Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa

Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...
 Acest LNB......

Salarii compensatorii?

Recomandare service in Slatina pe...

De unde cumparati piese de schimb...
 

Buze crapate

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
eu am incercat si crema de galbenele, si nivea lipcare, si labelo... niciuna nu rezolva problema definitiv. trebuie sa ma dau tot timpul cu ele, altfel ma ustura buzele, le simt uscate, mai ales iarna cand se inrautateste problema. ca urmare, am langa mine tot timpul crema de galbenele, respectiv balsamul de buze.

#20
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 diorama, on Nov 24 2006, 18:42, said:

eu am incercat si crema de galbenele, si nivea lipcare, si labelo... niciuna nu rezolva problema definitiv. trebuie sa ma dau tot timpul cu ele, altfel ma ustura buzele, le simt uscate, mai ales iarna cand se inrautateste problema. ca urmare, am langa mine tot timpul crema de galbenele, respectiv balsamul de buze.
Labello nu mai exista de mult. Acum e Nivea... practic te-ai dat de doua ori cu aceeasi chestie.  :rolleyes:

#21
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006

 Jaqueline, on Nov 25 2006, 19:51, said:

Labello nu mai exista de mult. Acum e Nivea... practic te-ai dat de doua ori cu aceeasi chestie.  :rolleyes:
da, ai dreptate. labello nu mai e, l-am folosit la vremea lui, acum cativa ani. am mai incercat si o crema cu arnica, ceva asemanator cremei de galbenele. degeaba... :(

#22
igraine

igraine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,018
  • Înscris: 08.03.2006
Interesanta chestie cu labello asta: in Romania nu mai este si e Nivea peste tot, in Germania (tara de origine Nivea) este NUMAI Labello si nu Nivea.

On-topic: Balsam hidratant de la Oriflame

#23
cyder

cyder

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 15.12.2001
Eu cand am buze crapate si ma ustura folosesc un produs de la TIS Farmaceutical cu miere si propolis parca. Este destul de gras si anul trecut si-a facut foarte bine treaba. Am inteles ca a aparut unul cu echinaceea de la acelasi producator... Cand o sa fie cazul, tot de la ei o sa cumpar.

#24
Irys

Irys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 26.12.2005
De la Nivea sunt porcarii in afara de Hydro Care care chiar foloseste. Dar pentru cunoscatori/oare:

-balsamul de la Neutrogena cu formula norvegiana e cel mai bun si e in forma de stick/ruj, numai ca nu au chiar la toate farmaciile

- crema Vichy Nutrilogie Levres care are dezavantajele ca e mai scumpa si e in forma de tub, tre sa ti-o dai pe buze cu degetul, dar oricum are efect.

#25
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Dar despre care buze vorbiti? :tomato:

#26
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,847
  • Înscris: 03.11.2005
Nu stiu daca se gaseste in Romania, insa eu am luat de la Paris cind umblam bezmetica pe strazi un strugurel de la Neutrogena. Efect rapid si de durata. S-ar putea sa se gaseasca prin farmacii.
Acum ma dau cu un ruj semipermanent peste care dau gloss si nu mi-au mai crapat buzele.

@bebeluska: Cam ieftin misto-ul, tie ti-au crapat vreodata celelate buze? Nasol momentul!

#27
loreley_ink

loreley_ink

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.02.2007
Attached File  cry.jpg   8.72K   18 downloads buna , sunt noua pe aici dar in legatura cu buzele crapate , eu mi-am cumparat un ruj semipermanent care intradevar rezista pe buze maxim 24 de ore si de-asemenea un gloss foarte reusit , si va pot spune ca e la fel ca un tratament rujul acesta fiindca e facut din plante naturale si hidrateaza in permanenta buzele , e din america , daca va intereseaza va pot face rost la numai 33 de dolari de la o prietena de-a mea din los angeles . credeti-ma e super !!!daca doreste cineva contactati-ma pe adresa mea de mail [email protected] . mersi

#28
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.04.2005
Ati incercat si ceva sperma ?

#29
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Bimm3r, on Mar 20 2007, 20:41, said:

Ati incercat si ceva sperma ?
Sa inteleg ca tu ai incercat la greu si ne-o recomanzi?  <_<

#30
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

 Bimm3r, on Mar 20 2007, 20:41, said:

Ati incercat si ceva sperma ?


 Jaqueline, on Mar 20 2007, 20:43, said:

Sa inteleg ca tu ai incercat la greu si ne-o recomanzi?  <_<

Asa se numesc in limbaj de carter "butyrospermum parkii" si "cetaceum".  :lol:

Recomand spalarea papilelor gustative dupa fiecare postare de acest gen cu minunatul si preaiubitul  Protex, care oricum e zero barat.

#31
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

 Bimm3r, on Mar 20 2007, 20:41, said:

Ati incercat si ceva sperma ?

La buze ca la buze, dar eu am o prietena care candva se dadea pe fata cu o crema cu extract de sperma de casalot si nu stia pana i-am aratat eu ce scrie la ingredienti :)))))))))) (pe bune ca facea magii, avea un ten :rolleyes: )

Edited by v3lsatis, 20 March 2007 - 21:04.


#32
Bimm3r

Bimm3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.04.2005

 Jaqueline, on Mar 20 2007, 20:43, said:

Sa inteleg ca tu ai incercat la greu si ne-o recomanzi?  <_<


Nu men... Sa inteleg ca ai un ID de messenger ?  :D

#33
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

 v3lsatis, on Mar 20 2007, 21:04, said:

La buze ca la buze, dar eu am o prietena care candva se dadea pe fata cu o crema cu extract de sperma de casalot si nu stia pana i-am aratat eu ce scrie la ingredienti :)))))))))) (pe bune ca facea magii, avea un ten :rolleyes: )

Numa' ce-am scris si au aparut expertii  :lol: .Nenea casalotu' e decapitat pentru crema lu' pretenara ta (C-E-T-A-C-E-U-M), nicidecum donator benevol. Nu-i asa ca iubesti animalele?

#34
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

 amma, on Mar 20 2007, 21:21, said:

Numa' ce-am scris si au aparut expertii  :lol: .Nenea casalotu' e decapitat pentru crema lu' pretenara ta (C-E-T-A-C-E-U-M), nicidecum donator benevol. Nu-i asa ca iubesti animalele?

nu stiu cum sa spun dar parca as deschide o firma de asta de donare de sperma pentru fapte bune. :rolleyes:

#35
teodoca

teodoca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.03.2007
subscriu si eu pentru miere!! e foarte buna si arata super pe buze, mai bine ca un gloss. si mai e si dulce  :naughty:

#36
Outi

Outi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.03.2007
BLISTEX (se gaseste la HELP NET), lasat peste noapte pe buze. Si unguent cu galbenele si propolis.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate