Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curațare disc vinil

Display cu culori neuniforme

Despre Laborator Defectoscopie Ca...

Mama Clopoțel
 Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii Golf 5
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 

Boicotarea OMV/Petrom/PetrOMV

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostAddnann, on Dec 18 2006, 00:47, said:

Eu chiar particip la treaba asta. i ... Poate mai sunt vreo citiva care sa faca la fel si ... or sa simta.
In final, ia spuneti, daca eu sunt fan AGIP ii umflu pe OMV sau nu? Daca iau de la MOL , ii umflu pe OMV?
Daca iau de la OMV, cumpar macar o motorina curata?
Eu iau de la Agip pt ca e mai scump si cred ca e si mai bun produsul.

#20
nvancea

nvancea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 03.08.2005

View PostMarius3k, on Nov 27 2006, 14:44, said:

Tocmai am facut plinul Cielo-ului firmei unde lucrez cu benzina de la OMV !  :death: Abia mai trage saracul motor...  Saptamana trecuta am alimentat Matizul cu benzina de la Lukoil (ce stiti despre ei?) si  merge super!

Am si eu un Cielo la care am obs ca ii place cel mai mult benzina de 98 de la Lukoil. Cateodata mai alimentez si de la OMV sau Petrom, dar nu am gasit nimic comparabil cu euroluk-ul de 98.

#21
Byt

Byt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 05.02.2002
Eu pe OMV ii boicotez de 1 an de zile datorita nesimtirii cu care cer preturi OMV pentru produse Petrom. Pacat de sandvich-urile alea bune :(

#22
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
N-am pus niciodata Lukoil-98, cu toate ca alimentez cam in fiecare saptamana ba masina ma, ba masinile firmei unde lucrez. Am reusit sa ajung la rompetrol cu matizul, i-am pus un plin de Efix. Mai are cam jumatate acum si  parca urca mai bine in ture...


Greets!

#23
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
nu pot sa nu ader la idee. A lui skizo!
numai sa stabilim mai repede CAND? e pacat sa treaca anu asta in care se sarbatoreste centenarul! sa facem un lant de focuri (de tabara) la toate benzinariile omv/petrom, sa vedem ce-or sa mai scumpeasca?
nasol e ca intr-adevar, francizistii si nu numai ei se aprovizioneaza de unde e mai ieftin, asa ca ori de unde punem gaz, exista cam 75 - 85% sanse sa umplem tot buzunarul porcilor de austrieci! :cursing:
asa ca, sa faca astia mai repede biodiesel, sa-i vedem atunci pe grofi!

#24
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Ai dracului exploatatori! Ma duc si io sa atac Mega-Image-ul de cartier deseara, ca a scumpit guliile!

Edited by abancor, 26 January 2007 - 15:52.


#25
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,013
  • Înscris: 03.12.2005
din pacate ma simt nevoit sa nu iau parte. am bagat benzina aia a lor de 100 si trebuie sa recunosc, e altceva...

#26
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Ia ciripeste.... ce face, zboara motorul ? Consum diferit ?

#27
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,013
  • Înscris: 03.12.2005
la masina mea (si subliniez partea asta) e mult mai vesel motorul, trage mai bine, sta mai bine in ture, ce sa mai, alta viata. impresiile sunt verificate si cu alti colocatari de pe forumul de profil.
comparatia o fac cu ce bea de obice, mol de 98 care nu e o benzina rea absolut deloc. despre consum nu pot da detalii, caci mi se rupe, masina e s-o alergi si sa faci treaba cu ea nu sa te crizezi c-a inghitit 50ml in plus. merg cum stiu eu si in general iese bine.
acum nu stiu sa zic daca o fi vreo scadere sau nu ca de cand am facut pozele de pe celalalt topic nici c-am mai cautat media de consum prin bc.

e drept, la a mea se si recomanda benzina minim 98, "your mileage may vary".

#28
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Tinind cont ca nesimtitii de lA OMW-PETROM scumpec cu nesimtire benzina si motorina PROPUN BLOCAREA !!!!!!! statiilor de carburantii in toata tara ca sa nu mai cumpere nimeni de la ei benzina si motorina pina nu coboara pretul sub 4 lei.

#29
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
si mai simplu, nu cumparati de la ei. :)

#30
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Chestia cu necumparatul nu are prea mare efect. E usor de spus nu cumparati de la ei dar de la cine ca oricum in orasele mari nu prea ai alta solutie. Daca am fi uniti si le-am bloca statiile in toate tara macar o zi sa vedeti atunci ce pierderi vor avea si cum o sa de-a preturile nesimtite de voie de nevoie inapoi!!!

#31
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
E foarte simplu sa nu iei de la ei. Exista Rompetrol, Lukoil, Agip, Mol, etc. Eu doar de la primii doi alimentez.

#32
strabun

strabun

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 02.12.2009
Eu tot n-am inteles... in ce consta blocarea statiilor?

#33
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Te bagi cu masina langa pompa si freci menta :lol:

#34
furiousdoc

furiousdoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 21.04.2010

View Poststrabun, on 22nd September 2010, 22:26, said:

Eu tot n-am inteles... in ce consta blocarea statiilor?
Intr-un posibil dosar penal.  :naughty:

#35
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,500
  • Înscris: 04.05.2006
Io doar de la OMV si Petrom alimentez, asa ca nu ma bag sa blochez nimic :D

#36
Jah

Jah

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.04.2006
Benzina pun de oriunde (excluzand no-name), motorina pun  doar de la OMV/Petromv pt ca Premium Diesel de la ei mi se pare cea mai buna.
Pentru haiduci :

1. Benzina nu e mai scumpa pt ca OMV creste preturile ci pt ca toti sunt intelesi intre ei :)
2. Daca alimentati de la alte firme nu e exclus sa puneti tot combustibili produsi de Petrom :) (la MOL foarte probabil, la ceilalti doar cateodata).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate