Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Numai aici despre C.C.C. Blue Telecom.

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004
Exprimarea mea a fost cam asa:

Quote

Asadar, cine tot incearca sa reabiliteze Blue Telecomul (in special tipul de la EMVA - care este o alta firma "de top"! ) s-o lase moarta..

Deci eu ti-am reprosat doar ca incerci sa reabilitezi imaginea Blue Telecom (daca vrei sa afli amanunte despre atitudinea penala a acestei firme, ti le ofer) si am facut aprecierea ca EMVA (firma unde lucrezi si pe care ai scos-o din semnatura urgent, din cite observ!) este un alt pseudo-operator de servicii.. aici este offtopic, dar poate imi precizezi pe PM ce servicii de "TV/telefonie" oferiti?!

Dar sa revenim ontopic..

#38
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007

View Postzero_blue, on Jun 7 2007, 14:34, said:

Pro Tv , Acasa , Procinema , TVR 1 - 2 - International ,Canal D , AXN , AXN SF, AXN crime , Prima TV , B1 , Discovery - toate canalele, Animal Planet  , National Geographic , HBO , Kiss , U ,carton network , Realitatea , taraf , Antena 1 , 2 , 3 , Hallmark , Telesport , Sport.RO , Eurosport , N24 , National TV , music max , Etno , otv , Romantica , explorer , DD TV , TVRM , Money C, Cultural , Zone Reality , Senso , TV5 , minimax , Euforia, Alpha tv


revin cu grila blue telecom de la calafat (o am de la un prieten din calafat care mi-a spus ca oricum cica toate programele vin de la bailesti prin fibra.... poate ne confirma zero_blue)
1 tvr1
2 tvr2
3 tvr int
4 tvr cult
5 pro tv
6 acasa
7 pro cinema
8-9 protv int(acum e pe doua frecvente,pe una fiind pina acu citeva zile hbo la liber)
10 antena1
11 antena 2
13 antena 3
14 euforia
15 realitatea
16 flux tv
17 national tv
18 n24
19 etno
20 taraf
21 favorit
22 eurosport
23 telesport
24 sport.ro
25 axn
26 axn sf
27 axn crime
28 romantica
29 kanal d
30 prima tv
31 b1tv
32 money c
33 otv
34 ddtv
35 tvrm
36 alpha tv
37 u tv
38 kiss tv
39 city tv (bulgaresc  de muzica)
40 cartoon
41 minimax
42 music max
43 animal planet
44 nat. geog
45 reality
46 discovery
47 disc sci
48 disc trav
49 disc civ
50 cnn
51 euronews
52 arte
53 sat 1
54 pro 7
55 tve
56 hallmark
57 v explorer
58 tv5
59 anunturi calafat
60 anunturi bailesti


destul de interesanta grila, la pretul de 240.000 nu credeti?

se observa destul de multe lipsuri ,dar cred ca este totusi ok cit de cit .

Edited by ddocc, 12 June 2007 - 13:32.


#39
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Foarte interesanta. Mai ales ca ei castiga vreo 200.000 la grila asta, pentru ca 90% sunt piratate. :D

#40
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004

Quote

Foarte interesanta. Mai ales ca ei castiga vreo 200.000 la grila asta, pentru ca 90% sunt piratate.
Cu siguranta.. partea proasta (pentru abonatii din Calafat & surrounding) este ca nu se vor mai putea bucura prea mult de grila asta pentru ca, inevitabil, se apropie "the judgement day" pentru Chelu..
Poate o sa aiba initiativa sa-si infiinteze un canal TV in care sa-si difuzeze (live!) zecile de procese penale in care este (si va fi) implicat.. asta ca sa aiba si el un post local cu ceva audienta!

Edited by unGuru, 12 June 2007 - 15:31.


#41
zero_blue

zero_blue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.06.2007

View Postddocc, on Jun 12 2007, 12:30, said:

revin cu grila blue telecom de la calafat (o am de la un prieten din calafat care mi-a spus ca oricum cica toate programele vin de la bailesti prin fibra.... poate ne confirma zero_blue)
1 tvr1
2 tvr2
3 tvr int
4 tvr cult
5 pro tv
6 acasa
7 pro cinema
8-9 protv int(acum e pe doua frecvente,pe una fiind pina acu citeva zile hbo la liber)
10 antena1
11 antena 2
13 antena 3
14 euforia
15 realitatea
16 flux tv
17 national tv
18 n24
19 etno
20 taraf
21 favorit
22 eurosport
23 telesport
24 sport.ro
25 axn
26 axn sf
27 axn crime
28 romantica
29 kanal d
30 prima tv
31 b1tv
32 money c
33 otv
34 ddtv
35 tvrm
36 alpha tv
37 u tv
38 kiss tv
39 city tv (bulgaresc  de muzica)
40 cartoon
41 minimax
42 music max
43 animal planet
44 nat. geog
45 reality
46 discovery
47 disc sci
48 disc trav
49 disc civ
50 cnn
51 euronews
52 arte
53 sat 1
54 pro 7
55 tve
56 hallmark
57 v explorer
58 tv5
59 anunturi calafat
60 anunturi bailesti
destul de interesanta grila, la pretul de 240.000 nu credeti?

se observa destul de multe lipsuri ,dar cred ca este totusi ok cit de cit .
Confirm

#42
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
UnGuru, stiam ca domnul Chelu nu este tocmai usa de biserica. Te asigur ca nu ma interseaza aceasta firma, doar am expus o parere, atat. Au multe bube negre, stiu asta. Cat despre Emva, eu am avut o colaborare cu ei, am incercat sa imi fac treaba cat se poate de bine. Pe scurt ma ocupam de o retea care distibuia servicii de internet. Alte informatii despre ei: Distribuie CATV in judetul Galati, precum si internet atat in judet cat si in oras. Urmeaza in curand si servicii de telefonie. Ca au si ei zone in Galati cu probleme mari, este foarte adevarat dar deja intram in offtopic. Hai sa continuam discutia pe marginea CCC Blue Telecom.

#43
SyLv3rR

SyLv3rR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.08.2007

View Postsailorriver, on May 29 2007, 19:20, said:

Subscriu.O firma de tot rahatul,un internet in bataie de joc dar banu e ban,nu conteaza ca nu merge cu orele in fiecare zi.Pote da bunul D-zeu sa vina si ale firme in oras ,sa se duca dracului cu serviciile lor de doi bani.NESIMTITI.

Fratioare netu' mie imi mere super bine....deci au 38 canale...de calitate....

#44
SyLv3rR

SyLv3rR

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.08.2007

View Postrichelieu, on Jun 5 2007, 10:42, said:

Pai...depinde de ce zona vorbesti. CCC Blue are retele in toata tara si grilele difera de la un head end la altul. Bineinteles ca m-am uitat in grilele lor, in doua zone ale tarii in care suntem concurenti directi. Si crede-ma...au Discovery, Animal Planet, National Geographic si multe altele pentru care ori nu au contract (pirateaza la greu) ori au declarat un numar foarte mic de abonati (adica furt).

Cam Ai dreptate...

#45
djscary

djscary

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 14.03.2006
pe la mine pe la Bailesti tot. Blue Telecom este. confirm Hbo este inclus in abonament. abonamentul este de 22 Ron. acasa tv. are semnul Max Tv pus in colt.. :D :D

#46
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Hmmm...ar trebui sa citeasca si Turcila ce-ai scris tu :lol:

#47
ddocc

ddocc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 26.02.2007

View Postdjscary, on Oct 11 2007, 15:11, said:

pe la mine pe la Bailesti tot. Blue Telecom este. confirm Hbo este inclus in abonament. abonamentul este de 22 Ron. acasa tv. are semnul Max Tv pus in colt.. :D :D


pune si tu grila  completa de la Bailesti

#48
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Ma uit si ma minunez. Unii dintre voi vorbiti de Internet si chiar telefonie. Acum stau si ma intreb daca vb. de aceeasi firma, care s-a mai numit in trecut si ConySat sau MegaTV.

Daca-i asta, cred ca numa' in Galati, unde-i headquarteru' lor, e durere mare. Niciodata nu au oferit Internet, de telefonie nici numai vorbesc. Singurul serviciu oferit este cel de televiziune, unde pentru o suma de 22RON (parca asa imi amintesc de la  ai mei) ai o grila in care ai doar, atentie doar canalele generaliste importante din Ro plus AXN, Romantica, Viva si Telesport  pe care le poti considera premium, plus celelalte FTA romanesti (de genu': Senso, TV Neptun si altele de genu' asta) care sunt pe satelit. Lipsesc cu desavarsire: AcasaTV, ProCinema, Sport.ro, Eurosport, toate canalele documentare,  MTV, VH-1, HBO,  s.a.m.d. Calitatea imaginii este sub orice critica, peste 60% din canale se vad in purici.
Ajtia sunt in perfuzie domne' . Ma mir cum de nu si-au strans jucaria inca.

Edited by fabian23, 29 January 2008 - 22:07.


#49
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
e jale  cu ei. Am auzit ca nu au mai platit drepturile de redifuzare la media pro si de aia Acasa, Sport.ro, Pro Cinema lipsesc. Probabil acelasi motiv si pentru Discovery, Animal Planet, Hbo etc. Ce sa le ceri?
Alege si tu UPC, RDS sau un operator DTH. :)

#50
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postfabian23, on Jan 29 2008, 22:00, said:

plus celelalte FTA romanesti (de genu': Senso, TV Neptun si altele de genu' asta) c

putin OT: Senso, e platit...si au nishte preturi de sta minte-n loc. Cel putin in raport cu content-ul lor....

View PostSilviudeep, on Jan 30 2008, 00:13, said:

e jale  cu ei. Am auzit ca nu au mai platit drepturile de redifuzare la media pro si de aia Acasa, Sport.ro, Pro Cinema lipsesc. Probabil acelasi motiv si pentru Discovery, Animal Planet, Hbo etc. Ce sa le ceri?
Alege si tu UPC, RDS sau un operator DTH. :)

La Media Pro, n-au avut ce plati niciodata, pentru ca niciodata nu au avut acordul Media Pro pentru programele lor. La restul...e clar....au retransmis ilegal cat au putut, dar incepe sa nu mai prea tina.

#51
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Postrichelieu, on Jan 30 2008, 09:42, said:

putin OT: Senso, e platit...si au nishte preturi de sta minte-n loc. Cel putin in raport cu content-ul lor....
Io' am spus FTA, nu libere pentru retransmisie prin retelele de cablu. Oricum, ideia era ca, la continut sunt slabe, ele fiind in marea majoritate locare/regionale.

Edited by fabian23, 30 January 2008 - 14:02.


#52
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Da....ok. Am inteles ideea si , in materie de continut, ai mare dreptate. Dar sa stii ca exista si programe FTA, neplatite, dar care nu sunt libere la retransmisie prin retele de cablu.  Doua exemple ar fi Prima si N24. Mai sunt o gramada. Liber la retransmisie, inseamna ca, nu ai nevoie de acordul postului TV, in scris, pentru a le retransmite. Anunti CNA-ul ca le retransmiti...si atat. OTV...DDTV...alde astia...:D

#53
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Postrichelieu, on Jan 30 2008, 14:22, said:

Da....ok. Am inteles ideea si , in materie de continut, ai mare dreptate. Dar sa stii ca exista si programe FTA, neplatite, dar care nu sunt libere la retransmisie prin retele de cablu.  Doua exemple ar fi Prima si N24. Mai sunt o gramada. Liber la retransmisie, inseamna ca, nu ai nevoie de acordul postului TV, in scris, pentru a le retransmite. Anunti CNA-ul ca le retransmiti...si atat. OTV...DDTV...alde astia...:D
Man, sper ca iecsplicatia nu mi-e adresata. :photo:
In categoria asta sunt cateva, banuiesc ca o lista a lor, o poti obtine de la CNA. Din cate imi amintesc parca variantele internationale ale televiziunilor publice din diferite tari UE pot fi preluate fara acord scris din partea lor (de ex. TVE International).

Anyway, cu o antena mobila poti prinde cam 80% din programele pe care ei le retransmit pe cablu. S'atunci, de ce sa platesti pentru ele cand le ai gratis pe satelit?

Edited by fabian23, 30 January 2008 - 16:50.


#54
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View Postfabian23, on Jan 30 2008, 16:39, said:

Anyway, cu o antena mobila poti prinde cam 80% din programele pe care ei le retransmit pe cablu. S'atunci, de ce sa platesti pentru ele cand le ai gratis pe satelit?

Corect. Mai ales cand le ai si la calitatea aia....:D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate