Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost adoptata legea privind alc...

La multi ani Costi

Vreau sa ofer imprumut pentru con...

Usa de garaj la o magazie existenta
 The worst of evil (2023)

Proiect de lege: Romanii vor achi...

Dopuri / casti amortizare zgomot ...

Ce componente trebuie sa schimb d...
 2 job-uri de 8 ore simultan.

VW e-Up second hand sau alternati...

Reparatie scara mozaic vechi

Cablu curte destinat deplasarii l...
 Sfat de cumparare pentru un Jagua...

La mulți ani @mishu_bz!

La mulți ani @kyrre!

PF vinde 3 autoturisme ce se inti...
 

Creare cont Yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bubbly

bubbly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 13.08.2003
A incercat cineva recent sa creeze un cont de Yahoo? Am vrut azi sa fac un cont de mail pentru cineva si se cer datele din credit card, ca sa verifice daca ai peste 18 ani (numar, data expirarii, adresa etc). De unde a mai aparut si chestia asta, ca acum cateva luni nu era?!?
Asta inseamna ca romanii nu mai pot avea cont la yahoo? Stie cineva o solutie?

#2
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
sigur ai dat sign-up pe varianta free la contul de email? la inceput te intreaba 3 tipuri de mail care poti fi create din care doua sunt cu taxa.

#3
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
Merge foarte simplu sa iti faci cont, sigur ai ales un cont cu plata, uite linkul de mai jos pentru casa iti faci un cont gratis:

http://edit.yahoo.co...=&promo=&.last=


Daca te intereseaza cu plata sa stii ca eu sunt multumit de contul meu de yahoo plus, cu 29$/an .

:yeah baby

#4
miss bubbly

miss bubbly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2003
A mers, in sfarsit. Nu eram pe varianta cu plata, sunt sigura de asta, mai ales ca am incercat de mai multe ori. Cred ca stiu de unde vine incurcatura. Contul era pentru un copil de 12 ani. Prima data, la anul nasterii am scris data corecta. Si cand am dat "submit form", mi-a cerut acordul parintilor. Acest acord este verificat cu ajutorul cartii de credit (ca sa fie siguri ca cel care supravegheaza minorul are peste 18 ani). Contul respectiv se numeste Family account. Cum parintii copilului nu au nici ei card valabil, am zis ca ii pacalim daca incercam din nou o inscriere, dar trecand alt an al nasterii (dupa 1985). Si am luat-o de la capat. Dar formularul de inscriere a ramas cel cu datele de verificare, cu toate ca am iesit de tot din yahoo si am intrat din nou, de cateva ori. Probabil ca trebuia sa restartez calculatorul, ca sa "uite" episodul cu anul nasterii.

Asta se intampla la servici. Am facut acum inscrierea de pe PCul de acasa.

Multumesc tutror care mi-au raspuns :-))

#5
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
ce legãturã au romanii cu acordul pãrintilor (... sorry  ... maybe offtopic ...)

#6
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
intreaba mai bine ce legatura au minorii cu acordu parintilor. citeste mai sus. s-a mentionat ca se crea un cont pentru un minor si de aceea se solicita acordul parintilor. care acord se garanta prin introducerea datelor de pe cartea de credit a acestora in formu ala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate