Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus
 Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard

Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane
 

Spiru Haret - lamuriri?

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,097
  • Înscris: 20.12.2007
Tocmai m-am intors de la fac de psihologie in Bucuresti unde sunt in anul intai FR. Mi-am bagat picioarele in el de examen. Era superlume acolo nu era deloc posibil sa vezi pe listele afisate anapoda unde era grupa ta de examen, se statea afara in frig , ce sa mai am plecat de acolo acasa. Daca sunteti in ani mai mari spuneti-mi si mie cand se afiseaza listele alea ca sa ma duc si io frumos sa consult orarul de examen si vin la ora stabilita nu fac frigul pe afara.
Multumesc

#74
lightpawn

lightpawn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,142
  • Înscris: 09.02.2007

View PostKokoshmare, on Jan 9 2009, 09:23, said:

Tocmai m-am intors de la fac de psihologie in Bucuresti unde sunt in anul intai FR. Mi-am bagat picioarele in el de examen. Era superlume acolo nu era deloc posibil sa vezi pe listele afisate anapoda unde era grupa ta de examen, se statea afara in frig , ce sa mai am plecat de acolo acasa. Daca sunteti in ani mai mari spuneti-mi si mie cand se afiseaza listele alea ca sa ma duc si io frumos sa consult orarul de examen si vin la ora stabilita nu fac frigul pe afara.
Multumesc
Sunt la FR in ultimul an. Daca iti faci cont pe site-ul SH, o sa ai acces la toate informatiile despre programarea examenelor, eu doar asa le-am luat tot timpul. Bafta!

#75
costyPC

costyPC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 06.11.2009

View Posttopitop, on 3rd October 2006, 19:28, said:

M-am inscris de curand la Spiru Haret - invatamant la distanta - la contabilitate.
Acum cca 10 ani am mai facut la zi Politehnica, asa ca nu pea stiu cu ce se mananca acest invatamant la distanta. Mi-ar prinde tare bine unele lamuriri, in special de la cei de la Spiru:
1. de unde stiu programa anului I
2. de unde descarc cursurile
3. cum se dau examenele,.................., etc., etc.
Programa anului universitar o gasesti aici: http://www.picatura....hp?f=116&t=1144
Cursuri, manuale, grile si rezolvari gasesti aici: http://www.picatura....forum.php?f=184
Examenele sunt tip grila. Pentru mai multe informatii acceseaza forumul bobocilor de la Spiru Haret: http://www.picatura.ro

#76
Sheline

Sheline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.03.2010
Dupa ce am citit absolut toate comentariile de pe forum despre aceasta facultate m-am hotarat sa aflu si eu cate ceva...Nu stiu cat va este de folositoare informatia mea, dar voiam sa va spun ca astazi am sunat la ARACIS, (pentru cei care nu stiu ARACIS este Agen?ia Română de Asigurare a Calită?ii în Învă?ământul Superior, deci care acorda creditele unei facultati particulare sau de stat) si am intrebat care mai este treaba cu Spiru Haret? Este acreditata, nu este acreditata??? Acestia mi-au raspuns ca sunt acreditate unele specializari, dar numai la invatamantul de zi, cele de la distanta sau frecventa redusa nu sunt nici macar autorizate si ca facultatea va fi monitorizata in urmatorii 3 ani... Atunci ma intreb cum se explica faptul, ca in unele centre tehnologice, sau centre teritoriale, inca se fac inscrieri pentru aceasta facultate??? Voi ce parere aveti???

Edited by Lucian_M, 18 August 2010 - 19:17.
modificat marime font


#77
citronelle

citronelle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,536
  • Înscris: 10.10.2009
Pai daca specializarea este acreditata care-i problema?

#78
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Pai problema este la specializarile neacreditate, de ce se mai fac inscrieri la ele, si de ce se inscrie lumea acolo?

#79
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Incrierile se fac pentru ca smecherii trebuie sa faca si ei un ban "cinstit", iar lumea se inscrie acolo de proasta!

#80
noShadow

noShadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 20.07.2010
Sotia a terminat facultatea de MFC la USH si anul trecut a dat licenta, pe care a luat-o cu 9, invatand. In septembrie trebuie sa repete examenul datorita "inteligentilor" din Minister. Se zvoneste cum ca grilele noi vor fi compuse din alta materie decat cea invatata pana in 2009. ceva de genu' , nu am inteles exact, e haos in Invatamant. Nu mai e nici o luna pana la examen si grilele nu au aparut, nimeni nu spune nimic, s.a.m.d.
sfatul meu e sa va feriti de Spiru Haret,indiferent de forma de invatamant, sunt bani risipiti si timp pierdut  degeaba. Iar ministerul a abuzat grav in acest caz si foarte multe persoane doresc deja actionarea in judecata a Ministerului.
Stiu ca initial a luat nastere un conflict intre Universitate si minister la care ministerul a raspuns prin aceasta metoda: sa isi bata joc de munca studentilor. A refuzat semnarea a peste 5000 de licente. Sa faca greve sunt buni, nenorocitii.

#81
korsar

korsar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 26.07.2007
pai de ce sa dea in judecata ministerul? sa dea in judecata USH, ca doar ea le-a luat banii si i-a facut sa-si piarda timpul la o facultate neacreditata.

#82
mxmx

mxmx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 821
  • Înscris: 15.01.2010

View PostnoShadow, on 18th August 2010, 05:47, said:

Nu mai e nici o luna pana la examen si grilele nu au aparut, nimeni nu spune nimic, s.a.m.d.
sfatul meu e sa va feriti de Spiru Haret,indiferent de forma de invatamant, sunt bani risipiti si timp pierdut  degeaba. Iar ministerul a abuzat grav in acest caz si foarte multe persoane doresc deja actionarea in judecata a Ministerului.
Da, da, e vina ministerului ca Spiru Haret a oranizat examen de licenta pt cursuri neacreditate.  :nonobad: Studentii si-au batut singuri joc de banii si munca lor

#83
cristian88

cristian88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 22.08.2009
E o facultate de rahat :) Nu va sfatuiesc sa mergeti acolo deoarece nu o sa invatati absolut nimic.

#84
paznicmare

paznicmare

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 01.02.2010
Sa te duci sa faci o facultate gen grila
unde sa inveti doar 1-a, 2-c, 3-b samd
fara sa te intalnesti macar o data cu profesorul care tine cursul,
fara sa porti macar o discutie la un seminar
fara sa fii obligat sa faci studiu in biblioteca sau pe internet
e strigator la cer

#85
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
La examene veneau profesorii si le dadeau foi cu raspunsurile la grile....asa ca mi se pare foarte normal ca vor sa le retraga licentele...inca au nesimtirea sa-si faca si reclama SF pe toate posturile "Inscrietiva la SH, cei mai buni profesori, cei mai buni elevi, cea mai buna facultate...." :D

#86
Sheline

Sheline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.03.2010
Deci din cate imi dau eu seama forma de invatamant la zi este legala dar niciodata nu vom scapa de idei de genul "aaa e de la USH, deci nu valoreaza nimic :thumbdown: "...
Toate astea probabil din cauza "renumelui" facultatii din ultimul timp...
Parerea mea e ca atat cei de la USH cat si MINISTERUL sunt vinovati, USH-ul de neregulile avute in invatamant, cei de la Minister din cauza ca au acceptat aceste nereguli... Ce sta sub semnul intrebarii este daca USH nu mai este in regula din 2004-2005 de ce abia in 2008 au sesizat acest lucru...??????
Cred ca totul este o politica bine conturata, ceva mult prea complex pentru simplii cetateni ai acestei tari, adica NOI... Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul nu??? Plus ca traim in Romania si suntem furati pe fata ca sa nu mai vorbim ca suntem furati cu acte in regula... :thumbdown:

#87
mafy

mafy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 951
  • Înscris: 22.12.2006

View PostnoShadow, on 18th August 2010, 05:47, said:

Nu mai e nici o luna pana la examen si grilele nu au aparut, nimeni nu spune nimic, s.a.m.d.

Q.E.D.

#88
Crazy_Mouse

Crazy_Mouse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.06.2010
Dupa toate scandalurile iscate in ultimul timp in jurul Universitatii Spiru Haret este o curata nebunie sa te mai inscrii la vreo facultate din cadrul acestei universitati, fie ea acreditata sau nu. Asta este parerea mea. Cu toate acestea cunosc destule persoane capabile, care au participat la concursuri gen titularizare sau admiterea in magistratura avand la baza o diploma de la Spiru si care au obtinut rezultate remarcabile, surclasand candidati care "au terminat la stat". Scandalul la Spiru a aparut datorita lacomiei fara margini a acestei asa-zise Universitati care dorea sa scoata 50.000 de absolventi pe an. Ca peste tot, problemele apar de la bani. Bineinteles ca nu sunt de acord cu ceea ce se intampla la Spiru Haret, dar consider ca nu trebuie blamati toti cei care au terminat acolo o facultate, deoarece nu este exclusiv vina lor pentru ca s-au inscris acolo, si Ministerul are o vina prin faptul ca ani de zile a tolerat aceasta situatie. Bineinteles ca vina cea mai mare este a Universitatii, care, in goana ei dupa bani, a cautat tot timpul sa mearga pe marginea legii si in final a cazut in prapastie.

#89
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postpaznicmare, on 18th August 2010, 09:39, said:

Sa te duci sa faci o facultate gen grila
unde sa inveti doar 1-a, 2-c, 3-b samd
fara sa te intalnesti macar o data cu profesorul care tine cursul,
fara sa porti macar o discutie la un seminar
fara sa fii obligat sa faci studiu in biblioteca sau pe internet
e strigator la cer
azi:
sa iti gasesti un job ok
unde sa poti castiga mai mult de 540 ron, inclusiv pe hartii
chiar daca ai experienta
si esti potrivit pentru asta
iti si place

iti trebuie chestia aia galbuie, diploma.

#90
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Iar tie iti trebuie un sfat: incepe propozitiile cu litera mare (majuscula). Multumesc de intelegere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate