Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Numai aici despre C.C.C. Blue Telecom.

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#55
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,609
  • Înscris: 06.03.2005

View PostSilviudeep, on Jan 29 2008, 22:13, said:

Ce sa le ceri?
Pai sa dea dovada de profesionalism. Platesti ca sa ai acces la nijte programe de tembeliziune. Nu ca sa te uiti la purici.
De n ori au fost sunati sa vina sa remedieze situatia. Ce primesti in schimb? Promisiuni! Iar atunci cand cineva si-a miscat c*ru', au dat din umeri ca nu se poate face nimic, ca sunt pierderi de semnal pe traseu,... o gramada de scuze etc. Au plecat asa cum au venit. :cigar:  

Quote

Alege si tu UPC :)
Man, nici cu politia nu ma abonez la ajdia. ;)

Edited by fabian23, 01 February 2008 - 16:04.


#56
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Blue Telecom ... o firma de tot rahatu in Braila :puke: . Posturi Tv nema, internet de toata jena, se intrerupe de 6752475476543267245 de ori pe zi si daca suni la ei zic ca vin rapid sa rezolve problema si ramai cu promisiunea. Daca totusi vin nu fac nimic. Dai jdemii de telefoane la sediul lor de 2 lei si degeaba.

Pleaca lumea de la ei la greu :D :thumbup:  .

Edited by tiestodj20, 03 April 2008 - 11:19.


#57
xboy92

xboy92

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 150
  • Înscris: 10.07.2008
Eu sunt din buzau..Vernesti mai exact; mentionez pt ca astia de la blue telecom nu au aceeasi grila de programe in doua localitati :))))) Momentan pentru vreo 18 ron am cam asa: kanal d, otv, telesport, romantica, axn sci-fi, realitatea, tvr2, brava tv, kids co, antena 1, pro tv, tvr1, prima tv, focus tv, axn, b1, axn crime, national tv, kiss tv, favorit, taraf, etno, antena 3, info channel, euforia, tvr cultural, party tv, antena 2, tvrm, canal 1 (fost senso), tv5 monde, trinitas, u tv, n24, ddtv, money channel, tvr international, euronews, rtl2, baby tv mai aveam si pro7, discovery, animal planet, reality tv, dar pe unele le-au scos si au ramas goluri sau le-au inlocuit... Oricum nu prea ma uit la tv pe acblu, deci  :rolleyes:  Si inca o mentiune: aveam si HBO (la o calitate proasta si fara sunet acum cateva luni)  :P Nu am reusit sa vad niciun film...

#58
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
M-am abonat in decembrie 2008 la aceasta firma de cablu ( statie retransmisie canale aflata in comuna Izvoru ; jud. Arges ) nu mi s-a cerut niciun leu la instalarea cablului si nici contract nu mi-au facut ... a zis ca dupa 3 luni de la instalare ma viziteaza sa le dau cei 60Ron pt instalare si luna in curs (18.5RON) --- a venit martie, cablistii nu mi-au dat nicio vizita... au venit tocmai azi sa-mi ceara, culmea, doar 30RON in loc de 90RON si mi-au spus ca firma de cablu din sat se afla in lichidare, au din ce in ce mai putini abonati, contract nu mi-au facut nici de asta data, valoarea pachetului existent a scazut de la 18.5ron/luna la 10ron/luna (34 programe)

#59
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
in curand filiala de la recea de preluare/transmisie canale va fi cumparata de SonTv Costesti .... am inteles ca nimeni de prin comune nu mai plateste abonamentul la ei .... au scos si din programe (B1 TV, PRIMA TV, Discovery) ... LA inceput erau vreo 50 de canale si acum s-a ajuns la 20 - si ceva

#60
rabin

rabin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.04.2009

View Postedyttzu, on Apr 3 2009, 16:15, said:

in curand filiala de la recea de preluare/transmisie canale va fi cumparata de SonTv Costesti .... am inteles ca nimeni de prin comune nu mai plateste abonamentul la ei .... au scos si din programe (B1 TV, PRIMA TV, Discovery) ... LA inceput erau vreo 50 de canale si acum s-a ajuns la 20 - si ceva
se anunta ca Son va incepe sa achizitioneze ceva sate spre sud de costesti dar nu stiu acum daca au si bani avand in vedere ca ungheni,strambeni si ce mai este incolo parca sant de la campulung ale lui pristavu,si multe au dat faliment din cauza dth-ului.

#61
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View Postrabin, on Apr 3 2009, 16:30, said:

se anunta ca Son va incepe sa achizitioneze ceva sate spre sud de costesti dar nu stiu acum daca au si bani avand in vedere ca ungheni,strambeni si ce mai este incolo parca sant de la campulung ale lui pristavu,si multe au dat faliment din cauza dth-ului.

vaide mama lor .... NationalTV & PrimaTV nu mai sunt de o luna


au bagat reteaua de net in sat ....  DEGEABA (Au aruncat banii degeaba) .... in Izvoru nimeni nu mai plateste cablu .... cei ce incaseaza n-au mai dat pe la oameni de 3luni

#62
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,955
  • Înscris: 14.10.2008
Poate ca la Prima TV nu a avut cine sa mute antena pe noul satelit, unde s-a mutat exact acum 1 luna. Ca doar e FTA, nu avea cine sa le-o taie.  :lol: Presupun ca nici KISS TV nu au.

Cat despre net, nu prea ar avea de la cine sa-l ia decat de la RCS sau UPC, oricum, de la cine este pe cale sa-i cumpere.

Edited by Neaceasca85, 14 April 2009 - 10:57.


#63
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009

View PostNeaceasca85, on Apr 14 2009, 11:48, said:

Poate ca la Prima TV nu a avut cine sa mute antena pe noul satelit, unde s-a mutat exact acum 1 luna. Ca doar e FTA, nu avea cine sa le-o taie.  :lol: Presupun ca nici KISS TV nu au.

Kiss nu e ..... Ca programe de muzica avem UTV, 1MUSIC, TARAF si MYNELE .... in trecut a mai exisat si PARTY TV

#64
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
RECEA:

EUTV inlocuit de PartyTV

NATIONAL TV reintrat la locul lui

PRIMA (pe la mijlocul benzii) -BAD OR NO SIGNAL de vreo 2 luni

SPORT.RO inlocuit de PRIMA

SPERANTA TV - zburat

NEPTUN TV - sunet jalnic



------ grila de canale 0 RON ------ detalii la sateni

#65
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,955
  • Înscris: 14.10.2008
BAD OR NO SIGNAL- Receiver Strong. Da, asa este, PRIMA a schimbat satelitul acum 2 luni si ei nu si-au mutat antena si reconfigurat receiverul.  :lol:

Edit: hmmm, ori o iau din DIGI in locul lui Sport.RO, ori fac tampenia sa lase pe mort celalalt receiver. Oricum, statie CATV de amatori.

Edited by Neaceasca85, 22 April 2009 - 09:43.


#66
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
au bagat Axn Crime la tarani la mine la Recea  :lol: ....

#67
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,955
  • Înscris: 14.10.2008
Sigur pirateaza din DIGI. :lol:  N-aveau cum sa ia original ca e PowerVu care costa zdravan, si achizitia si taxa lunara.

#68
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,495
  • Înscris: 04.05.2006
Mai exista firma asta? :lol:

#69
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,955
  • Înscris: 14.10.2008
La nivel de sub-subzistenta. Acolo in Izvoru de Arges nu se mai plateste abonament inca din Decembrie.

#70
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,495
  • Înscris: 04.05.2006
pai peste tot e la fel.. Nu se incaseaza...nu mai repara nimeni nimic...statiile sunt in paragina... Nu cred ca mai au abonati, decat pe-acolo pe unde sunt singuri si n-au concurenta directa in cablu.

#71
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,955
  • Înscris: 14.10.2008
In 2007 si-au montat o statie si in Slatina, dar nu si-au tras niciodata retea. Antenele de satelit inca sunt acolo, pe cladirea Olt Proiect.

Edited by Neaceasca85, 09 June 2009 - 15:01.


#72
edyttzu

edyttzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 03.01.2009
34 Canale - la pret 0RON/Luna

INSTALARE / CONTRACT (cablu x>metri + mufe)  - 30LEI (plata... oricand la sediu)  :lol:


Probleme: Imaginea proasta de pe anumite canale
                Sunet deficitar pe unele posturi
                Caderea semnalului in anumite perioade
                Lipsa unor programe de interes general (Discovery / B1)
                Infrastructura (cablu / echipamente) de proasta calitate

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate