Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Google Maps-directie

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

apocalipsa nu insemna sfarsitul lumii!

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#55
sumodica

sumodica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.01.2007
Habar nu aveti ce are sa vina(apropo toate temerile stiintifice sunt corecte ,tot felul de anomalii ,cum ar fi ca pe o perioada de timp oamenii nu vor muri ,soare negru luna rosie nu va mai ploua ) va fi intradevar pace dar ce pace ? posibil dupa un razboi insa nu-s sigur iar , anume persoana va profita si va aduce pace ghici ciuperca cine?ANTIHRISTU bai oricum aztecii cine stie ce calcule au facut or fi fost influentati de cinestie ce draci zei etc. oricum oameni buni nu erau asa ca cine stie ce se mai poate intampla oricum e doar o idee de ce ar putea fii

#56
Guliutza

Guliutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 14.01.2007

 sumodica, on Jan 22 2007, 16:35, said:

Habar nu aveti ce are sa vina(apropo toate temerile stiintifice sunt corecte ,tot felul de anomalii ,cum ar fi ca pe o perioada de timp oamenii nu vor muri ,soare negru luna rosie nu va mai ploua ) va fi intradevar pace dar ce pace ? posibil dupa un razboi insa nu-s sigur iar , anume persoana va profita si va aduce pace ghici ciuperca cine?ANTIHRISTU bai oricum aztecii cine stie ce calcule au facut or fi fost influentati de cinestie ce draci zei etc. oricum oameni buni nu erau asa ca cine stie ce se mai poate intampla oricum e doar o idee de ce ar putea fii
Totusi trebuie sa ne bucuram de prezent. Am mai auzit si de faptul cum ca UE ar fi un alt tip de imperiu(roman) din vremea noastra ...si intr-o zi va lupta impotriva crestinatatii si a bisericii atunci am sa ma duc sa imi iau lumanri sa ma rog :coolspeak: intre timp ma duc doar Duminicile la biserica :)

Edited by Guliutza, 22 January 2007 - 19:41.


#57
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

Quote

A. Ori de cate ori am intrebat ceva legat de termene (soroace), vremi mi-a fost refuzat in modul cel mai finut si politicos raspunsul, astfel ca am concluzionat ca aceasta nu-i treaba mea. Asa ca nu cunosc nici un fel de date sau termene, etc. De spus despre Ap. pot spune multe dar ar necesita mult timp si spatiu. Pe scurt acum inca se lucreaza la desavarsirea celor alesi, care urmeaza sa fie rapiti (ceea ce numesc unele doctrine rapirea miresei). Aceasta rapire nu va fi un eveniment public sau vizibil de catre oamenii care vor ramanea. Dupa aceasta satan va fi aruncat pe pamant iar lumea impreuna cu bisericile crestine vor trece prin necazul cel mare si se deruleaza toate acele evenimente descrise pana ce satan va fi legat pentru o mie de ani s.a.m.d. (invierea intai cu judecata intai - domnia de 1000 de ani - invierea a doua cu judecata ei - cortul lui Dz. cu oamenii pe noul pamant)
http://apocalipsa.ro/article.php?id=31
In ce perioada din cele 7 suntem acum?

Edited by Eminovici, 06 November 2007 - 20:00.


#58
Black Hawk

Black Hawk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 18.09.2007
Asa cum am mai spus-o, ... de intamplat tot timpul ne asteptam sa se intample ceva si nu neaparat pentru ca vine 2012, ce daca vine,si anul 2000 a venit - a trecut si .......... fas albina canci nimic, si ce pline erau bibliile de armaghedon, preotii la fel, s.a.m.d.  Acum iata ca a descoperit nu stiu cine magicul calendar al maiasilor care este mai credibil decat biblia. De fapt prin asta recunoastem ca fara o tinta finala ori un world-erase, ceva, nu putem sta. A cazut prezicerea bibliei ?... traiasca prezicerea maiasa,cade si asta ..... nu-i nimic vine randul tribului Cindo din insulele Chatam ori vreunui vraci din Chiribathi care au si ei o varianta a lor si uite asa ne vom schimba pe pamant generatii dupa generatii tot visand ca poate odata si odata tot se va potrivi ori se va intampla ceva, cumva. Parerea mea ar fi ca pentru anul 2012 sa ne pregatim cu muraturi, fripturi si vin ca aniversam 5 ani de UE. Ma intreb, daca chiar asa ar fi, noi ce putem sau ce trebuie sa facem in asemenea caz ?!!. Tre' sa mergem intr-un anumit loc ?, stam pe loc ?, or what ?

Edited by Black Hawk, 06 November 2007 - 20:50.


#59
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004

 Deea_Aeed, on Dec 16 2006, 01:42, said:

Apocalips=revelatie nici decum sfarsitul pamantului. adica adevarul ne va fi revelat.

noi vom evolua nu numai spiritua ci si fizic adn nu va avea 2 spirale va avea 12 spirale dar ca sa evoluam trebuie sane "trezim".Sa ne "trezim" consta in a avea a alimentatie cat mai naturala si vegetariana.

cei numiti copii indigo si copiii de cristal au venit cu informatii de sus (mai multe detalii cautati pe google)

v-ati intrebat vreodata de ce timpul este mai rapid?
contemporan noi suntem intre 2 lumi a 4 si a 5 si apocalipsa(iarasi va reamintesc ca nu inseamna sfarsitul pamantului)se apropie si fiecare timp este amplificat in mod normal ar trebui sa fie 7,83 cicli pe secunda dar ce am scris mai in spate acum e acum 12 cicli pe secunda in acest ritm in 2012 se va ajunge la punctul 0.
adica in loc de 24 de ore vom avea 16 ore .

mai multe informatii despre anul 2012 pe siteul:http://www.prieteni.ro/tentatii/articole/articol-Anul_2012_si_schimbarile_majore_prin_care_trecem-0-194.html
Cineva iar a uitat sa inchida poarta! :confuzzled:

#60
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
Incredibil, io mi-am facut oricum planuri pentru 2012 toamna.
Nu m-am prins care e faza cu 16 ore cand eu vad ca ziua are exact 24. Hmmm... probabil am uitat sa imi intorc ceasu si a ramas cu mult, foarte mult, in urma sau alearga de nebun. :D

#61
ioana88

ioana88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.01.2007
E cam aiurea sa credem intr-un "sfarsit al lumii" care trebuia sa vina in 2000 sau pote in 2012 sau in 2029..etc
Zilele trecute la stirile pro tv se vorbea despre asteroidul care urmeaza sa lovesca pamantul in 2035, Marele profet Nostradamus prezicea cam acelasi lucru,cum ca dupa anul 2000, in jurul eclipsei de soare se va naste Anticristul (despre care se vorbeste si in Biblie cum ca ar fi un distrugator al lumii) care dupa varsta de 27 de ani va incepe al treilea razboi mondial,mai prezice ca lumea va fi lovita din cer (asteroidul de la pro TV) si ca Europa va fi invadata de oamenii cu ochi migdalati (chinezii),mai spune ca omenirea putea fi salvata de aceste catastrofe daca il intelegeam pe omul cu pata in frunte care a fost conducatorul rusiei Brasnuev,insa care a fost inlaturat de la conducere
Sunt multe lucruri interesante care se leaga intre ele, este o legatura intre ceea ce se spune in Biblie,scrierile lui Nostradamus si realitatea de astazi

#62
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007
Ba, frate! Io unu' nu prea le am cu netu', La Discovey ma uit numai cand e etapa si doar daca joaca Dinamo, pe la biserica trec des, cam de doua ori in 35 de ani (adica la botez si nunta)...da' m-a pus pe ganduri rau fata asta cu spiralu' ei!
Io, acu' nu stiu ce sa zic, ca prea le zice ca din carti, io zic sa va pocaiti, pacatosii naibii care sunteti, ca vine meteoritu ala sau ce zice ea acolo, n-am prea priceput da e clar ca e groasa!
Nici cu indienii aia nu prea am inteles care-i treaba dar io cred ca nu era ei tampiti daca au adunat atata aur si i l-au dat moca lu' sifiliticu ala de Cortez si dupa aia au stat sa-i omoare ca prostii. Pai de-aia, ca tot venea sfarsitu lumii, ce rost mai avea sa se opuna, acu si cu 400 de ani in jos sau in sus...
Ce e de bine e ca nu o sa mai avem nevoie de bani! Asta da, frate, lovitura. Iaca-asa, se schimba polii si gata si cu banii, si cu iexcengiu, ramane somer si Mugur Isarescu. Ha!
Una peste alta io zic ca o sa fie bine.Daca n-o sa fie rau. Daca tot isi trage Marte atmosfera, ne mutam acolo, mare scofala! Care stii cat merge pogonu'?
Numa' sa nu fie teapa, tanti M.I.S.O., ca ce-ti faceau aia, cand te uitau in camasa de forta pana-ti venea randul la electrosocuri, e nimic pe langa ce-ti fac eu!
Mi-ajunge c-am mai stat sub pat in noaptea de revelion 2000 si-am dormit o luna in fata blocului cand cu nea Hancu, ala! Daca nici in 2012 nu se petrece atunci mereti la dracu cu totii cu Bivolaru'n frunte si n-aveti decat sa va-nvartiti in spirale cu destiu-n fund pana va integrati in absolut tot cacatul asta in care va balaciti.
'ti-ai dreacu de intelectuali, d-aia s-a facut parizeru 50.000 kilu, de bagabonteli ce-aveti in cap ca daca-ati trage 12 ore pe zi la saiba, n-ati mai sta pe Gogul ala sa cititi toate saiturile-alea!
----------------------------------
Si, tot pe forumu asta, unu vroia sa se legalizeze canabisul! Cred ca nicic ala nu mai reusea sa-si gaseasca spiralele!
Bai,ala cu canabisu'! Stii frate ca cica in Olanda vor sa legalizeze si eutanasia? Ce zici, deschizi si pentru asta o lista de semnaturi? Ca daca mai dau de 2-3 ca tine si ca fatuca asta, semnez cu ochii inchisi!
Huo!

#63
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007
daca ati fi citit biblia si alte carti dastea ati fi aflat ca Iisus inainte sa moara a fost intrebat cand e sfarsitul lumi.si El a zis ca :Acest lucru nu va fi dat sa stie nici ingerilor de langa Dumnezeu".deci se Refera ca va veni.dar ca sa fie mai interesant El a mai zis ca "se va sfarsi acolo unde a inceput".prima lupta a fost pe campia armagedonului deci acolo va fi lupta dintre cei buni si cei rai.unde se zice ca va castiga binele si pentru cateva secole o sa fie pace etc.dar asta se poate intampla si in 2007 si in 22007 :D

#64
the13

the13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 19.10.2007

 paser, on Nov 11 2007, 09:49, said:

daca ati fi citit biblia si alte carti dastea ati fi aflat ca Iisus inainte sa moara a fost intrebat cand e sfarsitul lumi.si El a zis ca :Acest lucru nu va fi dat sa stie nici ingerilor de langa Dumnezeu".deci se Refera ca va veni.dar ca sa fie mai interesant El a mai zis ca "se va sfarsi acolo unde a inceput".prima lupta a fost pe campia armagedonului deci acolo va fi lupta dintre cei buni si cei rai.unde se zice ca va castiga binele si pentru cateva secole o sa fie pace etc.dar asta se poate intampla si in 2007 si in 22007 :D


nu cred ca mai prindem anul 22007(pe pamant)
pentru ca peste 5000 de ani moare soarele (soare = stea) si va murii

#65
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

 the13, on Nov 11 2007, 10:00, said:

nu cred ca mai prindem anul 22007(pe pamant)
pentru ca peste 5000 de ani moare soarele (soare = stea) si va murii
5,000,000,000(miliarde) de ani moare soarele.pt ca soarele nostru(care este os tea de marime media teieste in jur de 10 miliarde de ani,deci au trecut 5 mai sunt 5:D

Edited by paser, 11 November 2007 - 10:04.


#66
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Mă îngroziți cu ce scrieți! Poate ne vede Dumnezeu topicul, și va crede că ne dorim să fie mai curând Apocalipsa.  :o

#67
investman

investman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.07.2006
aha! am inteles.
vinde unul un tramvai pe aici.
ma duc sa-l cumpar. macar daca vine apocalipsa sa nu ma prinda pe jos...

#68
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

 big.brother, on Nov 11 2007, 10:04, said:

Mă îngroziți cu ce scrieți! Poate ne vede Dumnezeu topicul, și va crede că ne dorim să fie mai curând Apocalipsa.  :o
apocalipsa nu reprezinta sfarsitul lumi ci al raului

#69
investman

investman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.07.2006

 paser, on Nov 11 2007, 10:06, said:

apocalipsa nu reprezinta sfarsitul lumi ci al raului
pai si ce? strica sa ai un tramvai? :huh:

#70
paser

paser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 29.09.2007

 investman, on Nov 11 2007, 10:08, said:

pai si ce? strica sa ai un tramvai? :huh:
mda <_<

#71
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007

 paser, on Nov 11 2007, 10:06, said:

apocalipsa nu reprezinta sfarsitul lumi ci al raului
Ceva dovezi concrete, înafară de citate din Biblie, care sunt codificate, și de fapt se referă la cu totul altceva?
Răul nu se va sfârși niciodată din moment ce există oamenii..
Dacă într-adevăr o fi așa cum zici tu, să sperăm că se va întâmpla asta curând.

Edited by big.brother, 11 November 2007 - 10:11.


#72
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

 paser, on Nov 11 2007, 10:06, said:

apocalipsa nu reprezinta sfarsitul lumi ci al raului
Bombing for peace is like f*cking for virginity, dupa cum spunea povestitoru'.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate