Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...
 Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...
 Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...
 La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica

Aer conditionat Vortex 9000/12000...
 

inspector resurse umane

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
cmanuela2004

cmanuela2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2006
fac un curs de inspector resurse umane organizat de oficiul fortei de munca. in primul rand m-ar interesa parerile celor care au terminat un astfel de curs in legatura cu sustinerea examenului

si o intrebare mai directa: v-a folosit la ceva cursul?

#2
CRISTI PANAIT

CRISTI PANAIT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.12.2005

View Postcmanuela2004, on Nov 24 2006, 16:05, said:

fac un curs de inspector resurse umane organizat de oficiul fortei de munca. in primul rand m-ar interesa parerile celor care au terminat un astfel de curs in legatura cu sustinerea examenului

si o intrebare mai directa: v-a folosit la ceva cursul?
Din cauza ca este un curs platit de stat ti se pare greu banuiesc sa mergi zi de zi  si sa inveti asa multa materie intr-un timp asa de scurt.
Daca il plateai tu erai bagata intr-un program cu durata cam de 2 luni si veneai la scoala de 2 ori/saptamana.
Rezista si nu dispera,vei obtine o diploma recunoscuta la nivel national si international
O sa-ti foloseasca daca vei fi tot timpul la curent cu schimbarile legislative.

Mult Succes!
www.cursuridecalificare.ro

#3
cmanuela2004

cmanuela2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2006
merci ca mi-ai raspuns....  am terminat cursul si urmeaza sa dau examenul.... o sa vad eu daca o sa-mi foloseasca la ceva sau nu

Edited by cmanuela2004, 03 December 2006 - 22:38.


#4
Alwyn

Alwyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 21.08.2006

View Postcmanuela2004, on Dec 3 2006, 22:33, said:

merci ca mi-ai raspuns....  am terminat cursul si urmeaza sa dau examenul.... o sa vad eu daca o sa-mi foloseasca la ceva sau nu
ei bine,ti-a folosit la ceva pina acum?(ma intereseaza si pe mine un astfel de curs) :rolleyes:

#5
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005

View PostAlwyn, on Mar 13 2007, 18:45, said:

ei bine,ti-a folosit la ceva pina acum?(ma intereseaza si pe mine un astfel de curs) :rolleyes:


Eu am si nu mi-a folosit la nimic pana acum. Daca nu ai pile esti mort. :death:

#6
ucinrov

ucinrov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 08.05.2006

View Postcmanuela2004, on Nov 24 2006, 15:05, said:

fac un curs de inspector resurse umane organizat de oficiul fortei de munca. in primul rand m-ar interesa parerile celor care au terminat un astfel de curs in legatura cu sustinerea examenului

si o intrebare mai directa: v-a folosit la ceva cursul?
Inspector de resurse de dobitoci :coolspeak:

#7
marian13

marian13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 06.03.2006
O intrebare si o situatie cat se poate de ciudata:
Un absolvent de fac de Litere, face si postuniversitarul de Informatica/ 3 semestre.Se inscrie la titularizare in invatamant pe Info ...in timp ce era deja titular pe Lb ro. A luat exam. si este titular.Se prezinta insa la un concurs de ocupare a unui post de Informatician in cadrul Jandarmeriei Ro/Departamentul de resurse umane  si....i se respinge dosarul cu motivatia ca nu are studii de lunga durata!!!!Am murit de ras....
In primul rand ca el era abs de studii sup. de lunga durata...cele de Info fiind specializare iar cele de Litere fiind de lunga durata.
Daca v-ati confruntat cu astfel de situatii va rog sa imi raspundeti aici....si poate aflu mai multe pt ca pt mine mi se pare o situatie ciudata rau de tot....deci poti preda Informatica dar nu te poti angaja ca Informatician!!!
PS: iata ce se cerea la conditii:
Cerințe de specialitate:

» absolvent de învățământ superior: informatică, automatică, electronică, electrotehnică;

» cunoștințe instalare, configurare și administrare profesională de sisteme de calcul, rețele de calculatoare și produse software;

» cunoștințe solide în administrarea sistemelor de operare desktop din familia Windows;

» cunoștințe primare instalare, configurare, administrare servere Windows 2000, 2003;

» cunoștințe rețelistică: configurare primară routere, switch-uri cu management;

» experiență Microsoft Exchange - constituie avantaj;

» certificări Microsoft pe administrare - constituie avantaj;

» rezistență la un ritm de lucru alert;

» capacitate bună de comunicare și relaționare;

» capacitate de a respecta termenele limită

Edited by marian13, 18 April 2007 - 15:51.


#8
sonya

sonya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 177
  • Înscris: 16.11.2005
Incerc sa imi dau cu parerea...
  Banuiesc ca se refereau la faptul ca persoana de care vorbesti nu este absolvent de informatică, automatică, electronică, electrotehnică...doar nu sunt chiar atat de "nepregatite" persoanele de la RU, incat sa nu-si dea seama ca omul este absolvent de studii superioare ( si nu numai).
  As zica ca motivul invocat este un "nod in papura", pentru ca....sa fim seriosi...nu ati auzit cum se fac angajarile in politie, jandarmerie, administratie publica, etc???? :rolleyes:

#9
breze

breze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.11.2010
Buna,

As dorii si eu sa ma perfectionez in tot ceea ce inseamna inspector resurse umane. Mentionez ca am cursul de inspector facut dar doresc sa ma pun la punct foarte bine. Va rog sa imi indicati ce documentatie sa studiez.

Va multumesc.

#10
ioana1807

ioana1807

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.01.2015
Buna, va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie. Am studii universitare tehnice si lucrez in domeniul vanzarilor dar m-ar interesa un job pe resurse umane. Cat de util mi-ar fi de exemplu un curs de inspector resurse umane? Are rost sa fac un astfel de curs?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate