Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Numai aici despre C.C.C. Blue Telecom.

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#19
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Intrebare : In Calafat e monopol CCC Blue Telecom?

Si...in orase mici isi permit sa dea Pro Cinema, e mult mai ieftin. Desi....daca au si Pro TV si Acasa, e clar ca pirateaza. Sarbu nu-i va da niciodata lu' Chelu legal niciunul din cele doua programe.

#20
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007

View Postzero_blue, on Jun 6 2007, 23:39, said:

Am uitat sa va spun ca grila de canale Blue Telecom transmisa in Calafat cuprinde si Pro Cinema , National geographic , Hbo etc


spune-ne si noua grila  de canale .

#21
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postrichelieu, on Jun 7 2007, 11:21, said:

Desi....daca au si Pro TV si Acasa, e clar ca pirateaza. Sarbu nu-i va da niciodata lu' Chelu legal niciunul din cele doua programe.
De ce?

#22
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View Postrichelieu, on Jun 7 2007, 09:21, said:

Intrebare : In Calafat e monopol CCC Blue Telecom?

Si...in orase mici isi permit sa dea Pro Cinema, e mult mai ieftin. Desi....daca au si Pro TV si Acasa, e clar ca pirateaza. Sarbu nu-i va da niciodata lu' Chelu legal niciunul din cele doua programe.
Da

#23
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View Postddocc, on Jun 7 2007, 09:54, said:

spune-ne si noua grila  de canale .
Pro Tv , Acasa , Procinema , TVR 1 - 2 - International ,Canal D , AXN , AXN SF, AXN crime , Prima TV , B1 , Discovery - toate canalele, Animal Planet  , National Geographic , HBO , Kiss , U ,carton network , Realitatea , taraf , Antena 1 , 2 , 3 , Hallmark , Telesport , Sport.RO , Eurosport , N24 , National TV , music max , Etno , otv , Romantica , explorer , DD TV , TVRM , Money C, Cultural , Zone Reality , Senso , TV5 , minimax , Euforia, Alpha tv

#24
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007

View Postzero_blue, on Jun 7 2007, 14:34, said:

Pro Tv , Acasa , Procinema , TVR 1 - 2 - International ,Canal D , AXN , AXN SF, AXN crime , Prima TV , B1 , Discovery - toate canalele, Animal Planet  , National Geographic , HBO , Kiss , U ,carton network , Realitatea , taraf , Antena 1 , 2 , 3 , Hallmark , Telesport , Sport.RO , Eurosport , N24 , National TV , music max , Etno , otv , Romantica , explorer , DD TV , TVRM , Money C, Cultural , Zone Reality , Senso , TV5 , minimax , Euforia, Alpha tv

si cit platiti ptr grila asta?sunt pachete sau ptr toate e acelasi pret?

#25
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View Postddocc, on Jun 7 2007, 18:40, said:

si cit platiti ptr grila asta?sunt pachete sau ptr toate e acelasi pret?
24 Ron pt toata grila

#26
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007

View Postzero_blue, on Jun 7 2007, 22:03, said:

24 Ron pt toata grila


multumesc.e interesanta grila la pretul asta mai ales ca aveti  toate discovery (hbo cred ca il platiti separat)

#27
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004
Blue Telecom este o firma de doi lei.. mergeti la "sediul" din Galati si o sa va lamuriti. Cred ca si un bordel are un sediu mai decent..
In ce priveste "seriozitatea" firmei.. de vreo doua luni au scos din grila canalul Minimax (singurul mai "normal" pentru copii). De la Minimax Romania am aflat ca cei de la Blue Telecom, in calitate de mari tzepari, au incalcat in mod repetat obligatiile contractuale si astfel li s-a retras definitiv licenta. Problema mea este ca vreau sa renunt la ei dar nu am alternativa in zona in care locuiesc (Astralul este la max 200 m si nu vrea sa ma preia.. banuiesc ca le este teama sa se suprapuna peste tzepari.. probabil sint in stare sa le taie cablurile etc).
Asadar, cine tot incearca sa reabiliteze Blue Telecomul (in special tipul de la EMVA - care este o alta firma "de top" ;) ) s-o lase moarta.. eu inca mai sper ca vor da faliment de la o zi la alta si ca reteaua va fi preluata de cineva serios.

#28
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View Postddocc, on Jun 7 2007, 20:14, said:

multumesc.e interesanta grila la pretul asta mai ales ca aveti  toate discovery (hbo cred ca il platiti separat)
Hbo e inclus in pret nu il platim separat

#29
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View PostunGuru, on Jun 7 2007, 23:02, said:

Blue Telecom este o firma de doi lei.. mergeti la "sediul" din Galati si o sa va lamuriti. Cred ca si un bordel are un sediu mai decent..
In ce priveste "seriozitatea" firmei.. de vreo doua luni au scos din grila canalul Minimax (singurul mai "normal" pentru copii). De la Minimax Romania am aflat ca cei de la Blue Telecom, in calitate de mari tzepari, au incalcat in mod repetat obligatiile contractuale si astfel li s-a retras definitiv licenta. Problema mea este ca vreau sa renunt la ei dar nu am alternativa in zona in care locuiesc (Astralul este la max 200 m si nu vrea sa ma preia.. banuiesc ca le este teama sa se suprapuna peste tzepari.. probabil sint in stare sa le taie cablurile etc).
Asadar, cine tot incearca sa reabiliteze Blue Telecomul (in special tipul de la EMVA - care este o alta firma "de top" ;) ) s-o lase moarta.. eu inca mai sper ca vor da faliment de la o zi la alta si ca reteaua va fi preluata de cineva serios.
Ma in Galati asa o fi da mie nu mi se pare rea in Calafat , serios

#30
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004
Ai Minimax, in Calafat??

In rest.. cind nu platesti licentele, poti sa ai si 100 de programe in grila.. limita este data doar de dumnezeu (sau de dreaq, dupa caz) ;)

PS: HBO inclus in pret?! :eek: Pe-aici este codat.. deci Calafatul este "free zone", zona crepusculara sau paradis fiscal! :)) Este clar cit de tzepari sint.. chiar ma mir ca "patronii" mai sint in libertate la ora asta, la ce amploare are frauda comisa..

#31
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postdon_dannielo, on Jun 7 2007, 12:14, said:

De ce?

Pai...de seriosi ce sunt.

View Postzero_blue, on Jun 7 2007, 22:03, said:

24 Ron pt toata grila

E oarecum ok. Problema e ca voi acolo, platiti si pentru abonatii din zonele in care au concurenta si unde merg cu abonamente derizorii (5 ron, chiar 2 ron....etc).Eu practic 18.5 Ron la o grila de 65 de programe, care include tot ce-ai scris tu acolo plus multe altele (si toate obtinute legal :) )

View PostunGuru, on Jun 8 2007, 07:57, said:

Ai Minimax, in Calafat??

In rest.. cind nu platesti licentele, poti sa ai si 100 de programe in grila.. limita este data doar de dumnezeu (sau de dreaq, dupa caz) ;)

PS: HBO inclus in pret?! :eek: Pe-aici este codat.. deci Calafatul este "free zone", zona crepusculara sau paradis fiscal! :)) Este clar cit de tzepari sint.. chiar ma mir ca "patronii" mai sint in libertate la ora asta, la ce amploare are frauda comisa..

Corect. E clar cat sunt de seriosi. HBO lasat la liber intr-o localitate, este pur si simplu furt. Dar nu va mai tine mult. HBO schimba sistemul si va obliga operatorii sa-i redifuzeze doar in digital criptat. SI pe urma se vor indesi auditurile.
Si ca sa vada lumea cat de seriosi sunt.....pe cand lucrau pe Cony Sat, acu vreo 2 sau 3 ani, a vrut HBO sa se duca in audit la ei. Si nu stiu cum naiba s-a intamplat, dar cu o zi inainte sa ajunga reprezentantii HBO la ei, le-a luat foc sediul si s-a dus naibii toata arhiva de acte.....A naibii coincidenta.

Edited by richelieu, 08 June 2007 - 10:51.


#32
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View PostunGuru, on Jun 8 2007, 05:57, said:

Ai Minimax, in Calafat??

In rest.. cind nu platesti licentele, poti sa ai si 100 de programe in grila.. limita este data doar de dumnezeu (sau de dreaq, dupa caz) ;)

PS: HBO inclus in pret?! :eek: Pe-aici este codat.. deci Calafatul este "free zone", zona crepusculara sau paradis fiscal! :)) Este clar cit de tzepari sint.. chiar ma mir ca "patronii" mai sint in libertate la ora asta, la ce amploare are frauda comisa..
Am minimax si HBO e inclus

#33
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View PostunGuru, on Jun 8 2007, 05:57, said:

Ai Minimax, in Calafat??

In rest.. cind nu platesti licentele, poti sa ai si 100 de programe in grila.. limita este data doar de dumnezeu (sau de dreaq, dupa caz) ;)

PS: HBO inclus in pret?! :eek: Pe-aici este codat.. deci Calafatul este "free zone", zona crepusculara sau paradis fiscal! :)) Este clar cit de tzepari sint.. chiar ma mir ca "patronii" mai sint in libertate la ora asta, la ce amploare are frauda comisa..
da , am minimax
hbo e inclus in pret

#34
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004
Cei de la Minimax Romania mi-au spus clar ca le-au retras licenta celor de la Blue Telecom.. deci daca au inclus Minimax-ul in grila este.. furt pe fata!  :raygun: :ciocan: :bandit:
Totusi, nu se sesizeaza nimeni (autoritati) in legatura cu acest escroc (este vorba de Chelu, chit ca a pus-o pe ma-sa administrator si actionar principal)??

PS: In Galati pretul abonamentului este de 25.5RON, fara Minimax, HBO, Cinema etc.. in schimb e plin de Tarafuri si manele. :bandit:         :band:

Edited by unGuru, 08 June 2007 - 14:20.


#35
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Pai probabil autoritatile se sesizeaza lunar....cand vad ca nu le ajung banii pentru ...ridicat inca un etaj la vila :))

#36
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
@unguru, unde am afirmat eu ca CCC este o firma de top??? Nu mai vorbi prostii!! Am spus doar ca mie imi merge bine si atat, nicidecum ca este o firma de top.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate