1Gb e 40Ron.

  Daca sunt macar 3 useri care au nevoie o uploadez ..  puteti da pm  <_<

Edited by icrazy, 30 July 2007 - 21:30.


#74
arrow_dj

arrow_dj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.11.2006

 makeronne, on Jul 11 2007, 19:00, said:

tomtom pentru s60v3 cu ghidare in limba romana exista? care este versiunea?
exista dar trebuie sa te conectezi la net prin telefon si sa faci un update ,pe undeva prin setari exista 'update voice',dar ai doar o voce feminina care nu prea stie limba romana :D

#75
behind_u

behind_u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.08.2007
sal !! unde pot gasi programul route 66 sau tom tom cu gratis download bineinteles !!!! va rog ajutati-ma!!

#76
behind_u

behind_u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.08.2007
sal ! am incercat linkul lui GSM de pe prima pagina , l-am downloadat  si knd sa il instalez pe n70 prin PC Suite imi spunea 'Fisier Defect' pe ecranul mobilului !!!! nush ce sa mai fac ... ajutati-ma id-ul meu este [email protected]

Edited by behind_u, 14 August 2007 - 10:03.


#77
Filip_pine

Filip_pine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 25.10.2006
treaba asta cu conectare telefon in data transfer mode merge si la s60 v2 ? daca da spuneti cum sa fac sa intru cu telu in data transfer mode...asa ca la noobi...

Edited by Filip_pine, 16 August 2007 - 15:06.


#78
levis36

levis36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 26.04.2007
intrebare? pe nokia 6630 se poate instala navigator? daca da, ce imi recomandati? ceva free orcum. multumesc anticipat.

#79
catalin_gabytzu

catalin_gabytzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.08.2007
Am si eu o intrebare,vrea sa stiu daca merge Route66 pe nokia 6600 fara alt adaptor sau alte chestii de astea?imi cer scuze daca sa mai raspuns la aceasta intrebare
Multumesc!!

#80
risc25

risc25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.08.2007
SALUT....am si eu o intrebare daca am softul de navigatie tom sau route cum il instalez in telefon am un N73...imi mai trebuie ceva pt. a functiona...va rog daca puteti sa-mi spuneti si mie pasii pe care trebuie sa-i urmez!!!!

#81
darkness4u

darkness4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.06.2007
[quote name='darkness4u' date='Aug 21 2007, 11:50' post='2320677']
Va rog dati-mi si mie setarile pt Internet (GPRS) pt un Nokia 6600

#82
cosmyp

cosmyp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.08.2007

 icrazy, on Jul 30 2007, 13:29, said:

Eroarea respectiva e data din cauza lipsei hartilor - care trebuie puse separat dupa instalare.
  Route66 se instaleaza pe card in  E:\system\apps\route66...  
Faza e ca nu poti vedea fisierul "system" cu pc suite - incercati sa intrati pe card cu telefonul in "data transfer mode". Pune-ti harta in folderul "maps", si aia e .

Eu folosesc Route66 pentru ca am gasit hartile updatate in 2007 .

  Linkuri - Route66 si harta europei de est inclusiv Romania.

http://rapidshare.co...618/Route66.rar
http://rapidshare.co...sternEurope.rar

Am si hartile pentru tomtom6 daca are cineva nevoie. ..

  Pentru a folosi programul va mai trebuie un receptor GPS pe bluetooth - se gaseste in magazine la preturi intre 200-350 ron.
PS.
Pt moderatori :   Daca postul meu incalca regulile imi cer scuze si il puteti sterge - am incercat doar sa ajut fara a urmari vreun profit.

Salut, poti sa ma ajuti si pe mine cu o harta a Italiei?

#83
Carlos01

Carlos01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.07.2007

 icrazy, on Jul 30 2007, 13:29, said:

Eroarea respectiva e data din cauza lipsei hartilor - care trebuie puse separat dupa instalare.
  Route66 se instaleaza pe card in  E:\system\apps\route66...  
Faza e ca nu poti vedea fisierul "system" cu pc suite - incercati sa intrati pe card cu telefonul in "data transfer mode". Pune-ti harta in folderul "maps", si aia e .

Eu folosesc Route66 pentru ca am gasit hartile updatate in 2007 .

  Linkuri - Route66 si harta europei de est inclusiv Romania.

http://rapidshare.co...618/Route66.rar
http://rapidshare.co...sternEurope.rar

Am si hartile pentru tomtom6 daca are cineva nevoie. ..

  Pentru a folosi programul va mai trebuie un receptor GPS pe bluetooth - se gaseste in magazine la preturi intre 200-350 ron.
PS.
Pt moderatori :   Daca postul meu incalca regulile imi cer scuze si il puteti sterge - am incercat doar sa ajut fara a urmari vreun profit.

Ai si Western Europe maps pentru Route66?

#84
Andrei

Andrei

    Lume multa, oameni putini...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 01.12.2001

 icrazy, on Jul 30 2007, 13:29, said:

Eu folosesc Route66 pentru ca am gasit hartile updatate in 2007 .

Harta din linkul tau e "updatata" in 21.11.2005.

Sigur contine modificarile pentru 2007?

Sau e alta? :huh:

#85
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
si eu folosesc route 66, bine 90% la nivel de bucuresti...dar o data nu a dat gres...ma lasa in fata usii oriunde m-as duce!

#86
cimino

cimino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.09.2007
Buna ziua!  As vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine va rog frumos. Am un nokia n72 si am incercat sa instalez route66 (versiunea din link-urile de pe prima pagina a acestui topic). Dar in momentul in care dau install imi apare eroarea: "File corrupted".
  Eu zic ca de procedat am procedat bine. Am copiat folderul system(cu harta atenei la maps) , inclusiv folderul cu numele "interzis" si apoi din meniul mobilului am incercat sa instalez ceea ce era cu extensia "sis". Dar da eroarea aceea enervanta.
Pe deasupra am inceract inca vreo 3 versiuni de route66 dar tot nu functioneaza. Am uitat sa va spun ca vazand ca nu merge am copiat si un activation key(la recomandarea cuiva de pe un forum) dar nici asa nu a functionat.
sper sa ma puteti ajuta. Va multumesc.

#87
cimino

cimino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.09.2007
Nu ma poate ajuta nimeni?

#88
Carlos01

Carlos01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.07.2007
O intrebare tehnica. Am instalat pe Nokia E60 TomTom si am adaugat harta EasternEurope. Tinind cont de faptul ca in 2 saptamini voi pleca in Franta am pus si harta Frantei. La inceput nu-mi gasea nimic nici un oras din Franta. Dupa ce am sters harta EasternEurope si a ramas numai a Frantei am gasit orase din Franta.
Intrebarea este: daca am mai multe harti in folderul maps el nu stie sa sara dintr-una in alta? Stie sa gaseasca numai daca este o singura harta?

Edited by Carlos01, 03 September 2007 - 15:25.


#89
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

 cimino, on Sep 2 2007, 18:03, said:

Buna ziua!  As vrea daca se poate sa ma ajutati si pe mine va rog frumos. Am un nokia n72 si am incercat sa instalez route66 (versiunea din link-urile de pe prima pagina a acestui topic). Dar in momentul in care dau install imi apare eroarea: "File corrupted".
  Eu zic ca de procedat am procedat bine. Am copiat folderul system(cu harta atenei la maps) , inclusiv folderul cu numele "interzis" si apoi din meniul mobilului am incercat sa instalez ceea ce era cu extensia "sis". Dar da eroarea aceea enervanta.
Pe deasupra am inceract inca vreo 3 versiuni de route66 dar tot nu functioneaza. Am uitat sa va spun ca vazand ca nu merge am copiat si un activation key(la recomandarea cuiva de pe un forum) dar nici asa nu a functionat.
sper sa ma puteti ajuta. Va multumesc.
N72 ce fel de symbian are v2 sau v3? Sa nu fie cumva softul pentru v3...

#90
davos

davos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 30.03.2007
Pentru Carlos01, din meniul softului tomtom alegi harta pe care o doresti.Ai mai multe harti in radacina cardului, ti le afiseaza pe toate si tu o alegi.Succes.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate